Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

12/09/2021 – Yorkshireman - full





  
Pos Name Category Club Time
1 Owen Beilby MV40 Wharfedale Harriers 03:28:26
2 Tim Brook MV40 Northowram Pumas Running Club 03:34:36
3 Simon Bell M Baildon Runners 03:36:24
4 Ben Harris MV40 Retford AC 03:37:10
5 Lucy Collins F Stainland Lions Running Club 03:47:15
6 Adam Worrallo MV40 Bingley Harriers & AC 03:54:42
7 Mick Dobson MV50 Trawden AC 03:57:58
8 Lewis James M 04:03:45
9 Matthew Calvert MV40 04:04:01
10 Andrew Birkinshaw MV50 Pudsey & Bramley AC 04:05:49
11 Dave Parker MV50 St Theresa's AC 04:06:33
12 Neil Jones MV40 04:06:53
13 Stephen Earle MV40 Northowram Pumas Running Club 04:07:02
14 Emma Wilkins F Baildon Runners 04:07:17
15 Carl Heron MV50 Queensbury Running Club 04:09:26
16 Chris Norman M 04:12:06
17 Iain Conley MV50 Calder Valley Fell Runners 04:12:38
18 Nick Walker MV40 Keighley & Craven AC 04:14:20
19 Annie Hassell F Todmorden Harriers 04:14:54
20 Matthew Clayton-Stead MV40 Keighley & Craven AC 04:18:55
21 Simon Brady MV50 Queensbury Running Club 04:20:04
22 Helen Price FV50 Harrogate Harriers & AC 04:20:47
23 Tim Straughan MV50 Valley Striders AC 04:26:40
24 Will Benedikz MV40 Wharfedale Harriers 04:27:00
25 Luke Cranfield M Northowram Pumas Running Club 04:27:45
26 Reuben Mantle M 04:28:53
27 Matthew Haworth M Trawden AC 04:28:56
28 Peter Riley M 04:29:30
29 Jack Martin M 04:29:40
30 Andrew Britton MV40 Wharfedale Harriers 04:29:56
31 Chloe Keir FV40 Keighley & Craven AC 04:29:59
32 Matthew Kilner MV40 04:30:23
33 Andy Lewis MV50 Settle Harriers 04:30:47
34 Lorna Hubbard F Keighley & Craven AC 04:31:42
35 Andy Petrie MV40 Stadium Runners 04:32:31
36 Ronan Loftus M Valley Striders AC 04:33:02
37 Michael Bardgett M 04:33:34
38 Rick Harwood MV40 Keighley & Craven AC 04:36:01
39 Andrew Simpson MV50 Retford AC 04:36:39
40 Katie Atherton F Keighley & Craven AC 04:40:53
41 Barry Edwards MV60 04:41:41
42 Adam Cole MV40 04:41:57
43 Andrew Barnes M Northowram Pumas Running Club 04:41:59
44 Mark Peacock MV50 04:42:30
45 Phil Ventress MV40 Nidd Valley Road Runners 04:43:19
46 Jonathan Daniels MV40 Todmorden Harriers 04:45:20
47 Claire Hanson FV40 Calder Valley Fell Runners 04:47:23
48 Kevin Smith MV50 Red Rose Road Runners 04:48:10
49 Brian Hainsworth MV40 Nidd Valley Road Runners 04:49:42
50 Russell Fairhurst MV50 Keighley & Craven AC 04:53:36
51 Dave Evans MV40 Keighley & Craven AC 04:56:00
52 Sam Bagshaw M 04:56:18
53 Paul Mayson MV50 Accrington Road Runners 04:58:44
54 Karl Chamberlain MV50 No Club 04:58:58
55 Isobel Webster F 04:59:21
56 Paul Brown MV40 Trawden AC 04:59:33
57 Jane Webster FV50 Horsforth Harriers 05:09:15
58 Sally Hicks F Horsforth Fellandale Club 05:09:27
59 Sue Marshall FV60 Skipton AC 05:09:48
60 Matt Clegg MV40 Otley AC 05:10:00
61 Joshua Fenton-Glynn M Todmorden Harriers 05:10:46
62 Kent Bailey MV50 Wharfedale Harriers 05:11:19
63 Mark Doyle MV40 Farsley Flyers 05:12:05
64 Christian Winter MV40 05:12:29
65 Angela Lee FV60 Stainland Lions Running Club 05:12:57
66 Louise O'Brien FV40 Horsforth Fellandale Club 05:13:24
67 Rebecca Alathoor F Calder Valley Fell Runners 05:13:28
68 Angie Mckinney FV40 Wharfedale Harriers 05:14:27
