Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

06/08/2021 – Salt Cellar





  
Pos Name Category Club Time
1 Jonathan Crickmore MSEN Dark Peak Fell Runners 00:52:53
2 Martin Dawson M40 North Derbyshire RC 00:56:20
3 Mark Anderson M40 Totley AC 00:57:29
4 Joseph Wade MSEN Dark Peak Fell Runners 00:58:23
5 Brendan Moore M40 00:58:40
6 Tim Rutter M40 Dark Peak Fell Runners 00:59:06
7 Philip Morris MSEN Clowne Road Runners Club 00:59:26
8 Toby Gill MSEN Matlock Athletic Club 00:59:28
9 Neil Stabbs M40 Totley AC 00:59:32
10 James Stubbs MSEN Pennine Fell Runners 00:59:36
11 Paul Crabtree M50 Bingley Harriers & AC 00:59:40
12 Matthew Nichols MSEN 01:00:29
13 Jason Brunnock MSEN Buxton AC 01:00:35
14 Daniel Bent M40 Steel City Striders RC 01:01:59
15 Andrew Davies M50 Hillsborough & Rivelin RC 01:02:02
16 Tom Fryers MSEN Penistone Footpath Runners 01:02:47
17 Darren King M50 Clowne Road Runners Club 01:03:08
18 John Brannock MSEN Porter Valley 01:03:45
19 Brent Carlin MSEN Kingstone Runners 01:03:49
20 Abbie Pearse WSEN Steel City Striders RC 01:04:11
21 Bevan Adams M40 Retford AC 01:04:37
22 Bradley Stone M40 Matlock Athletic Club 01:04:43
23 Ian Shaw M50 Fat Boys RC 01:04:54
24 Chris Williamson MSEN Hillsborough & Rivelin 01:05:19
25 Austin Frost M40 Dark Peak Fell Runners 01:06:12
26 Kurt Fitch M50 01:06:17
27 Rachel Thorley WSEN Steel City Striders RC 01:06:25
28 Dominic Watts M50 Dark Peak Fell Runners 01:06:34
29 Tim Slack MSEN Dark Peak Fell Runners 01:07:07
30 Julie Darigala W50 Penistone Footpath Runners 01:08:38
31 John Perry M40 Wharfedale Harriers 01:08:43
32 David James M40 01:08:45
33 Thomas Smith MSEN South Yorkshire Police AC 01:08:49
34 Jonathan Cordle M50 Tri-Anglia Triathlon Club 01:08:51
35 Anthony Whitehouse M60 Totley AC 01:08:57
36 Mike Taylor M50 Fat Boys RC 01:09:05
37 Paul Griffiths M40 01:09:15
38 Nigel Barnes M40 Steel City Striders RC 01:09:54
39 Jon Lewis MSEN Hillsborough & Rivelin 01:10:15
40 Bob Foreman M60 Matlock Athletic Club 01:10:18
41 Ben Clithero M40 Dronfield Running Club 01:10:24
42 Dan Martell MSEN Altrincham & District 01:10:28
43 Mark Platton M50 Steel City Striders RC 01:10:33
44 Simon Conroy M40 Dark Peak Fell Runners 01:10:41
45 Joseph Lee MSEN Dronfield Running Club 01:10:44
46 Andy Barnett M60 Dark Peak Fell Runners 01:10:55
47 Wayne Smithurst M40 Ripley Running Club 01:11:00
48 Matt Dawson MSEN 01:11:10
49 Joanne Ellis W40 Pennine Fell Runners 01:11:44
50 Richard Carter M40 Steel City Striders RC 01:11:46
51 Sam Bellamy M50 Clowne Road Runners Club 01:12:01
52 Jon Cooper M40 01:12:05
53 Keith Morgan M50 Ashbourne Running Club 01:12:11
54 Lee Rufford MSEN Newark AC 01:12:29
55 Andrew Fox M60 Pennine Fell Runners 01:12:34
56 Ruth Keeley WSEN Belper Harriers 01:12:46
57 Danny Elliott MSEN Ripley Running Club 01:13:21
58 Rick Frolich M50 01:13:23
59 Ian Moody M40 Unattached 01:13:28
60 Simon Rayner M50 Danum Harriers 01:13:35
61 Rebecca Timms W40 Penistone Footpath Runners 01:13:41
62 Gary Newham M40 Erewash Valley RC 01:14:05
63 Michael Timm M50 Steel City Striders RC 01:14:17
64 Mark Bush M40 Dark Peak Fell Runners 01:14:25
65 Nicola Bowen WSEN 01:14:58
66 Matthew Neal M50 Tideswell Running Club 01:15:49
67 Paul Rowland M60 Pennine Fell Runners 01:16:07
68 Sarah Walch W40 Penistone Footpath Runners 01:16:31
69 Adrian Baker M60 Dark Peak Fell Runners 01:16:56
70 Jane Searl W50 Dark Peak Fell Runners 01:16:56
71 James Brailsford M40 Clowne Road Runners Club 01:17:01
72 Timothy Ruck M40 Pennine Fell Runners 01:17:10
73 Mark Ansell MSEN Hillsborough & Rivelin Running Club 01:17:11
74 Billy McCafferty MSEN Long Eaton Running Club 01:18:15
75 Thomas Rhodes MSEN 01:18:27
76 Ben Allen M40 Handsworth Roadhogs 01:18:28
77 Cathy Brown WSEN Long Eaton Running Club 01:18:29
78 David Barnes M60 Horwich R M I Harriers 01:18:31
