Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

01/03/2020 – Ilkley Moor





  
Pos Name Category Club Time
1 Robin Howie MU23 Wharfedale Harriers 00:40:51
2 Jack Cummings MU23 Ilkley Harriers 00:42:17
3 Ian Holmes MV50 Bingley 00:42:20
4 Michael Malyon M Baildon Runners 00:42:32
5 Nathan Edmondson M Ilkley Harriers 00:42:36
6 Matthew John M North Leeds Fell Runners 00:42:53
7 Ted Mason MV40 Wharfedale Harriers 00:43:07
8 Oliver Murphy M Ilkley Harriers 00:43:50
9 Chris Miller M Harrogate Harriers & AC 00:44:14
10 Dan Dry M 00:44:21
11 Nicholas Charlesworth MV50 Wharfedale Harriers 00:44:30
12 Neal Crampton NV40 Pudsey & Bramley AC 00:45:04
13 Frederick Maier M Wharfedale Harriers 00:46:01
14 Steven Gott MV40 Ilkley Harriers 00:46:11
15 Tyler Hutchinson MU23 City Of Leeds AC 00:46:40
16 Oscar Stapleton MU23 Ilkley Harriers 00:46:47
17 James Lowe M Dark Peak Fell Runners 00:47:02
18 Adam Stirk M Wharfedale Harriers 00:47:07
19 Matt Chadwick M Otley AC 00:47:30
20 Patrick Foster MU23 Sheffield Univeristy Orienteering And Fell Running Club 00:47:36
21 Timothy Richardson M Harrogate Harriers & AC 00:47:38
22 Chris Fall M Chapel Allerton Runners 00:47:47
23 Jonathan Bryant MV40 Harrogate Harriers & AC 00:48:07
24 Dave Wilby MV40 00:48:20
25 William Barker M North Leeds Fell Runners 00:48:31
26 David Kirkham MV40 Wharfedale Harriers 00:48:39
27 Ian Furlong M NLFR 00:48:45
28 Andy Robinson M Baildon Runners 00:48:52
29 Matt Dunn MV40 Holcombe Harriers 00:48:56
30 Andy Berry MV40 Ribble Valley AC 00:49:00
31 Adam Lomas M Hyde Park Harriers 00:49:05
32 Andrew Scott M Roundhay Runners 00:49:06
33 Helen Thornhil FU23 Ribble Valley Harriers 00:49:08
34 Alex Mason MU18 Barlick Fell Runners 00:49:09
35 Patrick Wardle M Wharfedale Harriers 00:49:15
36 Jim Ryder MV50 Ilkley Harriers 00:49:52
37 John Ockenden M Bowland Fell Runners 00:50:01
38 Arran Horne MU23 Northern Fells Running Club 00:50:11
39 Ian Willis MV40 Keighley & Craven AC 00:50:16
40 Dave Robson MV40 Ilkley Harriers 00:50:19
41 Jonny Croston MV40 Calder Valley Fell Runners 00:50:27
42 Tom Smith MV50 Bowland Fell Runners 00:50:27
43 Luke Appleyard MV40 Wharfedale Harriers 00:50:31
44 Sarah Hodgson F Leeds City AC 00:50:35
45 Rachel Pilling F Pudsey & Bramley AC 00:50:37
46 Richard Davey MV40 Wetherby Runners 00:50:42
47 Chris Gibbins MV40 Harrogate Harriers & AC 00:51:01
48 James Nicholson MU23 Leeds University Union Orienteering & Fell Running 00:51:03
49 Jon Tinman MV50 Rossendale Harriers AC 00:51:05
50 David Wilson MV50 Bowland Fell Runners 00:51:11
51 Philip Wells MV40 Calder Valley Fell Runners 00:51:13
52 Andrew Robertshaw MV50 Otley AC 00:51:15
53 Niall Bourke M Pudsey & Bramley AC 00:51:18
54 Bryan Dooley M Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC 00:51:19
55 Darren Fishwick MV50 Chorley Harriers 00:51:26
56 Tom Ratcliffe M York Knavesmire Harriers 00:51:33
57 Katie Kaars Sijpesteijn F Keswick AC 00:51:36
58 Stephen Tilford M Wakefield District Harriers & AC 00:51:38
59 Glenn Goodwin MV50 Accrington Road Runners 00:51:40
60 Adam Hayden M Dark Peak Fell Runners 00:51:42
