Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

14/09/2019 – Nine Edges Endurance





  
Pos Name Category Club Time
1 Mark Potts M40 02:36:31
2 Hal Roberts M Steel City Striders RC 02:45:13
3 Andy Charlton M 02:45:34
4 Adam Jeays M Sheffield Triathlon Club 02:46:20
5 Edward Cadogan M40 Matlock AC 02:47:09
6 Edward Hinton M York Knavesmire Harriers 02:53:44
7 Martin Gore M 02:54:08
8 Simon Conroy M40 Dark Peak Fell Runners 02:55:28
9 Mark Elwis M50 Matlock AC 02:55:29
10 James Burton M40 02:56:38
11 Luke Osborn M York Knavesmire Harriers 02:58:15
12 Giles Polito M40 02:58:48
13 Chris Lawson M40 Dark Peak Fell Runners 02:59:36
14 Rachel Burton F40 North Derbyshire Running Club 03:00:48
15 Jon West M40 Durham Fell Runners 03:01:22
16 Nigel Barnes M40 Steel City Striders RC 03:01:30
17 Andy Crome M40 03:04:42
18 Andy Ebbens M 03:05:57
19 Kurt Fitch M50 03:07:24
20 Graham Padget M40 03:08:07
21 Simon Pickard M40 Stockport Harriers 03:09:01
22 Ben Burrell M Porter Valley Plodders 03:09:31
23 Sarah Burrell F Porter Valley Plodders 03:09:33
24 Peter Wilmot M50 Matlock AC 03:09:52
25 Ian Lambert M40 Long Eaton RC 03:10:17
26 Mike Jones M Sheffield Triathlon Club 03:11:54
27 Lisa Deacon F40 Notts AC 03:12:20
28 Will Day M50 Steel City Striders RC 03:12:35
29 Andrew Watson M40 Erewash Valley 03:13:52
30 Daniel Stephens M 03:16:11
31 Gillian Allen F Steel City Striders RC 03:16:30
32 Helen Burgess F Steel City Striders RC 03:17:39
33 Kath Sutherland F40 03:18:02
34 Nick Burns M40 Steel City Striders RC 03:20:12
35 Kruger Fitch M40 03:20:52
36 Craig Baird M40 Steel City Striders RC 03:22:06
37 Tom Pagett M York Tri Club 03:22:19
38 Andrew Hunt M60 Cheshire Hash House Harriers 03:22:46
39 Sergei Shkul M40 Steel City Striders RC 03:23:31
40 Louise Gill F 03:25:59
41 Martyn Jones M40 Dark Peak Fell Runners 03:26:51
42 Joseph Buckman M Steel City Striders RC 03:26:59
43 David Owen M40 03:27:25
44 Julie Bembridge F40 Steel City Striders RC 03:28:02
45 Matthew Brennan M40 03:29:25
46 Caroline Greenwood F 03:29:37
47 Daniel Inglis M40 03:30:34
48 Amy Hughes F40 03:30:41
49 David Hughes M40 03:30:42
50 James Smith M40 Wingerworth Wobblers R C 03:30:43
51 Richard Bouglas M Buxton AC 03:30:57
52 Neil Colquhoun M Goyt Valley Striders 03:32:09
53 Chris Shearlock M40 03:32:32
54 Zoe Burrows F40 03:32:43
55 David Swift-Rollinson M50 03:33:09
56 Christopher Newman M40 Danum Harriers 03:33:09
57 Alex Wall M50 Totley AC 03:34:25
58 Mark Platton M50 Steel City Striders RC 03:34:54
59 Dominic Carroll M 03:34:54
60 Glenn Ellis M40 Pennine Fell Runners 03:34:57
61 Toby Britton M40 03:34:58
62 Paul Meiring M40 03:35:03
63 Jason Davidson M40 Ashbourne Triathletes 03:35:04
64 Claire Dutson F Porter Valley Plodders 03:36:56
65 Lee Murray M40 03:36:56
66 Martin Berry M40 03:37:12
67 Carl Saxton M40 03:37:14
68 Darren Bristow M50 Hallamshire Harriers 03:37:19
69 Binit Shah M York Knavesmire Harriers 03:38:28
70 Rosa Sampson Geroski F 03:40:14
71 Nigel Cowey M50 03:40:15
72 David Eagle M40 03:41:17
73 Leigh Harris M40 Uttoxeter Road Runners 03:42:27
74 Madeleine Fforde F 03:45:27
75 Phil Howson M50 Steel City Striders RC 03:47:13
76 Steve Matthews M50 Dark Peak Fell Runners 03:47:15
77 Paul Holden M50 Fatboys Running Club 03:47:15
78 Helen Calder F40 Steel City Striders RC 03:47:32
79 Pippa Powell F40 Steel City Striders RC 03:51:10
80 Steve McQuade M50 Long Eaton RC 03:51:10
81 Clare Trevitt F40 Steel City Striders RC 03:51:11
82 Judith Havenhand F40 03:51:14
83 Jonathan Douglass M 03:51:15
84 Andy Parry M40 Team Derby Runner 03:51:28
85 Nicholas Gant M40 Matlock AC 03:52:37
86 David Ayrton M40 Totley AC 03:53:50
87 James Ellwood M40 Porter Valley Plodders 03:54:53
88 Helen Young F40 Totley AC 03:55:42
89 Mike Bains M40 03:55:43
