Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

12/09/2021 – Yorkshireman - half





  
Pos Name Category Club Time
1 Jack Wood M Ilkley Harriers AC 01:46:56
2 Josh Hall-Brown M Halifax Harriers & AC 01:47:20
3 Paul Greenwood MV40 Queensbury Running Club 01:49:16
4 Marc Sennett MV40 Wharfedale Harriers 01:51:15
5 Alex Jones M Horsforth Fellandale Club 01:51:46
6 Matthew Warters M Wharfedale Harriers 01:52:14
7 Paul Crabtree MV50 Bingley Harriers & AC 01:52:54
8 Jack Cooper M Pudsey Pacers RC 01:55:19
9 Sean Greenwood M Rossendale Harriers 01:55:43
10 Sarah Flaherty FV40 Bingley Harriers 01:55:52
11 Stuart Heaviside M Barlick Fell Runners 01:56:30
12 Darren Burnley MV50 Pudsey Pacers RC 01:58:41
13 Mark Pottinger MV40 Stainland Lions Running Club 02:00:50
14 Kevin Fenton-Clough MV40 Trawden AC 02:01:02
15 Dominic Goldthorp MV40 Bingley Harriers & AC 02:01:13
16 Paul Mitchell MV50 Bingley Harriers 02:01:35
17 Daniel Coe MV40 02:02:15
18 Danny Drake M 02:03:50
19 Darren Earnshaw MV40 Calder Valley Fell Runners 02:04:21
20 Niamh Jackson FV40 Horsforth Fellandale Club 02:05:49
21 Thomas Alcock MV40 Wharfedale Harriers 02:05:58
22 Paul Grist MV50 South Leeds Lakers 02:06:38
23 Tom Keighley M Pudsey Pacers RC 02:06:45
24 Rachel Carter FV40 Ilkley Harriers AC 02:06:59
25 Leigh Hinchliffe MV50 Pudsey & Bramley AC 02:07:06
26 Graham Lake MV40 Otley AC 02:07:59
27 Jon Marchant MV40 02:08:56
28 Simon Jones MV50 Bingley Harriers 02:09:13
29 Paul Calderbank MV60 Ilkley Harriers AC 02:10:04
30 Mark Leigh MV40 Bingley Harriers 02:10:30
31 Simon Rayner MV50 Danum Harriers 02:11:04
32 Joseph Martlew M Tadcaster Harriers 02:11:12
33 Jason Schofield MV50 Wharfedale Harriers 02:13:47
34 Ben Cliff MV40 02:13:57
35 Adam Pearson M Trawden AC 02:14:11
36 Martin Greenwood M Trawden AC 02:14:16
37 Nuno César De Sá MV40 Skyrac Athletic Club 02:15:08
38 Bernie Bowden FV50 Saltaire Striders 02:15:11
39 Christopher Atherton M Trawden Athletic Club 02:15:12
40 Stuart Mc Aleavy MV40 Wharfedale Harriers 02:15:19
41 Steve Boom MV50 Pudsey Pacers RC 02:15:39
42 Nicola Empson FV40 02:17:34
43 Ben Watson MV40 Baildon Runners 02:17:42
44 Sara Elliott FV40 Otley AC 02:17:48
45 Andrew Davies MV60 Calder Valley Fell Runners 02:18:13
46 Peter Smith MV40 02:18:21
47 Mikey Brown M Dewsbury Road Runners 02:18:23
48 Andy Gledhill MV60 Skegness's And District Running Club 02:18:27
49 Craig Neville MV50 02:19:02
50 Graham Pawley MV50 Valley Striders AC 02:19:07
51 Katherine Kirkham FV40 Wharfedale Harriers 02:19:12
52 Andy Earnshaw MV40 Stainland Lions Running Club 02:19:58
53 Stephen Hartley MV40 Trawden AC 02:20:05
54 Simon Williams MV50 Brighouse Bumble Bees 02:20:13
55 Jude Roberts MV40 Northowram Pumas Running Club 02:20:18
