Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

08/02/2020 – Windy Hill





  
Pos Name Category Club Time
1 Paul Pruzina M Pudsey & Bramley AC 00:57:41
2 Harry Holmes M Matlock Athletic Club 00:58:06
3 Thomas Corrigan M Ribble Valley Harriers 00:58:51
4 Rob James M Royton Road Runners 00:58:53
5 Nick Leigh M40 Horwich 01:00:10
6 Lewis Hinchcliffe M Rochdale Harriers & AC 01:00:33
7 Shaun Godsman M40 Calder Valley Fell Runners 01:02:14
8 Robert Mills M Prestwich AC 01:02:42
9 Lawrence Eccles M Penny Lane Striders 01:03:25
10 Mark Burton M40 Calder Valley Fell Runners 01:04:52
11 Matthew Walker M Wharfedale Harriers 01:05:05
12 Philip Hinchcliffe M Rochdale Harriers & AC 01:05:27
13 Charlie McIntosh M50 Pudsey & Bramley AC 01:06:16
14 James Allara M Wharfedale Harriers 01:06:27
15 Neil Stabbs M40 Totley 01:06:36
16 Andy Berry M40 Ribble Valley Harriers 01:06:54
17 Tim Campbell M40 Astley & Tyldesley Road Runners 01:07:22
18 Michael Hyde M40 Calder Valley Fell Runners 01:07:40
19 Samuel Garrett M U23 Manchester Met Uni 01:08:06
20 Thomas Harkin M40 Liverpool Pembroke & Sefton 01:08:19
21 Lee Shimwell M40 Calder Valley Fell Runners 01:08:31
22 Mark Walsh M50 Horwich RMI Harriers 01:09:12
23 Gavin Pittman M Slaithwaite Striders 01:09:37
24 Iain Illstone M Calder Valley Fell Runners 01:10:27
25 Andrew Britton M40 Wharfedale Harriers 01:10:31
26 Dan Sands M Wharfedale Harriers 01:10:48
27 Jonny Croston M40 Calder Valley Fell Runners 01:11:08
28 Dan Marsden M Calder Valley Fell Runners 01:11:23
29 Anthony Lee M40 Todmorden Harriers 01:11:24
30 Gareth Lee M 01:11:42
31 David Mcgrath M40 Radcliffe AC 01:11:49
32 Simon Ford M40 Astley & Tyldesley Road Runners 01:11:53
33 Rick Harwood M40 01:12:04
34 Michael Fleming M40 01:12:37
35 Matthew Ray M Calder Valley Fell Runners 01:12:39
36 Zac Kaye M Barlick Fell Runners 01:12:48
37 Paul Heron M Stockport Tri Club 01:13:07
38 Matt Smith M Ramsbottom Running Club 01:13:08
39 Maurice Obrien M40 Holcombe Harriers 01:13:19
40 Julie Darigala F50 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 01:13:42
41 Ian Douglas M40 Rochdale Harriers & AC 01:14:45
42 Charmaine Horsfall F40 01:15:09
43 Matthew Clawson M 01:15:24
44 Rowen Pymm F Saddleworth Runners Club 01:15:29
45 Simon Taylor M40 Darwen Dashers RC 01:15:47
46 Galen Simeonov M40 01:16:05
47 James Penson M40 Stainland Lions Running Club 01:16:10
48 Paul Taylor M50 Darwen Dashers RC 01:16:15
49 Bruce Humphrey M40 01:16:33
50 Jamie Hardman M40 01:16:35
51 Robert Bolton M50 Oldham + Royton AC 01:16:41
52 Andrew Smith M50 Barlick Fell Runners 01:16:55
53 Richard Thatcher M Ramsbottom Running Club 01:17:08
54 Barry Greaves M60 Royton Road Runners 01:17:26
55 Alex Frost M50 Rochdale Harriers & AC 01:17:29
56 Carl Murray M Astley & Tyldesley Road Runners 01:17:33
57 Rob Rawlinson M40 Calder Valley Fell Runners 01:18:02
58 John Boothman M50 Barlick Fell Runners 01:18:06
59 Simon Jones M50 Bingley Harriers & AC 01:18:07
60 Mark W M50 Calder Valley Fell Runners 01:18:12
61 Richard Gee M40 Saddleworth Runners Club 01:18:14
