Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

12/06/2021 – Ennerdale Horseshoe





  
Pos Name Category Club Time
1 Billy Cartwright MSEN Matlock Athletic Club 03:32:16
2 Daniel Haworth MSEN Matlock Athletic Club 03:34:10
3 Brennan Townshend MSEN Keswick AC 03:37:58
4 Tom Adams MSEN Ilkley Harriers AC 03:39:52
5 Alistair Thornton MSEN Howgill Harriers 03:41:02
6 Robert Jebb M45 Helm Hill Runners 03:41:19
7 Joseph Dugdale MU23 Cumberland Fell Runners 03:43:16
8 Matthew Atkinson MSEN Keswick AC 03:43:39
9 Philip Rutter MSEN Helm Hill Runners 03:44:05
10 Garry Greenhow M40 Ambleside AC 03:45:46
11 Benjamin Van Dijk MU23 Howgill Harriers 03:48:33
12 Sam Fisher MSEN Howgill Harriers 03:49:44
13 Andrew Worster MSEN Calder Valley Fell Runners 03:50:52
14 Matthew Roberts M40 Calder Valley Fell Runners 03:51:03
15 Karl Gray M50 Calder Valley Fell Runners 03:51:05
16 Andy Swift MSEN Calder Valley Fell Runners 03:52:35
17 Ben Mounsey MSEN Calder Valley Fell Runners 03:52:53
18 Joe Mercer MSEN Horwich R M I Harriers 03:53:32
19 Peter Davies M40 Dark Peak Fell Runners 03:53:40
20 Joe Kenny MSEN Helm Hill Runners 03:53:51
21 Chris Richards MSEN Helm Hill Runners 03:54:04
22 Ben Abdelnoor M40 Ambleside AC 03:55:05
23 Steven Hebblethwaite MSEN Keswick AC 03:56:42
24 Jack Wright MSEN Ambleside AC 03:57:29
25 Oliver Dawson MU23 03:58:51
26 Adam Perry MSEN Helm Hill Runners 03:58:56
27 Ian Holmes M55 Bingley Harriers & AC 03:59:08
28 Oli Johnson M40 Dark Peak Fell Runners 03:59:24
29 Nicholas Barber MSEN Helm Hill Runners 04:00:03
30 Harry Stainton MSEN Black Combe Runners 04:00:18
31 Harry Bolton MU23 Keswick AC 04:00:19
32 Jonathan Crickmore MSEN Dark Peak Fell Runners 04:02:54
33 Max Wainwright MSEN Matlock Athletic Club 04:03:10
34 Dan Mills MSEN Keswick AC 04:03:43
35 Sam Dixon MSEN Helm Hill Runners 04:03:50
36 Nathan Edmondson MSEN Ilkley Harriers AC 04:04:02
37 Jonathan Cox MSEN Eden Runners 04:05:29
38 Joseph Oldfield MSEN Matlock Athletic Club 04:05:37
39 Tom Day MSEN Keswick AC 04:06:05
40 Pete Vale M45 Mercia Fell Runners 04:06:53
41 Tom Simpson MSEN Ambleside AC 04:08:28
42 Adam Fieldhouse MSEN LUOC 04:08:30
43 Sam Holding MSEN Cumberland Fell Runners 04:08:48
44 John Battrick MSEN Keswick AC 04:09:48
45 James Harris MSEN Ambleside AC 04:10:21
46 Harry Cooling MSEN Howgill Harriers 04:10:53
47 Joe Woodley MSEN Dark Peak Fell Runners 04:12:30
48 Ed Hyland MSEN Calder Valley Fell Runners 04:13:18
49 Josh Hartley MSEN Black Combe Runners 04:13:39
50 Sam Stead MSEN Keswick AC 04:13:51
51 Nichola Jackson WSEN Keswick AC 04:13:59
52 Bill Stewart M45 Borrowdale Fell Runners 04:14:04
53 David Birch M50 Keswick AC 04:14:30
54 Julian Hood M40 Skipton AC 04:16:30
55 Matt Reedy M45 Ambleside AC 04:16:49
56 Ian Barnes M40 Ambleside AC 04:17:59
57 Aidan Smith MSEN Dark Peak Fell Runners 04:18:03
58 Neil Northrop MSEN Dark Peak Fell Runners 04:19:43
59 Adam Osborne M40 Calder Valley Fell Runners 04:21:38
60 Sarah McCormack WSEN Ambleside AC 04:22:06
61 Michael Ainsworth MSEN Helm Hill Runners 04:23:06
62 James Logue M50 Calder Valley Fell Runners 04:23:09
63 Sharon Taylor W40 Helm Hill Runners 04:23:50
64 Will Carter MU23 Dark Peak Fell Runners 04:24:28