61 Graham Pilling MV40 Pudsey & Bramley AC 00:51:43
62 Paul Carman MV40 Ilkley Harriers 00:51:43
63 Daniel Bateson M Scarborough Athletic Club 00:51:55
64 Martin Shaw M NLFR 00:52:05
65 Richard Baldwin M Dark Peak Fell Runners 00:52:06
66 Robin Nicholson MV40 Ilkley Harriers 00:52:08
67 James Austin M Barlick Fell Runners 00:52:09
68 Mark Leigh MV40 Bingley Harriers & AC 00:52:14
69 Dom Nurse MV50 North Leeds Fell Runners 00:52:31
70 Jason Hemsley MV50 Wharfedale Harriers 00:52:37
71 Ian Ferguson MV50 Bingley Harriers & AC 00:52:45
72 Luke Meleschko MV40 Calder Valley Fell Runners 00:53:02
73 Alex Patrickson M Nidd Valley Road Runners 00:53:16
74 Matthew Ray M Calder Valley Fell Runners 00:53:21
75 Paul Heeley MV40 Fellandale 00:54:05
76 Andrew Priory MV50 Clayton-le-Moors Harriers 00:54:08
77 Charles Casey M Harrogate Harriers & AC 00:54:14
78 Natasha Butterfield FV40 Calder Valley Fell Runners 00:54:18
79 John Marsham MV40 Ilkley Harriers 00:54:38
80 Dave Stephenson MV50 Bingley Harriers & AC 00:54:45
81 Finty Royle FU23 Chorley AAT 00:54:49
82 John Laverick M Rothwell Harriers 00:55:18
83 David Pease MV40 Barlick Fell Runners 00:55:23
84 Sean FitzPatrick MV40 Barlick Fell Runners 00:55:36
85 Jonathan Whitaker MV50 Harrogate Harriers & AC 00:55:36
86 Simon Jones MV50 Bingley Harriers & AC 00:55:37
87 Richard Joel MV50 Ilkley Harriers 00:55:55
88 Ruth Thackray FV40 Bingley Harriers & AC 00:56:04
89 Andrew Smith MV50 Barlick 00:56:16
90 Ben Binner MV50 Brandon Golf Course 00:56:18
91 Deborah Gowans FV50 Accrington Road Runners 00:56:21
92 Giles Hawking MV40 York Knavesmire Harriers 00:56:28
93 Oli Read M York Knavesmire Harriers 00:56:35
94 Thomas Alcock MV40 Wharfedale Harriers 00:56:38
95 Chris Funnell MV50 Clayton-le-Moors Harriers 00:56:42
96 Matt Boyle MU23 00:56:44
97 Brian Hickey MV50 FRA 00:56:47
98 Will Hall M North Leeds Fell Runners 00:56:50
99 John Boothman MV50 Barlick Fell Runners 00:56:55
100 Jake Lodge M Pudsey & Bramley AC 00:56:55
101 David Westhead MV50 Ilkley Harriers 00:57:19
102 Chris Smith MV40 Hyde Park Harriers 00:57:26
103 Alistair Barlow MV50 Ilkley Harriers 00:57:28
104 Steve Maryland MV40 Knaresborough Striders 00:57:29
105 John Singh M Saltaire Striders 00:57:31
106 Martin Critchley MV40 Horsforth Harriers 00:57:41
107 Ed Brown MV40 00:57:42
108 Nicholas Walker M KCAC 00:58:03
109 Monica Padilla F Wharfedale Harriers 00:58:05
110 Rob Groves M Hyde Park Harriers 00:58:05
111 Peter Shelley MV50 Ilkley Harriers 00:58:06
112 Billy Forsyth MU23 00:58:16
113 Tony Mills MV40 Valley Striders 00:58:25
114 Adam Nodwell M North Leeds Fell Runners 00:58:26
115 Ian Haigh MV50 Southwell RC 00:58:34
116 Natalie Hawkrigg FV40 Northern Fells Running Club 00:58:51
117 Trudi Entwistle FV50 Calder Valley Fell Runners 00:59:00
118 Dan Pope MV40 Calder Valley Fell Runners 00:59:00
119 Tom Dyson M Otley AC 00:59:02
120 Chris Small MV40 Horsforth Fellandale 00:59:09
121 Christopher Pickles MU23 00:59:19
122 Matt Bourne MV50 Bowland Fell Runners 00:59:23
123 Graham Gill M York Knavesmire Harriers 00:59:31
