Results: Sat 24 Nov 2018 — Kirkby Moor
Competitor | Category | Club | Time | |
---|---|---|---|---|
1 | John Heneghan | M | Pudsey And Bramley Athletic Club | 00:51:14 |
2 | Josh Hartley | M | Black Combe Runners | 00:51:22 |
3 | John Helme | M40 | Ambleside Athletic Club | 00:52:41 |
4 | James Harris | M | Black Combe Runners | 00:53:57 |
5 | Dan Gilbert | M40 | Horwich RMI Harriers | 00:56:09 |
6 | John Hooson | M50 | Ambleside Athletic Club | 00:57:16 |
7 | Bobby Gard-Storry | M | 00:57:32 | |
8 | David Cope | M | Howgill Harriers | 00:58:21 |
9 | Darren Fishwick | M40 | Chorley Athletic And Triathlon Club | 00:58:40 |
10 | John Evason | M | Black Combe Runners | 00:58:54 |
11 | Jamie Baron | M50 | 00:59:29 | |
12 | Chris Balderson | M50 | Bowland Fell Runners | 01:00:25 |
13 | Mark Irving | M | Bowland Fell Runners | 01:00:36 |
14 | James Baron | M50 | Helm Hill Runners | 01:00:58 |
15 | Matthew Rooke | M | Black Combe Runners | 01:01:33 |
16 | Hollie Orr | W | Black Combe Runners | 01:02:10 |
17 | Gavin Lloyd | MU23 | Black Combe Runners | 01:05:01 |
18 | Ian Charlesworth | M50 | Penistone Footpath Runners & AC | 01:05:07 |
19 | Roy Gibson | M50 | Kendal Athletic Club | 01:05:35 |
20 | Pete Tayler | M50 | Black Combe Runners | 01:05:58 |
21 | Allan Sumner | M40 | Lancaster & Morecambe AC | 01:06:40 |
22 | Stuart Roberts | M40 | 01:07:09 | |
23 | Nick Sebley | M50 | Black Combe Runners | 01:08:10 |
24 | Will Ross | M40 | Black Combe Runners | 01:08:14 |
25 | Catherine Niblock | W | Helm Hill Runners | 01:08:26 |
26 | Julian Donnelly | M50 | Black Combe Runners | 01:08:33 |
27 | Stuart Allan | M40 | Helm Hill Runners | 01:09:09 |
28 | Rebecca Rooke | W | Black Combe Runners | 01:09:23 |
29 | Dicky Wilkinson | M50 | Dark Peak Fell Runners | 01:10:29 |
30 | David Barnes | M60 | Horwich RMI Harriers | 01:11:28 |
31 | Simon Austin | M | Black Combe Runners | 01:11:32 |
32 | Jackie Casey | W60 | Black Combe Runners | 01:11:36 |
33 | Gavin Smith | M60 | South Ribble Orienteering Club | 01:11:39 |
34 | Susan Ross | W40 | Black Combe Runners | 01:11:45 |
35 | Victoria Haworth | W | Keswick Athletic Club | 01:11:52 |
36 | Mary Ockenden | W50 | Bowland Fell Runners | 01:12:04 |
37 | Jonathan Bailey | M40 | Black Combe Runners | 01:12:06 |
38 | Chris Roberts | M60 | Black Combe Runners | 01:12:09 |
39 | Steve Wathall | M60 | Black Combe Runners | 01:12:54 |
40 | Robert Hunt | M40 | 01:14:37 | |
41 | John Leech | M50 | Dallam Running Club | 01:15:06 |
42 | John Taylor | M60 | Bowland Fell Runners | 01:15:42 |
43 | Pete Davison | M50 | Glaxo Hoad Hill Harriers | 01:15:46 |
44 | Jo Taylor | W50 | Bowland Fell Runners | 01:16:55 |
45 | Cath Musetti | W50 | Ambleside Athletic Club | 01:17:14 |
46 | Grace Leedham | W50 | Dallam Running Club | 01:18:15 |
47 | Richard Simpson | M60 | Dallam Running Club | 01:18:31 |
48 | Allan Miller | M60 | Kendal Athletic Club | 01:19:36 |
49 | Jess Lawrence | W | Black Combe Runners | 01:20:53 |
50 | Ben Dainton | M | 01:26:16 | |
50 | Rebecca Gledhill | W | Black Combe Runners | 01:26:16 |
52 | Beth Ripper | W | Black Combe Runners | 01:26:17 |
53 | Eddie Dealtry | M70 | Kendal Athletic Club | 01:27:17 |
54 | Patty Davies | W50 | Helm Hill Runners | 01:27:24 |
55 | Nigel Coe | M60 | Ambleside Athletic Club | 01:29:34 |
56 | Rob McKeever | M60 | Black Combe Runners | 01:29:43 |
57 | Elizabeth Adams | W40 | Helm Hill Runners | 01:29:47 |
58 | Richard Tiley | M60 | Lakeland Orienteering Club | 01:30:38 |
59 | Mike Berry | M60 | 01:34:28 | |
60 | Karl Fursey | M40 | Black Combe Runners | 01:35:06 |
61 | Dan Hylton | M40 | 01:39:31 | |
62 | Nemone Jacques | W40 | 01:40:19 | |
62 | Peter Jacques | M50 | 01:40:19 | |
Jon Underwood | M40 | Calder Valley Fell Runners | Retired | |
Patrick McIver | M50 | Black Combe Runners | Retired |
Please report any errors in these results to the Race Contact for this race - see the race listing for contact details.