Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

15/03/2020 – Bilsdale





  
Pos Name Category Club Time
1 Will Carter MU23 02:17:11
2 Oisin Brennan MU23 Durham University A & CCC 02:18:34
3 Peter Allen MSEN Pickering RC 02:30:51
4 Darren Smith MSEN Pickering RC 02:30:53
5 Barney Plummer MSEN Horsforth Harriers 02:30:55
6 Joe Blackett M50 Dark Peak Fell Runners 02:36:08
7 Stephen Pugh M50 Esk Valley Fell Club 02:36:10
8 Timothy Richardson MSEN Harrogate Harriers & AC 02:37:47
9 Glynn Ellwood MSEN York Knavesmire Harriers 02:38:33
10 Sam Leadley MSEN Loftus And Whitby AC 02:38:40
11 Miles Winter M40 North Derbyshire RC 02:38:45
12 Steven Walker MSEN Hartlepool Burn Road Harriers & AC 02:39:30
13 Martin Perry MSEN Esk Valley Fell Club 02:40:08
14 Chris Vanderhoven MSEN Esk Valley Fell Club 02:40:50
15 Hamish Carter MSEN 02:41:17
16 Tom Ratcliffe MSEN York Knavesmire Harriers 02:41:24
17 Georgie Hebdon MSEN Elvet Striders 02:41:56
18 Fiona Brannan FSEN Elvet Striders 02:42:02
19 Daniel Bateson MSEN Scarborough Athletic Club 02:42:38
20 Richard Veitch M40 Esk Valley Fell Club 02:43:02
21 Nicky Spinks F50 Dark Peak Fell Runners 02:43:20
22 Barrie Kirtley MSEN Elvet Striders 02:44:56
23 Jim Rogers M50 City Of Hull AC 02:45:26
24 Michael Littlewood M40 Elvet Striders 02:46:35
25 Neil Ridsdale M60 Esk Valley Fell Club 02:47:41
26 Thomas Jones M40 Esk Valley Fell Club 02:47:53
27 John Duff M50 Northumberland Fell Runners 02:47:58
28 Ursula Moore FSEN York Knavesmire Harriers 02:48:26
29 Ross Bell MSEN Swaledale Outdoor Club 02:48:27
30 Julian Wardman M50 New Marske Harriers AC 02:49:44
31 Andrew Minister M40 Hartlepool Burn Road Harriers & AC 02:51:10
32 Nina Mason F40 Elvet Striders 02:51:11
33 Stefan Mcloughlin MSEN North York MSENors AC 02:52:13
34 Andrew Marshall M50 Loftus And Whitby AC 02:52:35
35 Jeff Belt M40 North York MSENors AC 02:53:48
36 Hem Rana M40 York Knavesmire Harriers 02:54:21
37 Boyd Brad M40 Pickering RC 02:55:39
38 David Hughes M50 North York MSENors AC 02:57:14
39 Russ Grayson M40 Pickering RC 02:57:52
40 Oli Read MSEN York Knavesmire Harriers 02:58:12
41 Robert Bailey MSEN Scarborough Athletic Club 02:59:10
42 Nick Griffin M50 York Knavesmire Harriers 02:59:14
43 Andy Blades M40 03:00:11
44 Kimberley Cavill FSEN Pickering RC 03:00:21
45 Mark Smith M50 Northumberland Fell Runners 03:04:05
46 Robin Parsons M40 Elvet Striders 03:04:37
47 Mark Bentley M50 Hook Runners 03:05:41
48 Ashok Gurung M40 Lonely Goat RC 03:07:23
49 Steve Hardy M40 Loftus And Whitby AC 03:09:07
50 Matthew Driscoll M40 03:09:12
51 Giles Hawking M40 York Knavesmire Harriers 03:10:45
52 Richard Tarrega MSEN York Knavesmire Harriers 03:12:10
53 Karl Edwards M60 Hartlepool Burn Road Harriers & AC 03:13:36
54 Joe Johnson MSEN Esk Valley Fell Club 03:15:01
55 Angus Sanderson M50 North York MSENors AC 03:15:35
56 Rachael Harper FSEN Pickering RC 03:16:16
57 Tristan Featherby MSEN Pocklington Runners 03:18:38
58 Chris Gregory MSEN York Knavesmire Harriers 03:20:01
59 Richard Lindsay M40 Esk Valley Fell Club 03:20:12
60 Tracy Hunter F50 Swaledale Road Runners 03:20:18
61 Ed Snow M40 York Acorn 03:20:32
62 John Williams M40 Esk Valley Fell Club 03:21:42
63 Nigel Briggs M50 North York MSENors AC 03:23:36
64 Richard Purser MSEN York Knavesmire Harriers 03:25:19
65 Caroline Glover F60 Wharfedale Harriers 03:26:36
66 Paul Wilkin M40 Middlesbrough And Cleveland 03:27:48
67 Jessica Mcmullan F40 Roundhay Runners 03:27:57
68 Mark Evans M50 Roundhay Runners 03:28:01
69 Graham Gill MSEN York Knavesmire Harriers 03:28:16
70 Rorie McIntosh MSEN Esk Valley Fell Club 03:29:25
71 Nicholas Cousins M50 Pickering RC 03:30:28
72 Joe Harker MSEN 03:31:02
73 Russ Charlton M50 Pickering RC 03:31:13
74 Victoria Howard F40 03:31:37
75 Michael Taylor M40 03:32:25
76 Alan Simpson M50 Thirsk & Sowerby Harriers 03:33:53
77 Richard Woods M50 03:34:28
78 Caroline Graham F40 Swaledale Road Runners 03:38:55
79 Molly Brennan FU23 Durham University A & CCC 03:42:51
80 Claire Stewart F50 Swaledale Runners 03:44:09
81 Miles Sharp M50 Fell Running Association 03:47:03
82 David Robinson M60 North York MSENors AC 03:47:47
83 Paul Haydon M50 Fell Runners Association 03:56:09
84 Petra Chapman Gibbs F40 York Knavesmire Harriers 03:56:51
85 Tim Palfreman M50 Harrogate Harriers & AC 04:02:55
86 Dan SimMSENns M50 Harrogate Harriers & AC 04:17:28
87 Lynn Humpleby F40 Pickering RC 04:19:05
88 Michael Whitelock Lincoln M50 04:19:16
89 Ruth Dorrington F50 Abbey Runners 04:25:10
90 Barry Champion M40 04:25:11
91 Mike Hetherton M70 Pickering RC 04:37:28
92 Dave Hunt M50 04:40:34
93 Ashley Oliver F50 Scarborough Athletic Club 04:40:35
94 Emily Harper FSEN York Knavesmire Harriers 04:48:58
95 Lee Kemp MSEN North York MSENors AC M CP7
96 Jacob Hiom MU23 Durham University A & CCC M CP7
97 Tyler Hutchinson MU23 City Of Leeds AC M CP7
98 Luke Piper MU23 Durham University A & CCC M CP7
99 Craig Gath M40 Easingwold RC M CP7