Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

31/08/2021 – Eyam





  
Pos Name Category Club Time
1 Andrew Heyes MOpen Dark Peak Fell Runners 00:37:42
2 Richard Robinson MV40 Sutton In Ashfield Harriers & AC 00:42:51
3 Tim Hartley MV50 Notts AC 00:42:52
4 Mark Anderson MV40 Totley AC 00:44:02
5 Ricky Stevens MOpen 00:44:51
6 Lewis Banton MV40 Clowne Road Runners Club 00:44:56
7 Gareth Lee MOpen 00:45:08
8 Joseph Wade MOpen Dark Peak Fell Runners 00:45:35
9 Ben Snell MV40 Stockport Harriers & AC 00:46:33
10 Caroline Brock FOpen Steel City Striders RC 00:46:50
11 Tim Sterland MOpen 00:47:05
12 James Thompson MV40 Sheffield RC 00:47:16
13 Bryan Lomas MV50 Congleton Harriers 00:47:35
14 Arthur Kershaw MOpen 00:48:03
15 Brent Carlin MOpen Kingstone Runners 00:48:06
16 Aaron Francis MOpen Sheffield RC 00:48:40
17 John Dodds MOpen Long Eaton Triathlon Club 00:48:49
18 Luke Kelly MOpen Chorlton Runners 00:49:11
19 Paul Skuse MV40 Glossopdale Harriers 00:49:14
20 Jonny Cartwright MV50 Stadium Runners 00:49:39
21 Kurt Fitch MV50 00:49:58
22 Nigel Barnes MV40 Steel City Striders RC 00:50:14
23 Matthew Burden MOpen Totley AC 00:50:22
24 A Richards MU23 00:50:34
25 Tim Slack MOpen Dark Peak Fell Runners 00:50:41
26 Julian Brown MV50 00:50:53
27 Mark Jacobi MV50 Totley AC 00:50:55
28 Rachel Rose FOpen Sheffield RC 00:50:59
29 Daniel Anderson MOpen 00:51:04
30 Chris Jordan MV40 FRA 00:51:10
31 Roland Allatt MV40 Dark Peak Fell Runners 00:51:20
32 Thomas Smith MOpen South Yorkshire Police AC 00:51:45
33 Amy Whelan FU23 Buxton AC 00:51:50
34 Mike Taylor MV50 Fat Boys RC 00:51:53
35 Mark Bush MV40 Dark Peak Fell Runners 00:51:59
36 Rachael Nathan FOpen Totley AC 00:52:02
37 Carla Gibbons FOpen Totley AC 00:52:10
38 David James MV40 00:52:21
39 Joss Winn MV40 00:52:26
40 Andrew Ellwood MOpen Dronfield RC 00:52:37
41 Phil Knapton MV50 Sheffield RC 00:52:40
42 Francis Cram MV40 Fat Boys 00:52:42
43 Michael Timm MV50 Steel City Striders RC 00:52:43
44 Joseph Lee MOpen Dronfield RC 00:52:47
45 Simon Conroy MV40 Dark Peak Fell Runners 00:52:51
46 Warren Brown MV50 Steel City Striders RC 00:53:01
47 Nick Burns MV50 Steel City Striders RC 00:53:05
48 Steve Lomas MV50 Macclesfield Harriers & AC 00:53:13
49 Gemma Cox FOpen 00:53:15
50 Mark Platton MV50 Steel City Striders RC 00:53:26
51 Simon Rayner MV50 Danum Harriers 00:53:30
52 David Lawrance MV40 Macclesfield Harriers & AC 00:53:44
53 Ben Clithero MV40 Dronfield Running Club 00:53:48
54 Ben Allen MV40 Handsworth Roadhogs 00:54:10
55 Nathan Gould MU23 00:54:15
56 Alice Gamble FU23 Sheffield University Fell 00:54:18
57 Paul Stuart MV50 Steel City Striders RC 00:54:32
58 John Gilroy MOpen 00:54:34
59 Daniel Maskrey MOpen Matlock Athletic Club 00:55:02
60 Cal Lloyd FV40 Porter Valley Plodders 00:55:06
61 Kathleen O'donnell FV40 Macclesfield Harriers & AC 00:55:06
62 Phil Greenough MV40 MBAC 00:55:06
63 Ian Stinson MV50 Steel City Striders RC 00:55:10
64 Andrew Hodkin MV50 Matlock Athletic Club 00:55:21
65 David Veryard MV60 Bakewell Hurriers 00:55:29
66 Paul Castledine MV50 Sutton In Ashfield Harriers & AC 00:55:36
67 Jason Yorke MV40 00:55:38
68 Gary Newham MV40 Erewash Valley RC 00:55:43
69 Ed Bradbury MV40 00:55:45
70 Trevor Holliday MV40 00:55:47
71 Joseph Sizeland MOpen 00:55:48
72 David Hobson MV60 00:55:54
73 Simon Ripton MV40 Local 00:55:55
74 Hannah H�ggren-Johnson FV40 Smiley Paces 00:56:05
