Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

03/11/2019 – Cop Hill





  
Pos Name Category Club Time
1 Chris Law MU23 Holmfirth Harriers 00:38:36
2 Scott Hinchcliffe MSEN Penistone 00:39:52
3 Gavin Mulholland M45 Calder Valley 00:41:18
4 Alan Ford M40 Barnsley Harriers 00:41:48
5 Andy Smith MSEN Slathwaite Striders 00:42:06
6 Philip Morris MSEN Clowne Road Runners 00:43:07
7 Michael Fanning M50 Borrowdale 00:43:27
8 Steve Gott M40 Ilkley Harriers 00:43:39
9 Steve Knowles M45 Pennine 00:43:45
10 Jonny Mcclean M40 Holmfirth Harriers 00:44:16
11 Steven Asquith MSEN Gateshead 00:44:40
12 Damian Kiplin M40 Penistone 00:44:48
13 Watson Peel MU21 00:45:41
14 Sean Willis M50 Saddleworth Runners 00:45:50
15 Paul Sorrely M40 Ripley 00:46:18
16 Ian Fraser M50 East Cheshire Harriers 00:46:31
17 Chris Beadle M45 Holmfirth Harriers 00:47:12
18 Nathan Porter MSEN Goyt Valley Striders 00:47:21
19 Jonathon Haigh M45 Slathwaite Striders 00:47:45
20 Gavin James Pittman MSEN Slathwaite Striders 00:47:49
21 Shaun Mollart M50 Wakefield Harriers 00:47:59
22 Christopher Smale M55 Barlick Fell Runners 00:48:06
23 Gary Devine M50 Pudsey And Bramley 00:48:18
24 Mark Law M55 Holmfirth Harriers 00:48:31
25 Aidan Grant M40 Goyt Valley Striders 00:48:36
26 Barry Greaves M60 Royston Road Runners 00:48:41
27 James Rees M40 Goyt Valley Striders 00:48:56
28 John Hampshire MSEN Vegan Runners 00:49:01
29 Barry Atkinson M60 York Knavsmire Harriers 00:49:14
30 Rebecca Whalley FSEN Manchester Ymca Harriers 00:49:16
31 Andy Barnes M55 Saddleworth Runners 00:49:31
32 Gareth Morris MSEN Vegan Runners 00:49:33
33 Des Thorpe M55 Saddleworth Runners 00:49:46
34 Aidan Began Ryan MSEN Slathwaite Striders 00:50:12
35 Gaynor Louise Keane W40 Saddleworth Runners 00:50:25
36 Robert Bolton M50 Oldham And Royton A.C. 00:50:32
37 Helena Croft WSEN Holmfirth Harriers 00:50:40
38 Steve Fowler M55 Barnsley Harriers 00:50:44
39 Thornton Taylor M60 Rossendale 00:50:51
40 Julian Brown M50 Macclesfield Harriers 00:51:26
41 Neil Hughes M40 Astley Tyldesley Rr 00:51:37
42 Ryan Clifford MSEN Slathwaite Striders 00:51:44
43 Steve Woods M60 Pudsey Pacers 00:51:50
44 Shaun Clarkson M55 Barnsley Harriers 00:51:59
45 Henry Carter MSEN Spenborough A.C. 00:52:09
46 John Laverick MSEN Rothwell Harriers 00:52:27
47 Andy Hauser M60 Holmfirth Harriers 00:52:48
48 Michael Toman M50 Accrington Road Runners 00:52:51
49 Matthew Wormesley MSEN Penistone 00:53:11
50 Michael Ibbotson MSEN Methley Striders 00:53:15
51 Neil Ibbotson M55 Methley Striders 00:53:20
52 Steve Hall M50 Dewsbury Roud Runners 00:53:39
53 Bram Appleton MSEN Mile Shy Club 00:53:42
54 Steve Sanders M45 Penistone 00:53:57
55 Matt House M40 Kc A.C. 00:54:03