79 Pat Goodall W60 Totley AC 01:18:38
80 Timothy Horrocks M50 Pennine Fell Runners 01:18:41
81 Nick Russell M40 Clowne Road Runners Club 01:18:41
82 Robert Taylor M70 Pennine Fell Runners 01:18:44
83 Ann-Marie Jones W60 Macclesfield Harriers & AC 01:18:46
84 Dean Smith M50 Rolls Royce Harriers 01:19:08
85 Chris Shaw M50 Dark Peak Fell Runners 01:19:21
86 Clare Holdcroft W40 Buxton AC 01:19:22
87 Glenn Ellis M40 Pennine Fell Runners 01:19:29
88 Jonathan Hallam M40 01:19:48
89 Sally White WSEN Clowne Road Runners Club 01:19:52
90 Robert Platts M40 01:20:08
91 Wesley Cole MSEN 01:20:12
92 Matt Broadhead M40 Steel City Striders RC 01:20:38
93 Nev Drake M50 Todmorden Harriers 01:20:43
94 Ant Harris M50 Fat Boys RC 01:21:45
95 Mark Gamsu M60 Dark Peak Fell Runners 01:22:21
96 Darren Pallett M40 01:23:30
97 Mike Wharton M40 Sale Harriers Manchester 01:23:31
98 Eddie Carman M50 North Norfolk Beach Runners 01:23:41
99 Belinda Hammond W40 Sale Harriers Manchester 01:23:46
100 Anthony Marchant M40 Belper Harriers 01:23:50
101 Sophie Harrison W40 Matlock Athletic Club 01:23:51
102 Bob Hartley M50 Steel City Striders / Macclesfield Harri 01:23:59
103 Richard Hickling M50 Belper Harriers 01:24:23
104 Donna Claridge W50 Dark Peak Fell Runners 01:24:24
105 Peter Bailey M50 Buxton AC 01:24:44
106 George Carman M50 Porter Valley Plodders 01:25:37
107 Lee Mills M40 Steel City Striders RC 01:25:44
108 Nick Ham M50 Glossopdale Harriers 01:25:45
109 David Lovatt MSEN Kingstone Runners 01:25:54
110 Mark Graham M50 Penistone Footpath Runners & Athletic Cl 01:25:55
111 Paul Gray M50 Dark Peak Fell Runners 01:26:03
112 Ruth Gowers W40 Buxton AC 01:26:08
113 Sarah Hill W40 Ripley Running Club 01:26:11
114 Ross Drayton M40 Hillsborough & Rivelin Running Club 01:26:35
115 Julie Gardner W60 FRA 01:26:58
116 Caren Crabtree W40 Bingley Harriers & AC 01:27:08
117 Anne Hegarty W50 Totley AC 01:27:19
118 Caroline Burrell W40 Wirksworth Running Club 01:27:25
119 Paul Filby M40 Pennine Fell Runners 01:27:31
120 Steven Brandreth M50 Porter Valley Plodders 01:28:44
121 Harriet Drouin WSEN Penistone Footpath Runners & Athletic Cl 01:30:42
122 Jill Davies W60 Totley AC 01:31:03
123 Andrew Stubbs M40 Belper Harriers 01:31:03
124 Jacqui Herring W40 Steel City Striders RC 01:31:16
125 David Arundale M60 Dark Peak Fell Runners 01:32:25
126 Chris Hunt MSEN North Derbyshire RC 01:32:48
127 Gary Bates M50 North Derbyshire Running Club 01:32:50
128 Andrew Elliott M50 North Derbyshire RC 01:32:50
129 Simon Maytum M50 01:33:56
130 Amanda Navin WSEN 01:34:00
131 Jess Lishman WSEN Dark Peak Fell Runners 01:35:18
132 Richard Smith MSEN 01:35:22
133 Robert Bryan M60 Dark Peak Fell Runners 01:37:42
134 Brent Lindsay M60 Penistone Footpath Runners & Athletic Cl 01:37:54
135 Clare Eardley W40 Wirksworth Running Club 01:38:14
136 Rebecca Marshall WSEN Clowne Road Runners Club 01:38:56
137 Julie King W40 Clowne Road Runners Club 01:38:56
138 Clare Coombes W40 Vegan Runners UK 01:39:15
139 Bethan Gamlin WSEN 01:39:31
140 Ann-Marie Mulvey WSEN Smiley Paces 01:40:12
141 Trevor Stevens M60 01:41:18
142 Mike Arundale M60 Dark Peak Fell Runners 01:41:33
143 Les Thurston M70 Matlock Athletic Club 01:42:09
144 Elizabeth Lakin W40 Long Eaton Running Club 01:43:52
145 Emma Swales WSEN Clowne Road Runners Club 01:46:22
146 Andrew Ward M60 Rolls Royce Harriers 01:48:59
147 Katy Taylor WSEN Clowne Road Runners Club 01:53:10
148 Suzanne Leusby W40 Clowne Road Runners Club 01:54:19
149 Jo Johnson W40 Clowne Road Runners Club 01:54:20
150 Jonathan Ogden M40 Non-UKA Affiliated Club 02:06:52
151 Graham Sheen M70 Clowne Road Runners Club 02:09:07
152 Sandi Carman W50 Smiley Paces DNF
153 Jason Cotterill M40 DNF
154 Noel Irwin M50 Sale Harriers Manchester DNF
155 Ruth Stevely W50 Vegan Runners UK DNF