Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

19/10/2019 – Slieuwhallian





  
Pos Name Category Club Time
1 Orran Smith M40 WAC 18:44:00
2 Lloyd Taggart M50 MFR 18:49:00
3 Ben Corkill MSEN MFR 20:29:00
4 Chris Reynolds M40 MFR 20:52:00
5 Tom Cringle MSEN MFR 21:19:00
6 David Cain MSEN 21:21:00
7 Luke Phair MU21 NAC 21:23:00
8 Sam Looker MSEN MFR 21:29:00
9 Phil Knox MSEN 21:38:00
10 Domenico Galante MU23 MFR 22:07:00
11 Alex Read Yr11B NAC 22:13:00
12 Adam Huxham MSEN MFR 22:20:00
13 Neil Brogan MSEN MFR 22:32:00
14 Ian Goatman M40 MFR 22:33:00
15 Samuel Perry Yr8B NAC 22:35:00
16 Tom Hughes M40 MFR 22:41:00
17 Nigel Maddocks M40 MFR 22:48:00
18 Blaine Perston MSEN 22:55:00
19 Paul Sheard M50 MFR 22:58:00
20 Alice Forster WSEN MFR 22:59:00
21 Jake Richmond Yr10B NAC 23:04:00
22 Troy Thexton MSEN MFR 23:10:00
23 Mark Teare MSEN 23:11:00
24 Charlie Teare Yr8B NAC 23:12:00
25 Lucas Stennett Yr8B NAC 23:24:00
26 Paul Rodgers MSEN MFR 23:30:00
27 Neil Brewis MSEN 23:42:00
28 Richard Shipway M50 WAC 23:51:00
29 Charlie Whipp MSEN MFR 23:57:00
30 Eleanor Miklos WSEN MFR 24:08:00
31 Stephen Caley MSEN MFR 24:10:00
32 Nathan Cannell Yr10B SNHS 24:17:00
33 Gary Kelly M40 MFR 24:26:00
34 Catherine Perry Yr10G NAC 24:44:00
35 Damien O'Toole M40 24:46:00
36 Sian Coleman WSEN 25:12:00
37 Mia Dunwell Yr10G NAC 25:19:00
38 Gary Christian MSEN MFR 25:20:00
39 Cameron Comley Yr12B NAC 25:25:00
40 Mark Corrin M40 MH 25:30:00
41 Chris Cale M40 MH 25:35:00
42 Joseph Ricciardi MU23 25:37:00
43 John Norrey M50 MFR 25:43:00
44 Mark Murphy MSEN MFR 25:46:00
45 Mark Eastham M40 25:46:00
46 Shaun Hubbard M50 MFR 25:48:00
47 Matthew Bettridge MSEN MFR 25:51:00
48 Madison McMullan Yr9G NAC 25:53:00
49 Daniel Phair MSEN MFR 25:54:00
50 Philip Caine MSEN 25:58:00
51 Jim Macgregor M40 NAC 26:11:00
52 Jake Crowe Yr8B WAC 26:18:00
53 Sam Quilleash MSEN MTC 26:24:00
54 Richard George M40 ManxTriClub 26:39:00
55 Robert Crichton M40 MFR 26:46:00
56 Ali Stennett M40 NAC 27:07:00
57 Thomas Bradley Yr9B MFR 27:20:00
58 Peter Bradley M40 MFR 27:21:00
59 Rosy Craine W40 MFR 27:31:00
60 Lewis Veale M50 IOMVAC 27:32:00
61 Julian Corlett M50 MFR 27:38:00
62 Sarah Curphey WSEN MFR 27:46:00
63 Steve Callaghan M50 MFR 27:54:00
64 Tristan Kewley MSEN 27:57:00
65 Alan Brew MSEN NAC 28:11:00
66 Lottie Stennett Yr9G NAC 28:17:00
67 Peter Callin M40 WAC 28:20:00
68 David Boyle M40 28:23:00
