Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

31/12/2019 – Auld Lang Syne





  
Pos Name Category Club Time
1 Mark Buckingham M Holmfirth Harriers 00:40:31
2 Michael Cayton M Ribble Valley Harriers 00:40:44
3 Sam Tosh M Rossendale Harriers 00:41:56
4 Robin Howie M Wharfedale Harriers 00:42:17
5 Shane Robinson M Lincoln Wellington AC 00:43:19
6 Tom Collinge M Queensbury Running Club 00:43:36
7 Billy Cartwright M Matlock AC 00:44:14
8 Martin Dawson M40 North Derbyshire RC 00:45:30
9 Michael Malyon M Baildon Runners 00:45:46
10 Ethan Hassel M Wharfedale Harriers 00:46:08
11 David Bagot M Clayton-le-Moors 00:46:11
12 Will Kerr M40 Saltaire Striders 00:46:14
13 Hatti Archer F Dark Peak FR 00:46:19
14 Ronny Wilson M Lincoln Wellington AC 00:46:36
15 Alex Robinson MU21 Nidd Valley 00:46:46
16 Marc Sennett M Wharfedale Harriers 00:46:59
17 Chris Loftus M40 Keighley & Craven AC 00:47:03
18 Nichola Jackson F Ribble Valley Harriers 00:47:05
19 Matthew Richardson M Saltaire Striders 00:47:33
20 Andy Brown M40 Bingley Harriers 00:47:52
21 David Hunter M Lincoln & District 00:48:00
22 Stuart Hunn M Wharfedale Harriers 00:48:09
23 Ben Whitehead M Barlick FR 00:48:10
24 James Allard M Wharfedale Harriers 00:48:20
25 Matthew Warters M Wharfedale Harriers 00:48:33
26 Mark Baddeley M40 Lincoln Wellington AC 00:48:36
27 Tim Chadwick M Skipton AC 00:49:01
28 Michael Geoghegan M Portobello RC 00:49:04
29 Barney Plummer M Horsforth Harriers 00:49:24
30 Ian Willis M40 Keighley & Craven AC 00:50:00
31 Andy Gibbons M Warrington RR 00:50:17
32 Sarah Hodgson F Leeds City AC 00:50:20
33 James Tucker MU21 City Of York 00:50:23
34 Jeff Green M50 Ilkley Harriers 00:50:33
35 Tim Brook M Northowram Pumas 00:50:41
36 Mark Walsh M50 Horwich RMI Harriers 00:50:48
37 Samuel O'Shea M Holmfirth Harriers 00:50:51
38 Andrew Powell M40 Lincoln & District 00:50:55
39 Annie Roberts F Todmorden Harriers 00:51:01
40 Dave Parker M50 St Theresas AC 00:51:09
41 Jon Green M40 Preston Harriers 00:51:19
42 Hinda Hardaker F40 Keighley & Craven AC 00:51:39
43 Jonny Stephenson M Gosforth Harriers 00:51:42
44 Dan Sands M Wharfedale Harriers 00:51:45
45 Craig Renton M Sheffield Running Club 00:51:51
46 Martin Lofthouse M50 Nidd Valley 00:51:58
47 Graham Moffat M50 Dark Peak FR 00:52:11
48 Rick Harwood M40 Keighley & Craven AC 00:52:25
49 Mark Wharton M50 Calder Valley FR 00:52:39
50 Lucy Williamson F Ilkley Harriers 00:52:44
51 Rob Sim M Lincoln & District 00:52:46
52 Dave Nuttall M50 Bowland FR 00:52:54
53 Rich Allen M40 Pudsey Pacers 00:52:56
54 Rachel Pilling F Pudsey & Bramley AC 00:53:15
55 Duncan Marlow M40 Askern DRC 00:53:24
56 Simon Blackman M40 Lincoln & District 00:53:29
57 Jason Hemsley M50 Wharfedale Harriers 00:53:55