124 Andrew Price M Baildon Runners 00:59:41
125 Joe Bryant MU18 Harrogate Harriers & AC 00:59:42
126 Lisa Parker FV40 Accrington Road Runners 00:59:43
127 Wilfred Bell MV60 Howgill Harriers 00:59:51
128 Ed Gillham M Pudsey & Bramley AC 00:59:55
129 Victoria Tremlin F Harrogate Harriers & AC 00:59:57
130 Tim Palmer MV40 Harrogate Harriers & AC 01:00:02
131 Jason Schofield MV40 Wharfedale Harriers 01:00:05
132 Andy Foster M 01:00:19
133 Christian Ellis MV40 01:00:38
134 Philip Greenwood M Rossendale Harriers AC 01:00:39
135 Oliver Richards M Otley AC 01:00:39
136 John Hayes MV50 Ilkley Harriers 01:00:48
137 Will Mendrek M 01:00:49
138 David Anderson MV40 Pudsey & Brampley AC 01:00:52
139 Robert Wills MV40 01:00:52
140 Nicola Jones FV40 Bingley Harriers & AC 01:01:06
141 Tony Shepherd MV50 Wharfedale Harriers 01:01:07
142 Matthew Sunley M Ilkley Harriers 01:01:18
143 Elliiot Hutchinson MU23 Leeds City AC 01:01:25
144 Andrew Spittlehouse MV40 01:01:26
145 Carl Stanton M 01:01:27
146 Callum Starling MU23 LUUOC 01:01:31
147 Mike Ayers MV60 North Leeds Fell Runners 01:01:34
148 David Brickman M Fellowship Of The Run 01:01:52
149 Kerrie Bretherton FV40 Trawden AC 01:01:56
150 Helen Price FV50 Harrogate Harriers & AC 01:01:56
151 Elliot King Davies M 01:02:02
152 Philip Mayo MV50 01:02:08
153 Jack Auty MU18 01:02:09
154 Colin Williams MV50 Ilkley Harriers 01:02:10
155 Toby Sydes M Calder Valley Fell Runners 01:02:18
156 James Howlett MU23 LUUOC 01:02:19
157 Mark Nutter MV50 Clayton-le-Moors Harriers 01:02:22
158 John Imrie M Leeds City AC 01:02:24
159 Carole Fryer FV50 Calder Valley Fell Runners 01:02:25
160 Helene Whitaker FV50 Harrogate Harriers & AC 01:02:28
161 Steve Seddon MV50 Dallam RC 01:02:32
162 Craig Barstow MV50 Vegan Runners 01:02:40
163 Andrew Webster MV50 Clayton-le-Moors Harriers 01:02:45
164 Steve Forster MV50 Wharfedale Harriers 01:02:48
165 Mats Vermeeren M Valley Striders 01:02:50
166 Alison Weston FV50 Ilkley Harriers 01:02:50
167 Jim Paxman MV60 Dark Peak Fell Runners 01:02:52
168 Tim Palfreman MV50 Harrogate Harriers & AC 01:03:02
169 Matt Clegg M Otley AC 01:03:03
170 Andrew Carruthers MV50 Halesowen AC 01:03:10
171 Jonathan Procter MV40 01:03:16
172 Paul Simkins MV40 Abbey Runners 01:03:23
173 Richard Hinchcliffe MV40 Fell Runners Association 01:03:43
174 Neil Ibbotson MV50 Methley Striders 01:03:44
175 David Greenwood MV50 Rossendale Harriers AC 01:03:45
176 Thomas Cornforth MU23 01:03:46
177 Simon Bennett MV60 Bowland Fell Runners 01:03:46
178 Jon Sharples MV60 Clayton-le-Moors Harriers 01:03:56
179 Paul Burchell MV60 Long Eaton RC 01:03:57
180 David Barnes MV60 Horwich RMI Harriers 01:03:59
181 Phil Clayton MV50 Black Combe Runners 01:04:02
182 Derek Lees M Aire Valley 01:04:03
183 Leanne Dinsdale F Barlick Fell Runners 01:04:15
184 Matthew Adams MV40 Baildon Runners 01:04:21
185 James Wright MV40 Baildon Runners 01:04:24
186 Robin Culshaw F Hyde Park Harriers 01:04:26
187 Paddy Hagan MV50 Ilkley Harriers 01:04:31
188 Jann Smith FV50 Ilkley Harriers 01:04:34
189 Michael Ibbotson M Methley Striders 01:04:47