65 Andrew Jebb M40 Bingley Harriers & AC 04:25:26
66 Danny Hope M40 Horwich R M I Harriers 04:26:00
67 Colin Brearley M40 Holme Pierrepont RC 04:27:54
68 Jamie Parkinson MSEN Pudsey & Bramley AC 04:28:28
69 Steve Hopwood MSEN Ambleside AC 04:28:43
70 Kieran Hodgson M45 Helm Hill Runners 04:29:11
71 Mark Burley MSEN Macclesfield Harriers & AC 04:29:37
72 Christian Garvey MSEN York Knavesmire Harriers 04:30:37
73 John Hunt M55 Dark Peak Fell Runners 04:30:43
74 Paul Aitken M40 Helm Hill Runners 04:31:16
75 Will Boothman M40 Dark Peak Fell Runners 04:31:21
76 Matt Owens M40 Chorlton Runners 04:31:41
77 Shane Ohly M40 Helm Hill Runners 04:33:21
78 Harriet Wingfield WSEN Dark Peak Fell Runners 04:33:55
79 Alistair Palmer MSEN Preston Harriers 04:34:01
80 Ben Bardsley M50 Borrowdale Fell Runners 04:34:35
81 Tom Gomersall M40 Bingley Harriers & AC 04:35:15
82 Gwilym Jones MSEN Manx Fell Runners 04:36:04
83 Dom Leckie MSEN Todmorden Harriers 04:37:19
84 Daniel Jones MSEN Eden Runners 04:37:24
85 Chris Webb M40 Glossopdale Harriers 04:38:29
86 Zach Jennings MSEN Settle Harriers 04:38:44
87 Rob Fielding M45 04:38:53
88 Jonathan Murphy MSEN Blackburn Harriers 04:39:01
89 Paul Johnson M40 Cumberland Fell Runners 04:39:32
90 Mark Baddeley M45 Lincoln Wellington Athletic Club 04:39:49
91 Antonia Fan WSEN Ambleside AC 04:40:03
92 Charlie Mcintosh M50 Pudsey & Bramley AC 04:40:05
93 Ian Ferguson M60 Bingley Harriers 04:41:51
94 Andrew Fleet MSEN Saddleworth Runners Club 04:42:13
95 Sam Downey M40 Keighley & Craven AC 04:42:31
96 Hal Roberts MSEN Dark Peak Fell Runners 04:43:48
97 Adam Jackson M50 Northern Fells Running Club 04:45:11
98 Ben Martin MSEN Pennine Fell Runners 04:46:46
99 Ben Sheppard M40 Ilkley Harriers AC 04:47:09
100 Paul Cornock MSEN Shettleston Harriers 04:47:14
101 Mike Harrison M50 Cumberland Fell Runners 04:47:23
102 David Brigham MSEN 04:48:24
103 James Baron M50 Helm Hill Runners 04:49:03
104 Michael Zeidan M40 Run Free Fell Runners 04:50:09
105 Stephen Pyke M55 Dark Peak Fell Runners 04:50:16
106 Ed Gamble M55 Cheshire Hill Racers 04:50:58
107 Tim Ripper MSEN Black Combe Runners 04:51:26
108 Sean Leckey MSEN Ambleside AC 04:51:32
109 David Hadden M40 Pennine Fell Runners 04:51:34
110 Arthur Raffle MU23 Altrincham & District Athletic Club Limited 04:51:49
111 Chris Roberts M40 Ambleside AC 04:51:57
112 Sue Richmond W40 Pennine Fell Runners 04:53:31
113 James Haworth M50 Keswick AC 04:54:06
114 James Conlon MSEN Cumberland Fell Runners 04:54:17
115 Ben Kent MU23 Ambleside AC 04:55:13
116 Jack Millar MSEN Ambleside AC 04:55:14
117 Henry Webb MU23 Mercia Fell Runners 04:56:06
118 Daniel Wheat MSEN Newark AC 04:56:16
119 James Allard MSEN Wharfedale Harriers 04:56:22
120 Tom Carter MU23 04:56:36
121 Annie Hassell WSEN Todmorden Harriers 04:57:24
122 Mike Johnson M60 Bowland Fell Runners 04:58:35
123 Paul Crabtree M50 Bingley Harriers & AC 04:59:13
124 Dan Gilbert M45 Horwich R M I Harriers 05:00:52
125 Tim Campbell M45 Astley & Tyldesley Road Runners 05:00:54
126 Philip Pearson M60 Northern Fells Running Club 05:01:30
127 David Wilson M55 Bowland Fell Runners 05:02:20
