Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

10/11/2019 – Leg It Round Lathkil





  
Pos Name Category Club Time
1 Alistair Thornton LUOC 00:46:33
2 Joe Oldfield Matlock AC 00:46:46
3 Paul Vernon V40 Nicetri 00:47:56
4 Martyn James Porter Valley Plodders 00:49:03
5 Kieran Hopeson V40 Kelm Hill 00:49:10
6 Tom Stokes V40 Erewash Valley 00:49:30
7 Philip Morris Clowne Road Runners 00:49:30
8 Nathan Janmohamed LUOC 00:50:15
9 Peter Watson V40 Matlock AC 00:50:56
10 Mark Lanhall V40 West End Runners 00:51:39
11 Philip Morgan V50 Killamarsh Kestrels 00:51:44
12 Joseph Wade 00:51:47
13 Jason Bennet V40 Buxton AC 00:51:51
14 William Phythian LUOC 00:51:56
15 Lewis Banton V40 Clowne Road Runners 00:52:15
16 Duncan Bell V40 00:52:30
17 Archie Avty LUOC 00:52:32
18 Kevin Doyle V40 Kimberworth Striders 00:52:45
19 Austin Frost V40 DPFR 00:53:41
20 Jose Dias V40 Danum Harriers 00:53:53
21 Paul Skuse V40 Glossopdale 00:54:00
22 Johan Peasland 00:54:12
23 Robert Owen V50 Totley 00:54:20
24 Brendon Moore V40 Ilkeston RC 00:54:29
25 Tensin Bygrave V40 Wilmslow RC 00:54:36
26 Colin Haughton V40 Pennine 00:54:48
27 Andrew Whitley Cunac 00:55:00
28 Chris Jones Steel City Striders 00:55:05
29 Christopher Smith 00:55:12
30 Matthew Jones V40 Ripley 00:55:21
31 Colin Earl V50 Kimberworth Striders 00:55:59
32 Chris Jackson 00:56:43
33 Shaun Jackson V40 Altrincham 00:57:21
34 Martin Lundy V50 Marple Runners 00:57:23
35 Oliver Brocklehurst Lon Matlock AC 00:57:25
36 Paul Casson V40 Kimberworth Striders 00:57:29
37 Ben Smith V40 00:57:43
38 Tom Peach V50 Marple Runners 00:57:51
39 Jenna Williams F LUOC 00:58:07
40 Jarrord Pollard V50 00:58:15
41 Joseph Mallinshaw Steel City Striders 00:58:30
42 Ross McNaught LUOC 00:58:36
43 Bob Foreman V60 Matlock AC 00:58:41
44 Robert Kaul V40 Ashbourne 00:58:46
45 Thornton Taylor V60 Rossendale 00:59:08
46 Richard Bouglas Buxton AC 00:59:17
47 Stephen Allison V40 Mounts Bay Harriers 00:59:20
48 John Hampton V40 Pegtown Plodders 00:59:25
49 Jake Lodge Pudsey & Bramley 00:59:33
50 Andrew Reid V40 Porter Valley 00:59:36
51 Ronnie Turner V50 Rossendale Harriers 00:59:42
52 Martin Pigott V40 Staffordshire 00:59:46
53 Ian Sharpe V50 Chorlton 01:00:14
54 Jason Ball V40 Sinfin 01:00:23
55 Gemma Cox F 01:00:26
56 Ian Moran V50 01:00:35
57 Karl V Hiner V50 Nicetri 01:00:42
58 Dan Sate Salford Mets AC 01:00:53
59 Andrew Lessiter V40 Matlock AC 01:00:58
60 Carlos Bedson V50 Cheshire Hill Racers 01:01:13
61 Richard Hind V50 Clowne Road Runners 01:01:20
62 Harvey Hitchcock Nicetri 01:01:22
63 Mark Bush V40 Wreake Runners 01:01:33
64 Richard Hall V50 01:01:40
65 Joshua Kerry 01:01:53
66 Lewis Gregory LUOC 01:02:02
67 Simon Croft V50 Matlock 01:02:08
