Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/06/2021 – Kettlewell Anniversary





  
Pos Name Category Club Time
1 Tom Adams MSEN Ilkley Harriers 00:35:08
2 Joe Baxter MSEN Pudsey & Bramley AC 00:35:26
3 Darren Kay M50 Calder Valley Fell Runners 00:36:53
4 Ted Mason M40 Wharfedale Harriers 00:37:15
5 Edward Evans MSEN 00:37:17
6 Karl Gray M50 Calder Valley Fell Runners 00:38:19
7 Dan Dry MSEN Ilkley Harriers 00:39:03
8 Andrew Cairns MSEN Skipton AC 00:39:38
9 Oliver Roberts MSEN North Leeds Fell Runners 00:39:50
10 Sarah McCormack FSEN Ambleside AC 00:39:51
11 Michael Malyon M40 Baildon Runners 00:39:54
12 Ethan Hassell MSEN Wharfedale Harriers 00:40:15
13 Neal Crampton M40 Pudsey & Bramley AC 00:40:21
14 Tom Millard MSEN Wharfedale Harriers 00:40:40
15 Nicholas Peat MSEN Helm Hill Runners 00:40:59
16 Jonny Gill MSEN 00:41:22
17 Frederick Maier MSEN Wharfedale Harriers 00:41:32
18 James Allard MSEN Wharfedale Harriers 00:41:42
19 Sam Green MSEN Wharfedale Harriers 00:41:45
20 Rowan Scott MSEN 00:42:21
21 George Riley MSEN Hyde Park Harriers 00:42:34
22 Mattia Dessì MSEN North Leeds Fell Runners 00:42:46
23 David Middlemas M45 Valley Striders 00:42:52
24 Paul Crabtree M50 Bingley Harriers & AC 00:43:07
25 Graham Pilling M40 Pudsey & Bramley AC 00:43:34
26 Ed Newbould MSEN Abbey Runners 00:43:35
27 Rachel Pilling FSEN Pudsey & Bramley AC 00:43:55
28 Sarah Hodgson FSEN 00:44:22
29 Andy Foster MSEN North Leeds Fell Runners 00:44:48
30 Matthew Tune MSEN East Hull Harriers 00:44:48
31 Paul Mitchell M55 Bingley Harriers & AC 00:45:22
32 Robert Watson MSEN 00:45:27
33 Daniel Hurd MSEN Wharfedale Harriers 00:45:34
34 Gregory Edgley M40 Baildon Runners 00:45:38
35 SImon Shaw M45 Knaresborough Striders 00:45:55
36 Ruth Naylor FSEN Horsforth Harriers 00:46:01
37 Alexander Kehoe MSEN 00:46:06
38 Jake Lodge MSEN Pudsey & Bramley AC 00:46:08
39 Kiri Wood FSEN 00:46:11
40 Hannah Cairns FSEN Skipton AC 00:46:40
41 Paul Heeley M45 Horsforth Fellandale 00:46:43
42 Jason Helmsley M50 Wharfedale Harriers 00:47:22
43 Stephen Smithies M50 Calder Valley Fell Runners 00:47:24
44 Martin Hartley M40 00:47:32
45 Michael Ward MSEN North Leeds Fell Runners 00:47:34
46 Martin Brock M40 Knaresborough Striders 00:47:41
47 Peter German M40 Helm Hill Runners 00:47:46
48 Kirsty Hall F45 Ribble Valley Harriers 00:48:18
49 David Banks M55 Kendal AAC 00:48:37
50 Robert Williams M40 Bingley Harriers & AC 00:48:47
51 Dom Charkin M45 Farsley Flyers 00:48:49
52 Steven Core MSEN Knaresborough Striders 00:48:52
53 Brian Hainsworth M45 Nidd Valley Road Runners 00:48:52
54 Jonny Goldsbrough MSEN 00:49:27
55 Jonathan Coney MSEN North Leeds Fell Runners 00:49:27
56 Daniel Molesworth MSEN Knaresborough Striders 00:49:29
57 Laurence Dilworth MSEN North Leeds Fell Runners 00:49:35
58 Sean Robinson M40 Howgill Harriers 00:49:44
59 Dave Stephenson M55 Bingley Harriers & AC 00:49:44
60 Bevan Swanson MSEN 00:50:12
61 Jason Schofield M50 Wharfedale Harriers 00:50:24
62 David McGuire M50 Wharfedale Harriers 00:50:26
63 Will Stewart MSEN Calder Valley Fell Runners 00:50:26
64 Dominic Camponi MSEN Dewsbury Road Runners 00:50:27
65 Alan Hirons M50 North Leeds Fell Runners 00:50:32
66 Stephen Wolstenholme M60 Baildon Runners 00:50:42
67 April Caufield FSEN Calder Valley Fell Runners 00:50:45
68 John Singh MSEN Saltaire Striders 00:50:51
69 Layla Hirst FSEN 00:51:15
70 Ian Peachey MSEN 00:51:17
71 Niamh Jackson F40 Roundhay Runners 00:51:48
