Results: Wed 19 May 2021 — Batch Bash
Competitor | Category | Club | Time | |
---|---|---|---|---|
1 | Daniel Connolly | MSEN | Mercia Fell Runners | 00:24:58 |
2 | Jack Agnew | MSEN | Mercia Fell Runners | 00:25:25 |
3 | Henry Webb | U19B | Mercia Fell Runners | 00:26:57 |
4 | Matthew Yapp | MSEN | Croft Ambrey RC | 00:27:26 |
5 | Duncan Birtwistle | MSEN | Mercia Fell Runners | 00:27:52 |
6 | Andy Watins | MSEN | 00:28:21 | |
7 | Stuart Smith | MSEN | Shrewsbury AC | 00:29:29 |
8 | Olive Mott | WSEN | 00:29:56 | |
9 | Jack Byrne | MU23 | Helm Hill Runners | 00:30:04 |
10 | Kristan McKenna | M40 | AEE | 00:30:14 |
11 | Tim Kieniewicz | MSEN | Mercia Fell Runners | 00:30:28 |
12 | John Atyeo | M50 | Mercia Fell Runners | 00:31:00 |
13 | Matt Marston | MSEN | 00:31:09 | |
14 | Simon Adney | MSEN | Mercia Fell Runners | 00:31:11 |
15 | Glen Speake | M40 | Mercia Fell Runners | 00:32:07 |
16 | Neil Godsell | MSEN | Maldwyn Harriers | 00:32:44 |
17 | Chris Doran | M40 | Telford Harriers | 00:33:05 |
18 | Mel Price | W45 | Mercia Fell Runners | 00:33:18 |
19 | Neil Gerrity | M40 | Newcastle Staffs AC | 00:33:21 |
20 | Andy Davies | M50 | Mercia Fell Runners | 00:33:25 |
21 | Jared Forte | MU23 | Mercia Fell Runners | 00:33:55 |
22 | Tom Treasure | MSEN | Mercia Fell Runners | 00:34:06 |
23 | James Adney | M40 | Mercia Fell Runners | 00:34:12 |
24 | Lily Higgins | WU23 | Halesowen ACC | 00:34:16 |
25 | Hayley Wells | WSEN | 00:34:30 | |
26 | Mark Agnew | M50 | Mercia Fell Runners | 00:34:45 |
27 | Adam Hill | MSEN | Bournville Harriers | 00:34:58 |
28 | Daniel Hazell | MSEN | 00:35:03 | |
29 | Ben Huntington | MSEN | 00:35:07 | |
30 | Benjamin Hartshorne | U19B | 00:35:15 | |
31 | Dave Farrow | M55 | Mercia Fell Runners | 00:35:22 |
32 | Amber Cadman-Gibb | U19G | Mercia Fell Runners | 00:35:30 |
33 | Guy Holloway | M45 | Bayston Hill Salad Dodgers | 00:35:47 |
34 | Stuart Proctor | M50 | Mercia Fell Runners | 00:35:54 |
35 | Simon Neeves | M40 | Mercia Fell Runners | 00:35:59 |
36 | Simon Webb | M45 | Mercia Fell Runners | 00:36:03 |
37 | Sam Jones | MSEN | 00:36:11 | |
38 | Calvin Wright | M50 | Shropshire Shufflers | 00:36:14 |
39 | Dominic Williams | M45 | 00:36:16 | |
40 | Mark Pearson | M60 | Mercia Fell Runners | 00:36:47 |
41 | Daniel Hartshorne | M45 | 00:37:27 | |
42 | Phil Weber | M45 | Amazing Feet Running Club | 00:37:42 |
43 | Shaun Western | M50 | Mercia Fell Runners | 00:37:46 |
44 | Keelan Serjeant | M40 | Maldwyn Harriers | 00:37:50 |
45 | Edward Beards | M55 | Mercia Fell Runners | 00:37:52 |
46 | Kevin Jones | M45 | Maldwyn Harriers | 00:38:11 |