128 Ralph Skrimshire M40 Dark Peak Fell Runners 05:02:26
129 Jon Wright M50 Todmorden Harriers 05:03:26
130 Richard Veitch M45 Esk Valley Fell Club 05:04:14
131 Alan Clarke MSEN 05:04:16
132 Darren Fishwick M50 Chorley Athletic And Triathlon Club 05:04:20
133 Kris Axon MSEN Northumberland Fell Runners 05:04:45
134 Jon Morgan M50 Dark Peak Fell Runners 05:04:59
135 Jean Brown W50 Clayton-le-Moors Harriers 05:05:06
136 Sarah Hodgson WSEN 05:05:18
137 Ekaterina Townshend WSEN Keswick AC 05:05:49
138 Mark O'Connor M40 Calder Valley Fell Runners 05:06:06
139 John Duff M50 Northumberland Fell Runners 05:06:16
140 Dave Prosser M55 Keswick AC 05:06:23
141 Ali Burns M40 Wharfedale Harriers 05:06:36
142 Simon McCarthy MSEN Ellenborough AC 05:07:05
143 Michael Hawley MSEN Cumberland Fell Runners 05:08:23
144 Janie Oates WSEN Helm Hill Runners 05:08:58
145 Peter Crompton M60 Cumberland Fell Runners 05:09:04
146 Eleanor Wainwright WSEN Dark Peak Fell Runners 05:10:27
147 Kate Archer W40 Ilkley Harriers AC 05:14:05
148 Ben Simmonds MSEN 05:14:26
149 Andy Blackett MSEN Durham Fell Runners 05:15:31
150 Jacob Tonkin MSEN Keswick AC 05:15:48
151 Julie Darigala W50 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 05:16:22
152 Daniel Richardson M40 North Shields Polytechnic Club 05:16:29
153 Matthew Calow MSEN Clayton-le-Moors Harriers 05:16:33
154 David Riding M40 Achille Ratti 05:17:27
155 Michael McTernan MSEN Orion Harriers 05:17:38
156 William Reed-Wright MSEN Orion Harriers 05:17:39
157 Andrew Campbell MSEN Pennine Fell Runners 05:18:03
158 Deborah Gowans W55 Accrington Road Runners 05:18:58
159 Brian Hickey M55 FRA 05:20:37
160 Phil Scarf M55 Calder Valley Fell Runners 05:21:11
161 Hamish Carter MSEN Esk Valley Fell Club 05:22:07
162 Paul Jackson M40 Dark Peak Fell Runners 05:22:11
163 Leigh Warburton M60 Bowland Fell Runners 05:22:29
164 Michael Howarth MSEN Chorlton Runners 05:23:11
165 Peter Walmsley MSEN 05:23:23
166 Steve Parker M55 Cumberland Fell Runners 05:23:35
167 Michael Clayton M40 Calder Valley Fell Runners 05:23:40
168 Steve Hardy M45 05:23:53
169 Rob Downs M55 Cheshire Hill Racers 05:24:52
170 Peter Tayler M55 Black Combe Runners 05:25:21
171 Victoria Thompson WSEN Helm Hill Runners 05:25:57
172 Rowena Browne W55 Bowland Fell Runners 05:26:01
173 Jenny Rice WSEN Helm Hill Runners 05:26:30
174 Robert Halstead M60 Todmorden Harriers 05:26:40
175 Digby Harris M50 Pennine Fell Runners 05:27:06
176 Mark Yoxon MSEN 05:27:11
177 Paul Hodgson M40 Durham Fell Runners 05:27:16
178 Simon Whittaker M40 Helm Hill Runners 05:27:40
179 Darren Tweed M40 Todmorden Harriers 05:27:45
180 Marcus Taylor M50 Horwich R M I Harriers 05:27:58
181 Matt Dumenil M40 Pennine Fell Runners 05:29:16
182 Ollie Barker MSEN Helm Hill Runners 05:30:49
183 John Skelton M45 Cumberland Fell Runners 05:31:23
184 John Millen M45 Black Combe Runners 05:31:40
185 Joe Waller MSEN Rossendale Harriers & AC 05:31:46
186 Philip Montgomery MSEN Penistone Footpath Runners & Athletic Club 05:32:22
187 Fiona Lynch W45 Calder Valley Fell Runners 05:32:24
188 Mark Pursell M45 Pennine Fell Runners 05:32:34
189 Katherine Klunder WSEN Chorley Athletic And Triathlon Club 05:33:00
