Results: Thu 20 Jul 2017 — Sheldon
Competitor | Category | Club | Time | |
---|---|---|---|---|
1 | Alasdair Campbell | Buxton | 23:49:00 | |
2 | Matthew Nichols | M Interm: | 25:31:00 | |
3 | Jack Ross | Staffordshire Moorlands | 25:43:00 | |
4 | Lucas Parker | M Junior | Pennine | 25:53:00 |
5 | Luke Bersford | Ripley AC | 26:10:00 | |
6 | Stephen Pike | M50 | DPFR | 26:12:00 |
7 | Jake Fearn | Buxton | 26:36:00 | |
8 | Austin Frost | M40 | DPFR | 26:48:00 |
9 | Kenny Malton | Shelton | 27:26:00 | |
10 | Andrew Sheldon | Matlock | 27:35:00 | |
11 | Ian Ridgeway | 27:38:00 | ||
12 | Edward James | Belper | 28:14:00 | |
13 | Rick Aldred | M40 | Buxton | 28:17:00 |
14 | Michael Darling | M40 | Shelton Striders | 28:29:00 |
15 | Rupert Holden | M40 Loc | Matlock | 28:36:00 |
16 | Samuel Soles | M Junior | Buxton | 28:36:37 |
17 | Shaun Martin | Sutton In Ashfield | 28:41:37 | |
18 | Karl Webster | M40 | Matlock | 28:43:00 |
19 | Jo Punij | M Junior | Buxton | 28:55:00 |
20 | James Matthew Stubbs | M Junior | Pennine | 29:16:00 |
21 | Chris Jordan | M40 | 29:20:00 | |
22 | Mark Lay | M40 | Long Eaton | 29:24:00 |
23 | Mark Goodison | M50 | Totley | 29:27:00 |
24 | Jonathon Sewell | M50 | Buxton AC | 29:30:00 |
25 | Paul Stuart | M50 | Steel City | 29:42:37 |
26 | Judith Jepson | F50 | DPFR | 29:47:00 |
27 | James Thom[son | M40 | Sheffield RC | 29:49:00 |
28 | Robert Coates | M40 | Ripley | 29:51:00 |
29 | James Hobson | Goyt Valley | 29:56:00 | |
30 | Nick Johnson | Loc | 30:26:00 | |
31 | Billy Naylor | M40 Loc | 30:32:00 | |
32 | Paul Oakley | M50`` | Goyt Valley | 30:34:37 |
33 | Stuart Diamond | M Junior | Buxton | 30:36:00 |
34 | Caroline Brock | F | Steel City | 30:38:37 |
35 | Peter Wilmot | M40 | Matlock | 30:46:00 |
36 | James Eaton | M Interm: | Matlock | 30:48:00 |
37 | Lucy Taylor | F | Ripley | 30:50:00 |
38 | Nigel Jeff | M50 Loc | Buxton | 30:54:00 |
39 | Richard Bouglas | Buxton | 30:56:00 | |
40 | Oliver Brocklehurst | M Int Loc | Matlock | 30:58:00 |
41 | Bob Foreman | M50 | Matlock | 31:11:00 |
42 | Andy Virgin | M40 | Handsworth | 31:19:00 |
43 | James McCurtrey | M50 | Ashbourne | 31:34:00 |
44 | Richard Hyde | M50 | Erewash Valley | 31:40:37 |
45 | John Tomlinson | M40 | Buxton | 31:50:00 |
46 | Geoff Cooper | M40 | Ripley | 32:06:00 |
47 | Joanne Mosley | F | 32:14:00 | |
48 | Reg Cooper | M60 | 32:16:00 | |
49 | Andy Lidstone | M50 | Buxton | 32:22:00 |
50 | John Hampton | M40 | Pegtown Plodders | 32:24:00 |
51 | Andrew Johnson | M50 | Exmouth Harriers | 32:29:00 |
52 | Jim Paxman | M50 | DPFR | 32:31:00 |
53 | Jamie Taylort | M40 | 32:33:00 | |
54 | Ruth Keeley | F | 32:34:00 | |
55 | Andrew Lee | Ashbourne | 32:36:00 | |
56 | JenniferRich | F | Steel City | 32:40:00 |
57 | Michael Squires | M40 | Steel City | 32:49:00 |
58 | James Boardwell | M40 | DPFR | 32:50:00 |
59 | Mark Buskwood | M50 | Totley | 32:57:00 |
60 | Paul Lewis | M40 | Long Eaton | 33:05:00 |
61 | Jo Bednall | F50 | Buxton | 33:07:00 |
62 | Ellie Wilson | FJun Loc | Matlock | 33:18:00 |
63 | David Veryard | V50 Loc | Bakewell | 33:20:00 |
64 | James Pace | M40 | Tideswell | 33:27:00 |
65 | Brian Holland | M60 | GVS | 33:50:00 |
66 | Andrew Sadler | 33:55:00 | ||
67 | Geraint Davies | 33:57:00 | ||
68 | Gary Goodall | M40 | 33:59:00 | |
69 | Damien Herbert | M40 | Striders | 34:10:00 |
70 | Rob Moore | M50 | DPFR | 34:11:00 |
71 | Philip Burnip | M50 | 34:17:00 | |
72 | Gavin Elliott | M40 | Heanor | 34:19:00 |
73 | Richard Mellor | M50 | 34:21:00 | |
74 | Ava Holden | FJun Loc | Matlock | 34:23:00 |
75 | Stacey Smith | F | Ripley | 34:30:00 |
76 | Mick Moorhouse | M60 | Matlock | 34:35:00 |
77 | Tania Wilson | F50 Loc | Buxton | 34:37:00 |
