Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/07/2021 – Turnslack





  
Pos Name Category Club Time
1 Aaron McGrady MSEN Victoria Park Harriers And Tower Hamlets 01:05:35.8
2 Lawrence Fairclough MU23 Rossendale Harriers & AC 01:06:50.5
3 Jake Lane MSEN Totley AC 01:07:41.6
4 Jason Williams M45 Calder Valley Fell Runners 01:11:42.5
5 Lewis Hinchcliffe MSEN Rochdale Harriers & AC 01:12:15.8
6 Marcus Preedy MSEN Rossendale Harriers & AC 01:13:26.8
7 Philip Hinchcliffe MSEN Rochdale Harriers & AC 01:13:37.5
8 Tom Arthur MSEN Alehouse 01:14:10.0
9 Danny Aspinall MSEN Todmorden Harriers 01:14:52.5
10 Duncan Cannon M40 Todmorden Harriers 01:15:11.6
11 Christopher Kay MSEN Todmorden Harriers 01:16:32.9
12 Rickard Nyman MSEN Serpentine RC 01:16:35.6
13 David McGrath M40 01:16:42.1
14 Michael Fleming M40 Saddleworth Runners Club 01:16:44.5
15 David Ryder M45 01:16:46.9
16 Rick Solman M40 Rossendale Harriers & AC 01:17:01.4
17 Ian Ferguson M60 Bingley Harriers 01:17:03.6
18 Mike Gradwell MSEN Saddleworth Runners Club 01:18:45.1
19 Luke Appleyard M40 Wharfedale Harriers 01:18:56.3
20 Annie Hassell WSEN Todmorden Harriers 01:19:59.3
21 Chris Dewhirst MSEN Todmorden Harriers 01:20:14.5
22 Ross Litherland M45 Pennine Fell Runners 01:20:28.4
23 Mitchell Boocock MU23 Pudsey & Bramley AC 01:20:31.4
24 Jorden Lee Burke M40 Middleton Harriers AC 01:20:37.4
25 Neil Walker M40 Altrincham & District Athletic Club Limi 01:21:04.9
26 Giles Simon M40 Calder Valley Fell Runners 01:21:16.9
27 Harry Phasey MSEN 01:21:23.2
28 Mervyn Keys M60 Rossendale Harriers & AC 01:21:47.3
29 Katherine Klunder WSEN Chorley Athletic And Triathlon Club 01:23:26.6
30 Ricky Parrish MSEN Todmorden Harriers 01:24:11.6
31 Andy Haines M40 Holcombe Harriers 01:25:11.2
32 Ryan Keenan M40 Rochdale Harriers & AC 01:25:42.7
33 Oliver Bowman MU23 01:26:04.7
34 Gary Chadderton M55 Horwich R M I Harriers 01:26:21.7
35 Stephen Burthem M60 Spectrum Striders 01:26:26.6
36 Alex Frost M50 Rochdale Harriers & AC 01:26:28.0
37 Steve Nolan M60 Burnden Road Runners 01:26:29.2
38 Bill Beckett M55 Chorley Athletic And Triathlon Club 01:26:31.4
39 John Bramwell M50 Rochdale Harriers & AC 01:27:12.7
40 Luke Wills MSEN Skelmersdale Boundary Harriers 01:27:53.4
41 Anthony Leigh M40 Rochdale Tri 01:27:59.1
42 Shaun Jackson M50 Altrincham & District Athletic Club Limi 01:28:07.9
43 Michael Toman M55 Accrington Road Runners 01:28:12.0
44 Douglas Fleming M60 Horwich R M I Harriers 01:28:21.3
45 Decland Harrison MSEN LABC Runners 01:28:49.6
46 Simon Purll M45 South Leeds Lakers Running Club 01:29:17.1
47 Dave Collins M65 Todmorden Harriers 01:29:22.7
48 Steven Boocock M55 Bramley Breezers 01:29:25.7
49 Andy Forbes M50 Todmorden Harriers 01:29:28.9
50 Jon Wilson M45 Calder Valley Fell Runners 01:29:32.8
51 Simon Jump M50 Saddleworth Runners Club 01:29:44.6
52 Stephen Myers M55 Holcombe Harriers 01:30:42.1
53 Kenneth Taylor M70 Rossendale Harriers & AC 01:31:24.4
54 Aaron Hargreaves MSEN Marsden Racers 01:31:31.6
55 Jade Rogers WSEN 01:31:37.0
56 Andy Holden M55 Achille Ratti CC 01:31:54.3
57 Stuart Wolstenholme M50 Todmorden Harriers 01:34:07.6
58 Barry Greaves M65 Royton Road Runners 01:34:13.0
59 Glyn Mitchell M55 Slaithwaite Striders 01:34:18.5
60 Ann-Marie Jones W65 Macclesfield Harriers & AC 01:34:36.2