69 Jock Waddington M50 MFR 28:34:00
70 Carol Brogan W40 MFR 28:35:00
71 Nick Collings MSEN MFR 28:38:00
72 Darra Murphy M40 28:40:00
73 Janette Gledhill W50 MFR 28:44:00
74 Phil Crellin MSEN 28:53:00
75 Dino Mazzone MSEN 28:57:00
76 Caroline Caren W40 MFR 28:58:00
77 Kathy Lane W40 IOMVAC 29:00:00
78 Dominic Dunwell Yr8B NAC 29:04:00
79 Richard Sille M40 MFR 29:06:00
80 Sara Hinds W40 29:10:00
81 Lee Alstead M50 MFR 29:14:00
82 Eleanor Jones WSEN 29:15:00
83 Voirrey Cashin W40 NAC 29:17:00
84 Ian Callister M60 MH 29:19:00
85 Florence Griffin Yr8G MH 29:22:00
86 Gary Sherry M40 NAC 29:23:00
87 Lisa Dunwell W40 NAC 29:41:00
88 James Stanwick MSEN 29:43:00
89 Kevin Costain MSEN MFR 29:54:00
90 Maggie Watkins W50 MFR 30:00:00
91 Ian Hughes M50 MFR 30:07:00
92 David Griffin M50 MFR 30:10:00
93 Owen Kneen Yr9B 30:17:00
94 Chris Kneen M40 30:18:00
95 Dom Winrow MSEN 30:20:00
96 Ally Stennett W40 NAC 30:25:00
97 Doug Hornby M40 MFR 30:36:00
98 Paul Craine MSEN MFR 30:53:00
99 Charlie Elliott M40 IOMVAC 31:02:00
100 Sammy White WSEN 31:30:00
101 Peter Cooper M60 MFR 31:51:00
102 Lucy Connors WSEN 31:55:00
103 Chris Gledhill M50 32:15:00
104 Nikki Sharpe W40 32:23:00
105 Steve Kennaugh M40 32:30:00
106 Rebecca Kelly W40 MFR 32:32:00
107 Paul Cannell M40 32:33:00
108 Joanne Hawkins W40 32:45:00
109 Huw Jones M60 32:48:00
110 Jason Coole M40 33:02:00
111 Dave Corrin M70 IOMVAC 33:10:00
112 Rose Hooton W60 MFR 33:12:00
113 Charlie Swales Yr9B NAC 33:15:00
114 Phil Swales M50 NAC 33:16:00
115 Jessica Bryan WSEN 33:17:00
116 Sarah Colley W40 33:18:00
117 Jane Rose W60 MFR 33:48:00
118 Rachel Kelsall WSEN 34:17:00
119 Sarah Winrow WSEN 34:28:00
120 Brian Kelly M40 34:41:00
121 James Morris MU23 35:29:00
122 Alex Parkes M50 MFR 35:37:00
123 Ed Coole Yr8B BHS 36:40:00
124 Lisa Motley W50 MFR 37:55:00
125 Michelle Sherry W40 NAC 38:23:00
126 Candice Jones W60 39:53:00
127 Jenna Gelling Yr8G 40:17:00
128 Dave Gelling M40 40:18:00
129 Darcey Withington Yr8G NAC 40:47:00
130 Sarah Collings WSEN MFR 40:49:00
131 Bernie Johnson WSEN IOMVAC 41:14:00
132 Simon Scott M40 MFR 41:43:00
133 Beccy Miller WSEN 42:01:00
134 Alan Pilling M70 IOMVAC 42:17:00
135 Mike Davies M40 43:16:00
136 Dixie Yardley-Scott Yr9G MFR 45:16:00
137 Amber Moore Yr10G SNHS 46:11:00
138 Sharon Cain W50 MH 48:08:00
139 Rob Clynes M50 WAC 48:08:00
140 Sue Ackroyd W60 IOMVAC 54:08:00