Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

22/05/2021 – Half Tour Of Bradwell





  
Pos Name Category Club Time
1 Jason Brunnock M Open Buxton AC 02:33:38
2 Mike Nolan M V50 Dark Peak Fell Runners 02:35:59
3 Edward Cieslik M V40 02:38:00
4 Kurt Fitch M V50 02:39:56
5 Matthew Nichols M Open Matlock AC 02:41:59
6 Mark Elwis M V50 Matlock AC 02:43:45
7 Jacob Ratcliffe M Open 02:44:03
8 Johnathan Cooper-Knock M Open Totley AC 02:44:29
9 Abbie Pearse F Open Steel City Striders RC 02:44:49
10 Daniel Bent M V40 Dark Peak 02:44:50
11 Brent Carlin M Open Kingstone Runners Barnsley 02:45:00
12 John Thorpe M V40 Matlock AC 02:45:45
13 Rupert Holden M V50 02:48:30
14 Simon Roberts M V50 Buckley Runners 02:49:06
15 Sarah Pritchard F Open Steel City Striders RC 02:50:45
16 Tom Bassindale M V40 Steel City Striders RC 02:54:10
17 Hicham Hassaine M Open Serpentine RC 02:56:04
18 Jayne Lawton F V50 Stockport Harriers & AC 03:04:00
19 Keith Morgan M V50 Ashbourne RC 03:04:47
20 Karl Webster M V50 Matlock AC 03:05:37
21 Jez Brown M V40 Buckley Runners 03:07:21
22 Ivan Causer M V50 03:08:35
23 Pat Goodall F V60 Totley AC 03:11:18
24 Andrew Ellwood M Open Dronfield Running Club 03:12:47
25 Dave Lodwick M V60 Roadhoggs Leicester AC 03:14:01
26 Sarah Walch F V40 Penistone Footpath Runners 03:15:56
27 Darren Bristow M V50 Hallamshire Harriers Sheffield 03:16:39
28 Phil Burns M V40 Stockport Harriers & AC 03:17:01
29 Bob Foreman M V60 03:20:04
30 Gary Newham M V40 Erewash Valley RC 03:22:30
31 James McMurtry M V50 Ashbourne Running Club 03:23:11
32 Emily Dart F Open Buxton And District Athletic Club 03:23:17
33 Michal Cwiekala M V40 03:23:26
34 Chris Westwood M V40 03:23:27
35 Christopher Underwood M Open Saint Edmund Pacers 03:23:29
36 Ben Caldwell M Open Chorlton Runners 03:23:36
37 John Moorhouse M V60 Cheshire Hash House Harriers 03:29:11
38 Hugh Wright M V40 Mountain Fuel 03:30:52
39 Adam Bird M V40 Bramhall Runners 03:32:07
40 Ali Thomas F V50 03:32:20
41 Helen Wright F V40 Penistone Footpath Runners & AC 03:32:33
42 Donna Claridge F V50 Dark Peak Fell Runners 03:32:43
43 Matt Williams M V40 Steel City Striders RC 03:34:55
44 Ben Clithero M V40 Dronfield RC 03:35:01
45 Rachel Biggin F V40 Totley AC 03:35:14
46 James Biggin M V40 Totley AC 03:35:16
47 Paul Charlesworth M V50 Sheffield Triathlon Club 03:36:12
48 Thomas Hawkins M Open 03:38:30
49 Jennifer Walker F V40 03:42:49
50 Anne Hegarty F V50 Totley AC 03:43:49
51 Andrew Carruthers M V60 Halesowen Athletics Club 03:48:00
52 Tom Withers M Open Matlock AC 03:49:39
53 Richard Smith M Open 03:53:57
54 Mick Fowler M V60 03:54:39
55 Helen Young F V40 Totley AC 04:03:34
56 Yvonne Twelvetree F V70 Totley AC 04:03:44
57 Les Thurston M V70 Matlock AC 04:15:48
58 Nick Ham M V50 Glossopdale Harriers 04:21:25
59 Chris Tetley M V60 Goyt Valley Striders 04:22:04
60 Jane Adlard F V50 Goyt Valley Striders 04:22:21
61 Julia Carter F V40 Goyt Valley Striders 04:22:21
62 Darren Burns M V50 04:23:16
63 Susan Ward F V50 Totley AC Rtd At Finish