62 Dan Pope M40 Calder Valley Fell Runners 01:18:16
63 Gaynor Keane F40 Saddleworth Runners Club 01:18:29
64 Steven Perren M50 Meltham AC 01:18:32
65 Taylor Thornton M60 Rossendale Harriers & AC 01:18:37
66 John Haigh M40 Saddleworth Runners Club 01:18:39
67 Gary Jackson M40 Stadium Runners 01:18:50
68 Paul Smith M40 Valley Striders AC 01:18:54
69 Lee Bowden M40 Saddleworth Runners Club 01:19:05
70 John Wrigley M Radcliffe AC 01:19:10
71 Andy Haines M40 Radcliffe AC 01:19:18
72 John Singh M Saltaire Striders 01:19:18
73 Daniel Meakin M 01:19:22
74 Andrew Wright M40 Calder Valley Fell Runners 01:19:28
75 Sean FitzPatrick M40 Barlick Fell Runners 01:19:38
76 Darren Earnshaw M40 01:19:40
77 Michael Toman M50 Accrington Road Runners 01:19:45
78 Aaron Hargreaves M Lonely Goat RC 01:19:47
79 Mark Wearmouth M50 01:19:48
80 Edward Credland M 01:19:50
81 Lee Entwistle M40 Ramsbottom Running Club 01:19:57
82 Neil Hughes M40 Astley & Tyldesley Road Runners 01:20:05
83 John Bramwell M40 Rochdale Harriers & AC 01:20:11
84 Jordan Hughes M Middleton Harriers AC 01:20:22
85 Kate Macfarlane F Penny Lane Striders 01:20:29
86 Dave Rushton M50 Radcliffe AC 01:20:29
87 Giles Hawking M40 York Knavesmire Harriers 01:20:30
88 Jon Wilson M40 01:20:37
89 Stephen Booth M50 01:20:40
90 Gayn Mitchell M50 Slaithwaite Striders 01:20:45
91 Andrew Lee M50 Rossendale Harriers & AC 01:21:01
92 Dominic Hirst M50 01:21:10
93 Nicholas Walsh M50 Rochdale 01:21:21
94 Brian Layng M50 01:21:41
95 Neil Swan M40 01:21:45
96 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 01:21:46
97 William Lowe M60 Rossendale Harriers & AC 01:22:06
98 Mark Woodhead M50 Valley Striders AC 01:22:09
99 Anthony Hart M50 Astley & Tyldesley Road Runners 01:22:17
100 Alex Shaw M Darwen Dashers RC 01:22:24
101 Jonathan Mullin M Bingley Harriers & AC 01:22:25
102 David Fielden M Northumberland Fell Runners 01:22:29
103 Damien Pearson M Stainland Lions Running Club 01:22:29
104 Mark Ellithorn M50 Chorley Athletic And Triathlon Club 01:22:33
105 Paula Pilling F40 Ramsbottom Running Club 01:22:38
106 Andrew Baird M40 Stainland Lions Running Club 01:22:44
107 Sarah Hobson F Ramsbottom Running Club 01:22:46
108 Simon Jump M50 Saddleworth Runners Club 01:22:51
109 James Durrand M50 Holmfirth 01:23:02
110 Gary Thompson M60 Lonely Goat RC 01:23:07
111 Glenn Robert Whittaker M50 Barlick Fell Runners 01:23:07
112 Richard Marsden M Darwen Dashers RC 01:23:26
113 Ruth Sinclair F U23 Stockport Harriers & AC 01:23:26
114 Stephanie Harrison F Rochdale Harriers & AC 01:23:37
115 Stephen Leak M50 Rochdale Harriers & AC 01:23:40
116 Stephen Myers M50 Holcombe Harriers 01:24:06
117 James Cooke M Calder Valley Fell Runners 01:24:17
118 Emily Berg F40 South Leeds Lakers 01:24:39
119 Phil Riley M40 Astley & Tyldesley Road Runners 01:24:40
120 Jonathan Charles M40 Mossley AFC Running Club 01:24:52
121 Nigel Hartley M50 Ramsbottom Running Club 01:24:58
122 Jack Michael Whitworth M40 LBC OG'S 01:25:11
123 Tony Shepherd M50 Wharfedale Harriers 01:25:12