72 Mats Vermeeren MSEN Valley Striders 00:51:59
73 Jean Powell F50 Wharfedale Harriers 00:52:10
74 Daniel Starkey MSEN North Leeds Fell Runners 00:52:25
75 Alberto Riveros Rojas M40 00:52:38
76 KEITH BAIRD M50 Holmfirth Harriers AC 00:52:39
77 Andrew Price M40 Baildon Runners 00:52:46
78 Lucy Mallinson F40 Wharfedale Harriers 00:52:54
79 Craig Blackwell M50 Baildon Runners 00:53:02
80 Phil Ventress M45 Nidd Valley Road Runners 00:53:18
81 Mark Stacey MSEN 00:53:24
82 Steve Boom M50 Pudsey Pacers 00:53:24
83 Gary Lane M50 Howgill Harriers 00:53:30
84 Randolph Haggerty M50 Kirkstall Harriers 00:53:39
85 Steve Parry M60 Skipton AC 00:53:41
86 Craig Mitchell MSEN Knaresborough Striders 00:54:18
87 Henry Varney M45 00:54:57
88 Catherine Morland F45 Knaresborough Striders 00:55:08
89 Paul Davison M40 Howgill Harriers 00:55:22
90 Mark Woodhead M55 Valley Striders 00:55:30
91 Elin Stevenson FSEN 00:55:33
92 Rachel Bentley FSEN Valley Striders 00:55:41
93 Sean Brennan M50 Knaresborough Striders 00:56:03
94 Oliver Beaumont MSEN Calder Valley Fell Runners 00:56:11
95 Stephanie Solomon FSEN Horsforth Fellandale 00:56:15
96 Steve Forster M50 Wharfedale Harriers 00:56:20
97 Alex Fells MSEN Hyde Park Harriers 00:56:27
98 Martin Roberts M60 Todmorden Harriers 00:57:02
99 John Pickering M50 Ilkley Harriers 00:57:13
100 Martin Farrar M55 Wharfedale Harriers 00:57:18
101 Sophie Newbould FSEN Skipton AC 00:57:41
102 Jonathan Gibson M55 00:57:46
103 John Holliday M40 00:57:47
104 Katherine Kirkham F40 Wharfedale Harriers 00:57:56
105 Timothy Jacobs M45 North Leeds Fell Runners 00:58:29
106 Patricia Gill F50 Skipton AC 00:59:02
107 Kinga Bugajska FSEN 00:59:05
108 Andrew Corker M45 Farsley Flyers 00:59:32
109 James Wright M45 Baildon Runners 00:59:34
110 Caitllin Millwood FSEN 01:00:00
111 Paul Wilson M60 Wharfedale Harriers 01:00:06
112 Gareth Jacques M45 01:00:14
113 Caroline Clarke F60 North Leeds Fell Runners 01:00:19
114 Tom Bradley MSEN 01:00:27
115 Phil Robinson M55 Nidd Valley Road Runners 01:00:30
116 Rob Myers M65 Baildon Runners 01:00:33
117 Christine Whitaker F60 Wharfedale Harriers 01:00:38
118 Mark Archer M50 01:01:50
119 Sophie Todd FSEN Wharfedale Harriers 01:01:59
120 Lydia Leather FSEN 01:02:02
121 Dave Tait M70 Dark Peak Fell Runners 01:02:13
122 Clive Briscoe M55 Skipton AC 01:02:43
123 Anni Huovinen FSEN 01:03:40
124 Elizabeth Jackson F45 01:03:43
125 Lottie Lowther FSEN Roundhay Runners 01:03:48
126 Ellie Crossley FSEN Hyde Park Harriers 01:04:05
127 Graham Di Duca M60 01:04:13
128 Caren Crabtree F45 Bingley Harriers & AC 01:04:24
129 Fiona Jenkinson F40 Keighley & Craven AC 01:05:01
130 Ian Hartman M70 Baildon Runners 01:05:06
131 Philip Jones M60 Baildon Runners 01:05:18
132 Laura Butcher FSEN Wharfedale Harriers 01:06:23
133 Rose George F50 North Leeds Fell Runners 01:06:27
134 Jayne Schofield F45 Wharfedale Harriers 01:08:40
135 Louise Gardham F50 Hyde Park Harriers 01:10:18
136 Andrew Biddle M65 01:11:26
137 Graham Breeze M70 Wharfedale Harriers 01:11:35
138 Madeleine Nowak FSEN Hyde Park Harriers 01:11:44
139 Sue Roberts F55 Todmorden Harriers 01:15:27
140 Mary Jeal F60 Ilkley Harriers 01:16:47
141 Danni Bryant FSEN Hyde Park Harriers 01:19:31
142 Sarah Chalmers F55 Nidd Valley Road Runners 01:21:47
143 Sunny Cheema MSEN Abbey Runners 01:25:31
144 Antonio Cardinale M70 Otley AC 01:28:44
145 Stella Cross F60 North Leeds Fell Runners 01:31:58