Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

14/07/2021 – Otley Chevin





  
Pos Name Category Club Time
1 Graham Rush MSEN Leeds City AC 00:17:31
2 Jack Cummings MSEN Ilkley Harriers 00:17:48
3 Andrew Humphries MSEN Airecentre Pacers 00:19:27
4 Simon Jones MSEN Abbey Runners 00:20:33
5 Gary Johnson MSEN Otley AC 00:20:39
6 Mitchell Boocock MSEN Pudsey & Bramley 00:20:46
7 Mattia Dessi MSEN North Leeds Fell Runners 00:20:50
8 Neal Edmondson MSEN Horsforth Harriers 00:21:01
9 James Wynne MSEN Horsforth Fellandale 00:21:15
10 Alex Patrickson MSEN Nidd Valley Road Runners 00:21:16
11 David Alock M45 Airienteers 00:21:27
12 Paul Crabtree M50 Bingley Harriers 00:21:37
13 Jeff Green M50 Ilkley Harriers 00:21:58
14 Toby Fisher M40 Otley AC 00:21:59
15 Carl Morris MSEN Otley AC 00:22:01
16 Matt Weston MSEN 00:22:37
17 Chin Yong MSEN St Theresas AC 00:22:38
18 Graham Lake M40 Otley AC 00:22:43
19 Amy Young FSEN Hyde Park Harriers 00:22:47
20 Matthew Blakeley M50 Roundhay Runners 00:22:48
21 Josh Dawson MSEN Hyde Park Harriers 00:22:50
22 Ian Sheppard MSEN St Theresas AC 00:22:53
23 Vernon Long M50 Valley Striders 00:23:03
24 Simon Donoghue M50 Easingwold Running Club 00:23:08
25 Helen Thornhill FSEN Leeds University 00:23:15
26 Jack Clarkson MSEN 00:23:17
27 Richard Walker M45 Airecentre Pacers 00:23:39
28 Craig Allen M40 Skyrac AC 00:23:43
29 Adam Nodwell MSEN North Leeds Fell Runners 00:23:54
30 Craig Petit MSEN Leeds Bradford Tri 00:24:13
31 Dom Charkin M45 Farsley Flyers 00:24:19
32 Stephen Wolstenholme M60 Baildon Runners 00:24:19
33 Steve Ladhams M40 Ilkley Harriers 00:24:22
34 Philip Ventress M45 Nidd Valley Runners 00:24:26
35 Oliver Richards M40 Otley AC 00:24:46
36 Matt Dawson M45 Dewsbury Road Runners 00:24:57
37 Dave Wilby M40 00:24:59
38 Kate Downie FSEN Roundhay Runners 00:25:03
39 Jonathan Power MSEN 00:25:05
40 Andrew Price M40 Baildon Runners 00:25:07
41 Heidi Siddle F40 Valley Striders 00:25:07
42 Paul Heeley M45 Horsforth Fellandale 00:25:09
43 Steven Boocock M55 Bramley Breezers 00:25:22
44 David Mellor M45 St Theresas AC 00:25:22
45 Andrew Iddon MSEN Nidd Valley Road Runners 00:25:24
46 Edward Smith M45 Horsforth Fellandale 00:25:25
47 Jessica McMullan F40 St Theresas AC 00:25:33
48 Meriel White FSEN 00:25:46
49 Sinead Burke FSEN Horsforth Fellandale 00:25:46
50 Scott Leach M45 Horsforth Fellandale 00:25:54
51 James Wright M45 Baildon Runners 00:26:01
52 Mark Evans M50 St Theresas AC 00:26:02
53 Jason Albrecht MSEN St Theresas AC 00:26:14
54 Emily Berg F40 South Leeds Lakers 00:26:23
55 Steph Solomon FSEN Horsforth Fellandale 00:26:27
56 Paul Bennett M60 Bramley Breezers 00:26:34
57 Neil Fairburn M55 Baildon Runners 00:26:37
58 Sarah Atkins FSEN 00:26:44
59 David Morley M60 St Theresas AC 00:26:57
60 Murray Scott M40 Knaresborough Striders 00:27:01
61 Jonathan Bundy MSEN Roundhay Runners 00:27:04
62 Wayne Butler MSEN St Theresas AC 00:27:05
63 Ruth Lyons F40 00:27:11
64 Sarah Ward FSEN Abbey Runners 00:27:13
