Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

29/05/2021 – West Nab - seniors





  
Pos Name Category Club Time
1 Owen Beilby M40 Wharfedale Harriers 00:38:30
2 Oliver Heaton Senior Male Bowland Fell Runners 00:38:45
3 Ben Bergstrand U23 Male Middlesbrough AC (Mandale) 00:38:58
4 Sam Soles U23 Male Buxton AC 00:39:33
5 Tom Kaye Senior Male 00:41:22
6 James Logue M50 Calder Valley Fell Runners 00:42:19
7 Stephen Corbishley Senior Male Rossendale Harriers 00:42:22
8 Katie Walshaw Senior Female Holmfirth Harriers 00:42:42
9 Ethan Hassell Senior Male Wharfedale 00:42:45
10 Michael Fanning M50 Borrowdale Fellrunners 00:42:55
11 Alistair Palmer Senior Male Preston Harriers 00:42:57
12 Andy Fleet Senior Male Saddleworth Runners 00:43:07
13 Andrew Stemp Senior Male Pudsey & Bramley AC 00:43:08
14 Stuart Diamond U23 Male Buxton AC 00:43:13
15 Ben Kirkman U23 Male Rossendale Harriers 00:43:28
16 Emma Clayton Senior Female 00:43:39
17 Rob James Senior Male Royton Road Runners 00:43:54
18 Dominic Raby M40 Chorley Athletic And Tri 00:43:58
19 Mark Holden Senior Male Dewsbury Road Runners 00:44:12
20 Marcus Preedy Senior Male Rossendale Harriers 00:44:16
21 Ben Crowther Senior Male Halifax Harriers 00:44:22
22 Tom Arthur Senior Male Alehouse 00:44:24
23 Matty Warters Senior Male Wharfedale 00:45:52
24 Barry-John McManus M40 Saddleworth Runners 00:46:02
25 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners And AC 00:46:43
26 James Corden M40 Stockport Harriers 00:46:56
27 Finty Royle U23 Female Chorley AC 00:47:21
28 Chris Jones M50 Wharfedale Harriers 00:48:07
29 Richard Mackie M40 Penistone Footpath Runners 00:48:21
30 Iain Yates Senior Male 00:48:32
31 Thomas Bamforth Senior Male 00:48:50
32 Ross Butler M40 Keswick AC 00:49:19
33 Mervyn Keys M60 Rossendale HAC 00:49:30
34 Callum Imeson U23 Male 00:49:41
35 Tom Trudgill Senior Male University Of Manchester Ath & XC Club 00:49:42
36 Luke Appleyard M40 Wharfedale 00:49:57
37 Bob Foreman M60 00:50:44
38 Laurence Martin M40 Pudsey And Bramley AC 00:50:52
39 Robert English Senior Male Rossendale Harriers 00:50:57
40 Jim Needham M50 Ackworth Road Runners 00:51:00
41 Andy Shaw M50 Holmfirth Harriers AC 00:51:04
42 Tim Jones Senior Male Royston Runners 00:51:28
43 Jonathan Whitaker M50 Harrogate Harriers AC 00:51:40
44 Fay Walsh Senior Female Ilkley Harriers 00:51:44
45 Henry Carter Senior Male Spenborough 00:52:18
46 Aaron Walmsley Senior Male Bowland Fell Runners 00:52:48
47 Richard Tarrega Senior Male York Knavesmire Harriers 00:53:19
48 Adam Sunderland M50 Holmfirth Harriers 00:53:28
49 Matt Walker Senior Male Calder Valley Fell Runners 00:53:29
50 Gavin Baxter M50 Holmfirth Harriers 00:53:45
51 Trudi Entwistle F50 CVFR 00:54:01
52 Alrx Braysford M40 Clayton Le Moors Harriers 00:54:19
53 Andrew Carruthers M60 Halesowen Athletics Club 00:54:42
54 Robert Jones Senior Male Saddleworth Runners 00:54:49
55 Georgia Baynes Senior Female Horsforth Harriers 00:55:13
56 Simon Jump M50 Saddleworth 00:55:18
57 Boff Whalley M60 Pudsey & Bramley 00:55:19
58 Steve Wathall M60 Black Combe Runners 00:55:21
59 Steve Whalley M50 Meltham AC 00:55:37
60 Jon Royle M50 Red Rose Road Runners 00:55:47
61 Keith Baird M50 Holmfirth Harriers AC 00:55:59
62 Stephen Wolstenholme M60 Baildon Runners 00:56:37
63 Judy Howells F50 Wharfedale Harriers 00:56:42
64 Malcolm Busfield M50 Ashbourne Running Club 00:56:59
65 Chris Beadle M50 Holmfirth Harriers 00:57:23
66 Katie Busfield F50 Ashbourne 00:57:33
67 David Barnes M60 Horwich RMI Harriers 00:57:58
68 Ian Goulding M50 Holmfirth Harriers 00:58:08
69 Keith Holmes M60 Dark Peak Fell Runners 00:58:16
70 Sarah Walch F40 Penistone Footpath Runners 00:58:33
71 Phil Clayton M50 Black Combe 00:58:43
72 Colin Price M40 Totley AC 00:58:43
73 Rebecca Weight F60 Bingley Harriers & AC 00:59:10
74 Nick Helm M40 Holmfirth Harriers 00:59:23
75 Philip Beckwith M50 01:00:19
76 Chris Phillips Senior Male Saddleworth Runners 01:00:21
77 Michael Ibbotson Senior Male Methley Striders 01:01:40
78 Alison Preece F40 Telford AC 01:01:41
79 Anthony Kay M60 Thames Hare & Hounds 01:01:52
80 Kate Meskell Senior Female Saddleworth Runners 01:01:55
81 Neil Ibbotson M50 Methley Striders 01:01:58
82 Lucy Farquhar Senior Female Holmfirth Harriers 01:02:27
83 Anna Keller Senior Female Preston Harriers 01:04:23
84 Salman Shamim M40 Pudsey & Bramley 01:04:23
85 Jerry Barnes M60 York Acorn Running Club 01:05:18
86 Anna Smith F50 Baildon Runners 01:05:22
87 Barbara Hinchliffe F60 Holmfirth Harriers 01:05:27
88 Allison Skillicorn F40 01:06:03
89 Rebecca Canaway Senior Female Saddleworth Runners 01:09:05
90 May Crawford F40 Helm Hill 01:09:09
91 Clare Ash F50 01:09:43
92 Rob Myers M60 Baildon Runners 01:10:23
93 Clare Eardley F40 Wirksworth Running Club 01:10:57
94 Lucy Vamplew F40 Ackworth Road Runners 01:14:12
95 Helen Flage F40 Calder Valley 01:14:16
96 Olga Wiggins F40 Preston Harriers 01:14:34
97 Michael Dransfield M50 Spenborough And District A C 01:16:35
98 Sarah De Wit F50 01:18:20
99 Lesley Needham F50 Ackworth Road Runners 01:19:34
100 Steve Andrews M50 Barnsley Harriers 01:20:28
101 Louise Geldart Senior Female 01:29:25
102 Samantha Ferreira Senior Female 01:29:25
103 Richard Treitl M60 Barlick Fell Runners 01:30:39
104 Gill Bennett F60 Ackworth Road Runners 01:50:14
105 Simon Bennett M60 Bowland Fell Runners 01:50:15
106 Antonio Cardinale M70 Otley AC 01:55:09
107 Ian Symington Todmorden Harriers DNF
108 Betty Bergstrand U19 Female Middlesbrough AC (Mandale) DNF