68 Jennie Hawkins FV40Loc 01:02:10
69 Scott Banks V40 Totley 01:02:14
70 Rick Frolich V50 01:02:16
71 Hesham Hafez LUOC 01:02:18
72 Martin Durral V40 01:02:40
73 Simon Boothby V50 Nicetri 01:03:07
74 Christopher Keeler Kimberworth Striders 01:03:12
75 Gabriel Hitchings V60 Ashbourne 01:03:16
76 John Scholey V50 Totley 01:03:19
77 Paul Addison V60 DVO 01:03:22
78 Steve Nickham V60 Erewash Valley 01:03:23
79 Liam Tailby V40 Thrussington Trotters 01:03:24
80 Caroline Wheelhouse FV60 Doncaster AC 01:03:26
81 Jane Crowson FV50 DPFR 01:03:49
82 Robert Ciates V40 Ripley 01:03:49
83 Kate Turner F Totley 01:03:51
84 Reg Cooper V60 01:03:53
85 James Bridgman Nicetri 01:04:05
86 Simon Bray V40 Sinfin 01:04:19
87 Samantha Willis FV40 Buxton 01:04:23
88 Kate Bushfield FV40 Ashbourne 01:04:36
89 Paul Ridley V50 Nicetri 01:04:38
90 Brendan Devlin V40 Sinfin 01:04:54
91 David Clifton 01:04:59
92 Robert Scholey 01:05:17
93 Adi Baker V50 DPFR 01:05:25
94 Mark Goodburn V40 Team Little Fella 01:05:29
95 Nick Bates V50 Derwent Runners 01:05:38
96 Peter Bailey V50 Buxton 01:05:50
97 Michelle Needham FV40 Clowne Road Runners 01:05:55
98 Adrian Anderson V40Loc 01:06:07
99 Richard Henderson V50 BL 01:06:08
100 William Treves V40 01:06:10
101 David Patrick V50 Ashbourne RC 01:06:11
102 Jean Powell FV50 Wharfedale Harriers 01:06:13
103 Megan Elliott F Beeston 01:06:25
104 Jacob Tildesley Derwent Runners 01:06:29
105 Alan Bocking V60 Cheshire Hill Racers 01:06:31
106 Caroline Scott FV40 Sinfin 01:06:40
107 Joon Wee Ho Holme Pierrepoint 01:06:42
108 Mike Bell V40 01:06:46
109 Rich Bayliss V40 Hatton Darts RC 01:06:56
110 Hannah Philips F Derwent Runners 01:06:59
111 Catrina Sheffiled F 01:07:29
112 Trevor Hibbert V40 Sinfin 01:07:33
113 Rebecca Massey FV40 Tattenhall Runners 01:07:39
114 Ken Taylor V70 01:07:48
115 Malcolm Ward V50 Clowne 01:07:50
116 Craig Partridge V50 Altrincham 01:08:17
117 Paul Newell V50 Nicetri 01:08:24
118 Charlotte Nowill F 01:08:31
119 Jennie Stevens FV40 Steel City Striders 01:08:33
120 Barry Warwick V70 Derwent Runners 01:08:35
121 Jack Smith Redditch Stars 01:08:38
122 Richard Rogers V50 Nicetri 01:08:56
123 Colin Bancroft V40 01:09:00
124 David Ayrton V40 Totley 01:09:03
125 Jeremy Windsor V40 Fat Boys 01:09:16
126 Beth Cole F Smiley Paces 01:09:34
127 Peter Day 01:09:41
128 Gail Barber FV50 Maltby 01:09:58
129 Kevin Rowles V50 Killamarsh Kestrels 01:10:00
130 Wayne McAeaney V40 Holme Pierrepoint 01:10:08
131 David Irwin V50 Nicetri 01:10:10
132 Kevin Steer V50 Nicetri 01:10:12
133 Andrew Chillman Billsthorpe Ladies 01:10:22
134 Joseph Lee Steel City Striders 01:10:27
135 Hannah Sharpe F Clowne Road Runners 01:10:30
