Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

27/10/2019 – Clwydian Hills





  
Pos Name Category Club Time
1 Alistair Thornton M23 Loughborough Uni OC 01:16:26
2 Lloyd Taggart M50 Manx Fell Runners 01:16:40
3 Peter Bray M Chorlton Runners 01:18:13
4 Lawrence Eccles M Penny Lane Striders 01:20:04
5 Adam Fieldhouse M23 Loughborough Uni OC 01:24:54
6 Harry Bolton M23 Loughborough Uni OC 01:28:00
7 David Appleton M Bowland Fell Runners 01:28:17
8 Simon Edwards M40 Buckley Runners 01:28:25
9 Al Smithson M Mersey Tri 01:28:51
10 Luke Beresford M Ripley RC 01:28:54
11 Matt Owens M40 Chorlton Runners 01:29:12
12 Michael Corrales M Dark Peak Fell Runners 01:30:32
13 Simon Duckett M40 Tattenhall Runners 01:30:36
14 Richard Evans M50 Altrincham + District AC 01:31:00
15 Darren Fishwick M40 Chorley Harriers 01:32:44
16 Sophie Horrocks W Rossendale Harriers 01:32:51
17 Robert Chambers M40 Tattenhall Runners 01:33:07
18 Nick Biggs M40 Mynydd Du 01:33:27
19 Mark Burley M Macclesfield Harriers 01:33:40
20 Paul Bowes M50 Shrewsbury AC 01:36:25
21 Norman Hayhurst M50 01:36:31
22 Tom Smith M50 Bowland Fell Runners 01:36:31
23 Daniel Jones M Denbigh Harriers 01:36:56
24 Malcolm Fowler M50 Cheshire Hill Racers 01:37:23
25 Graham Smith M40 St Albans Striders 01:37:28
26 Jeremy Randell M50 Meirionnydd RC 01:37:52
27 William Phythian M23 Loughborough Uni OC 01:38:02
28 Alice Swift W Chorlton Runners 01:38:56
29 Mike Clayton M Calder Valley Fell Runners 01:38:59
30 Stuart Russell M40 Calder Valley Fell Runners 01:39:09
31 Simone Capponi M40 Penny Lane Striders 01:40:48
32 John Rolton M Clwydian Range Runners 01:41:00
33 Nick Holmes M60 Tattenhall Runners 01:41:23
34 Jim O'Hara M Helsby Running Club 01:41:38
35 Tim Raffle M50 Altrincham + District AC 01:41:47
36 Stuart Thomas M40 Buckley Runners 01:42:39
37 Leigh Warburton M60 Bowland Fell Runners 01:42:41
38 Lee Carrington M Vale Royal AC 01:42:42
39 Helen Brown W40 Mynydd Du 01:43:25
40 Simon Ellis M50 Chester Triathlon Club 01:43:54
41 Paul Shannon M60 Tattenhall Runners 01:44:27
42 Chris Beadle M40 Holmfirth Harriers 01:44:56
43 Matthew Jones M40 Ripley RC 01:46:27
44 Stephen Nicholls M Wigan Harriers 01:46:59
45 Iain Wood M60 Chester Triathlon Club 01:48:51
46 Richard Borne M50 Abergele Mysteruns 01:49:20
47 Neil Gooding M40 Pensby Runners 01:50:40
48 Jeff Adams M60 Pensby Runners 01:50:44
49 Jonathan Mercer M40 01:50:58
50 Andrew Carruthers M50 Halesowen AC 01:51:05
51 David Green M Pensby Runners 01:51:22
52 Andy Hauser M60 Holmfirth Harriers 01:51:58
53 Greg Wasinski M40 Meirionnydd RC 01:52:06
54 Sallie Holt W40 Wallasey AC 01:52:23
55 Matthew Dowsett M40 01:52:45
56 Andrew Howarth M40 Chester Triathlon Club 01:53:39
57 Helen Buchan W40 Ribble Valley Harriers 01:54:18
58 Jenna Williams W23 Loughborough Uni OC 01:55:36
59 Eddie Lesniak M60 Achille Ratti CC 01:55:52
60 Matthew Davies M40 01:56:18
61 Neil Conway M50 North Leeds Fell Runners 01:57:16
62 Michael O'Rourke M Penny Lane Striders 01:57:39
63 Alan Duncan M60 Bowland Fell Runners 01:57:54
64 Karen Forster W50 Spectrum Striders RC 01:57:57
65 Rebecca Massey W40 Tattenhall Runners 01:58:13
66 Katy Baugh W Denbigh Harriers 01:59:01
67 Craig Mitchley M 01:59:23
68 Will Garton M Clwydian Range Runners 01:59:48
69 Frederick Smith M Clwydian Range Runners 01:59:48
70 Dan Martell M Altrincham + District AC 02:00:17
71 Paul Challender M40 Pensby Runners 02:00:19
72 Lenka Vidamour W Penny Lane Striders 02:01:29
73 Danny Jenkins M60 02:01:45
74 Kenny Forster M60 Spectrum Striders RC 02:02:23
75 Daniel Stubbs M 02:02:54
76 Jessica Smith W40 Wallasey AC 02:03:10
77 Nigel Crompton M50 Pensby Runners 02:03:20
78 John Sedman M50 02:04:35
79 Steven Brown M40 Prestatyn RC 02:05:46
80 Julie Taylor W40 Ivanhoe Runners 02:07:10
81 Jean Shotter W50 Holmfirth Harriers 02:07:15
82 Mick Flatley M Calder Valley Fell Runners 02:14:07
83 Carole Morrison W50 Pensby Runners 02:14:33
84 Lisa Grantham W40 Pensby Runners 02:14:34
85 Frank Whitehead M50 Mere Runners 02:14:38
86 Richard Macilwaine M60 Spectrum Striders RC 02:14:41
87 Sioned Griffiths W Denbigh Harriers 02:14:50
88 Menai Baugh W60 Denbigh Harriers 02:14:58
89 Clare Page W40 02:15:12
90 John Morris M70 Buckley Runners 02:18:06
91 Gary Parker M Pensby Runners 02:20:52
92 Amanda Navin W Altrincham + District AC 02:21:23
93 Wayne Walsh M60 Bowland Fell Runners 02:25:57
94 Ian Thompson M50 02:26:54
95 Tim Gears M40 Oswestry Olympians 02:27:45
96 Matthew Knapper M40 Oswestry Olympians 02:27:50
97 Gary Clarke M40 Oswestry Olympians 02:27:53
98 Alison Butlin W40 Ripley RC 02:32:26
99 Darren Burns M50 02:33:01
100 Jackie Keasley W60 Helsby Running Club 02:33:39
101 Sue Buck W50 Helsby Running Club 02:33:39
102 Thelma James W50 02:34:50
103 Sharon Eaton W50 Tattenhall Runners 02:34:50
104 Jayne Price W Pensby Runners 02:35:09
105 Andrew Sumner M40 Pensby Runners 02:35:10
106 Matt Hail M 02:39:46
107 Nathanael Booker M Macclesfield Harriers DNF