Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/07/2021 – Blacka Moor Chase





  
Pos Name Category Club Time
1 Sam Soles UM23 Buxton AC 00:28:59
2 Chris Bevan MSen Dronfield Running Club 00:29:07
3 Chris Joyce MSen PMA RT 00:30:56
4 Mark Anderson M40 Totley AC 00:31:08
5 Lewis Banton M40 Clowne Road Runners 00:31:17
6 Malcolm Johnson M40 Stockport Harriers 00:31:29
7 Paul Unsworth M40 Killamarsh Kestrals 00:32:01
8 Alex Day MSen HRRC 00:32:04
9 Chris Leach MSen North Derbyshire RC 00:32:18
10 Jordan Street M40 Clowne Road Runners 00:32:28
11 Philip Morris MSen Clowne Road Runners 00:32:38
12 Mike Nolan M50 Dark Peak FR 00:32:47
13 James Biggin M40 Totley AC 00:32:57
14 Paul Crabtree M50 Bingley Harriers Ac 00:33:19
15 Stuart Scott M40 00:33:31
16 James Halse M40 Dark Peak FR 00:33:37
17 Rachael Lundgren WSen Totley AC 00:33:44
18 Matt Rimmer M40 Steel City Striders 00:33:58
19 Leni Scott UM16 City Of Sheffield And Dearne 00:33:59
20 Phil Leake MSen Matlock AC 00:34:22
21 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners 00:34:34
22 Nicola Bowen WSen 00:34:38
23 Kurt Fitch M50 00:34:41
24 Oliver Halliday MSen Totley AC 00:34:52
25 Daniel Latham MSen Vegan Runners 00:34:56
26 James Thompson M40 Sheffield RC 00:35:29
27 David Humphries MSen 00:35:54
28 Robert Owen M50 Totley AC 00:35:55
29 Chris Brown M40 Killamarsh Kestrels 00:36:01
30 Paul Lewis M50 Long Eaton RC 00:36:09
31 Chris Williamson MSen Hillsborough And Rivelin RC 00:36:13
32 Dominic Watts M50 Dark Peak FR 00:36:39
33 Rachel Rose WSen Sheffield RC 00:36:43
34 David Cross MSen Beeston AC 00:36:50
35 Richard Snowden M50 Totley AC 00:36:53
36 Anthony Whitehouse M60 00:36:55
37 Will Newton MSen Dronfield Running Club 00:37:04
38 Paul Stuart M50 Steel City Striders 00:37:12
39 Ian Moody M40 00:37:37
40 Simon Conroy M40 Dark Peak FR 00:37:51
41 Chris Webster MSen 00:37:59
42 Anthony Davey MSen Beeston AC 00:38:10
43 Andrew Ellwood MSen Dronfield RC 00:38:14
44 Richard Ward MSen Sheffield RC 00:38:17
45 Aidan Grant M40 Goyt Valley Striders 00:38:23
46 Daniel Limb MSen Penistone Footpath Runners 00:38:25
47 Tim Earl MSen 00:38:26
48 Simon Rayner M50 Danum Harriers 00:38:32
49 Rachael Nathan WSen Totley AC 00:38:32
50 Chris Deeble-Rogers MSen N/A 00:38:41
51 Alan Maplethorpe M60 Long Eaton RC 00:38:50
52 David Hughes M40 Ackworth 00:39:03
53 Caitlin Bradbury WSen Beeston AC 00:39:05
54 Cal Lloyd W40 Porter Valley Plodders 00:39:06
55 Clair Taylor WSen Totley AC 00:39:07
56 Michael Timm M50 Steel City Striders 00:39:07
57 Alison Barrett W40 Steel City Striders 00:39:10
58 Michael Slater M50 Hillsborough And Rivelin 00:39:13
59 Tom Tredwell M40 00:39:20
60 Gary Newham M40 Erewash Valley RC 00:39:22
61 Sam Bellamy M50 Clowne Road Runners 00:39:26
62 Glynn Graham M40 Hillsborough & Rivelin RC 00:39:35
63 Mark Platton M50 Steel City Striders 00:39:40
64 Megan Elliott WSen Matlock AC 00:39:41
65 James Boardwell M50 Dark Peak FR 00:39:54
66 Philippa Rose W40 Dark Peak FR 00:39:58
67 Jeremy Braithwait MSen Vegan Runners 00:40:02
68 Andrew Carruthers M60 Halesowen AC 00:40:06
69 Dave Bish M40 Beeston AC 00:40:10
70 Jody Murray MSen Askern District Running Club 00:40:13
71 David Clifton MSen 00:40:27
72 Chris Day M40 Totley AC 00:40:38
73 David James M40 00:40:45
74 Edward Taylor-James UM16 00:40:51
75 Craig Baird M50 00:40:54
76 Sarah Burrell WSen Porter Valley Plodders 00:40:55
77 Ryan Smith MSen Ackworth Road Runners 00:40:58
78 Gemma Wallace WSen Steel City Striders 00:40:59
79 Alex Wall M50 Totley AC 00:41:14
80 Alan Billington M50 Belper Harrierd 00:41:26
81 Neal Pates M50 Steel City Striders 00:41:28
82 Simon Gregory M40 Handsworth Roadhogs 00:41:32
83 Geoff Cooper M50 Matlock AC 00:41:36
84 Matt Parr MSen 00:41:38
85 Clare Howarth W40 Totley AC 00:41:39
86 Steve Wickham M60 Erewash Valley RC 00:41:46
87 Paul Robbins MSen Dronfield Running Club 00:41:55
88 Peter Mccoy M40 Steel City Striders 00:42:02
89 Nick Hails M40 Hillsborough And Rivelin Running Club 00:42:05
