Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

12/09/2021 – Lake District Mountain Trial - classic





  
Pos Name Category Club Time
1 Philip Rutter M Helm Hill Runners 04:29:50
2 Hector Haines M Hunters Bog Trotters 04:30:21
3 Jonathan Crickmore M Dark Peak Fell Runners 04:36:13
4 Matthew Atkinson M Keswick AC 04:44:18
5 Alexander Chepelin M Carnethy Hill Racing Club 04:47:49
6 Neil Talbott MV40 Ambleside AC 04:49:14
7 Tom Simpson M Ambleside AC 04:57:42
8 Iain Embrey M Carnethy Hill Racing Club 05:05:41
9 Matt Reedy MV40 Ambleside AC 05:15:28
10 Duncan Archer MV40 Durham Fell Runners 05:16:22
11 Andrew Schofield MV50 Borrowdale Fell Runners 05:27:28
12 John Hunt MV50 Dark Peak Fell Runners 05:28:38
13 Andrew Stemp M Pudsey & Bramley AC 05:35:11
14 Simon Mills M Dark Peak Fell Runners 05:37:53
15 Lawrence Eccles M Penny Lane Striders 05:38:55
16 Tom Gibbs MV40 Ambleside AC 05:39:07
17 Jack Redvers Harris M Pennine Fell Runners 05:41:59
18 Duncan Harris MV50 Deeside Orienteering Club 05:43:17
19 Jon Deegan MV50 Ambleside AC 05:47:02
20 Mark Clarkson M Northumberland Fell Runners 05:47:10
21 Jack Eyre M Eden Runners 05:47:37
22 Matthew Stapley M 05:53:04
23 Ross Jenkin MV40 Team Dynafit UK 05:54:38
24 Eleanor Johnstone F Pennine Fell Runners 05:56:49
25 Mark Burley M Macclesfield Harriers & AC 05:59:36
26 Zoe Harding F Carnethy Hill Racing Club 06:00:01
27 Adam Jackson MV50 Northern Fells Running Club 06:01:07
28 Jeff Powell Davies MV40 Border Liners Orienteering Club 06:04:35
29 Ben Abdelnoor MV40 Ambleside AC 06:05:45
30 Jim Masters MV40 Cumberland Fell Runners 06:07:44
31 Mike Harrison MV50 Cumberland Fell Runners 06:13:16
32 Sue Richmond FV40 Pennine Fell Runners 06:13:52
33 Chris Roberts MV40 Ambleside AC 06:17:49
34 John Tullie MV60 Teviotdale Harriers 06:24:05
35 Tim Grimwood MV40 Swaledale Runners 06:29:39
36 Peter Watson M 06:31:15
37 Karen Parker FV50 Border Liners Orienteering Club 06:32:35
38 Joel Hallberg M Harvel Hash House Harriers 06:33:59
39 Matt Linnett M 06:36:55
40 Bobby Gard-Storry M 06:40:29
41 Jack Foxall MV40 Dark Peak Fell Runners 06:41:45
42 Richard Gover MV40 York Acorn Running Club 06:42:43
43 Jonathan Heaney MV40 North Shields Polytechnic Club 06:46:11
44 Jonathan Whilock MV50 Staffs Moorlands AC 06:48:29
45 Simon Barnett MV40 Tring RC 06:50:14
46 Tim Kieniewicz M Mercia Fell Runners 06:52:46
47 Jim Turner MV40 Bowland Fell Runners 06:54:57
48 David Spence MV50 Ambleside AC 07:04:58
49 Anthony Emmet MV40 Helm Hill Runners 07:09:58
50 Leigh Warburton MV60 Bowland Fell Runners 07:10:23
51 Garry Beardwood MV50 Helm Hill Runners 07:26:32
52 Alan Whelan MV50 Scarborough Athletic Club 07:30:09
53 Ben Turner M Ambleside AC 07:30:53
54 Les Barker MV50 Cumberland Fell Runners 07:34:25
55 John Skelton MV40 Cumberland Fell Runners 07:36:09
56 Victoria Rose Miller F Ambleside AC 07:37:35
57 Pedro Thompson M Helm Hill Runners 07:41:36
58 Sam Clifford M 07:51:52
59 Scott Collier M Cornwall Orienteering Club 07:55:02
60 Daryl Tacon MV50 Cumberland Fell Runners 08:18:09
61 Allan Miller MV60 Kendal Amateur Athletic Club 08:23:51
62 Tony Marlow MV50 Lostock AC 08:26:29
63 Ryan Crellin M Cumberland Fell Runners 08:40:20
64 Steven Breeze MV50 West Cumberland Orienteering Club 08:44:21