136 Samantha Hartley F Chorlton Runners 01:10:32
137 Michael Richardson V50 Handsworth 01:10:43
138 Tom Miller 01:10:46
139 Francis Wooff V50 Chorlton Runners 01:10:50
140 Matthew Naoin V40 Buxton 01:10:53
141 Clare Chapman FV40 Kimberworth 01:10:56
142 Sarah Millns FV40 Kimberworth 01:10:57
143 Earrl Lever V40 Kimberworth 01:10:58
144 Steven Oram V50 01:10:59
145 Emily Sanders FV50 Ashbourne 01:10:59
146 Arron Jackson V40 Worksop Harriers 01:11:08
147 Neil Hindle V60 01:11:20
148 Becky Mead F Totley 01:11:39
149 James Buckley LCM 01:11:49
150 Alan Smith V60 01:11:56
151 Clare Haworth F Totley 01:11:58
152 Sion Griffiths Sheff Medical RUFC 01:12:34
153 David Swingler V50 Formula One 01:12:43
154 Paul Brown V50Loc Tideswell RC 01:12:56
155 Duncan Worthy V40 Bedford Harriers 01:12:59
156 Kylie Mateer FV50 Totley 01:13:04
157 Stephen Wicks V50 Wingerworth Wobblers 01:13:08
158 Mark McGee V40 01:13:12
159 Sian Mead V40 01:13:19
160 Helen Young FV40 Totley 01:13:21
161 David Arundale V60 DPFR 01:13:41
162 John Pollard V60 Glossopdale 01:13:46
163 Peter Macfarlane V60 DPFR 01:13:53
164 Chris Shaw V50 DPFR 01:13:57
165 Steve Mead V50 Totley 01:14:04
166 Chris Edwards V40 DPFR 01:14:12
167 Nick Marriott V50 01:14:21
168 Robert Bryan V60 DPFR 01:14:28
169 Katy Thornhill FV40 01:14:36
170 Sarah Hinchcliffe FV40 01:14:49
171 Vicki Cotton FV40 01:15:03
172 Stephen Lancaster V50 01:15:16
173 Tim Key V50 01:15:24
174 Dawn Donaldson FV40 T Club 01:15:30
175 Mark Redwood V40 T Club 01:15:31
176 Keith Lindley V60 01:15:33
177 Jon Heathfield V50 DPFR 01:15:46
178 Lee Barraclough V40 Kimberworth 01:15:47
179 Simon Ward V60Loc Tideswell RC 01:15:52
180 Alison Holt V50 Glossopdale 01:15:57
181 Lucy Boothby FV50 Nicetri 01:16:34
182 Maeve Largey F Smiley Paces 01:16:43
183 Dan Richards 01:17:11
184 Lindsey Palmer FV50 Glossopdate 01:17:12
185 Dale Swain V50 01:17:13
186 Emily Day F 01:17:18
187 Tim Mackey V60 DPFR 01:17:24
188 Caroline Boyd Southern FV60 Maltby 01:17:26
189 John Dempsey V40 01:17:33
190 Mick Fowler V60 01:17:39
191 Cherry Moger F 01:17:42
192 Karen Cleminson FV50 Maltby 01:17:53
193 Rooth Tuesday FV40 01:18:01
194 Adam Bayfield V40 01:18:03
195 Matt Ridge V40 Totley 01:18:12
196 Keith Ritchie V50 Nicetri 01:18:33
197 Ava Jenkins F 01:18:45
198 Alan Ashforth V70 Handsworth 01:18:54
199 Darren Burns V50 01:19:08
200 Kirstie Middleton F Nicetri 01:19:10
201 Valerie Playdon FV50 Ashbourne 01:19:19
202 Tracy Crowley FV40 Nicetri 01:19:20
203 Sarah Taylor F Nicetri 01:19:37
204 Joanne Mallinson FV40 F1 Circuit Crew 01:20:10
205 Emily Mellor F 01:20:24
206 Harriet Prouin F PFRAC 01:20:26
207 Linda Edmondson FV50 01:20:36
208 Julie Heithus FV50 Sinfin 01:20:45