75 Karolina Kucharek FV40 Rolls-Royce Harriers 00:56:13
76 Craig Baird MV50 Hillsborough & Rivelin Running Club 00:56:17
77 Dave Bish MV40 Beeston AC 00:56:21
78 Nev Drake MV50 Todmorden Harriers 00:56:23
79 Peter Atkin MV50 00:56:25
80 James Brailsford MV40 Clowne Road Runners Club 00:56:28
81 Alison Wainwright FV50 Dark Peak Fell Runners 00:56:34
82 Adrian Baker MV60 Dark Peak Fell Runners 00:56:38
83 Garry Rogerson MV40 Macclesfield Harriers & AC 00:56:43
84 Emily Barnett FU23 Dark Peak Fell Runners 00:56:54
85 Chris Randall MV40 100 Marathon Club 00:56:54
86 Matt Govan MOpen Matlock Athletic Club 00:57:00
87 Caitlin Bradbury FOpen Beeston AC 00:57:10
88 Daniel Gill MV40 Macclesfield Harriers & AC 00:57:15
89 Jonathan Tyson MV50 Matlock Athletic Club 00:57:21
90 David Patrick MV50 Ashbourne Running Club 00:57:31
91 Nick Russell MV40 Clowne Road Runners Club 00:57:47
92 Caz Kay FV40 Totley AC 00:57:53
93 David Clifton MOpen 00:57:56
94 Rob Ball MOpen Ashbourne Running Club 00:57:58
95 Jonathan Hallam MV40 00:57:58
96 Christopher Jarratt MOpen 00:58:11
97 Marcus Kenyon MV40 Sheffield RC 00:58:11
98 Tim Raby MOpen 00:58:12
99 Beth Cole FOpen Smiley Paces 00:58:16
100 Egg Cameron FOpen GoodGym Race Team 00:58:24
101 Tania Wilson FV50 Buxton AC 00:58:26
102 Ant Harris MV50 Fat Boys RC 00:58:29
103 Geoff Cooper MV50 Matlock Athletic Club 00:58:34
104 Ruth Brandon FV50 Holme Pierrepont RC 00:58:40
105 Jonathan Jones MV40 Danum Harriers 00:59:00
106 Darren Pallett MV40 00:59:07
107 Dan Pickup MOpen Holme Pierrepont RC 00:59:35
108 Neal Pates MV50 Steel City Striders RC 00:59:42
109 Rose Paxman FOpen Dark Peak Fell Runners 00:59:43
110 Sally White FOpen Clowne Road Runners Club 00:59:48
111 Will Day MV50 Steel City Striders RC 00:59:51
112 Jay Dale MV40 Mow Cop Runners 00:59:59
113 Rick Long MV50 Fat Boys RC 01:00:01
114 Gemma Tredwell FV40 Buxton AC 01:00:05
115 David Lovatt MOpen Kingstone Runners 01:00:08
116 David Knight MOpen Sheffield Hash House Harriers 01:00:09
117 Chris Shaw MV50 Dark Peak Fell Runners 01:00:11
118 Ryan Holden MOpen 01:00:14
119 Pat Goodall FV60 Totley AC 01:00:30
120 Tom Collier MOpen 01:00:32
121 Hannah Sharpe FOpen Clowne Road Runners Club 01:00:38
122 Scott Blanks MV40 Totley AC 01:01:03
123 Dean Smith MV50 Rolls-Royce Harriers 01:01:08
124 Ben Brindley MOpen Tideswell Running Club 01:01:25
125 Janet Atkinson FV40 Holme Pierrepont RC 01:01:30
126 Michael Stubbs MV40 01:01:42
127 Lee Mills MV40 Steel City Striders RC 01:01:48
128 Stuart Johnson MV40 01:01:52
129 Nick Ham MV50 Glossopdale Harriers 01:01:59
130 Steven Ward MV50 01:02:05
131 Charlotte Nowill FV40 01:02:16
132 James Ellwood MV40 Porter Valley Plodders 01:02:19
133 Dale Peakall MV40 Matlock Athletic Club 01:02:22
134 Keith G Holmes MV60 Dark Peak Fell Runners 01:02:25
135 Mark Doyle MV40 01:02:30
136 Peter Bailey MV50 Buxton AC 01:02:38
137 Paul Neal MV50 Hyde Running Community 01:02:57
138 Adrian Watson MV40 Fat Boys RC 01:02:58
139 Tom Nuttgens MV50 Steel City Striders RC 01:03:01
140 Karl Davies MV60 Mercia Fell Runners 01:03:02
141 Tim Crookes MV50 Glossopdale Harriers 01:03:06
142 Anne Hegarty FV50 Totley AC 01:03:09
143 Ruth Gowers FV40 Buxton AC 01:03:16
144 Lucy Smith FV40 Totley AC 01:03:20
145 Emily Sanders FV50 Ashbourne Running Club 01:03:25
146 Jane Langham FV50 Smiley Paces 01:03:27
147 Joseph Barraud MV40 01:03:57
