Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

22/08/2021 – Piethorne





  
Pos Name Category Club Time
1 Andrew Worster M Calder Valley Fell Runners 00:38:06
2 Doni Clarke M Todmorden Harriers 00:39:18
3 Kieran Manchester M 00:40:38
4 Danny Bennett M50 Rochdale Harriers & AC 00:41:36
5 Philip Hinchcliffe M Rochdale Harriers & AC 00:42:24
6 Katie Walshaw F Holmfirth Harriers AC 00:42:59
7 Jorden Lee Burke M40 Middleton Harriers AC 00:43:55
8 Dave Ryder M45 Fell Runners Association 00:44:27
9 Michael Fleming M40 Saddleworth Runners Club 00:44:32
10 Mark O'Connor M40 Calder Valley Fell Runners 00:44:38
11 Martha Tibbot F Saddleworth Runners Club 00:44:46
12 Dave Parton M Rochdale Harriers & AC 00:45:42
13 Ed Gamble M55 Cheshire Hill Racers 00:45:58
14 James Henderson M45 Royton Road Runners 00:46:00
15 Tim Campbell M45 Astley & Tyldesley Road Runners 00:47:24
16 Helen Haigh F45 Holmfirth Harriers AC 00:47:36
17 Jim Ryder M55 Ilkley Harriers AC 00:48:18
18 Mike Gradwell M Saddleworth Runners Club 00:48:27
19 Andrew Doig M50 Stadium Runners 00:49:00
20 Janine McGregor F Todmorden Harriers 00:49:01
21 Sam Lund M45 Todmorden Harriers 00:49:18
22 Decland Harrison M LABC Runners 00:49:22
23 Alex Frost M50 Rochdale Harriers & AC 00:49:45
24 Rowena Leary F Saddleworth Runners Club 00:50:05
25 Gaynor Keane F45 Saddleworth Runners Club 00:50:26
26 Stephanie Harrison F Rochdale Harriers & AC 00:50:34
27 Barry Greaves M65 Royton Road Runners 00:50:52
28 Douglas Fleming M60 Horwich R M I Harriers 00:51:21
29 David Smith M Rochdale Harriers & AC 00:51:27
30 Andy Dunleavy M60 Burnden Road Runners 00:51:28
31 Simon Gardner M50 00:51:45
32 Chris Davies M65 Saddleworth Runners Club 00:52:09
33 Stuart Mount M 00:52:26
34 Simon Jump M50 Saddleworth Runners Club 00:52:35
35 Stephen Taylor M50 00:52:39
36 Mark Wearmouth M50 00:52:40
37 Peter Daly M50 Glossopdale Harriers 00:53:09
38 Richard Mercer M50 Saddleworth Runners Club 00:53:10
39 Thomas Fearn M 00:53:14
40 Gary Chadderton M55 Horwich R M I Harriers 00:53:32
41 David Dyer M50 Manchester Harriers AC 00:53:38
42 Rowan Uren M Saddleworth Runners Club 00:53:43
43 Stephen Ford M 00:53:44
44 Andrew Shaw M60 Holmfirth Harriers AC 00:54:00
45 Anthony Leigh M40 Rochdale Tri Club 00:54:31
46 Maksymilian Stytsun M University Of Leeds Fell Society 00:54:36
47 David Barnes M60 Horwich R M I Harriers 00:54:44
48 Mark Caffery M50 00:54:56
49 Martin Quinn M45 Chorley Athletic And Triathlon Club 00:55:04
50 Nicholas Walsh M50 Rochdale 00:55:06
51 Chris Johnson M55 North Derbyshire RC 00:55:12
52 Lisa Kempster F45 Lonely Goat RC 00:55:41
53 Jim Harris M45 Stainland Lions Running Club 00:56:11
54 Rowen Pymm F Saddleworth Runners Club 00:56:13
55 Anthony Costello M55 Calder Valley Fell Runners 00:56:51
56 Derek Donohue M60 Todmorden Harriers 00:57:13
57 John Mayall M55 Rochdale Harriers & AC 00:57:22
58 Martha Urwin F45 Middleton Harriers AC 00:57:23
