Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

11/09/2021 – Nine Edges Endurance





  
Pos Name Category Club Time
1 Chris Sleath MSEN 02:33:35
2 Matty Brennan MV40 Erewash Valley 02:35:11
3 Andy Charlton MV40 02:46:00
4 Ben Stocks MSEN 02:52:12
5 Mark Elwis MV50 Matlock AC 02:54:25
6 Adam Jeays MV40 Sheffield Triathlon Club 02:54:50
7 Ian Challans MV40 Dark Peak Fell Runners 02:59:07
8 Oliver Cook MV50 Long Eaton RC 02:59:12
9 Nigel Barnes MV40 Steel City Striders RC 02:59:14
10 David Frixon MSEN Totley AC 03:01:44
11 Roland Allatt MV40 Dark Peak Fell Runners 03:02:42
12 Helen Elmore WV40 Dark Peak Fell Runners 03:03:32
13 Mark Jacobi MV50 Totley AC 03:03:58
14 Ian Lambert MV40 Long Eaton RC 03:04:25
15 Andrew Mansfield MV40 Steel City Striders RC 03:05:06
16 Laura Goy WSEN North Derbyshire Running Club 03:06:44
17 Tim Slack MSEN Dark Peak Fell Runners 03:07:17
18 David Carr MV50 03:07:36
19 Kate Morris WV50 Steel City Striders RC 03:08:44
20 Phil Bennett MV40 03:12:46
21 Barney Connell MSEN 03:12:54
22 Paul Lewis MV50 Long Eaton RC 03:13:41
23 Jon Peatman MSEN Sheffield Hash House Harriers 03:18:01
24 Adam Leighton MV40 Wirksworth RC 03:19:09
25 Rachel Burton WV50 North Derbyshire Running Club 03:19:41
26 Oliver Pratten MV40 Wirksworth RC 03:20:25
27 William Chang MV40 Long Eaton RC 03:21:42
28 Cal Lloyd WV40 Porter Valley Plodders 03:22:00
29 Tim Shiles MV50 Totley AC 03:22:59
30 Julian Pieters MV50 South Yorkshire Orienteers 03:23:38
31 Andrew Fielding MV40 03:25:23
32 David James MV40 03:25:26
33 Matthew Watson MSEN 03:25:49
34 Pete Deacon MV50 03:25:51
35 Lisa Deacon WV40 Notts AC 03:25:52
36 Stephen Myers MV50 Holcombe Harriers 03:26:18
37 Ed Hall MV40 03:26:19
38 Steve Matthews MV50 Dark Peak Fell Runners 03:27:15
39 Zoe Burrows WV40 03:27:38
40 Gary Newham MV40 Erewash Valley 03:28:52
41 Andrew Reid MV40 Porter Valley Plodders 03:29:42
42 Ivan Causer MV50 03:29:44
43 Esther Broughton WV40 Ripley RC 03:30:00
44 Ben Saxton MV40 03:30:06
45 Andy Green MV50 Steel City Striders RC 03:31:45
46 Zoe Burton WV40 03:33:03
47 Beth Cole WSEN Smiley Paces 03:34:03
48 Pat Goodall WV50 Totley AC 03:34:10
49 Connor Smith MU23 03:34:46
50 Chris Walker MV40 Steel City Striders RC 03:35:01
51 Emily Chaplais WSEN Hillsborough And Rivelin RC 03:36:07
52 Marc Kinch MV50 Long Eaton RC 03:38:14
53 Rachel Biggin WV40 Totley AC 03:38:44
54 Andrejus Skulis MV40 03:38:45
55 Sergei Shkul MV40 Steel City Striders RC 03:38:46
56 Darren Pallett MV40 Sheffield Striders 03:39:04
57 Steph Solomon WSEN Horsforth Fellandale 03:42:30
58 David Edwards MSEN 03:43:30
59 Katy Kelly WV40 03:43:44
60 Dan Lounds MV50 03:44:24
61 Chris Hodson MV50 Dronfield Running Club 03:45:50
62 Karen Chalmers WV40 03:46:03
63 Ryan Dremza MSEN 03:46:05
64 Katherine Melrose WSEN 03:47:02
65 Sam Shirley MSEN Belper Harriers 03:47:30
66 Simon Brearley MV50 03:49:57
67 Gareth Stace MV50 Dorking And Mole Valley Athletes Club 03:51:16
68 Samantha Ward WSEN Wingerworth Wobblers R C 03:53:18
69 Timothy Evans MV50 03:53:20
70 Andy Walker MSEN 03:54:35
71 James Ellwood MV40 Porter Valley Plodders 03:54:54
72 Pippa Powell WV40 Sheffield Striders 03:56:52
73 Clare Gilmer WV40 Steel City Striders RC 03:56:53
74 Thomas Hawkins MSEN 03:59:30
75 Jill Davies WV50 Totley AC 04:00:51
76 Richard Greaves MV40 04:02:49
77 Darren Bristow MV50 Hallamshire Harriers 04:04:24
78 Jocelyn Granger WV50 Staffs Moorlands AC 04:04:25
79 Luke Allcock MSEN 04:04:26
80 Dominic Wish MV50 Dark Peak Fell Runners 04:04:27
81 Dean Young MV40 Steel City Striders RC 04:05:40
82 Stephen Cross MSEN 04:10:28
83 Samuel Reynolds Adatto MSEN Dark Peak Fell Runners 04:10:42
84 Sally Twigg WSEN Steel City Striders RC 04:10:44
85 Andrew Chester MV50 Dark Peak Fell Runners 04:12:23
86 Joanne Haslett WV40 Helm Hill 04:13:19
87 Mark Davies MV40 04:14:12
88 Kevin Firth MV40 Hillsborough And Rivelin RC 04:14:14
89 Paul Beagley MV40 04:15:43
90 Jonathan Howse MV40 04:15:46
91 Helen Young WV40 Totley AC 04:19:01
92 David H MSEN 04:19:03
93 Trevor Willis MV50 04:19:36
94 Rachel Wallace WV40 04:20:05
95 Catherine Davey WSEN 04:20:08
96 Roger Harrison MV50 Cheshire Hash House Harriers 04:20:48
97 Tom Smith MV40 04:22:16
98 Liz Buchanan WSEN 04:22:47
99 Lex Wilkinson MV40 Porter Valley Plodders 04:24:32
100 Duncan Gedge MV50 04:26:05
101 Bronwen Ray WV40 Smiley Paces 04:28:18
102 Richard Burkitt MV40 04:28:19
103 James Garnett MV50 South Yorkshire Orienteers 04:28:28
104 Joanne Chalmers WV40 Holme Pierrepont Running Club 04:37:06
105 Lisa Fielding WV40 04:38:45
106 Ian Ferguson MV40 04:38:51
107 Steve Terry MV50 Totley AC 04:46:53
108 David Morris MV50 Cheshire Hash House Harriers 04:57:15
109 Brian Clements MV50 Wirksworth Running Club 05:06:26
110 Jack McNeive MSEN Dark Peak Fell Runners 05:06:27
111 Colin Bostock MV50 Long Eaton RC 05:21:44
112 Katrina Hilton WV50 Danum Harriers 05:28:44
113 Nick Hilton MV50 Ripley RC 05:28:44
114 Steven Allcock MV50 05:28:47
115 Esther Sinclair WV40 06:31:15
116 Angela Purdue WV50 06:31:16
117 Tony Carroll MV50 Retired
118 Andrew Watson MV50 Retired