61 Martin Quinn M45 Chorley Athletic And Triathlon Club 01:35:29.3
62 Andrew Gallagher M55 Bolton United Harriers & AC 01:35:49.6
63 Andrew Carruthers M60 Halesowen Athletics Club 01:36:41.1
64 Andrew Webster M50 Clayton-le-Moors Harriers 01:37:03.3
65 Robert Taylor M70 Pennine Fell Runners 01:37:09.4
66 Ryland Howard MSEN 01:38:22.1
67 Karon Forster W55 Spectrum Striders 01:38:33.7
68 Graham Kitchen M55 Morley Running Club 01:38:39.0
69 Martha Urwin W45 Middleton Harriers AC 01:38:41.1
70 Stephen Forster M50 Wharfedale Harriers 01:39:24.9
71 Kenny Forster M60 Spectrum Striders 01:39:31.9
72 Nicholas Walsh M50 Rochdale Harriers & AC 01:39:37.9
73 Hannah Somani WSEN Victoria Park Harriers And Tower Hamlets 01:39:42.3
74 Andrew Johnson M60 York Knavesmire Harriers 01:40:23.5
75 Paul Murgatroyd M55 South Leeds Lakers Running Club 01:40:36.9
76 David Barnes M60 Horwich R M I Harriers 01:42:34.0
77 Craig Wellens M50 Rochdale Harriers & AC 01:42:38.3
78 John Mayall M55 Rochdale Harriers & AC 01:42:47.8
79 Craig Partridge M50 Altrincham & District Athletic Club Limi 01:42:52.3
80 Julie Gardner W60 FRA 01:43:40.7
81 Wally Coppelov M60 Newburgh Nomads RC 01:43:43.1
82 Ged Turner M60 Burnden Road Runners 01:44:09.1
83 Julie Robertson W50 Radcliffe AC 01:44:57.3
84 Hayley Smith WSEN Skelmersdale Boundary Harriers 01:45:51.8
85 Caroline Glover W60 Wharfedale Harriers 01:46:08.0
86 Scott Bracey M45 Bolton United Harriers & AC 01:47:21.8
87 Raymond Mooney M55 Stainland Lions Running Club 01:47:49.4
88 Glenn Cockroft M55 01:47:50.3
89 Tony Hesketh M70 Horwich R M I Harriers 01:48:05.3
90 Anthony Walsh M55 Middleton Harriers AC 01:48:06.5
91 Thomas Sharp M40 Morley Running Club 01:48:17.7
92 Hannah Godden WSEN 01:48:42.7
93 Lawrence Pinnell M50 Horwich R M I Harriers 01:49:08.5
94 Linda Lord W70 Clayton-le-Moors Harriers 01:49:24.3
95 Katy Thompson W65 Clayton-le-Moors Harriers 01:52:42.1
96 David Morrison M50 Vegan Runners UK 01:53:16.4
97 Jane Leonard W60 Todmorden Harriers 01:54:01.0
98 James Richardson M40 Todmorden Harriers 01:54:50.7
99 Lee Petch M60 Bolton United Harriers & AC 01:56:28.7
100 Matthew Page M55 York Knavesmire Harriers 01:56:33.6
101 Karen Hallett W45 Middleton Harriers AC 01:57:32.5
102 John Cox M70 Middleton Harriers AC 01:57:37.2
103 Craig Sutherland M60 Middleton Harriers AC 01:58:04.0
104 Graham Schofield M65 Chorley Athletic And Triathlon Club 01:58:11.2
105 Louise Butterworth W50 Middleton Harriers AC 01:58:18.0
106 Colette Cooke WSEN Rochdale Harriers & AC 02:02:10.8
107 Ian Hartman M70 Baildon Runners 02:02:46.6
108 Steven Godfrey M55 TRIDi USA 02:03:52.3
109 Kirsty Agnew WSEN Royton Road Runners 02:09:39.5
110 Zoe Russell W45 Stainland Lions Running Club 02:11:11.0
111 Paul Shaw M40 Calder Valley Fell Runners 02:11:13.9
112 John Hall M75 Middleton Harriers AC 02:13:30.3
113 Janine Jordan WSEN Middleton Harriers AC 02:13:57.3
114 Kerry Lomas WSEN Astley & Tyldesley Road Runners 02:14:40.5
115 Catherine Murphy W50 Middleton Harriers AC 02:16:16.6
116 Hilary Farren W55 Rossendale Harriers & AC 02:29:23.8
117 Sandra Mcgrail W55 Middleton Harriers AC 02:29:31.8
118 Ian Manners M55 02:36:45.2
119 Brenda Roberts W75 Saddleworth Runners Club 02:57:08.0
120 Antonio Cardinale M70 Otley AC 03:14:00.0
121 Damien Pearson MSEN Stainland Lions Running Club DNF