Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/07/2021 – Weaver Hills





  
Pos Name Category Club Time
1 Luke Beresford MSEN RIPLEY RC 00:16:47
2 Harry Bond MU19 Buxton AC 00:16:53
3 Chris Perry MSEN Matlock AC 00:17:08
4 Jack Ross MSEN Staffordshire Moorlands Ac 00:17:34
5 Arthur Raffle MSEN Altrincham 00:18:21
6 Shaun Chew MSEN Barlick Fell Runners 00:18:25
7 Chris Wilshaw MSEN Shelton Striders 00:18:40
8 Kenny Malton MSEN Shelton Striders 00:18:43
9 Martin Evans M40 Staffs Moorlands AC 00:18:55
10 John Thorpe M40 Matlock 00:19:16
11 Kurt Fitch M50 00:19:26
12 William Phythian MSEN Mickleover Running Club 00:19:28
13 Marcel Darling M50 Shelton Striders 00:19:33
14 Chris Bye MSEN 00:19:43
15 Sam Harrison MSEN 00:19:50
16 Nicola Bowen FSEN STOCKPORT 00:19:52
17 Robert Donald MSEN Shelton Striders 00:20:42
18 Robert Hutchinson M40 Shelton Striders 00:20:44
19 Amy Whelan FU19 Buxton AC 00:20:44
20 Edward Godber M40 Belper Harriers 00:20:45
21 Derek Chetwin MSEN Matlock AC 00:20:51
22 Christopher Simmons M40 Lonely Goat 00:21:00
23 Christopher Gillott M50 Matlock AC 00:21:03
24 Alan Maplethorpe M60 Long Eaton Running Club 00:21:11
25 Keith Morgan M50 Ashbourne RC 00:21:14
26 Ruth Keeley FSEN Belper 00:21:27
27 Henry Dalton MSEN Wootton 00:21:28
28 Andrea Deathridge F40 Birmingham 00:21:32
29 James McMurtry M50 Ashbourne RC 00:21:33
30 Richard Bland M60 Ashbourne UK 00:21:43
31 Richard Bradbury M50 Ashbourne 00:21:49
32 Miss Grace Ranford FSEN Newcastle Staffs AC 00:21:59
33 Brendan Devlin M50 Sinfin Running Club 00:22:08
34 Dan Donovan M40 Derwent 00:22:09
35 Kelly Simon MSEN Earby Eagles 00:22:12
36 Duncan Cowie M50 Sinfin Running Club 00:22:16
37 Gary Newham M40 Erewash Valley RC 00:22:20
38 Trevor Hibbert M40 Sinfin RC 00:22:22
39 Jamie Meynell MSEN Sinfin Running Club 00:22:27
40 Pascale Holden F40 Shelton Striders 00:22:33
41 Tracy Latham F40 Boalloy RC 00:22:34
42 David Nimmo M40 South Cheshire Harriers 00:22:36
43 Paul Mellor M50 Hatton Darts 00:22:41
44 Richard Hickling M50 Belper Harriers 00:23:22
45 Chris Shaw M50 Dark Peak Fell Runners 00:23:26
46 Ross Gilmour M40 Mow Cop Runners 00:23:29
47 Mark Burton M40 00:23:30
48 Katy Smith F40 00:23:34
49 Katie Busfield F50 Ashbourne Runnung Club 00:23:35
50 Jane Mellor F50 Pennine 00:23:40
51 Alison Preece F40 Telford AC 00:23:42
52 Gerrard Moss M60 Shelton Striders 00:23:44
53 Ian MacName M50 Erewash Valley Running Club 00:23:47
54 Emily Sanders F50 Ashbourne 00:23:54
55 Malcom Busfield M50 Ashbourne Runnung Club 00:23:56
56 Peteman55 Richardson M40 Cheadle 00:23:59
57 Matt Lees M50 Bollington Harriers 00:24:14
58 Jamie McGallan M40 00:24:17
59 Rob Higson M40 Team Derby Runner 00:24:21
60 Joe Cashmore MSEN 00:24:21
61 Jonathan Gregson MSEN Hatton Darts 00:24:22
62 Danielle De Simone FSEN 00:24:24
63 Katy Malseed FSEN 00:24:26
64 Sarah Jackson FSEN Belper Harriers 00:24:26
65 Daniel Clark M50 Belper Harriers 00:24:39
66 Lois Hartshorne FSEN Cheadle RC 00:24:41
67 Caroline Burrell F40 Wirksworth 00:25:23
68 Caroline Scott F50 Sinfin 00:25:49
69 Mark Trumble M40 00:25:53
70 Eugene Moriarty M50 00:25:59
71 Gareth Roebuck M40 Rogue Runners Ripley 00:26:02
72 Ben Cooke MSEN 00:26:05
73 Rob Messenger MSEN 00:26:11
74 John Alcock MSEN Silverdale RC 00:26:27
75 Salvo De Simone M40 00:26:30
76 Caroline Colley F50 Lincoln Wellington Athletics Club 00:26:42
77 Dominic Hutchinson-Backer MSEN Shelton Striders 00:26:56
78 Dana Licakova FSEN Derby Triathlon Club 00:27:00
79 George Kataria M50 SINFIN RC 00:27:03
80 Lisa Wright F40 SDRR 00:27:04
81 Louise Harrison F50 Holme Pierrepont 00:27:24
82 Richard Tomlinson M40 Sinfin RC 00:27:32
83 Alison Hardesty FSEN 00:27:36
84 Shaun Arrowsmith M50 Kimberley & District Striders 00:27:54
85 Joshua Park MSEN 00:28:49
86 Jane Wade F50 Hatton Darts 00:29:29
87 Val Playdon F50 Ashbourne Running Club 00:29:34
88 Charlotte Moriarty F50 00:29:41
89 Harvey Murray-Smith M70 Ashbourne Running Club 00:29:47
90 Carol Astbury F50 Uttoxeter Road Runners 00:30:01
91 Julie Dudley F60 Cheadle Running Club 00:30:03
92 Roger Oakey M40 00:30:32
93 Jessica Collier FSEN Derwent Runners 00:30:44
94 Heather Thornley FSEN Redhill Road Runners 00:30:58
95 Lottie Naylor F40 Notts Women Runners 00:30:59
96 Lynn Andrews F50 Long Eaton Running Club 00:31:09
97 Viola Jarosiewicz FSEN Notts Women Runners 00:31:20
98 Claire Noonan FSEN Erewash Valley RC 00:31:21
99 Bill Mould M70 Leek 00:31:24
100 Don Bullough M60 Wilmslow RC 00:31:43
101 Pete Tapping M60 Dark Peak Fell Runners 00:32:00
102 Lisa Wright F40 Notts Women Runners 00:33:00
103 David Taylor M60 Staffordshire Moorlands AC 00:33:14
104 Andrew Washbourne M40 00:33:18
105 Unknown F50 Belper Harriers 00:33:53
106 Judith Brand F70 00:34:44
107 Jeremy Kneller M70 00:35:31
108 Patricia Woodward FSEN Notts Women Runners 00:38:50
109 Lesley Pymm F60 Bournville Harriers 00:42:01
110 Mark Taylor MSEN Staffordshire Moorlands AC 00:43:27