56 Nigel Crossfield M50 Halifax Harriers 00:54:08
57 John Levick M55 Holmfirth Harriers 00:54:12
58 Matt Brown M55 Goyt Valley Striders 00:54:14
59 Chris Forbes M45 Methley Striders 00:54:19
60 Graeme Smith M45 Holmfirth Harriers 00:54:23
61 Andrew Shortt M50 F.R.A. 00:54:35
62 John Moore M55 Goyt Valley Striders 00:54:55
63 Andy Costello M55 Cv F.R. 00:54:56
64 Caroline Wheelhouse W60 Doncaster A.C. 00:55:01
65 Robin Leathley MSEN Goyt Valley Striders 00:55:14
66 Julia Thomas W40 Holmfirth Harriers 00:55:15
67 Chris Standish M45 00:55:20
68 Jimm Harry M45 Stainland Lions 00:55:27
69 Fran Whitworth W50 Holmfirth Harriers 00:55:34
70 Thomad Sharp M40 Morley Running Club 00:55:35
71 Matthew Allalt M50 00:55:43
72 Rob Kersey M65 Holmfirth Harriers 00:55:52
73 Mark Anthony Mcfarlone MSEN Saddleworth Runners 00:56:00
74 Sean James Doyle M50 Holmfirth Harriers 00:56:31
75 Stephen Myers M50 Holcombe Harriers 00:56:39
76 Judy Howells W45 Wharfedale Harriers 00:57:06
77 David Askew M55 Harrogate Harriers 00:57:15
78 Richard Wade M50 Holmfirth Harriers 00:57:22
79 Andrew Essex M60 Saddleworth Runners 00:57:34
80 Emma Bollen W50 Pennine 00:57:46
81 Lee Turner M50 Radcliffe A.C. 00:57:55
82 Neil Hill M50 00:58:06
83 Caroline Burrell W45 Wirksborough R.C. 00:58:34
84 Tim Palmer M45 00:58:38
85 Dabbie Hall W40 Holmfirth Harriers 00:59:02
86 Shaun Swallow M45 Barnsley Harriers 00:59:48
87 Nick Hails M45 Steel City Striders 01:00:06
88 Thomas Lawcock MSEN Barnsley Harriers 01:00:25
89 Gerarrd Finnigan M55 Saddleworth Runners 01:00:50
90 Jason Templeton M45 Methley Striders 01:00:53
91 Emma Mcqueen W50 East Cheshire Harriers 01:01:04
92 Jean Shotter W55 Holmfirth Harriers 01:01:25
93 Jo Miles W55 Macclesfield Harriers 01:01:51
94 Jason Shepherd M45 Barnsley Harriers 01:01:53
95 Tom Smith M60 Pennine 01:02:08
96 Neil David Yewman M45 Clowne Road Runners 01:02:16
97 Michael Stubbs M45 01:02:22
98 Jerry Fisher M50 Barnsley Harriers 01:02:24
99 Peter Dolan M60 01:02:32
100 Jane Shirling W45 Holmfirth Harriers 01:02:35
101 Stephen Mark Sawyer MSEN Vegan Runners 01:02:42
102 Suzanne Darke W45 Saddleworth Runners 01:02:49
103 Alan Keane M55 Saddleworth Runners 01:02:50
104 Peter Ellerton M70 Bingley Harriers 01:02:51
105 Jerry Barnes M55 York Acorn Rc 01:02:53
106 Ita Kelly W55 Goyt Valley Striders 01:02:58
107 Paul Hunt M55 Goyt Valley Striders 01:03:10
108 Daren Higgins M45 01:03:29
109 Peter Stanley M60 Penistone 01:03:44
110 Helen Gray W50 Goyt Valley Striders 01:03:47
111 Elaine Stewart W60 Holmfirth Harriers 01:03:57
112 Alison Butlin W45 Ripley R.C. 01:04:31
113 Naomi Shields WSEN Holmfirth Harriers 01:04:37
114 Andrew Piag M55 Stadium Runners 01:04:44
