Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

29/09/2019 – Rombalds Romp





  
Pos Name Category Club Time
1 Tom Adams MSen Ilkley Harriers 00:52:51
2 Jack Wood MSen Ilkley Harriers 00:53:39
3 Robin Howie MSen Wharfedale Harriers 00:56:33
4 Ethan Hassell MSen Wharfedale Harriers 01:00:15
5 Matthew Cox MV40 Ilkley Harriers 01:00:42
6 Bob Addey MV40 01:01:53
7 Jon Denniss MSen Ilkley Harriers 01:02:59
8 Adam Stirk MSen Wharfedale Harriers 01:03:15
9 Adam Lomas MSen Hyde Park Harriers 01:03:42
10 Mike Gurney MV40 01:03:46
11 Sam Stell MV40 01:05:08
12 Paul Gidlow MV40 Horsforth Harriers 01:05:35
13 Gavin Lamb MV40 Ilkley Harriers 01:05:47
14 Holly Page FSen Calder Valley 01:06:11
15 Adam Hartley MSen 01:06:19
16 Ross McCall MSen Otley 01:06:51
17 Dave McGuire MV50 Wharfedale Harriers 01:07:24
18 Richard Smith MSen Otley 01:08:23
19 Graham Pilling MV40 P&B 01:08:41
20 Tom Smith MV50 Bowland 01:09:04
21 Annie Roberts FSen Todmorden Harriers 01:09:07
22 Dale Foster MV40 01:10:02
23 Alan Russell MSen Saltaire Striders 01:10:04
24 Ian Furlong MSen NLFR 01:10:14
25 Rachel Pilling FSen P&B 01:10:30
26 Steve Webb MV50 Valley Striders 01:11:07
27 Daniel Clayton MV40 01:11:30
28 Matthew Blakely MV40 Roundhay Runners 01:12:30
29 Nicola Walmsley FSen Roundhay Runners 01:13:02
30 Alan Life MV50 Clayton 01:13:28
31 Helen Wood FSen Ilkley Harriers 01:13:41
32 Paul Calderbank MV60 Ilkley Harriers 01:13:53
33 Monica Padilla FSen Wharfedale Harriers 01:15:29
34 John Boothman MV50 Barlick 01:16:14
35 Michael Toman MV50 Accrington RR 01:16:15
36 Matt Wilcock MV50 Trawden 01:17:08
37 Marcus Moss MV40 Roundhay Runners 01:17:30
38 Lawrence Martin MSen Pudsey Pacers 01:18:56
39 Andrew Carruthers MV50 Halesowen 01:19:12
40 Jo Rhodes FSen Hyde Park Harriers 01:25:07
41 Niamh Jackson FSen Roundhay Runners 01:25:51
42 Mark Evans MV50 M'boro & Cleveland H 01:25:52
43 Neil Fairburn MV50 Baildon Runners 01:26:41
44 Jessica McMullan FV40 Roundhay Runners 01:27:55
45 Carole Fryer FV50 Calder Valley 01:30:01
46 Amanda Seims FV40 Valley Striders 01:30:11
47 Paul Bennett MV50 Bramley Breezers 01:32:20
48 John Walker MV50 Roundhay Runners 01:33:05
49 David Yeuy MSen 01:34:04
50 Marc Short MV40 Horsforth Fellandale 01:34:52
51 Thomas Carnforth MSen 01:36:21
52 Nick Harris MV70 Rossendale 01:38:26
53 Rob Myers MV60 Baildon Runners 01:38:27
54 Helen Underwood FSen Roundhay Runners 01:39:18
55 Phil Robinson MV50 Nidd Valley 01:39:36
56 Sue Morley FV60 Knaresborough Striders 01:39:49
57 Emma Lane FSen NLFR 01:41:13
58 Joanne Sunderland FV40 Roundhay Runners 01:43:06
59 Geoff Thompson MV60 Wharfedale Harriers 01:47:08
60 Andrew Allan MV50 Pudsey Pacers 01:51:25
61 Edna Wood FV50 Knaresborough Striders 01:53:19
62 Ruth Gillott FV40 01:54:41
63 Julie Lavercock FV50 Salford Harriers 02:07:11
64 Antonio Cardinale MV70 Otley 02:30:20