58 Pete Rolls M Todmorden Harriers 00:54:03
59 Barry Scott M40 Wharfedale Harriers 00:54:08
60 Karl Wideman M40 Ivanhoe Runners 00:54:10
61 Graham Pilling M40 Pudsey & Bramley AC 00:54:11
62 Lucy Baston F Baildon Runners 00:54:14
63 Stewart Spink M50 Saltaire Striders 00:54:21
64 Monica Padilla F Wharfedale Harriers 00:54:23
65 Nicholas Beanland M40 00:54:25
66 Kate Archer F40 Ilkley Harriers 00:54:31
67 David Parkinson M50 Preston Harriers 00:54:38
68 Daniel Batty MU21 00:54:41
69 Matthew Clayton-Stead M Keighley & Craven AC 00:54:46
70 Simon Taylor M40 Darwen Dashers AC 00:55:15
71 Lily McGuinness FU21 East Cheshire Harriers 00:55:19
72 Paul Turner M40 Helm Hill 00:55:21
73 Neil Hardiman M50 Clayton-le-Moors 00:55:24
74 Annabel Mason F Wakefield Harriers 00:55:29
75 Tony Booth M40 Keighley & Craven AC 00:55:32
76 Simon Frazer M40 Saltaire Striders 00:55:43
77 Colin Shuttleworth M60 Preston Harriers 00:55:46
78 Daniel Hurd M Wharfedale Harriers 00:55:52
79 Giles Bailey M50 Meltham AC 00:55:55
80 Thornton Taylor M60 Rossendale Harriers 00:55:58
81 David Pease M40 Barlick FR 00:56:00
82 Nathan Hart M Lincoln & District 00:56:03
83 Matthew Blakeley M40 Roundhay Runners 00:56:04
84 Dan Starkey M North Leeds FR 00:56:18
85 Tommy Buckle M Scarborough AC 00:56:34
86 Jack Parr M 00:56:42
87 Chris Forbes M40 Methley Striders 00:56:45
88 Simon Malyon M 00:56:50
89 Paul Simpson M40 Leeds Bradford Triathlon 00:57:01
90 David Brock M50 Orion Harriers 00:57:11
91 Loris Dell'amico M40 Saltaire Striders 00:57:12
92 Andrew Smith M50 Barlick FR 00:57:16
93 Richard Buckle M40 Leeds Bradford Triathlon 00:57:19
94 James Cunningham M60 Leeds Bradford Triathlon 00:57:23
95 Toby Evans M40 Rossendale Harriers 00:57:27
96 John Laverick M Rothwell Harriers 00:57:37
97 Paul Boardman M50 00:57:39
98 Jonathan Rayfield M50 00:57:40
99 John Singh M Saltaire Striders 00:57:41
100 Neil Ibbotson M50 Methley Striders 00:57:44
101 Simon Bennett M60 Ackworth Road Runners 00:57:57
102 Steven Boocock M50 Bramley Breezers 00:58:00
103 Ruth Thackray F40 Bingley Harriers 00:58:06
104 Dave Stephenson M50 Bingley Harriers 00:58:07
105 Andrew Earnshaw M40 Stainland Lions RC 00:58:09
106 Michael Ibbotson M Methley Striders 00:58:10
107 Anthony Brown M Barlick FR 00:58:12
108 Mike Ward M North Leeds FR 00:58:14
109 James Wright M40 Baildon Runners 00:58:23
110 Paul Disney M50 Ilkley Harriers 00:58:32
111 James Kelly M 00:58:43
112 Daniel Coe M40 00:58:45
113 Alex Frost M50 Rochdale Harriers 00:58:53
114 Russel Aydon-Butler M40 Keighley & Craven AC 00:58:55
115 John Boothman M50 Barlick FR 00:58:59
116 Steven Bamber M50 Preston Harriers 00:59:03
117 Andrew Smallwood M50 Leeds Bradford Triathlon 00:59:09
118 Adi Baker M50 Dark Peak FR 00:59:11
