Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

30/08/2021 – Dark Side Of The Combe





  
Pos Name Category Club Time
1 Josh Hartley M Sen BCR 01:05:30
2 Alistair Thornton M Sen Howgill Harriers 01:05:43
3 Harry Stainton M Sen BCR 01:05:44
4 James Turner M Sen Brighton & Hove 01:06:14
5 Sam Holding M Sen CFR 01:06:23
6 Mario Yoemans M 40 CFR 01:06:25
7 Harry Cooling M Sen Howgill Harriers 01:09:38
8 Tim Ripper M Sen BCR 01:13:19
9 Jack Simpson M Sen Helm Hill Harriers 01:13:33
10 Paul Crabtree M 50 Bingley Harriers 01:13:40
11 John Millen M 40 BCR 01:14:47
12 Darren Fishwick M 50 Chorley 01:15:30
13 Chris Jackson M Sen Glossopdale 01:17:26
14 John Perry M 40 Wharfedale Harriers 01:17:33
15 Mervyn Keys M 60 Rossendale 01:17:55
16 Neil McGoun M 40 Orion Harriers 01:18:40
17 Stewart McDonald M 55 Bingley Harriers 01:18:55
18 Josie Rawes W Sen York Knavemire Harriers 01:19:10
19 Philip Pearson M 60 Northern Fells 01:20:55
20 Tim Reid M Sen CFR 01:22:02
21 Luke Appleyard M 40 Wharfedale Harriers 01:22:15
22 Gavin Lloyd M Sen BCR 01:22:49
23 David Banks M 55 Kendal 01:23:15
24 Jim Turner M 40 Bowland 01:23:25
25 Brian Thompson M 55 CFR 01:24:05
26 Sean Pollen M Sen 01:24:43
27 Hannah Matharu W Sen Holme Pierrepont RC 01:25:50
28 Lesley Watson W 45 Bingley Harriers 01:26:46
29 Dave Stephenson M 55 Bingley Harriers 01:26:53
30 David Mackie M 50 Corsham RC 01:27:05
31 Nina Mason W 45 Elvet Striders 01:28:07
32 Pat McIver M 55 BCR 01:29:23
33 Jess Hartley W Sen BCR 01:29:32
34 Julian Donelly M 55 BCR 01:30:02
35 Rob Fishwick M 45 Hoad Hill Harriers 01:31:40
36 Mark Nutter M 55 Clayton Le Moors 01:31:50
37 John Shevelan M 45 BCR 01:33:00
38 Paul Murgatroyd M 55 South Leeds Lakers 01:33:14
39 Christopher Snell M Sen CFR 01:35:37
40 Darren Parker M 55 CFR 01:35:48
41 Dicky Wilkinson M 60 Dark Peak 01:36:10
42 Jon Bailey M 45 BCR 01:36:41
43 Gavin Boyter M 50 01:39:40
44 Claire Gardiner W 40 01:39:50
45 Max Howard M 60 01:39:57
46 Steven Breeze M 45 CFR 01:40:00
47 Wendy Dodds W 70 Dallam Runners 01:40:05
48 Will Ross M 50 BCR 01:41:06
49 Mike Jewell M 60 BCR 01:42:06
50 Jim Paxman M 60 Dark Peak 01:43:52
51 Jo Taylor W 55 Bowland 01:47:40
52 Julie Gardner W 60 FRA 01:47:47
53 Nick Moore M 60 CFR 01:47:53
54 Denise Tunstall W 55 Durham Fell Runners 01:48:09
55 John Pollard M 65 Glossopdale 01:49:52
56 Teresa De Curtis W 45 Clayton Le Moors 01:51:34
57 Rachel Read W 55 Blengdale Harriers 01:52:25
58 Ben Spencer M 40 02:03:12
59 Sian Spencer W 40 CFR 02:03:13
60 Selwyn Wright M 65 Ambleside AC 02:09:49
61 Oliver Matharu M Sen Holme Pierrepont RC Dnf
62 Colin Walker M 45 Bingley Harriers Dnf
63 Lindsay Palmer W 55 Glossopdale Dnf