124 Kenneth Taylor M70 Rossendale Harriers & AC 01:25:13
125 James Sheard M50 Saddleworth Runners Club 01:25:24
126 Paul Elcer M40 Barlick Fell Runners 01:25:32
127 Graham Townshend M50 Astley & Tyldesley Road Runners 01:25:40
128 Dave Brennan M50 01:25:55
129 Phil Taylor M50 Prestwich AC 01:26:23
130 Sam A M Ramsbottom Running Club 01:26:23
131 Martin O'Brien M60 Stainland Lions Running Club 01:26:28
132 Lucy Dockerty F 01:26:32
133 Thomas Bateson M LBC OG'S 01:26:40
134 Jill Barton F40 Rochdale Harriers & AC 01:26:42
135 John Mayall M50 Rochdale Harriers & AC 01:26:53
136 Turner Lee M50 Radcliffe AC 01:26:59
137 Jeff McCarthy M50 Rochdale Harriers & AC 01:27:00
138 Rick Mcgrath M40 Middleton Harriers AC 01:27:04
139 Tony Oconnor M50 01:27:06
140 Emma Bowen F50 Pennine Fell Runners 01:27:15
141 Paul Swyers M50 Radcliffe AC 01:27:18
142 Wayne Mcintosh M Clayton-le-Moors Harriers 01:27:21
143 Kevin Taylor M50 01:27:23
144 Tom Smith M60 Pennine Fell Runners 01:27:26
145 George Barnes M York Acorn Running Club 01:27:33
146 Paul Brown M40 Liverpool Running Club 01:27:39
147 Paul Bradwell M40 01:28:10
148 Mikey Brown M 01:28:24
149 James Farrow M 01:28:30
150 Steve Hook M50 01:28:31
151 Ryland Ueward M LBC OG'S 01:28:37
152 Chris Close M 01:28:48
153 Mark Walker M50 Rochdale Harriers & AC 01:28:52
154 DAVID CULPAN M50 Stainland Lions Running Club 01:29:05
155 Alice Willson F Glossopdale Harriers 01:29:13
156 Robert Tomlin M50 Prestwich AC 01:29:18
157 Michael O'Rourke M Penny Lane Striders 01:29:33
158 Hughes Roy M Rochdale Tri Club 01:29:34
159 Philip Smallman M40 Rochdale Tri Club 01:29:40
160 Andrew Galagher M50 Bolton United Harriers & AC 01:29:54
161 Nola Calladine F40 01:29:56
162 Bruce Bridgestock M60 Saddleworth Runners Club 01:29:56
163 Helen Curtis F40 Calder Valley Fell Runners 01:30:02
164 Chris Ragnall M 01:30:21
165 Chris Rainey M50 01:30:23
166 Kevin Fewtrell M40 01:30:28
167 Katie Sharp F Denny Dale AC 01:30:34
168 Paul Whittle M50 Newburgh Nomads 01:30:41
169 Gareth Bradman M40 Ramsbottom Running Club 01:30:49
170 Stuart Smith M Prestwich AC 01:30:52
171 David Sloan M Astley & Tyldesley Road Runners 01:30:58
172 Tanya Haynes F40 Saddleworth Runners Club 01:31:00
173 Fiona Dyson F50 Saddleworth Runners Club 01:31:02
174 Andrew Stemp M 01:31:08
175 Richard Wise M50 Bollington Harriers 01:31:14
176 Jason Wilks M40 Saddleworth Runners Club 01:31:17
177 Lisa Miles F50 01:31:24
178 Caroline Leigh F 01:31:32
179 Jamie Fox M40 Barlick Fell Runners 01:31:37
180 Dean Goodwin M 01:31:51
181 Lee Petch M60 Bolton United Harriers & AC 01:31:53
182 John Lambe M50 Acre Street Runners 01:32:00
183 Jason Keast M50 Royton Road Runners 01:32:11
184 Steven Woods M60 Northern Masters AC 01:32:15
185 Lizzie Rawson F Fatboys RC 01:32:25
186 Roger Phillips M50 01:32:31
187 Hannah Newbold F U23 Barlick Fell Runners 01:32:33
188 Rick Whitehead M40 01:32:37
189 Billy Hughes M40 Saddleworth Runners Club 01:32:39
190 Ian Whillans M40 01:32:40
191 Gary Allensmith M50 Royton Road Runners 01:32:51
192 Peter S Nuttall Nuttall M60 Rossendale Harriers & AC 01:32:55