69 John Naylor MV40 Red Rose Road Runners 05:15:30
70 Colin Wood MV60 05:20:19
71 Andrew Kitts MV50 05:23:13
72 Paul Bennett MV60 Vegan Runners UK 05:23:32
73 Lance Parker MV40 Stainland Lions Running Club 05:26:33
74 Rob Chapman MV40 05:28:17
75 Andrew Denman MV40 05:29:09
76 Catherine Hill FV40 Craven Energy 05:30:11
77 Lewis Wilkinson M 05:30:27
78 Matthew Donnelly M Stadium Runners 05:30:54
79 Nicholas Olszewski MV60 Clayton-le-Moors Harriers 05:31:21
80 Tim Mosedale MV40 Saltaire Striders 05:32:01
81 Stephen Hall MV60 Skipton AC 05:33:54
82 Imtiaz Ilahi MV50 05:34:33
83 Graham D'Arcy MV50 Saltaire Striders 05:34:40
84 Poppy Ballantine F Keighley & Craven AC 05:36:43
85 Richard Ballantine MV50 Keighley & Craven AC 05:36:47
86 Sandra Rochfort FV40 Skipton AC 05:36:51
87 Stephanie Kitts FV40 Keighley & Craven AC 05:37:37
88 Catherine Elvin F Todmorden Harriers 05:37:58
89 Mark Holmes MV50 No Club 05:38:24
90 Pauline Naylor FV60 Queensbury Running Club 05:38:52
91 Christopher Beattie MV60 Nidd Valley Road Runners 05:40:02
92 Kathryn Hind FV40 05:42:54
93 Sandy Gee MV60 Stainland Lions Running Club 05:45:38
94 Andy Smith MV50 05:45:41
95 Chris Hopkinson MV40 BBRC 05:49:35
96 Solomon Whittaker MV40 05:50:51
97 Simon Jordan MV40 05:50:51
98 Aileen Baldwin FV60 Stainland Lions Running Club 05:53:21
99 Sarah Bright FV40 Wharfedale Harriers 05:57:36
100 Anthony Hall MV40 Trawden AC 05:59:07
101 Tessa Walmsley F Trawden Athletic Club 06:02:54
102 Samantha Barnes FV40 Trawden AC 06:03:00
103 Louane Frances FV40 Trawden AC 06:03:28
104 Scott Berry MV40 Forest Of Dean AC 06:03:30
105 Jonathan Sutcliffe MV40 06:04:14
106 Robert Wilkinson MV50 06:05:48
107 Anthony Macro MV60 Trawden AC 06:08:59
108 Zoe Hipwell FV40 Queensbury Running Club 06:09:25
109 Jane Godsland FV50 Red Rose Road Runners 06:16:58
110 Michelle Griffiths FV50 Red Rose Road Runners 06:17:01
111 Gareth Bell MV40 Red Rose Road Runners 06:18:01
112 Rob Mather MV40 Red Rose Road Runners 06:18:02
113 Shane Cliffe MV50 06:18:29
114 Ben Donoghue MV40 Red Rose Road Runners 06:18:44
115 Paula Plowman FV50 Red Rose Road Runners 06:18:52
116 Stuart Cann MV50 Red Rose Road Runners 06:18:57
117 Robert Tomlin MV50 Prestwich A.C. 06:20:05
118 Becky Howell FV50 TRN 06:20:30
119 Janet Wood FV50 Trail Running Nation 06:20:38
120 Nicola Hewitt FV40 06:29:02
121 William Mcgawley MV40 Bramley Breezers 06:29:40
122 Sarah Millington FV40 Skipton AC 06:31:56
123 Shirley Tyrrell FV60 Pickering RC 06:32:13
124 Pip Larter MV50 Trawden AC 06:36:25
125 Vikki Bean FV40 Queensbury Running Club 06:36:36
126 Jackie Oakes FV40 Time2Run Events 06:40:37
127 Lorraine Halwood FV40 06:40:52
128 Nigel Whelan MV50 06:42:56
129 Sue Roberts FV50 Todmorden Harriers 06:50:15
130 Danielle Abbott F 06:57:52
131 Joanne Sunderland FV40 Roundhay Runners 06:58:06
132 Dee Bouderba FV50 York Postal Harriers 06:58:42
133 Jo Barrett FV40 York Postal Harriers 06:58:43
134 Kathryn Davies FV50 Radcliffe AC 07:00:24
135 Linda Zagorski FV50 Trawden AC 07:08:28
136 Debbie Peacock FV50 Keighley & Craven AC 07:08:36
137 Lawrence Pinnell MV50 Horwich RMI Harriers 07:23:25
138 Adrienne Preston FV40 Keighley & Craven AC 07:24:43