190 Paul Ellcock MV40 Barlick Fell Runners 01:04:49
191 Timothy Jacobs MV40 North Leeds Fell Runners 01:04:51
192 Martyn Price MV50 Harrogate Harriers & AC 01:04:57
193 Phil Ventress MV40 Nidd Valley Road Runners 01:05:00
194 Sally Gilliver FV50 Wilmslow RC 01:05:14
195 Neil Hindle MV60 FRA 01:05:17
196 Shona Stone FV40 Bingley Harriers & AC 01:05:22
197 Sharron Smith FV40 Otley 01:05:24
198 Heather Wilshaw FU18 Buxton & District AC 01:05:39
199 Catherine Crawley FV40 Ilkley Harriers 01:05:41
200 Jon Royle MV50 Red Rose Road Runners 01:05:56
201 Stephen Pattison MV60 Pudsey Pacers 01:06:07
202 Elizabeth Sandell F Harrogate Harriers & AC 01:06:25
203 Andrew Crowther MV50 01:06:49
204 Tim Buckingham MV40 Ilkley Harriers 01:07:05
205 Michael Richardson M 01:07:11
206 Lucy Mallinson F Wharfedale Harriers 01:07:18
207 Jonathan Mullin M Bingley Harriers & AC 01:07:27
208 Michael Waterhouse MV40 Ilkley Harriers 01:07:43
209 Andrew Coulton MV40 01:08:02
210 Jenni Cowley FV40 Wharfedale Harriers 01:08:07
211 Sean Brennan MV50 Knaresborough Striders 01:08:09
212 Richard Rothery MV40 Calder Valley Fell Runners 01:08:44
213 Philip Chapman M York Knavesmire Harriers 01:08:47
214 Paul Bradwell MV40 01:08:48
215 Maksymilian Stytsun M University Of Leeds 01:08:49
216 Colin Woolford MV40 Clayton-le-Moors Harriers 01:08:51
217 Richard Briscoe MV40 Clayton-le-Moors Harriers 01:08:52
218 Chris Oxlade MV50 Ilkley Harriers 01:08:52
219 Roger Heath MV50 Marlborough RC 01:09:01
220 Trevor Symonds MV60 Northern Fells Running Club 01:09:08
221 Caroline Glover FV60 Wharfedale Harriers 01:09:12
222 Richard Foster M North Leeds Fell Runners 01:09:21
223 Simon Lawson MV50 Harrogate Harriers & AC 01:09:30
224 David Mellor MV40 St Theresas AC 01:09:31
225 Heather Driver F Barlick Fell Runners 01:09:33
226 David Jefferson MV40 Bingley Harriers & AC 01:09:41
227 Kathryn Fisk F Horsforth Fellandale 01:09:45
228 Teresa De Curtis FV40 Clayton-le-Moors Harriers 01:09:46
229 Jim Wheldon MV60 Baildon Runners 01:09:56
230 Catherine Morland FV40 Knaresborough Striders 01:09:57
231 David Wright M 01:09:58
232 Harry Atkinson MV60 Bingley 01:10:06
233 Philip Robinson MV50 Nidd Valley Road Runners 01:10:13
234 Alison Bennett FV50 Ilkley Harriers 01:10:21
235 Joe Percival M Baildon Runners 01:10:29
236 Andrew Johnson MV60 York Knavesmire Harriers 01:10:52
237 Christine Whitaker FV50 Wharfedale Harriers 01:11:05
238 Neil Fairburn MV50 Baildon Runners 01:11:13
239 Andrew Foster M Durham Fell Runners 01:11:20
240 Matthew Page MV50 York Knavesmire Harriers 01:11:40
241 Craig Eccles MV40 Clayton-le-Moors Harriers 01:11:55
242 Paul Thompson M 01:12:01
243 Steven Core M Knaresborough Striders 01:12:07
244 Amy Jones F 01:12:08
245 Colin Best MV60 Otley AC 01:12:13
246 Christine Addison FV50 Horsforth Fellandale 01:12:24
247 Julie Gardner FV60 Macclesfield Harriers And AC 01:12:28
248 Steph Solomon F 01:12:31
249 Martin Love MV50 Saltaire Striders 01:12:32
250 LINDA COOPER FV50 Calder Valley Fell Runners 01:12:35
251 Dave Tait MV70 Dark Peak Fell Runners 01:12:44