115 Lloyd Isam M55 Barnsley Harriers 01:04:51
116 Andrea Henson W45 Penistone 01:05:16
117 John Hewitt M75 Barnsley Harriers 01:05:20
118 Amanda Fowler W45 Barnsley Harriers 01:05:22
119 Moira Hunt W60 Goyt Valley Striders 01:05:28
120 Clare Ash W50 01:06:01
121 Nick Whittington M65 Penistone 01:06:18
122 Julia Rolfe W55 Lytham Saint Annes 01:06:24
123 Christine Hill W50 Goyt Valley Striders 01:06:35
124 Daniel Pritchard MSEN 01:06:43
125 Mary Louisa Jones W45 Goyt Valley Striders 01:06:53
126 Julia Carter W45 Goyt Valley Striders 01:06:58
127 Nicky Snook W55 Saddleworth Runners 01:07:32
128 Kelly Ford W40 Barnsley Harriers 01:07:35
129 Christopher Oldfield MSEN 01:07:57
130 Christopher Heginbotham W55 Saddleworth Runners 01:08:12
131 Julia Riding W55 Barnsley Harriers 01:08:16
132 Charlie Barlow M60 Saddleworth Runners 01:08:41
133 William Pritchard MSEN 01:08:43
134 Nigel Bradbury M50 Barnsley Harriers 01:08:46
135 Chris Tetley M60 Goyt Valley Striders 01:09:31
136 Tony Lee M55 01:09:34
137 Emma Moorhouse WSEN Barnsley Harriers 01:09:38
138 Clare Marie Burnett W40 Acre Street Runners 01:09:50
139 Myfanwy Cross WSEN Penistone 01:10:02
140 Emily Smee W40 Marsden Racers 01:10:08
141 Richard Thomas Pegiram M50 01:10:14
142 Christine Bowen W60 Goyt Valley Striders 01:11:15
143 Sarah Hardacre W40 01:11:29
144 Richard Mercer M50 Saddleworth Runners 01:11:45
145 Paul Wheatley M65 Barnsley Harriers 01:12:16
146 Richard Whale M65 Holmfirth Harriers 01:12:33
147 Alison Smith F40 Holmfirth Harriers 01:12:40
148 Amanda Newman W50 Ilkley Harriers 01:13:21
149 Jason Bebbington M45 Acre Street Runners 01:14:16
150 Steven John Rowe M55 Goyt Valley Striders 01:16:42
151 Hillary Farren W55 Rossendale Harriers 01:18:04
152 Jackie Carter W55 Spenborough A.C. 01:18:28
153 John Taylor M65 A.S.R. 01:19:12
154 Paula Mills W50 Barnsley Harriers 01:19:34
155 Liz Walsh W50 Acre Street Runners 01:19:36
156 Howard Friend M55 Mile Shy Club 01:19:46
157 Nadine Darde W45 Acre Street Runners 01:19:53
158 Steve Randall M45 Meltham A.C. 01:21:17
159 Peter Fotheringham M60 Goyt Valley Striders 01:22:15
160 Ian Manners M50 01:23:26
161 Sally Gray W60 Barnsley Harriers 01:24:25
162 Rachel Gray W55 Barnsley Harriers 01:24:26
163 Caroline Batty W40 Barnsley Harriers 01:24:26
164 Lisa Victoria Isam W45 Barnsley Harriers 01:28:18
165 Katrina D'netto W55 Barnsley Harriers 01:28:26
166 Katie Chadwell W55 Barnsley Harriers 01:28:59
167 Kathleen Taylor W65 Barnsley Harriers 01:28:59
168 Jo Bissell W40 Barnsley Harriers 01:29:01
169 Shelal Patel W50 Acre Street Runners 01:30:42
170 Paula Armstrong W50 Acre Street Runners 01:30:42
171 Antonio Cardinale M70 Otley A.C. 01:39:34