78 | Karl Jackson | 34:53:00 | ||
79 | Leon Chamberlain | M Interm: | Sutton In Ashfield | 34:59:00 |
80 | Pat Goodhall | F60 | Totley | 35:04:00 |
81 | Andy Sibbs | 35:10:00 | ||
82 | Paddy Howes | M50 | 35:18:00 | |
83 | Michael Richardson | M50 | Handsworth | 35:24:00 |
84 | Simon Bray | M40 | Sinfin | 35:25:00 |
85 | Caroline Scott | F40 | Sinfin | 35:27:00 |
86 | Joanna Shimwell | F Loc | 35:29:00 | |
87 | Andrew Hodkin | M50 | Matlock | 35:49:00 |
88 | George Monk | M Interm: | Shelton Striders | 35:55:00 |
89 | Trevor Hibbert | M40 | Sinfin | 36:05:00 |
90 | Richard Goff | Buxton | 36:14:00 | |
91 | Roz Massey | F | Totley | 36:38:00 |
92 | Fliss Milner | F50 | DPFR | 36:39:00 |
93 | Will Sutton | M Junior | 36:41:00 | |
94 | John Richardson | M50 | Handsworth | 36:46:00 |
95 | Victoria Healy | F40 | 36:49:00 | |
96 | Dan Riley | M40 | Pennine | 36:52:00 |
97 | David Patrick | M50 | Ashbourne | 36:53:00 |
98 | Alison Pye | F | Matlock | 37:00:00 |
99 | Sian Mead | F50 | Totley | 37:25:00 |
100 | David Arundale | M60 | DPFR | 37:32:00 |
101 | Andrew Watkins | M50 | Tideswell | 37:44:00 |
102 | Ian Martin | Sutton In Ashfield | 37:48:00 | |
103 | Sean Oliver | Belper | 37:52:00 | |
104 | Bob Grocutt | M50 | 37:59:00 | |
105 | Paul Stevenson | M50 | Long Eaton | 38:18:00 |
106 | Pippa Cullingworth | F | 38:25:00 | |
107 | Peter Machin | M40 | Long Eaton | 38:34:00 |
108 | Darren Spibey | 38:47:00 | ||
109 | Christopher Fox | M40 | 38:54:00 | |
110 | John Heathfield | M50 | DPFR | 39:00:00 |
111 | Chris Cooke | M40 | 39:01:00 | |
112 | Clare Parker | F40 | Pennine | 39:04:00 |
113 | Jonathon Fletcher | M40 | 39:06:00 | |
114 | Tim Nixon | M50 | DPFR | 39:07:00 |
115 | Colin Bostock | M60 | Long Eaton | 39:20:00 |
116 | Christine Hill | F50 | Goyt Valley | 39:32:00 |
117 | Tommy Dent | M60 | Tideswell | 39:34:00 |
118 | Les Thurston | M60 | Matlock | 39:43:00 |
119 | Helen Smith | F | Shelton Striders | 39:57:00 |
120 | Jonny Walker | M50 | Steel City | 40:10:00 |
121 | Thomas Floyd | 40:16:00 | ||
122 | Vicky Wooly | F | 40:33:00 | |
123 | Elizabeth Lakin | F | Long Eaton | 40:36:00 |
124 | Barbara Haigh | F70 | 40:40:00 | |
125 | Annabelle Mottram | F | Buxton | 40:41:00 |
126 | Peter Bailey | M50 | Buxton | 40:52:00 |
127 | Rebecca Sampson | F | 41:00:00 | |
128 | Dan Baker | M40 | 41:13:00 | |
129 | Dennis Marker | M60 | Erewash | 41:32:00 |
130 | Richard Purdy | M40 | Danum | 41:38:00 |
131 | Jo Chalmers | F40 | Homle Pierrepont | 41:45:00 |
132 | Emma Fox | F40 | 41:59:00 | |
133 | David Forshaw | M50 | Penistone | 42:22:00 |
134 | Andy Horsfall | Handsworth | 42:57:00 | |
135 | Bill Allsop | M70 | Buxton | 43:44:00 |
136 | Steven Rowe | M50 | Goyt Valley | 43:45:00 |
137 | Gabby Cantrell | F Jun Loc | 44:07:00 | |
138 | Martin Knight | M60 | Maltby | 44:12:00 |
139 | Charlotte Nutting | F40 | Tideswell | 44:18:00 |
140 | Clare Eardlem | F40 | Wirksworth | 44:47:00 |
141 | Beverley Golden | F40 | Buxton | 45:10:00 |
142 | Helen Fensome | F | Erewash | 45:17:00 |
143 | Lisa Wileman | F40 | 45:25:00 | |
144 | Tmasin Brooks | F40 | 46:35:00 | |
145 | Ian Hodson | M40 | 46:42:00 | |
146 | Linda Ross | F40 | Maltby | 47:08:00 |
147 | Lisa Jayne Machin | F40 | Long Eaton | 49:11:00 |
148 | Sarah Cockman | F | Long Eaton | 49:12:00 |
149 | Angel Mark | F50 | Shelton Striders | 49:50:00 |
150 | Richard Garton | M50 | Steel City | 53:31:00 |
151 | John Middleton | M70 | 57:13:00 | |
152 | Emma Richards | F40 | Maltby | 68:46:00 |
152 | Linda Foy | F50 | Maltby | 68:46:00 |
Please report any errors in these results to the Race Contact for this race - see the race listing for contact details.