193 Francis Wooff M50 Chorlton Runners 01:33:17
194 Steven Melline M60 Rossendale Harriers & AC 01:33:38
195 David Horsfield M50 Bollington Harriers 01:33:42
196 Tom Mitchell M60 Tricentral 01:33:43
197 Liz Norman F40 Stainland Lions Running Club 01:33:48
198 Brian Sullivan M50 Team TriGuru 01:33:51
199 Michael Wardle M60 Calder Valley Fell Runners 01:33:52
200 Kieran Myles M40 Ramsbottom Running Club 01:33:55
201 Donna Kelsall F40 Lostock AC 01:34:23
202 Chris Davies M Prestwich Athletic 01:34:25
203 David Ashton M60 01:34:27
204 Matthew Hampson M 01:34:31
205 Sean Tansey M40 01:34:44
206 Kevin Taylor M50 Ryston Runners 01:34:58
207 Simon Moriarty M40 Holcombe Harriers 01:34:59
208 Samantha Hartley F Chorlton Runners 01:35:09
209 Steven Reeves Reeves M40 01:35:14
210 Ian Sparks M60 Calder Valley Fell Runners 01:35:25
211 John Mc Donald M50 Trawden Athletic Club 01:35:36
212 Mark Whitaker M50 Todmorden Harriers 01:35:42
213 Christine Whitaker F50 Wharfedale Harriers 01:35:51
214 John Mcnicoll M50 Radcliffe AC 01:36:31
215 Tanya Vengrinova F Rochdale Tri Club 01:36:36
216 Natalie Williams F Rochdale Tri Club 01:36:37
217 Jerry Barnes M60 York Acorn Running Club 01:36:38
218 Matthew Fairless M Todmorden Harriers 01:36:47
219 Heather Pritchard F 01:36:53
220 Alex Prestwood M40 01:37:03
221 Suzy Overton F40 Acre Street Runners 01:37:06
222 Ian Clarkson M50 Blackburn Harriers & AC 01:38:32
223 Jack Howard M40 Holcombe Harriers 01:38:56
224 Andy Dyson M50 Todmorden Harriers 01:39:07
225 Stephen Quinn M40 01:39:13
226 Donna Gardner F Rochdale Tri Club 01:39:27
227 JOHN FELTON M50 Oldham & Royton H & AC 01:39:27
228 Kate Saville F40 Saddleworth Runners Club 01:39:29
229 Darren Coop M40 Acre Street Runners 01:39:29
230 David Cummings M50 Trawden Athletic Club 01:39:35
231 Jane Mitchel F40 01:39:44
232 Gill Dickson F40 Calder Valley Fell Runners 01:40:05
233 Cooke Colette F Rochdale Harriers & AC 01:40:06
234 Julie O'Regan F40 Saddleworth Runners Club 01:40:09
235 Steven Wheeler M50 01:40:19
236 Nick Goaley M 01:40:20
237 Zulma Edmondson F40 Chorlton Runners 01:40:39
238 Marica Shaw F40 01:40:43
239 Alan Keane M50 Saddleworth Runners Club 01:40:51
240 Gokul Giridharan M Acre Street Runners 01:41:00
241 Elma Eady F40 Calder Valley Fell Runners 01:41:13
242 David Morrison M40 Vegan Runners UK 01:41:15
243 Rikki Hammond F50 Stainland Lions Running Club 01:41:17
244 Steve Boyer M50 Stainland Lions Running Club 01:41:20
245 Jeffery Hignett M70 Rossendale Harriers & AC 01:41:21
246 Martin Jones M Royton Road Runners 01:41:27
247 Alison Zimmer F 01:41:31
248 Angela Lee F50 Stainland Lions Running Club 01:41:40
249 Paul Quine M 01:41:40
250 Craig Wellens M50 Rochdale Harriers & AC 01:42:20
251 Ruth HUTCHISON F40 Saddleworth Runners Club 01:42:29
252 Mark Checkley M50 Lostock AC 01:42:56
253 Hayley Winder F40 Radcliffe AC 01:43:05
254 Calvin Ferguson M Blackburn Harriers & AC 01:44:18
255 Brian Morris M50 Darwen Dashers RC 01:44:18
256 Panchev Krastyu M50 01:44:26
257 Mick Fowler M60 01:44:32