119 Will Duggan M50 Bingley Harriers 00:59:14
120 Leon Severn M Stainland Lions RC 00:59:18
121 Richard Chisem M40 00:59:19
122 Richard Jones M North Leeds FR 00:59:23
123 Louise Williams F40 Otley AC 00:59:33
124 Richard Wilkinson M40 Rothwell Harriers 00:59:36
125 Niamh Jackson F40 Roundhay Runners 00:59:50
126 Joe Steele M40 Roundhay Runners 00:59:53
127 Nicola Walmsley F Roundhay Runners 00:59:59
128 Simon Jackson M40 Bingley Harriers 01:00:02
129 Sara Abbott F40 Keighley & Craven AC 01:00:07
130 David Brickman M 01:00:09
131 Paul Jackman M Rothwell Harriers 01:00:11
132 Henry Carter M Spenborough 01:00:13
133 Andrew Walker M50 Pudsey Pacers 01:00:14
134 Alistair Barlow M50 Ilkley Harriers 01:00:25
135 Andy Haines M40 Radcliffe AC 01:00:27
136 Joseph Percival M Baildon Runners 01:00:32
137 Michael Chalfont M40 01:00:49
138 Michael McInnes M40 01:00:52
139 James Barlow M40 01:00:54
140 Robert Hudson M40 01:00:58
141 Mark Midgeley M50 Bowland FR 01:01:01
142 Alex Braysford M40 Clayton-le-Moors 01:01:07
143 Steve Seddon M50 Dallam 01:01:13
144 George Kettlewell M 01:01:16
145 Karen Butler F40 Baildon Runners 01:01:25
146 Jason Schofield M40 Wharfedale Harriers 01:01:30
147 Nick Walsh M50 Rochdale Harriers 01:01:33
148 Ian Dickinson M50 Saltaire Striders 01:01:41
149 Paul Tiffany M40 Bingley Harriers 01:01:42
150 Catriona Purdy F40 North Leeds FR 01:01:44
151 Greg Carns M50 St Helens Sutton AC 01:01:45
152 Helen Price F50 Harrogate Harriers & AC 01:01:49
153 Wendy Jones F50 01:01:56
154 Lucy Till F40 01:02:02
155 Steve Forster M50 Wharfedale Harriers 01:02:05
156 Richard Briscoe M40 Clayton-le-Moors 01:02:18
157 Jim Harris M40 Stainland Lions RC 01:02:20
158 Martin Philip M 01:02:27
159 Amie McAvoy F Garstang RC 01:02:29
160 Josie Rothera F Valley Striders 01:02:31
161 Lucy Brown F Barlick FR 01:02:32
162 Chris Plews M40 Wetherby Runners 01:02:34
163 Andrew Hudson M50 Southport Waterloo AC 01:02:37
164 Jim Wheldon M60 Baildon Runners 01:02:41
165 Martyn Price M50 Harrogate Harriers & AC 01:02:55
166 Neil Wallace M40 Pudsey & Bramley AC 01:03:02
167 Simone Baddeley F 01:03:05
168 Andrew Baird M40 Stainland Lions RC 01:03:06
169 Chris Stacey M50 Otley AC 01:03:10
170 Philip Mayo M50 01:03:12
171 Jayne Butterworth F50 Skipton AC 01:03:15
172 Alison Weston F50 Ilkley Harriers 01:03:17
173 Mark Walker M50 Rochdale Harriers 01:03:24
174 Mick Bray M50 Vegan Runners 01:03:29
175 David Smith M50 Dewsbury RR 01:03:31
176 Ken Taylor M70 Rossendale Harriers 01:03:33
177 Stephanie Harrison F Rochdale Harriers 01:03:34
178 Paula Robinson F40 01:03:36
179 Paul Ashwell M40 Leeds Bradford Triathlon 01:03:43
180 Nicola Empson F40 Baildon Runners 01:03:57
181 Andrew Webster M40 Otley AC 01:04:05