209 Yvette McCracken FV50 Smiley Paces 01:20:50
210 Pedro Cabrita Nicetri 01:20:52
211 Paul Ruddlesdin V50 01:20:56
212 Hannah Greenlea F Chorlton 01:20:58
213 Richard Shipton V40 01:21:10
214 Joan Waller FV60 DPFR 01:21:14
215 Daniel Kirby V50Loc 01:21:22
216 Martin Knight V60 Maltby 01:21:24
217 Naomi Morrison FV40 Smiley Paces 01:21:26
218 Pete Halson V50Loc 01:21:29
219 Graham Collins V60 Milton Milers 01:21:52
220 Carolyn Whittle FV40 Goyt Valley Striders 01:21:54
221 Angela Bent FV60 01:22:03
222 Mandy Rogers FV50 Nicetri 01:22:19
223 Chris Oldfield LCM 01:22:25
224 Roisin Knight F West End Runners 01:22:32
225 Andy Neeves V50 Nicetri 01:22:35
226 Clare Turpin FV40 01:22:54
227 Paul Sadler Clowne Road Runners 01:22:57
228 Michaela Ridley FV50 Nicetri 01:23:02
229 Chrissie Jackson Floc 01:23:05
230 Jeremy Hill V50 Nicetri 01:23:08
231 Sheila Bradley FV60 Buxton 01:23:11
232 Kate Philips FV40 Buxton 01:23:13
233 Colin Cowley V50 Nicetri 01:23:18
234 Maxine Ison LV50 Totley 01:23:45
235 Sarah Bailey FV40 Ashbourne 01:24:22
236 Alex Bates F Derwent Runners 01:24:40
237 Donna Wood FV40 Milltown Milers 01:24:55
238 Mike Arundale V60 DPFR 01:25:24
239 Tiania Lennox FV40 Team Derby Runners 01:25:38
240 Ross Heatley SHMEDS 01:26:38
241 Graham Cooper 01:26:46
242 Gemma Brinkhirst F Congleton Harriers 01:26:47
243 Adam Pawell Congleton Harriers 01:26:49
244 Rachel Flentje F Congleton Harriers 01:26:50
245 Lucy Bates FV50 Derwent Runners 01:27:00
246 Helen Worsfold F Clowne Road Runners 01:28:38
247 Bridget Hemstock FV50 Clowne Road Runners 01:28:42
248 Ellis Hewitt FV40 Clowne Road Runners 01:28:42
249 Julie King FV40 Clowne Road Runners 01:28:49
250 Suzane Lousby FV40 Clowne Road Runners 01:28:50
251 Katie Jackson FV50 Notts Women S Runners 01:29:44
252 Gill Watson FV50 01:29:49
253 Caryl Hartwright F70 Totley 01:30:17
254 Belinda Chillman F Billsthorpe RC 01:30:19
255 Charlie Narejko F Buxton 01:30:24
256 Heather Gilbert F 01:30:26
257 Helen Doyle F Kimberworth 01:30:39
258 Fiona Earl FV50 Kimberworth 01:30:41
259 Lesley Carroll FV50 Nicetri 01:31:59
260 Tessa Jackson FV60Loc Matlock 01:32:45
261 Steve Hand V50 Derwent Runners 01:33:47
262 Caroline Wickham FV60 Erewash 01:34:28
263 Yvonne Howitt FV60 Kimberworth 01:34:43
264 Kathryn Alison FV40 Smiley Paces 01:35:59
265 Ursula McCaughan FV60 01:36:30
266 Rowland Spencer V60 Derbyshire Outdoors 01:36:59
267 Karen French FV50 Nicetri 01:37:08
268 Vicky Lindley FV40 Doncaster AC 01:37:13
269 Carol Hopkinson FV50 Solemates 01:42:04
270 Amanda Holman FV50 Maltby 01:44:13
271 Linda Ross FV40 Maltby 01:44:15
272 Paula Fitzjohn FV50 Nicetri 02:10:00
273 Vanessa Turney F Nicetri 02:10:00
274 Yvonne Twelvetree F60 Totley Dnf