258 Andrew Barber M50 01:44:39
259 Vanora McCullagh F40 Keighley & Craven AC 01:44:50
260 Emma Houterman F Darwen Dashers RC 01:45:04
261 Jonothan Shaw M40 01:45:17
262 Andrew Falkinsbridge M50 Stainland Lions Running Club 01:45:24
263 Karen Hallett F40 Middleton Harriers AC 01:45:36
264 Steve Binks M50 Kcac 01:45:48
265 Nick Harry M70 Rossendale Harriers & AC 01:45:51
266 Melissa Edwards F Middleton Harriers AC 01:46:10
267 Sarah Clarke F 01:46:51
268 Pamela Moriarty F40 Holcombe Harriers 01:47:16
269 Charles Barlow M60 Saddleworth Runners Club 01:48:20
270 Isabel Urquhart F Ramsbottom Running Club 01:48:29
271 Andrea Lawton-hyde F Calder Valley Fell Runners 01:48:30
272 Rob Manning M40 Ramsbottom Running Club 01:48:36
273 William Murgatroyd M60 01:48:49
274 Patel Manhar M50 Calder Valley Fell Runners 01:49:13
275 Mark Andrew Wolfenden M50 Radcliffe AC 01:49:21
276 Mary Jeal F50 Ilkley Harriers 01:49:34
277 Alan Wattam M 01:50:18
278 Sarah Little F City Of Hull AC 01:50:19
279 Julie Jones F60 Middleton Harriers AC 01:50:33
280 Sharon Marlor-gage F50 Stainland Lions Running Club 01:50:36
281 Craig Sutherland M60 Middleton Harriers AC 01:51:29
282 Martha Urwin F40 Middleton Harriers AC 01:51:58
283 Janet Haworth F50 Rossendale Harriers & AC 01:52:17
284 Michael Sinclair M50 Astley & Tyldesley Road Runners 01:52:17
285 Andrew Smith M50 Calder Valley Fell Runners 01:53:10
286 Verity Brown F Trawden Athletics Club 01:53:24
287 Katie Fairless F Todmorden Harriers 01:53:34
288 David Hughes M 01:53:34
289 Catherine Murphy F50 Middleton Harriers AC 01:53:44
290 Aleksandra Uss F 01:54:02
291 Janine Jordan F Middleton Harriers AC 01:55:05
292 Keith Fraser M60 Poole Runners 01:55:55
293 Louise Fox F40 Team Deane 01:57:00
294 Paul Grundy M40 Team Deane 01:57:02
295 Mark Oliver M50 01:57:28
296 Sarah Taylor F50 Ryston Runners 01:57:30
297 Steve Randall M40 Meltham AC 01:57:45
298 Martin Lomas M50 Astley & Tyldesley Road Runners 01:57:49
299 Louise Hill F Astley & Tyldesley Road Runners 01:58:12
300 Clare Di-Murro F Todmorden Harriers 01:59:20
301 Thomas Murdoch M 01:59:56
302 Karen Conduit F60 Rochdale Harriers & AC 02:00:36
303 Jillian Heywood F40 Royton Road Runners 02:00:43
304 Michelle Fairclough F40 Astley & Tyldesley Road Runners 02:01:39
305 Paul Crossley M 02:02:09
306 Suzanne Arreld F40 02:02:35
307 Ann Michelle Butler F50 Ramsbottom Running Club 02:03:30
308 Mark Butler M50 Burnden Road Runners 02:03:30
309 Nikoletta Vilagosi F40 02:04:35
310 Stephen Bostock M50 Littleborough Runners 02:05:08
311 Catherine Unwin F50 Rochdale Harriers & AC 02:05:21
312 Jackie Mason F50 Rochdale Harriers & AC 02:05:21
313 Louise Corrigan F40 Swinton Running Club 02:07:10
314 Michael Burke M40 02:07:10
315 Tony Lever M70 02:08:19
316 Becky Albrow F Ramsbottom Running Club 02:08:41
317 Emma Palmer F50 Ramsbottom Running Club 02:08:42
318 Chloe Hewlett F Acre Street Runners 02:09:21
319 Ruth Thompson-Davies F40 02:11:16
320 Brenda Roberts F70 Saddleworth Runners Club 02:14:11
321 Richard Southwell M 02:16:21