182 Helen Freeman F North Leeds FR 01:04:15
183 Guy Whitmore M50 Todmorden Harriers 01:04:21
184 Keith Holmes M60 Dark Peak FR 01:04:26
185 Andrew Coulton M40 01:04:29
186 Neil Taylor M50 Skelmersdale Harriers 01:04:31
187 Lynn Murphy F50 Keighley & Craven AC 01:04:36
188 Gary Johnson M50 01:04:38
189 Stephen Hillas M50 Saltaire Striders 01:04:39
190 Holly Button F South Leeds Sisters 01:04:51
191 Sarah Sherratt F40 Bowland FR 01:05:03
192 Richard Foster M North Leeds FR 01:05:05
193 Neil Hindle M60 Fell Runners Association 01:05:12
194 Tony Shepherd M50 Wharfedale Harriers 01:05:18
195 Steven Carter M50 Fellandale 01:05:29
196 Robert Webster M50 Horsforth Harriers 01:05:40
197 Jean Powell F50 Wharfedale Harriers 01:05:44
198 Amanda Dean F60 West Hull Ladies 01:05:51
199 Caroline Glover F60 Wharfedale Harriers 01:05:54
200 David Mellor M40 St Theresas AC 01:06:11
201 Katherine Kirkham F40 Wharfedale Harriers 01:06:16
202 Nicola Clayton-Stead F 01:06:18
203 Catherine Barber F Nidd Valley 01:06:19
204 David Bower M50 Saltaire Striders 01:06:21
205 Wilfred Bell M60 Howgill Harriers 01:06:45
206 Timothy Jacobs M40 North Leeds FR 01:06:49
207 Marion Muir F40 Kirkstall Harriers 01:06:54
208 Richard Bell M50 Wetherby Runners 01:07:06
209 Stuart Williamson M50 Calderdale Tri-Club 01:07:08
210 Matthew Walters M40 01:07:11
211 Rod Pegg M60 Saltaire Striders 01:07:24
212 Jen Willingham F40 Saltaire Striders 01:07:27
213 Martin Love M50 Saltaire Striders 01:07:30
214 Michael Griffin M40 Wharfedale Harriers 01:07:38
215 Andrew Twist M40 01:07:41
216 Sue Marshall F50 Skipton AC 01:07:42
217 Graham Barnes M60 01:07:43
218 Emily Wideman F40 Ivanhoe Runners 01:07:46
219 Steven Hargreaves M Baildon Runners 01:07:50
220 James Richardson M40 01:07:51
221 Jenni Cowley F40 Wharfedale Harriers 01:07:54
222 Jamie Stephenson M 01:07:55
223 Amanda Allman F40 01:07:56
224 George Banbury M40 01:07:58
225 Michael Bentley M Leeds Bradford Triathlon 01:07:59
226 Ally Canning F Northowram Pumas 01:08:01
227 Luke Cranfield M Northowram Pumas 01:08:02
228 Alan Spurr M50 01:08:03
229 John Coates M50 01:08:06
230 Angie McKinney F40 Wharfedale Harriers 01:08:09
231 Louise O'Brien F40 Fellandale 01:08:11
232 Helen Hudson F50 Stainland Lions RC 01:08:13
233 Paul Patrick M50 Stainland Lions RC 01:08:15
234 Jenna Drury F50 York Good Gym 01:08:16
235 John Thompson M60 Wharfedale Harriers 01:08:17
236 Richard Varney M50 01:08:19
237 Dick Spendlove M70 Calder Valley FR 01:08:38
238 Michael McLoughlin M60 Preston Harriers 01:08:41
239 Daniel Gaunt M St Theresas AC 01:08:47
240 Emily Ledder F40 01:08:50
241 Kim Senior F40 Stadium Runners 01:08:54
242 Chloe Hudson F Valley Striders 01:08:59
243 Paul Wilson M60 Wharfedale Harriers 01:09:08