190 William Laye MSEN Helm Hill Runners 05:34:01
191 Ian Boardley M45 Beverley Athletic Club 05:34:43
192 Claire Shelley W40 Tring RC 05:34:47
193 John Horrocks MSEN Blackburn Harriers 05:35:46
194 Harry Yarrow MSEN Cumberland Fell Runners 05:36:27
195 Pete Jobes MSEN Northumberland Fell Runners 05:37:24
196 Katherine Downie WSEN Keswick AC 05:37:26
197 Anna Jane Meeks W60 Borrowdale Fell Runners 05:37:47
198 Jonathan Hart MSEN Esk Valley Fell Club 05:37:47
199 Daniel Latham MSEN Buxton AC 05:37:58
200 Stuart Russell M45 Calder Valley Fell Runners 05:39:10
201 Mark Fussell M40 Cumberland Fell Runners 05:39:15
202 Jennie Chatterley W50 Cumberland Fell Runners 05:39:32
203 Dave Stephenson M55 Bingley Harriers & AC 05:39:34
204 Darren Graham M50 Todmorden Harriers 05:39:40
205 Ricky Parrish MSEN Calder Valley Fell Runners 05:39:56
206 James Titmuss M45 Horwich R M I Harriers 05:40:03
207 Max Wilkinson MSEN Durham Fell Runners 05:40:36
208 Chris Curtis M55 Northern Fells Running Club 05:40:57
209 Bill Beckett M55 Chorley Athletic And Triathlon Club 05:41:05
210 John Thorpe M40 Matlock Athletic Club 05:41:54
211 Jake Lodge MSEN Pudsey & Bramley AC 05:42:32
212 Jonathan Emberton M60 Calder Valley Fell Runners 05:42:54
213 Dawn Hosking W45 Durham Fell Runners 05:43:18
214 Katia Tastagh WSEN 05:43:50
215 Joanne Ellis W40 Pennine Fell Runners 05:44:12
216 Giles Hawking M45 York Knavesmire Harriers 05:44:37
217 Paul Heeley M45 Horsforth Fellandale Club 05:45:43
218 Juliet Downs WU23 Sale Harriers Manchester 05:46:49
219 Heidi Dyson WSEN Keswick AC 05:47:24
220 Peter German M40 Helm Hill Runners 05:47:35
221 Rachel Findlay-Robinson WSEN Keswick AC 05:48:29
222 Darren Parker M55 Cumberland Fell Runners 05:48:33
223 Dakotah Shirfield WSEN Chorlton Runners 05:48:53
224 Richard Ellis M40 Cumberland Fell Runners 05:49:30
225 Stephen Coope M55 Bowland Fell Runners 05:50:09
226 Scott White M45 Keswick AC 05:50:51
227 Matthew Bourne M50 Bowland Fell Runners 05:51:38
228 Duncan Ritchie M50 Todmorden Harriers 05:52:20
229 Steven Breeze M45 Cumberland Fell Runners 05:53:40
230 Ben Abbott M55 Northumberland Fell Runners 05:56:16
231 Duncan Potts M40 Cumberland Fell Runners 05:56:21
232 Bethan Nadin WSEN Dark Peak Fell Runners 05:56:28
233 Alison Wainwright W50 Dark Peak Fell Runners 05:57:05
234 Graham Lake M40 Otley AC 06:01:04
235 Kerry Cornforth W50 Keswick AC 06:01:11
236 Kathleen Fogelberg W40 Durham Fell Runners 06:01:19
237 Paul Mason M60 Cumberland Fell Runners 06:03:22
238 Steven O'Keeffe M45 Northern Fells Running Club 06:04:18
239 Geoff Pettengell M60 Mow Cop Runners 06:04:50
240 Paul Booth M45 Pennine Fell Runners 06:05:09
241 Brian Horn M65 Borrowdale Fell Runners 06:05:31
242 Anita Barker W50 Cumberland Fell Runners 06:06:19
243 Barrie Thomason M50 Macclesfield Harriers & AC 06:07:02
244 Dave Brock M60 Orion Harriers 06:07:51
245 Alison Weston W55 Ilkley Harriers AC 06:08:48
246 Mark Story M50 DH Runners 06:10:08
247 Nicholas Wilson MU23 Durham City Harriers & AC 06:10:45
248 Jackie Scarf W55 Calder Valley Fell Runners 06:11:39
249 James Riley M50 Todmorden Harriers 06:11:47
250 Ian Haigh M50 Southwell Running Club 06:11:57