90 Angie Vanhoozer F 03:57:58
91 Stephen Wooliscroft M40 Wirksworth Running Club 03:58:15
92 Mel McCart M50 03:58:40
93 Paul Fenton M40 Macclesfield Harriers 03:59:36
94 Mark James M40 Steel City Striders RC 04:00:15
95 Steven Barker M 04:00:15
96 Marc Kinch M40 Long Eaton RC 04:02:10
97 Wendy Groom F40 Dark Peak Fell Runners 04:02:50
98 Elizabeth Lakin F40 Long Eaton RC 04:02:50
99 Chris Holah M50 04:03:27
100 Francis Gale M50 04:03:29
101 Dominic McDermott M40 04:03:59
102 Dominic Oates M40 Sheffield Hash House Harriers 04:04:08
103 Alenka Brooks F40 04:07:21
104 Jawad Qasrawi M40 Urban Lycra Collective 04:07:30
105 Tony Adamson M40 Urban Lycra Collective 04:07:36
106 Steph Solomon F Wirksworth Running Club 04:07:38
107 Ed Smallwood M40 04:07:56
108 Eva Taylor F40 Wirksworth Running Club 04:07:58
109 Matthew Wiles M40 04:09:52
110 Will Bromwich M40 04:09:55
111 Tom Wilkins M40 04:09:57
112 Emma Wild F40 Wirksworth Running Club 04:09:58
113 James Tissington M 04:10:06
114 Jill Barrett F 04:11:33
115 Dan Barrett M40 04:11:39
116 Steve Quinn M40 04:11:52
117 Deborah Wooliscroft F Wirksworth Running Club 04:13:36
118 Ruth Forrest F 04:13:37
119 Hayden Mounsher M50 04:13:46
120 Lewis Lawson M 04:13:51
121 Rachel George F Porter Valley Plodders 04:14:11
122 David Appleyard M40 04:14:30
123 Brian Clements M60 Wirksworth Running Club 04:14:31
124 Brian Reynolds M40 Matlock AC 04:15:27
125 Sarah Hastings F50 04:16:09
126 Stephen Wicks M50 Wingerworth Wobblers R C 04:17:15
127 Kamran Malik M50 04:17:32
128 Brian Eyre M40 04:17:43
129 Maggie Gorman F60 North Derbyshire Running Club 04:19:28
130 John Gorman M60 North Derbyshire Running Club 04:19:30
131 John Brierley M50 04:21:13
132 Peter Beck M60 04:21:20
133 Tom Monaghan M50 Plooked Trail Runners 04:21:22
134 John Williams M 04:21:54
135 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 04:22:18
136 Richard Havenhand M40 04:23:04
137 Louise Mcquade F50 Long Eaton RC 04:23:09
138 Jill Davies F50 Steel City Striders RC 04:24:11
139 Daniela Heeg F 04:24:20
140 Susan Ward F50 Totley AC 04:24:26
141 Helen Ross F 04:25:04
142 Alistair Ross M 04:25:05
143 Jessica Hartley F 04:25:06
144 Adrian Howlett M50 04:26:05
145 John Griffiths M40 04:26:06
146 Andrea Williams F40 04:26:42
147 David Lownds M40 04:26:44
148 David Morris M50 Cheshire Hash House Harriers 04:28:00
149 Roger Harrison M60 Cheshire Hash House Harriers 04:28:02
150 David Hine M 04:28:04
151 Dan Howarth M 04:28:06
152 Debbie McCart F50 04:28:30
153 Martin Hirons M40 04:31:18
154 Guy Woodcock M Steel City Striders RC 04:31:59
155 Sallyann Winslow F40 Steel City Striders RC 04:33:13
156 Laura Froggatt F40 Long Eaton RC 04:35:11
157 Clare Eardley F40 Wirksworth Running Club 04:35:13
158 Charlotte Halton F Sheffield Hash House Harriers 04:36:49
159 Julie Eades F40 04:36:50
160 Rooth Tuesday F40 04:38:18
161 Adam Boyfield M40 04:38:19
162 Andy Barron M40 04:40:20
163 Amy Keelan F 04:40:20
164 Philip Eades M40 04:40:23
165 Janet Barron F40 04:40:24
166 Clare Holdsworth F 04:41:33
167 Stuart Chaffe M 04:45:09
168 James Cutter M 04:45:09
169 Rosie Egan F50 Cheshire Hash House Harriers 04:50:11
170 Katy Parker F50 Cheshire Hash House Harriers 04:50:12
171 Eileen McBride F 04:50:52
172 Jason Rowell M40 Royal Air Force 04:59:01
173 Jason Hutchinson M40 05:00:41
174 Wendy McCristal F40 05:03:47
175 Jonathan Russell M40 05:03:57
176 Sarah Gilbertson F40 05:05:03
177 Richard Savery M50 05:05:05
178 Shelley Jackson F40 Strideout 05:06:30
179 Kate Rawlings F 05:10:36
180 Ben Martyn M 05:13:27
181 Daniel Lane M 05:13:29
182 Lindsey Air F Long Eaton RC 05:15:52
183 Sarah Brennan F40 Long Eaton RC 05:15:53
184 Amanda Crossland F40 Strideout 05:26:50
185 Roger Lane M60 Wingerworth Wobblers R C 05:52:12
186 Joe Fox M 05:58:46