Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

12/10/2019 – Langdale





  
Pos Name Category Club Time
1 Finlay Wild MSEN Lochaber Athletic Club 02:00:51
2 Garry Greenhow M40 Ambleside AC 02:09:33
3 Carl Bell MSEN Keswick AC 02:10:10
4 George Foster MSEN Ambleside AC 02:10:55
5 Jack Wood MSEN Ilkley Harriers AC 02:13:45
6 Brennan Townshend MSEN Keswick AC 02:14:15
7 Rob Jebb M40 Helm Hill Runners 02:15:35
8 Sam Fisher MSEN Howgill Harriers 02:18:40
9 Tom Simpson MSEN Ambleside AC 02:19:11
10 Calum Tinnion MSEN Keswick AC 02:19:46
11 Joshua Jardine MSEN Helm Hill Runners 02:20:05
12 Huw Davies MSEN Mercia Fell Runners 02:20:27
13 Rob Fielding M40 Sedbergh School 02:20:37
14 Mario Yeomans MSEN Cumberland Fell Runners 02:20:59
15 Pete Rigby MSEN Helm Hill Runners 02:21:14
16 Ian Holmes M50 Bingley Harriers & AC 02:21:41
17 Kenny Richmond M50 Shettleston Harriers 02:21:46
18 Lova Chechik MSEN Dark Peak Fell Runners 02:22:28
19 Richard McGrath M40 Ellenborough AC 02:22:31
20 Matthew Atkinson MSEN Keswick AC 02:23:02
21 Pete Harrison MSEN Helm Hill Runners 02:23:26
22 Sam Watson MSEN Wharfedale Harriers 02:23:40
23 James Harris MSEN Ambleside AC 02:24:37
24 Mark McGoldrick M40 Wharfedale Harriers 02:25:07
25 Andrew Jebb M40 Bingley Harriers & AC 02:25:55
26 Peter Davies MSEN Dark Peak Fell Runners 02:26:17
27 Andy Laycock MSEN Clayton-le-Moors Harriers 02:26:36
28 Matt Reedy M40 Ambleside AC 02:28:07
29 Ben Kent MU23 Helm Hill Runners 02:28:43
30 Tom Brunt M40 Dark Peak Fell Runners 02:29:27
31 Kieran Hodgson M40 Helm Hill Runners 02:29:58
32 David Cope MSEN Howgill Harriers 02:31:17
33 David Birch M50 Keswick AC 02:31:33
34 Carlton Rowlands MSEN Team Vibram 02:31:44
35 Michael Malyon MSEN Baildon Runners 02:31:55
36 Neal Crampton M40 Pudsey & Bramley AC 02:31:59
37 Paul Tierney MSEN Ambleside AC 02:32:05
38 Kelli Roberts WSEN Helm Hill Runners 02:32:22
39 Harvey Lord MSEN Black Combe Runners 02:32:25
40 Richard Mellon M40 Bowland Fell Runners 02:32:41
41 Chris Webb MSEN Glossopdale Harriers 02:33:01
42 Brendon Taylor M40 Rossendale Harriers & AC 02:33:29
43 Matthew Fretwell MSEN Settle Harriers 02:34:23
44 Ben Kelsey MSEN Dark Peak Fell Runners 02:35:17
45 Steven Jacques M40 02:35:21
46 Will Herman M40 Clayton-le-Moors Harriers 02:35:25
47 Ian Symington M40 02:37:09
48 Tim Grimwood MSEN Swaledale Runners 02:37:20
49 Chris Perry MSEN Matlock Athletic Club 02:37:55
50 Mark Clarkson MSEN Northumberland Fell Runners 02:38:48
51 Chris Owens MSEN 02:39:11
52 Adam Jackson M40 Northern Fells Running Club 02:39:14
53 John Ockenden MSEN Bowland Fell Runners 02:39:33
54 Mike Robinson M50 Dark Peak Fell Runners 02:39:42
55 Peter Watson MSEN Matlock Athletic Club 02:39:53
56 Jacob Tonkin MSEN Keswick AC 02:40:08
57 Dave Ward M40 Pennine Fell Runners 02:40:19
58 Thomas Dobbing MSEN Durham Fell Runners 02:40:22
59 Jamie Lawler M40 Keswick AC 02:40:26
60 Mark Whittaker M40 02:40:36
61 James Edwards M40 Lonsdale Fell Runners 02:40:36
