Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

17/11/2019 – Litton Birks Loop





  
Pos Name Category Club Time
1 James Warburton Msen Knaresborough 00:39:38
2 Stephen Brock M40 Wharfedale Harriers 00:41:49
3 Luke Appleyard M40 Wharfedale Harriers 00:42:03
4 Charlie McIntosh M50 Pudsey & Bramley AC 00:42:43
5 Stephen Smithies M50 Calder Valley 00:42:59
6 Matthew Holroyd U18 Settle Harriers 00:43:07
7 Mark Wildsmith M40 Settle Harriers 00:43:23
8 Claire Green Wsen Pudsey & Bramley AC 00:44:48
9 Andy Pullan Msen Kirkstall Harriers 00:45:44
10 Rachel Pilling Wsen Pudsey & Bramley AC 00:46:18
11 Chris Jones M50 Wharfedale Harriers 00:46:23
12 Adam Gibson Msen Wharfedale Harriers 00:46:30
13 Martin Critchley M40 Horsforth Harriers 00:46:34
14 Graham Pilling M40 Pudsey & Bramley AC 00:46:35
15 Jason Helmsley M50 Wharfedale Harriers 00:46:48
16 Alan Life M50 Clayton Le Moors 00:47:50
17 Simon Denny Msen Bentham 00:48:51
18 Tom Batty Msen 00:48:52
19 John Osborne M50 Settle Harriers 00:49:44
20 Andy Holden M50 Wharfedale Harriers 00:50:19
21 Brian Hainsworth M40 Nidd Valley 00:50:22
22 Karen Pickles W40 Pudsey & Bramley AC 00:51:06
23 Ed Brown M40 00:51:25
24 Simon Oxley M60 Settle Harriers 00:51:28
25 Gary Bastow M60 Ripon 00:51:41
26 Andy Hauser M60 Holmfirth Harriers 00:51:52
27 Tony Sheppard M50 Wharfedale Harriers 00:53:42
28 Catherine Barber Wsen Nidd Valley 00:53:43
29 Jean Powell W50 Wharfedale Harriers 00:53:45
30 Kirsten Angus Wsen Settle Harriers 00:55:14
31 John Pratt M40 00:55:20
32 Ken Robinson M70 Wharfedale Harriers 00:55:34
33 David Bradley M50 Wharfedale Harriers 00:56:45
34 David Askew M50 Harrogate Harriers 00:57:02
35 Caroline Harding W40 Pudsey & Bramley AC 00:57:13
36 Mark Charnley M40 Settle Harriers 00:57:16
37 Robert Stansfield Msen 00:57:24
38 Jonathan Gibson M50 Wharfedale Harriers 00:57:32
39 Layla Hirst Wsen 00:57:34
40 Carmel Ramwell W40 Settle Harriers 00:57:54
41 Caroline Glover W60 Wharfedale Harriers 00:57:59
42 Paul Rennison M60 00:58:13
43 Mike Benson M60 Settle Harriers 00:58:54
44 Rebecca Howard Wsen Settle Harriers 00:59:17
45 Tom Hare Msen Settle Harriers 00:59:18
46 Carol Life W50 Clayton Le Moors 00:59:25
47 Hannah Rayner Wsen Skipton AC 00:59:36
48 James Cook M50 Nidd Valley 00:59:47
49 Paul Wilson M60 Wharfedale Harriers 00:59:51
50 David Tait M70 Dark Peak Fell Runners 01:00:48
51 Phil Robinson M50 Nidd Valley 01:00:50
52 Jean Shotter W50 Holmfirth Harriers 01:01:23
53 Paul Winn M60 Holmfirth Harriers 01:01:30
54 Linda Lord W70 Clayton Le Moors 01:02:02
55 David Wilson Timmins M60 01:03:25
56 Martin Davies M50 01:03:26
57 Nicky Stangarth Wsen 01:03:56
58 James Forster Msen Nidd Valley 01:06:47
59 Dave Seaman M70 Nidd Valley 01:09:54
60 Roger Thyssen M50 01:11:51
61 Anna Gee Wsen 01:14:29
62 Sarah Chalmers W50 Nidd Valley 01:28:20
63 Debbie Gibson W50 Nidd Valley 01:28:20