56 Neil Windle MV40 Queensbury Running Club 02:21:59
57 Renee Saxton FV40 Otley AC 02:22:18
58 Paul Disney MV50 Ilkley Harriers AC 02:22:35
59 Loris Dell'Amico MV40 Saltaire Striders 02:22:37
60 Mick Berry MV50 FRA 02:22:44
61 Orna O'Toole FV40 Knavesmire Harriers York 02:22:50
62 Richard Falkingham MV50 East Hull Harriers AC 02:23:59
63 Paul Carter MV40 02:24:08
64 Andrew Price MV40 Baildon Runners 02:24:32
65 Leon Severn M Stainland Lions Running Club 02:24:38
66 Hazel Berrett FV50 Halifax Harriers & AC 02:25:43
67 Andrew Iddon M Nidd Valley Road Runners 02:25:50
68 Sonia Pascal FV50 Calder Valley Fell Runners 02:25:51
69 Becky Weight FV60 Bingley Harriers & AC 02:26:39
70 David Bower MV50 Saltaire Striders 02:26:39
71 Suzanne Budgett FV50 Horwich RMI Harriers 02:26:48
72 Sam Bolton M Craven Energy 02:26:49
73 Stuart James MV40 02:26:58
74 Victoria Rogan F Trawden AC 02:27:02
75 Richard Wilkinson MV40 Rothwell Harriers 02:27:17
76 Nick Dewell MV40 Keighley & Craven AC 02:27:29
77 Kurt Haendlmayer MV50 02:27:49
78 Katy Lee FV40 Knavesmire Harriers York 02:28:49
79 Jim Harris MV40 Stainland Lions Running Club 02:29:16
80 Mark Wearmouth MV50 02:29:25
81 Pablo Vasquez MV40 Keighley & Craven AC 02:29:38
82 Martin Love MV50 Saltaire Striders 02:29:41
83 James Parkinson M 02:30:00
84 Adrian Lister MV40 Otley AC 02:30:31
85 Katie Lister FV40 Otley AC 02:30:33
86 Phil McMahon M Dewsbury Road Runners 02:30:41
87 Brian Horsley MV70 Calder Valley Fell Runners 02:31:12
88 Paul Patrick MV50 Stainland Lions Running Club 02:31:55
89 Dave Weight MV50 Roundhay Runners 02:32:54
90 Stephen Pattison MV60 Pudsey Pacers RC 02:33:31
91 Mark Ogden MV50 North Devon Road Runners 02:33:39
92 Rob Webster MV50 Horsforth Harriers 02:33:54
93 Jessica Dixon F Halifax Harriers & AC 02:34:23
94 Carly Robertson F 02:34:24
95 Andy Thorpe MV50 FRA 02:34:29
96 Martyn Price MV50 Royal Navy AC 02:34:39
97 Jenny Cooper FV40 North Leeds Fell Runners 02:34:52
98 Emily Lawrence FV40 02:34:54
99 Stuart Preston MV40 Keighley & Craven AC 02:35:05
100 Ade Greenwood MV50 3RT 02:35:40
101 Charlie Marshall MV60 Keighley & Craven AC 02:35:42
102 Jenni Cowley FV40 Wharfedale Harriers 02:36:22
103 Joanne Henry FV40 Bingley Harriers & AC 02:36:56
104 Kathryn Sutcliffe F Bingley Harriers 02:37:00
105 Jeffrey Pickup MV60 Clayton-le-Moors Harriers 02:37:04
106 David Barnes MV50 Trawden AC 02:37:32
107 John Bassinder MV60 Stainland Lions Running Club 02:37:50
108 Martin Brockett MV50 02:38:28
109 Chantal Busby FV50 Ilkley Harriers AC 02:38:59
110 Stuart Nicol MV40 Red Rose Road Runners 02:39:42
111 Adrian Lyon MV40 Retford AC 02:39:53
112 David Simpson MV50 Retford AC 02:40:00
113 Donna Chester FV40 Keighley & Craven AC 02:40:24
114 David Tait MV70 Dark Peak Fell Runners 02:40:31