251 Tim Laney M60 Bath Bats 06:12:51
252 Les Barker M50 Cumberland Fell Runners 06:14:36
253 Neil Swan M45 Holcombe Harriers 06:14:48
254 Toby Sydes M50 Calder Valley Fell Runners 06:16:24
255 Mark Wharton M55 Calder Valley Fell Runners 06:17:36
256 David Cowburn M45 Chorley Athletic And Triathlon Club 06:17:52
257 Adam Bibby MSEN Cumberland Fell Runners 06:20:43
258 Zoltan Fodor M40 Orion Harriers 06:20:53
259 Neil McGoun M40 Orion Harriers 06:21:35
260 Steve Wathall M60 Black Combe Runners 06:21:49
261 Stuart Wolstenholme M50 Todmorden Harriers 06:22:08
262 Richard Campbell M45 Rossendale Harriers & AC 06:24:53
263 Joe Law MSEN Dark Peak Fell Runners 06:26:55
264 Mike Roberts MSEN Horsforth Fellandale Club 06:27:09
265 Hugh Balfour M65 Dulwich Runners AC 06:29:02
266 Ann Cummings W60 Cumberland Fell Runners 06:29:30
267 Catherine Musetti W55 Ambleside AC 06:29:45
268 Arran Horne MU23 Northern Fells Running Club 06:29:58
269 Tim Werrett M45 Mercia Fell Runners 06:34:12
270 Amanda Graham W50 Cumberland Fell Runners 06:35:49
271 Adam Nodwell MSEN North Leeds Fell Runners 06:37:29
272 Alan Dorrington M50 Clayton-le-Moors Harriers 06:37:45
273 Dan Taylor M40 Todmorden Harriers 06:39:45
274 Wendy Dodds W70 Dallam Running Club 06:40:35
275 Keith G Holmes M65 Dark Peak Fell Runners 06:40:37
276 Glenn Ellis M45 Pennine Fell Runners 06:43:38
277 Martin Farrar M55 Wharfedale Harriers 06:46:33
278 Jon Underwood M50 Calder Valley Fell Runners 06:47:05
279 Paul Scully M40 Helm Hill Runners 06:50:05
280 Andy F MSEN 06:51:17
281 Antony McAteer MSEN 06:53:27
282 Lisa Carter W50 Holcombe Harriers 06:54:12
283 Tania Wilson W55 Buxton AC 06:57:59
284 Michael Taylor M45 06:59:41
285 Dennis Kentrop M55 Macclesfield Harriers & AC 07:00:10
286 Jack Ravenscroft MSEN Fellkour Squad 07:01:55
287 Gary Mason M50 Northumberland Fell Runners 07:03:02
288 Damien Briscoe MSEN Dark Peak Fell Runners 07:07:10
289 Nick Andralojc M55 Harrogate Harriers & AC 07:08:14
290 Andy Watts M70 Cheshire Hill Racers 07:11:30
291 Lesley Malarkey W70 Keswick AC 07:15:01
292 David Gould M65 Mercia Fell Runners 07:20:39
293 Timothy Horrocks M55 Pennine Fell Runners 07:23:14
294 Grace Kelleher WSEN York Knavesmire Harriers 07:25:31
295 Daniel Hurley MSEN 07:26:13
296 Tracy Park W50 Cumberland Fell Runners 07:30:47
297 Mike Steven M60 Northumberland Fell Runners 07:43:38
298 Chad Dixon M45 Keswick AC 07:43:43
299 Neil McAllister M60 Dark Peak Fell Runners 07:48:26
300 Andrew Haigh M50 Macclesfield Harriers & AC 08:07:23
301 Bernard McCarron M55 Macclesfield Harriers & AC 08:07:27
302 Isabel Mancebo W45 Cumberland Fell Runners 08:30:30
303 Sian Spencer W40 Cumberland Fell Runners 08:30:35
304 William Ross M50 Black Combe Runners DNF
305 Brian Barnes M60 Chorlton Runners DNF
306 James McMurtry M55 Ashbourne Running Club DNF
307 Sean Giblin M40 DNF
308 Harvey Lord M40 Black Combe Runners DNF
309 Robert Bedford MSEN DNF
310 Mark Fennell MSEN DNF
311 Robert Taylor M70 Pennine Fell Runners DNF
312 Joe Baxter MSEN Pudsey & Bramley AC DNF
313 Paul Jennings M55 Cumberland Fell Runners DNF
314 Jonathan Heaney M45 North Shields Polytechnic Club DNF
315 Oliver Heaton MSEN Bowland Fell Runners DNF