90 Beth Cole WSen Smiley Paces 00:42:19
91 James Hogg MSen Steel City Striders 00:42:28
92 Fran Allen WSen Steel City Striders 00:42:30
93 Anne Hegarty W50 Totley AC 00:42:32
94 Mark Gamsu M60 Dark Peak FR 00:42:37
95 Matt Broadhead M40 Steel City Striders 00:42:44
96 Nick Woffenden M40 Barnsley Harriers 00:42:49
97 Annie Wray WSen Totley AC 00:42:53
98 Sarah Walch W40 Penistone Footpath Runners 00:42:53
99 Ian Brookes M50 Clowne Road Runners 00:42:56
100 Pat Goodall W60 Totley AC 00:43:02
101 Ryan Holden MSen 00:43:18
102 Gemma Tredwell W40 Buxton AC 00:43:23
103 Rebecca Day W40 Buxton AC 00:43:27
104 Stephen Slater M40 Steel City Striders 00:43:40
105 David Ayrton M40 Totley AC 00:43:42
106 Christos Liaskos MSen Totley AC 00:43:47
107 Rob Moore M50 Dark Peak FR 00:43:52
108 Josh Harris UM23 00:44:11
109 Oliver Gains UM16 00:44:12
110 David Blakemore MSen 00:44:12
111 James Ellwood M40 Porter Valley Plodders 00:44:16
112 Clare Thompson W40 Smiley Paces 00:44:20
113 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:44:22
114 Michael Stubbs M40 00:44:32
115 Helen Wright W40 Penistone Footpath Runners 00:44:34
116 Liz Carthy W40 Totley AC 00:44:37
117 Steve Brandreth M50 Porter Valley Plodders 00:44:39
118 Jane Mellor W50 Pennine Fell Runners 00:44:40
119 Liz Rowe W40 Porter Valley Plodders 00:44:49
120 Hannah Sharpe WSen Clowne Road Runners 00:44:52
121 Elinor Smith WSen Totley AC 00:44:54
122 Chris Hunt MSen North Derbyshire Running Club 00:44:55
123 Philip Kelly M40 Steel City Striders 00:45:06
124 Richard Mead M50 00:45:13
125 David Walker M50 00:45:18
126 Karen Stevens W40 Smiley Paces 00:45:19
127 Louise Cook W40 Smiley Paces 00:45:21
128 Amy Leake WSen Matlock AC 00:45:22
129 Marcus Adams M50 Totley AC 00:45:25
130 Kenny Turner M60 Dark Peak FR 00:45:30
131 Tom Ricketts M60 Totley AC 00:45:39
132 Clare Coombes W40 Vegan Runners 00:45:53
133 Caroline Burrell W40 Wirksworth 00:45:59
134 Jessica Lishman WSen Dark Peak FR 00:46:21
135 Andrew Basey M40 Heanor Running Club 00:46:37
136 Richard Durkin M50 Totley AC 00:46:41
137 Caren Crabtree W40 Bingley Harriers Ac 00:47:19
138 Nasser Babazadeh M50 Totley AC 00:47:26
139 Beth Elliott WSen North Derbyshire RC 00:47:31
140 Louise Goodhill W50 Totley AC 00:47:47
141 Peter Bailey M50 Buxton AC 00:47:55
142 Jill Davies W60 Steel City Striders 00:47:58
143 Ellen Grindell UW18 Hallamshire Harriers 00:48:05
144 Anna James WSen Porter Valley Plodders 00:48:08
145 Bronwyn Reece UW18 Totley AC 00:48:16
146 Valentina Wright W50 Penistone Footpath Runners 00:48:22
147 Helen Young W40 Totley AC 00:48:29
148 Joseph Allan Wall M60 Handsworth Roadhogs 00:48:33
149 Andrew Waind M40 Vegan Runners 00:48:43
150 Gary Bates M40 North Derbyshire RC 00:48:44
151 Glynn Carter M50 00:48:47
152 Annie Morton WSen Clowne Road Runners 00:48:52
153 Bob Grocutt M50 00:48:53
154 Harriet Drouin WSen Penistone Footpath Runners 00:49:00
155 Sara Hammettridsdale W40 Killamarsh Kestrels 00:49:04
156 Richard Purdy M40 Danum Harriers 00:49:04
157 James Healey M40 Totley AC 00:49:22
158 Paul Stevenson M60 Long Eaton RC 00:49:35
159 Lucy Edwards WSen Totley AC 00:49:44
160 Loz Harvey M40 Steel City Striders 00:49:48
161 Karen Clark W50 Steel City Striders 00:49:52
162 Ann-Marie Mulvey WSen Smiley Paces 00:49:55
163 Cheryl Grindell W50 00:50:22
164 Beth Maguire WSen 00:50:45
165 Kim Russon W40 Totley AC 00:51:58
166 Shaun Arrowsmith M50 Kimberley & District Striders 00:52:08
167 Diane Clewes W50 Totley AC 00:52:39
168 Claire Noonan WSen Erewash Valley RC 00:53:01
169 Steve Terry M70 Totley AC 00:54:46
170 Christine Booth W40 Steel City Striders 00:55:22
171 Claire Sockett WSen Totley AC 00:56:00
172 James Sockett MSen Totley AC 00:56:58
173 Jude Matthews W40 Penistone Footpath Runners 00:56:58
174 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 00:58:44
175 Adele Ward W40 No Club 00:59:11
176 Caroline Wickham W60 Erewash Valley RC 01:00:35
177 Philip Howson M50 DNF
178 Imogen Pieters UW16 SYO DNF