47 | Jim Tinnion | M50 | Mercia Fell Runners | 00:38:18 |
48 | Peter Holmes | M45 | Whitchurch Whippets | 00:38:27 |
49 | Dan Findlay-Robinson | MSEN | Stafford Harriers | 00:38:35 |
50 | Matthew Lee | M45 | Mercia Fell Runners | 00:38:37 |
51 | Matt Hodgson | M45 | SYTRI (Shrewsbury Triathlon) | 00:38:42 |
52 | Sarah Cordingley | WSEN | Maldwyn Harriers | 00:38:48 |
53 | Alistair Mitchell | M45 | SYTRI (Shrewsbury Triathlon) | 00:39:02 |
54 | Huw Jones | M60 | 00:39:23 | |
55 | Colin Wells | M60 | Mercia Fell Runners | 00:39:37 |
56 | Tim Jones CA | M50 | Croft Ambrey RC | 00:39:50 |
57 | Tim Jones | M50 | Shropshire Shufflers | 00:39:55 |
58 | Graham Chidley | M50 | Mercia Fell Runners | 00:40:01 |
59 | Mark Lampitt | MSEN | 00:40:23 | |
60 | Jake Hirst | MSEN | 00:40:27 | |
61 | Lucy Cambridge | W45 | Erme Valley Harriers | 00:40:32 |
62 | Jason Littlewood | MSEN | Stafford Harriers | 00:40:40 |
63 | Libby Duddleston | WSEN | 00:41:01 | |
64 | Sarah Blackwell | WSEN | Mercia Fell Runners | 00:41:59 |
65 | Robert Beaman | M40 | 00:42:05 | |
66 | Andy Lewis | M65 | Shrewsbury AC | 00:42:17 |
67 | Heather Kieniewicz | WSEN | Mercia Fell Runners | 00:42:27 |
68 | Humphrey Dunn | M50 | SYTRI (Shrewsbury Triathlon) | 00:42:29 |
69 | Alex Snow | W45 | 00:42:59 | |
70 | Guy Whitmarsh | M75 | Croft Ambrey Running Club | 00:43:11 |
71 | Alison Preece | W45 | Telford AC | 00:43:13 |
72 | Helen Stokes | WSEN | Mercia Fell Runners | 00:43:16 |
73 | Adrian Clark | M55 | Mercia Fell Runners | 00:43:19 |
74 | Laura Gale | W40 | Bournville Harriers | 00:43:52 |
75 | Christopher Weston | MSEN | 00:43:58 | |
76 | Tracey Hughes | W50 | Maldwyn Harriers | 00:44:42 |
77 | Steph Main | W45 | Croft Ambrey RC | 00:45:06 |
78 | Gary Gunner | M75 | Croft Ambrey RC | 00:45:21 |
79 | Michael Hadland | M55 | Mercia Fell Runners | 00:45:39 |
80 | James Rainbow | M45 | Whitchurch Whippets | 00:46:06 |
81 | Stephen Riley | M40 | Shropshire Shufflers | 00:46:10 |
82 | Stacey Cooper | W40 | Shropshire Shufflers | 00:46:26 |
83 | Paul Fotheringham | M60 | 00:46:53 | |
84 | Charlie Holland | M65 | Shropshire Shufflers | 00:46:59 |
85 | John Higgins | M55 | 00:47:03 | |
86 | Amy Aldridge | W40 | Lawley Running Club | 00:47:07 |
87 | Yvonne Gajny | W45 | 00:47:20 | |
88 | Christopher Huss | M65 | Shropshire Shufflers | 00:48:53 |
89 | Craig Coates | MSEN | Bridgnorth Running Club | 00:49:23 |
90 | Josephine Fotheringham | W60 | 00:54:36 | |
91 | Miroslava Duxberry | W40 | 00:57:59 |
Please report any errors in these results to the Race Contact for this race - see the race listing for contact details.