244 Andy Monk M60 Fell Runners Association 01:09:12
245 Emma Pease F40 Barlick FR 01:09:14
246 Michelle Rogerson F40 Stainland Lions RC 01:09:27
247 Aileen Baldwin F60 Stainland Lions RC 01:09:34
248 Ian Percival M40 01:09:37
249 Phil Robinson M50 Nidd Valley 01:09:43
250 Dan Pickup M Farnborough Striders 01:09:56
251 Piero Tozzi M40 Baildon Runners 01:10:10
252 Richard Lund M50 Baildon Runners 01:10:22
253 Adela Reperecki F50 Ilkley Harriers 01:10:23
254 Richard Langron M60 Sans Peur Club De Course 01:10:26
255 John McDonald M50 Trawden AC 01:10:27
256 Emma David F40 Nidd Valley 01:10:34
257 Kevin Murray M Queensbury Running Club 01:10:41
258 James Holden M 01:10:55
259 Robin Gray M50 Todmorden Harriers 01:11:03
260 Liz Casey F60 North Leeds FR 01:11:07
261 Martin Kaye M40 South Leeds Lakers 01:11:08
262 Nea Weston FU21 Ilkley Harriers 01:11:12
263 Claire Tucker F40 Tadcaster Harriers 01:11:15
264 Graham D'arcy M50 Saltaire Striders 01:11:23
265 Fiona Ingham F 01:11:30
266 Kathryn Hind F40 Leeds Bradford Triathlon 01:11:36
267 Jane Webster F50 Horsforth Harriers 01:11:37
268 Vicki Hudson F50 Southport Waterloo AC 01:11:44
269 Michael Hartley M50 01:11:57
270 Jerry Barnes M60 York Acorn 01:12:01
271 Ian Hoskins M50 Stainland Lions RC 01:12:04
272 Stephen Atherton M60 Ambleside AC 01:12:10
273 Carly Barrett F 01:12:18
274 Katie Towers F Barlick FR 01:12:29
275 Mark Armitage M40 01:12:37
276 Claire Alger F Todmorden Harriers 01:12:40
277 Mark Latham M60 Northumberland Fell Runners 01:12:42
278 Liz Crosland F40 Keighley & Craven AC 01:12:48
279 Amanda Harrison F50 Keighley & Craven AC 01:12:51
280 Rob Myers M60 Baildon Runners 01:12:55
281 Christine Addison F50 Fellandale 01:13:00
282 Issy Rowe F Harrogate Harriers & AC 01:13:02
283 Alice Smyth F Corby AC 01:13:07
284 Colin Woolford M40 Clayton-le-Moors 01:13:10
285 Sheelagh Ratcliff F50 North Leeds FR 01:13:11
286 Louise Williamson F40 Calderdale Tri-Club 01:13:21
287 Raymond Mooney M50 Stainland Lions RC 01:13:23
288 Stephen Porter M40 Baildon Runners 01:13:30
289 Rhys North M50 Bingley Harriers 01:13:49
290 Diane Broadhead F40 Wharfedale Harriers 01:14:06
291 Steph Bailey F50 Meltham AC 01:14:19
292 Dean Dickinson M40 Calder Valley FR 01:14:22
293 David Tolson M60 Red Rose Road Runners 01:14:26
294 Mohanlal Mistry M50 Saltaire Striders 01:14:27
295 Sue Morley F60 Knaresborough Striders 01:14:29
296 Olga Wiggins F40 Preston Harriers 01:14:41
297 Emma Coverley F40 Holme Pierrepoint 01:14:43
298 Andea Wragg F40 01:14:46
299 Bruce Duncan M70 Bingley Harriers 01:14:50
300 Gwynfor James M50 01:14:52
301 Tim Walker M50 Stainland Lions RC 01:14:54
302 Hilary Lane F50 North Leeds FR 01:14:58
303 Jayne Schofield F40 Wharfedale Harriers 01:14:59