59 Dave Brennan M50 00:57:25
60 Phil Murphy M 00:57:32
61 Anthony Walsh M55 Middleton Harriers AC 00:57:39
62 Mark Hamill M Manchester Triathlon Club 00:57:41
63 Alison Fox F50 Huntingdonshire AC 00:57:45
64 Simon Anderton M60 Todmorden Harriers 00:57:59
65 Lisa Miles F50 Todmorden Harriers 00:58:04
66 Alan Swift M50 Littleborough Runners 00:58:16
67 Alan Keane M55 Saddleworth Runners Club 00:59:17
68 Charles Worswick MU23 00:59:45
69 Alan Davies M65 00:59:51
70 Rebecca Ward F Chorley Athletic And Triathlon Club 01:00:10
71 Anthony O'Connor M50 01:00:30
72 Paul Colledge M 01:00:34
73 Dean Brown M50 01:00:56
74 Raymond Mooney M55 Stainland Lions Running Club 01:01:13
75 Darren Wallis M55 Middleton Harriers AC 01:01:23
76 Lawrence Pinnell M50 Horwich R M I Harriers 01:01:26
77 Darren Gillman M50 Todmorden Harriers 01:02:40
78 Francesca Miller F Todmorden Harriers 01:02:50
79 Carl Chambers M50 Saddleworth Runners Club 01:03:03
80 Gerard Finnigan M55 Saddleworth Runners Club 01:03:36
81 Craig Wellens M50 Rochdale Harriers & AC 01:03:39
82 Rebecca Canaway F Saddleworth Runners Club 01:03:42
83 Craig Tipton M50 Hip Replacement Runners 01:04:06
84 Paul Collinge M65 Middleton Harriers AC 01:04:12
85 John Hall M75 Middleton Harriers AC 01:04:26
86 Blandine Renou F55 01:04:31
87 Craig Sutherland M60 Middleton Harriers AC 01:04:31
88 Steve Randall M45 Meltham AC 01:04:49
89 Peter O'Gorman M60 Rossendale Harriers & AC 01:05:52
90 Tom Mitchell M60 Team Central 01:05:57
91 Keith Hutson M60 Calder Valley Fell Runners 01:06:01
92 Louise Butterworth F50 Middleton Harriers AC 01:06:07
93 Rikki Hammond F55 Stainland Lions Running Club 01:06:35
94 Chloe Hewlett F Acre Street Runners 01:07:02
95 Gilly Markham F65 Meltham AC 01:07:20
96 Katie Samuelson F40 Todmorden Harriers 01:07:21
97 Kes Aleknavicius M65 Tenby Aces 01:07:25
98 Alexandra Fox F 01:07:26
99 Kerry Lomas F Astley & Tyldesley Road Runners 01:08:11
100 Ian Connolly M55 The Whit'th Whippets 01:09:19
101 Janine Jordan F Middleton Harriers AC 01:09:25
102 Colette Cooke F Rochdale Harriers & AC 01:09:46
103 Sarah Farnell F45 Todmorden Harriers 01:10:43
104 Sandra Mcgrail F55 Middleton Harriers AC 01:11:16
105 Michael Williams M55 LABC Runners 01:11:48
106 Catherine Murphy F50 Middleton Harriers AC 01:12:21
107 Andrew Hudson M50 01:12:22
108 Elizabeth Willoughby F65 Denby Dale Athletics Club 01:13:02
109 Linda Hayles F65 Calder Valley Fell Runners 01:15:51
110 Andy O'Sullivan MBE M65 01:15:52
111 Kath Baron F55 01:16:43
112 Julie Morrison F50 Vegan Runners UK 01:16:44
113 David Morrison M50 Vegan Runners UK 01:16:44
114 Ruth Hare F65 Middleton Harriers AC 01:22:15
115 Kay Campbell F45 Astley & Tyldesley Road Runners 01:23:29
116 Rebecca Coyle F40 01:23:42
117 Cheryl Dunleavy F40 Burnden Road Runners 01:25:40
118 Hilary Farren F55 Rossendale Harriers & AC 01:26:51
119 Brenda Roberts F75 Saddleworth Runners Club 01:34:59