252 Ian Walton MV50 01:12:51
253 John Fortescue MV50 North Leeds Fell Runners 01:12:53
254 Sam Davison M Valley Striders 01:13:02
255 Daniel Gaunt M St Theresas AC 01:13:14
256 Lisa Miles FV40 Littleborough Runners 01:13:15
257 John Harris MV40 01:13:18
258 Anna Nolan FV40 Ilkley Harriers 01:13:19
259 Emyr Rees MV50 Bingley Harriers & AC 01:13:20
260 Hannah Cross F 01:13:36
261 Jason Newman MV40 York Knavesmire Harriers 01:13:39
262 John Thompson MV60 Wharfedale Harriers 01:13:44
263 Fiona Hanson FV50 Horsforth Harriers 01:13:55
264 Christopher Ball MV60 01:14:02
265 Jerry Barnes MV60 York Acorn 01:14:33
266 Anna Swift FV50 Baildon Runners 01:14:34
267 Alun Davies MV50 Valley Striders 01:14:37
268 John Lambe MV50 Acre Street Runners 01:14:38
269 Sue Morley FV60 Knaresborough Striders 01:14:40
270 Caroline Hall F 01:14:45
271 Linda Lord FV70 Clayton-le-Moors Harriers 01:15:03
272 Benjamin Fenton M Ilkley Harriers 01:15:23
273 Paul Winn MV60 Holmfirth Harriers 01:15:24
274 Gary Burns MV50 Horsforth Fellandale 01:15:30
275 Diane Wright FV50 Calder Valley Fell Runners 01:15:38
276 Rob Myers MV60 Baildon Runners 01:15:38
277 Russ Bragg MV60 01:15:40
278 Caron Ralph FV50 Otley AC 01:15:56
279 Henry Varney MV40 01:16:03
280 Carl Prendergast MU18 Fellandale Horsforth 01:16:40
281 Kate Saville FV40 Saddleworth Runners Club 01:17:02
282 Joanne Henry FV40 Bingley Harriers & AC 01:17:04
283 Nicola Spencer FV40 Clayton-le-Moors Harriers 01:17:42
284 Theresa Oldroyd FV50 Harrogate Harriers & AC 01:17:46
285 Sue Fulton FV60 Bingley Harriers & AC 01:17:55
286 Alistair O'Donnell M 01:18:32
287 Marc Short MV40 Horsforth Fellandale 01:18:35
288 Keith Verralls MV60 01:18:36
289 Emma Lavelle-Wood FV40 Horsforth Fellandale 01:18:43
290 Raj Madhas MV50 Wharfedale Harriers 01:19:17
291 Piero Tozzi MV40 Baildon Runners 01:19:24
292 Jayne Norman F Ilkley Harriers 01:19:30
293 Peter Jackson MV70 01:20:11
294 Michael Woodhead MV40 01:20:20
295 Bob Baker MV60 Otley AC 01:21:32
296 Maria Jones FV40 01:21:49
297 Rachel Dowle FV40 Buxton & District AC 01:22:22
298 Tanya Shepherd F Horsforth Fellandale 01:23:56
299 Kjell Skjerven MV50 South Leeds Lakers 01:24:09
300 Graham Breeze MV70 Wharfedale Harriers 01:24:54
301 Graham Schofield MV60 Chorley Harriers 01:25:17
302 Ian Hartman MV70 Baildon Runners 01:25:30
303 Mohanlal Mistry MV50 Saltaire Striders 01:25:47
304 Geoff Thompson MV60 Wharfedale Harriers 01:26:01
305 Lynda Hargreaves FV50 Wharfedale Harriers 01:26:28
306 Amanda Newham FV50 Ilkley Harriers 01:31:00
307 Jamie Best MV40 St Theresas AC 01:31:09
308 Donald Buffham MV60 Otley A C 01:32:44
309 Michael Smith MV60 Bingley Harriers & AC 01:34:07
310 Paul Dewhirst MV50 Pudsey Pacers 01:35:33
311 Sue Jeff FV50 Buxton AC 01:37:23
312 Janine Brook F Baildon Runners 01:37:26
313 Sarah Chalmers FV50 Nidd Valley Road Runners 01:37:32
314 Karen Goss FV70 Clayton 01:37:59
315 Susanna Walters F Baildon Runners 01:44:33
316 Tara Phillips FV40 Baildon Runners 01:44:38
317 Sarah Anderton FV50 Baildon Runners 01:44:56
318 Antonio Cardinale MV70 Otley AC 01:52:03