65 Stu Sklinar MSEN Roundhay Runners 00:27:14
66 Tim Seddon M60 St Theresas AC 00:27:18
67 Caroline Hall FSEN 00:27:19
68 John Walker M60 Roundhay Runners 00:27:29
69 Louise OBrien F45 Horsforth Fellandale 00:27:35
70 Steve Clayton M45 Farsley Flyers 00:27:42
71 Subi Mwakasungura M45 Roundhay Runners 00:27:42
72 Steven Woods M60 South Leeds Lakers 00:27:48
73 Matt Clegg M40 Otley AC 00:27:56
74 Amy Linley FSEN Dewsbury Road Runners 00:28:01
75 Serena Blackburn F55 Horsforth Harriers 00:28:01
76 Matthew Ellis M45 Abbey Runners 00:28:03
77 James Catling MSEN 00:28:04
78 Kathryn Fisk F40 Horsforth Fellandale 00:28:06
79 Andrew Corker M45 Farsley Flyers 00:28:08
80 Steve Carter M65 Keighley & Craven AC 00:28:16
81 Elizabeth Taggart FSEN Otley AC 00:28:17
82 Tony Newborn M50 St Theresas AC 00:28:21
83 Rob Myers M65 Baildon Runners 00:28:25
84 Laura Phillips FSEN Abbey Runners 00:28:28
85 Sarah Glover F40 Horsforth Fellandale 00:28:33
86 Hazel Normandale MSEN St Theresas AC 00:28:35
87 Craig Kent MSEN Abbey Runners 00:28:42
88 Sarah Underwood FSEN Hyde Park Harriers 00:28:55
89 Siobhan Edmond FSEN 00:29:09
90 Tom Dickson MSEN Horsforth Harriers 00:29:12
91 Christopher Gill M70 St Theresas AC 00:29:13
92 Phil Robinson M55 Nidd Valley Road Runners 00:29:25
93 Darren Parker M50 Saltaire Striders 00:29:49
94 Warren Dennison M55 Roundhay Runners 00:29:56
95 Caren Crabtree F45 Bingley Harriers 00:30:02
96 Alissa Howroyd F40 Horsforth Fellandale 00:30:03
97 Stacey Gilman F45 Roberttown Road Runners 00:30:11
98 Emily Bird F45 Roberttown Roadrunners 00:30:26
99 Andrew Allan M50 Pudsey Pacers 00:30:45
100 Christine Addison F55 Horsforth Fellandale 00:31:00
101 Dave Roberts M65 00:31:13
102 Roslyn Birch F55 St Theresas AC 00:31:33
103 Joel Topham MSEN 00:31:36
104 Joanne Ward F50 Farsley Flyers 00:31:39
105 Louise Gardham F50 Hyde Park Harriers 00:31:44
106 Mohanial Mistry M55 Saltaire Striders 00:31:48
107 Michelle Alderson FSEN Roundhay Runners 00:31:54
108 Daisy Agar FSEN 00:32:17
109 Charlotte Webster FSEN 00:33:08
110 Jamie Best M40 St Theresas AC 00:33:12
111 Danni Bryant FSEN Hyde Park Harriers 00:33:25
112 Dave Clark M55 St Theresas AC 00:33:55
113 Natalie Wood FSEN Horsforth Harriers 00:34:23
114 Clare Wilson F45 St Theresas AC 00:34:43
115 James Tarbit MSEN Hyde Park Harriers 00:34:46
116 Paula Owen F40 00:35:01
117 Jacqueline Elmer F45 Abbey Runners 00:35:04
118 Barry Cooper M45 00:35:08
119 Becca Hattrell FSEN St Theresas AC 00:35:12
120 Olga McMahon F40 Roberttown Road Runners 00:35:39
121 Joanne Burden F40 Roberttown Road Runners 00:35:39
122 Jessica Maycock FSEN Morley Running Club 00:36:05
123 Ann Powell F60 Otley AC 00:36:37
124 Donald Buffham M60 Otley AC 00:36:44
125 Anna Sarjantson F40 00:37:04
126 Annemarie Pickstock F45 00:37:04
127 Stuart Gall M40 North Leeds Fell Runners 00:37:22
128 Sarah Chalmers F55 Nidd Valley Road Runners 00:38:42
129 Annie Simpson FSEN 00:44:04
130 Antonio Cardinale M70 Otley AC 00:44:34