148 Alex Bagnall FOpen 01:04:04
149 Tim Mackey MV60 Dark Peak Fell Runners 01:04:27
150 Tara Burkill FOpen Danum Harriers 01:04:33
151 Fiona Panes FV50 Smiley Paces 01:05:10
152 Naomi Coverley FV50 Tideswell Running Club 01:05:19
153 Penny Raybould FV50 Local 01:05:31
154 Jayne Rotheram FOpen 01:05:38
155 Paul Gray MV50 Dark Peak Fell Runners 01:05:41
156 Martin Wood MV50 01:05:47
157 Dave Raby MOpen 01:05:49
158 Lucy Knight FOpen GoodGym Race Team 01:05:58
159 Jim Emery MV40 01:06:25
160 John Ostrovskis MV50 Fat Boys 01:06:36
161 Crispin Jones MV50 Steel City Striders RC 01:06:38
162 Janna Miller FOpen Dronfield Running Club 01:06:40
163 Gary Bird MOpen Sutton In Ashfield Harriers & AC 01:06:40
164 Tim Rolfe MV40 Buxton AC 01:06:46
165 Jill Davies FV60 Steel City Striders RC 01:06:55
166 Richard Smith MOpen 01:07:17
167 Dan Janes MV40 Sheffield Triathlon Club 01:07:50
168 Jeremy Brayshaw MV70 Totley AC 01:07:55
169 Eleanor Jones FOpen 01:07:58
170 Louise Goodhill FV50 Totley AC 01:08:05
171 Helen Young FV40 Totley AC 01:08:09
172 Kieran Hickey MV60 Totley AC 01:09:01
173 Ken Jones MV70 Dark Peak Fell Runners 01:09:23
174 David Walker MV50 01:09:25
175 Robert Bryan MV60 Dark Peak Fell Runners 01:09:29
176 Emily Durkin FU23 Totley AC 01:09:39
177 Chris Reece MV70 01:09:39
178 Sue Chicken FV50 Holme Pierrepont RC 01:10:03
179 Ewan Henderson MV50 Holme Pierrepont RC 01:10:03
180 Stuart McCletchie MV50 Holme Pierrepont RC 01:10:04
181 Claire Watson FOpen Sutton In Ashfield Harriers & AC 01:10:16
182 Kevin Walker MV60 01:10:23
183 Yvonne Twelvetree FV70 Totley AC 01:10:31
184 Gary Bates MV50 North Derbyshire RC 01:10:36
185 Nicki Cartwright FV40 Stadium Runners 01:10:45
186 Joe Waller MOpen 01:10:50
187 Naomi Rabin FOpen Hillsborough & Rivelin Running Club 01:11:00
188 David Arundale MV60 Dark Peak Fell Runners 01:11:03
189 Bethan Gamlin FOpen 01:11:23
190 Les Thurston MV70 Matlock Athletic Club 01:11:36
191 Eleonora Salomoni FV50 Matlock Athletic Club 01:11:56
192 Richard Durkin MV50 Totley AC 01:12:09
193 Linda Edmondson FV50 01:12:11
194 Val Playdon FV50 Ashbourne Running Club 01:12:14
195 Nadia Raza FV40 Totley AC 01:12:39
196 Simon Muchan MV60 Tideswell Running Club 01:12:57
197 Diane Clewes FV50 Totley AC 01:13:08
198 Rachel Boorer-May FOpen Glossopdale Harriers 01:13:17
199 Sarah Cassie FV40 Macclesfield Harriers & AC 01:14:03
200 Steve Rawlings MV50 Local 01:14:55
201 Alex Shiells MOpen 01:14:56
202 Robert King MOpen 01:14:59
203 Steve Terry MV70 Totley AC 01:14:59
204 Rosie Reed Hillman FOpen 01:15:05
205 Roger Topham MV50 Tideswell Running Club 01:15:12
206 Benedict Harper MOpen 01:15:18
207 Helen Drew FOpen 01:15:22
208 Helen Elleker FV60 Derbyshire And South Yorkshire Harriers 01:15:53
209 Mike Arundale MV60 Dark Peak Fell Runners 01:15:53
210 Joan Waller FV60 Dark Peak Fell Runners 01:17:31
211 Caryl Hartwright FV70 Local / Totley AC 01:18:04
212 Claire Noonan FOpen Erewash Valley RC 01:18:48
213 Tass Townsend MV60 Local 01:22:06
214 India Penkethman FOpen Local 01:22:08
215 Jill Gould FV50 01:22:54
216 Thomas Tuck MOpen 01:24:39
217 Holly Smith FV40 Lonely Goat RC 01:26:17
218 Andy Smith MV50 Lonely Goat RC 01:26:18
219 Angela Burley FV60 Notts Women Runners 01:27:45
220 Ruaridh Mon-Williams MOpen Ilkley Harriers AC Rtd At Finish
221 James McMurdo MV40 Macclesfield Harriers & AC Rtd At Finish