115 Philip Robinson MV50 Nidd Valley Road Runners 02:41:42
116 Helen Gibson FV50 02:41:46
117 Caren Crabtree FV40 Bingley Harriers & AC 02:41:54
118 Sarah Edwards F Ilkley Harriers AC 02:42:10
119 Jose Luis Villanueva Arias M 02:42:25
120 Emma David FV40 Nidd Valley Road Runners 02:42:44
121 Jane Evans F Nidd Valley Road Runners 02:42:45
122 Lottie Lowther F Roundhay Runners 02:44:04
123 Tim Murray MV60 Helm Hill Runners 02:44:06
124 Rikki Hammond FV50 Stainland Lions Running Club 02:44:07
125 Sally Shacklock FV40 Halifax Harriers & AC 02:44:12
126 Mike Scott MV50 02:44:17
127 Emma Ball FV40 Middleton Harriers AC 02:44:24
128 Dan Chrisanthou MV50 7417 02:44:30
129 Duncan Edwards MV50 Trawden AC 02:44:37
130 Adela Reperecki FV60 Ilkley Harriers AC 02:45:39
131 Caroline Clarke FV60 North Leeds Fell Runners 02:46:05
132 Emma Lane F North Leeds Fell Runners 02:46:09
133 Stephen Hillas MV50 Saltaire Striders 02:46:20
134 Roger Heath MV50 Marlborough Running Club 02:46:39
135 Gina Wilson FV40 02:47:04
136 David Hunt M Keighley & Craven AC 02:48:41
137 Harry Stevenson MV40 NRGym 02:48:55
138 Nick Hindle MV50 NRGym 02:49:04
139 Simon Johnson MV40 NRGym 02:49:09
140 Bryn Adamson M 02:49:12
141 Alyson Blakeley FV40 Roundhay Runners 02:50:24
142 Gina Williams FV40 02:50:27
143 Helen Waite FV40 Airecentre Pacers RC 02:50:31
144 Christina Turner FV40 Calder Valley Fell Runners 02:50:37
145 Gloria Ayuso FV50 Calder Valley Fell Runners 02:50:39
146 Catherine Stothers FV50 Airecentre Pacers RC 02:51:10
147 Nick Hodgkinson MV60 Otley AC 02:51:18
148 Christine Holleran FV50 02:52:10
149 Ben Naylor M 02:52:10
150 Jim Holding MV60 Pocklington Runners 02:52:26
151 Stephanie Fox FV40 Ilkley Harriers AC 02:52:45
152 Lois Ferraby F Pudsey Pacers RC 02:55:53
153 Tim Walker MV50 Stainland Lions Running Club 02:57:07
154 Meg Galsworthy FV40 North Leeds Fell Runners 02:57:16
155 Gillian Wisbey FV50 Calder Valley Fell Runners 02:57:30
156 Helen Love FV60 Saltaire Striders 02:57:51
157 Paula Pickersgill FV50 Stainland Lions Running Club 02:58:41
158 Teresa Brooks FV40 02:58:44
159 Nicki Cartwright FV40 Stadium Runners 02:59:02
160 Kate Ormsby FV40 02:59:39
161 Laura Newton F Lonely Goat RC 03:00:03
162 Katie Jennings F Baildon Runners 03:00:06
163 Jess Ashcroft F 03:01:49
164 Neil Ashcroft MV50 03:01:51
165 Margaret Worbey FV40 Red Rose Road Runners 03:02:49
166 James Hughes MV50 Red Rose Road Runners 03:02:50
167 Simon Worbey MV40 Red Rose Road Runners 03:02:56
168 Janet Bower FV50 Saltaire Striders 03:03:15
169 Richard Hindle MV70 Keighley & Craven AC 03:03:48
170 Olga McMahon FV40 Dewsbury Road Runners 03:04:00
171 Tim Kellett MV50 03:04:49
172 Matthew Bott MV40 Calder Valley Fell Runners 03:04:56