304 John Nunn M60 Calder Valley FR 01:15:03
305 Sophie Johnstone F40 Roundhay Runners 01:15:21
306 Emma Lane F North Leeds FR 01:15:23
307 Helen Love F60 Saltaire Striders 01:15:25
308 Rose George F50 North Leeds FR 01:15:28
309 Craig Wellens M50 Rochdale Harriers 01:15:33
310 Catherine Hemsley F40 Vancouver Running Club 01:15:36
311 Gary Chapman M50 Keighley & Craven AC 01:15:54
312 Peter Smith M40 Keighley & Craven AC 01:15:55
313 Penny Blackman F40 Lincoln & District 01:16:06
314 Alun Davies M50 Valley Striders 01:17:02
315 Sue Fulton F60 Bingley Harriers 01:17:15
316 Sophie Newbould F Skipton AC 01:17:22
317 Rick Small M60 Skipton AC 01:17:31
318 Dawn Denton F40 Wharfedale Harriers 01:17:42
319 Richard Horner M50 Mercia FR 01:17:55
320 Calvin Ferguson M Blackburn Harriers 01:18:21
321 Linda Edmondson F50 01:18:55
322 John Scott M60 Leeds Bradford Triathlon 01:19:58
323 Tim Whitcombe M60 Fell Runners Association 01:20:08
324 Steve Boyer M50 Stainland Lions RC 01:20:18
325 Cat Bruckner F Saltaire Striders 01:20:25
326 Ian Hartman M70 Baildon Runners 01:20:29
327 Rebecca Cantrill F 01:21:16
328 Kate Walter F50 Baildon Runners 01:21:40
329 Claire D'arcy F50 Baildon Runners 01:21:46
330 Jason Middleton M50 Horwich RMI Harriers 01:21:55
331 Peter Erhardt M70 Todmorden Harriers 01:22:20
332 Alyson Blakeley F40 Roundhay Runners 01:22:30
333 Ben Walker M Baildon Runners 01:22:52
334 Jane Leonard F60 Todmorden Harriers 01:23:36
335 Chris Rose F60 Skipton AC 01:23:44
336 Mike Teale M50 Skipton AC 01:23:46
337 Geoff Thompson M60 Wharfedale Harriers 01:24:12
338 Susan Cash F50 Stainland Lions RC 01:24:23
339 Catherine Bellwood F50 Keighley & Craven AC 01:24:33
340 Joanne Walsh F50 Rochdale Harriers 01:24:40
341 Diane Macdonald F50 Barlick FR 01:24:55
342 Lisa Jones F40 Valley Striders 01:24:57
343 Sally Gavaghan F60 Baildon Runners 01:24:59
344 Joanne Naylor F50 Baildon Runners 01:25:02
345 Sarah Chalmers F50 Nidd Valley 01:25:08
346 Su Thompson F50 Wharfedale Harriers 01:25:37
347 Michael Lyon M50 01:26:00
348 Elaine Craiggs F40 01:26:02
349 Gary Griffiths M50 01:27:22
350 Alex Hind M50 Leeds Bradford Triathlon 01:27:27
351 Janet Haigh F40 Baildon Runners 01:28:31
352 Janine Brook FU21 Baildon Runners 01:29:56
353 Alex Whyte F40 Stainland Lions RC 01:31:44
354 James Hodgson M 01:32:05
355 Claire Clayton-Stead F 01:33:03
356 Jackie Walters F70 Baildon Runners 01:33:55
357 Jackie Barker F60 Stainland Lions RC 01:34:13
358 David Cattanach M60 01:35:32
359 Phil Martin M70 Bowland FR 01:38:31
360 Sarah Anderton F50 Baildon Runners 01:40:07
361 Susanna Walters F Baildon Runners 01:40:08
362 Robert Hirst M60 Clayton-le-Moors 01:42:43
363 Peter Kelly M60 01:49:08
364 Antonio Cardinale M70 Otley AC 01:49:24