Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/07/2021 – Darren Holloway Memorial Race Short





  
Pos Name Category Club Time
1 Chet Gillespie MU23 Axe Valley Runners 02:27:24
2 Richard Houghton MSEN Ellenborough AC 02:28:42
3 Rob Fielding M40 02:32:22
4 Jake Collier MU23 Bowland Fell Runners 02:33:27
5 Sean Leckey MSEN Ambleside AC 02:38:37
6 Katherine Maltby WSEN Bristol And West AC 02:40:38
7 Matthew Allen MSEN Black Combe Runners 02:48:35
8 Adam Frankham MSEN Netherhall AC 02:50:27
9 Ben Whitehead MSEN Barlick Fell Runners 02:54:43
10 Ian Cocks MSEN Barlick Fell Runners 02:55:43
11 George Steele MSEN 02:55:54
12 Jack Byrne MU23 Helm Hill Runners 03:01:51
13 Carol Morgan W40 03:13:35
14 David Banks M50 Kendal Amateur Athletic Club 03:14:47
15 Simon Entwisle M60 Pennine Fell Runners 03:16:54
16 Will Golding MU23 03:17:02
17 Richard Purser MSEN York Acorn Running Club 03:18:51
18 Martin Critchley M40 Horsforth Harriers 03:22:42
19 Chris Norman M50 03:23:12
20 Matt Searson M40 03:23:29
21 Andrew Smith M50 Barlick Fell Runners 03:24:50
22 Wayne Laird M40 03:24:56
23 Sean Giblin M40 03:25:58
24 Dan Wilson MSEN Cumberland AC 03:29:24
25 David Burton M60 Keswick AC 03:30:35
26 Barry Edwards M60 03:32:21
27 Gary Thwaite MSEN Ellenborough AC 03:33:14
28 Stephen Douglas M40 Netherhall AC 03:33:16
29 Samantha Sale W40 Lostock AC 03:33:46
30 Stephen Mackie M40 Netherhall AC 03:34:08
31 Barry Hodgson M60 Netherhall AC 03:38:05
32 Wayne Murray M40 Netherhall AC 03:39:20
33 Matthew Bourne M50 Bowland Fell Runners 03:41:12
34 Robert Bailey MSEN Scarborough Athletic Club 03:42:07
35 Neil Lyons MSEN Black Combe Runners 03:42:48
36 James Golding MSEN 03:47:51
37 Amanda Graham W50 Cumberland Fell Runners 03:49:24
38 Andrew Scott MSEN Roundhay Runners 03:49:31
39 Pip Conlon WSEN Cumberland Fell Runners 03:51:40
40 Bryony Towers WSEN Netherhall AC 03:51:51
41 James Jardine MSEN Eden Runners 03:53:51
42 David Tait M70 Dark Peak Fell Runners 03:55:57
43 Allison Skillicorn W40 North Leeds Fell Runners 03:56:40
44 Anthony Brown M40 Barlick Fell Runners 04:10:08
45 Alex Rogers MSEN 04:10:32
46 Mark Wood M50 04:10:37
47 Jordan Jenkinson MSEN Netherhall AC 04:18:41
48 Dean Porthouse M40 Netherhall AC 04:18:45
49 Tracy Hodgson WSEN Netherhall AC 04:21:39
50 Tracy Taylor W50 Netherhall AC 04:21:42
51 Leanne Harris WSEN Netherhall AC 04:21:44
52 Brian Taylor M50 Netherhall AC 04:21:47
53 Cathy Ayton W40 Ilkeston Running Club 04:22:33
54 Jamie Talbot MSEN Netherhall AC 04:23:50
55 Jonathan Prince MSEN 04:23:52
56 Nick Kitching M50 04:24:49
57 Mick Fowler M60 04:25:41
58 Martyn Hay M40 Netherhall AC 04:25:47
59 Liz Lawton W40 04:27:47
60 Vic Wilson WSEN Cumberland AC 04:28:35
61 Richard Iliffe M50 Ilkeston Running Club 04:29:06
62 Tom Lawson M40 Netherhall AC 04:29:11
63 John Reynolds M60 Cumberland Fell Runners 04:31:20
64 Simon Wiggins M40 Felixstowe RRC 05:26:35
65 Louise Griffin W50 Tynedale Harriers & AC Rtd
66 Tony Thompson M40 Netherhall AC Rtd