173 Clare McAleavy FV40 Wharfedale Harriers 03:05:51
174 Donna Bilbrough FV40 03:08:01
175 Caroline Hesselden FV50 Sowerby Bridge Snails Running Club 03:08:46
176 Ian Hesselden MV50 Sowerby Bridge Snails Running Club 03:08:47
177 Mary Webb FV40 Bingley Harriers & AC 03:08:58
178 Jonathan Hudson MV50 03:09:25
179 Richard Parkin MV60 03:09:35
180 Jacqueline Edwards FV60 Beverley AC 03:09:36
181 Alex Whyte FV50 Stainland Lions Running Club 03:09:56
182 Luke Mosley M 03:10:03
183 Caitlin Arnold F 03:10:05
184 Garry Moore MV40 Retford AC 03:11:34
185 Jamie Merrills MV40 Retford AC 03:11:37
186 Christian Heaton-Gallon M Keighley & Craven AC 03:12:14
187 Chris Heaton MV50 Keighley & Craven AC 03:12:14
188 Gillian Hyde FV50 Craven Energy 03:12:32
189 Emma Scott FV40 03:12:35
190 Bernadette Cook FV50 Saltaire Striders 03:13:45
191 Philip Jones MV60 Baildon Runners 03:15:23
192 Beverley Eastwood FV60 03:15:48
193 Shaun Denham MV50 Pudsey Pacers RC 03:15:50
194 Lara Dalton FV50 03:16:14
195 Kathryn Jacobs FV40 03:16:42
196 Emma Kelly F 03:16:44
197 Alan Mahony MV40 Pudsey Pacers RC 03:17:03
198 Robyn Stock F 03:17:39
199 Ollie Roberts M Howgill 03:17:42
200 Martin Bullock MV50 Pudsey Pacers RC 03:17:43
201 Karen Windle FV60 Trawden AC 03:18:18
202 Sandra Campbell FV50 Trawden AC 03:18:25
203 Rayaz Mohammed MV40 Saltaire Striders 03:19:14
204 Gavin Hamilton MV40 Saltaire Striders 03:19:16
205 Julie Elmes FV50 Knaresborough Striders 03:19:19
206 David Pickering MV50 Retford AC 03:20:01
207 Ian Oakey MV50 Settle Harriers 03:20:45
208 Gillian Markland-Zuiderwijk FV50 03:20:50
209 Michaela Rayner FV50 Craven Energy 03:21:03
210 Hannah Lupton FV40 Otley AC 03:23:11
211 Sarah McBrinn FV50 Otley AC 03:23:16
212 Nicola Gifford FV40 Howgill 03:23:20
213 Sara Richard FV50 Otley AC 03:23:23
214 Jenny St Romaine FV50 Halifax Harriers & AC 03:25:18
215 Erika Tasker FV40 Retford AC 03:25:52
216 Paul Morris MV50 Vegan Runners UK 03:26:33
217 Liz Hamilton FV40 Saltaire Striders 03:27:56
218 Craig Elliott MV40 Saltaire Striders 03:28:04
219 Claire Thaper FV40 Saltaire Striders 03:28:24
220 Sarah Lenthall F 03:29:44
221 Jeanette Lenthall FV50 03:29:45
222 Mark Walsh MV60 Trawden AC 03:30:52
223 Andy Lamb MV50 Trawden AC 03:30:57
224 Anthony Lever MV70 03:38:07
225 Liz Allison FV50 Trawden AC 03:47:12
226 Matthew Allison MV40 Trawden Athletic Club 03:47:17
227 Emma Storey FV50 03:48:17
228 Joanne Naylor FV50 Baildon Runners 03:53:33
229 Sarah Chalmers FV50 Nidd Valley Road Runners 03:54:13
230 Janet Haigh FV40 Baildon Runners 03:54:34
231 Heidi Rushton FV50 03:55:18
232 Fiona Robinson FV50 Nidd Valley Road Runners 04:07:05
233 Julie Driver FV50 Baildon Runners 04:08:34
234 Julia Easter FV50 04:25:46
235 Melanie Bryan FV50 04:25:49