62 Ross Spalding MSEN Ochil Hill Runners 02:41:01
63 Andy Gibbons MSEN Warrington Road Runners 02:41:09
64 James Allard MSEN Wharfedale Harriers 02:41:16
65 Christopher Balderson M50 Bowland Fell Runners 02:41:16
66 Jack Simpson MSEN Helm Hill Runners 02:41:39
67 Bob Johnston M40 Dark Peak Fell Runners 02:42:05
68 Jack Foxall M40 Dark Peak Fell Runners 02:42:08
69 Stuart Heaviside MSEN Barlick Fell Runners 02:42:18
70 Scott Morley MSEN Eden Runners 02:42:32
71 Chris Huggett MSEN 02:42:35
72 Sam Downey M40 Keighley & Craven AC 02:43:10
73 Tim Perry MSEN 02:43:12
74 John Allan MSEN Calder Valley Fell Runners 02:43:26
75 James Baron M50 Helm Hill Runners 02:43:37
76 Karl Steinegger MSEN Ambleside AC 02:44:42
77 Jez Brown M40 Buckley Runners 02:45:16
78 Steve Birkinshaw M50 Borrowdale Fell Runners 02:45:31
79 James Warburton MSEN Harrogate Tri Club 02:45:37
80 Neil McKenzie M40 Ambleside AC 02:45:43
81 Nick Leigh MSEN 02:45:44
82 Sharon Taylor W40 Helm Hill Runners 02:46:33
83 Ross Bibby MSEN Valley Striders AC 02:46:46
84 Nathanael Booker MSEN Macclesfield Harriers & AC 02:47:18
85 Colin Allott MSEN Goyt Valley Striders 02:47:30
86 Darren Fishwick M40 Chorley Athletic And Triathlon Club 02:47:43
87 Matt Tomkins MSEN 02:48:13
88 Christopher Barnes M40 Dee Orienteering 02:48:32
89 Martin Holroyd M50 Settle Harriers 02:48:48
90 Ellis Bland MSEN Bowland Fell Runners 02:48:55
91 Neil Hardiman M50 Clayton-le-Moors Harriers 02:48:59
92 Annie Roberts WSEN Todmorden Harriers 02:49:08
93 Benjamin Hoyle M40 Barlick Fell Runners 02:50:10
94 David Siska MSEN 02:50:17
95 Dave Nuttall M50 Bowland Fell Runners 02:50:22
96 Philip Pearson M60 Northern Fells Running Club 02:50:25
97 James Williamson MSEN Clayton-le-Moors Harriers 02:50:31
98 Tom Lynch MSEN Otley AC 02:50:53
99 Ian Hawley MSEN Ripley Running Club 02:51:30
100 Andrew Britton M40 Wharfedale Harriers 02:51:50
101 John Millen M40 Black Combe Runners 02:51:58
102 Richard Bolton M40 Pennine Fell Runners 02:52:14
103 Anna Lupton W40 Black Combe Runners 02:52:16
104 Alistair Cox M40 Tinto Hill Runners 02:52:46
105 Gary Thorpe M50 Ambleside AC 02:52:52
106 Donny Walker M40 RAF Athletics 02:53:07
107 Gwilym Jones MSEN 02:53:18
108 Richard Hudson M40 Macclesfield Harriers & AC 02:53:27
109 Mark Webster M50 Keswick AC 02:53:51
110 Dave Sykes M40 Dark Peak Fell Runners 02:53:54
111 Majka Kunicka WSEN Dark Peak Fell Runners 02:53:57
112 Jules Coleman M50 Lonsdale Fell Runners 02:54:40
113 David Williams MSEN Ellenborough AC 02:54:47
114 Reuben Kouidri MU23 02:54:47
115 Matt Dunn. M40 Holcombe Harriers 02:55:04
116 Dave Robson M40 Ilkley Harriers AC 02:55:14
117 Colin Moses M50 Wharfedale Harriers 02:55:34
118 Oliver Wade MSEN Bowland Fell Runners 02:55:37
119 Leigh Warburton M60 Bowland Fell Runners 02:55:45
120 Paul Swindles M40 Pennine Fell Runners 02:56:15
121 Al Smithson MSEN Mersey Tri 02:56:18
122 Richard Snowden M50 Totley AC 02:56:30
123 Dave Garner M50 Todmorden Harriers 02:57:38
124 Claire Nance WSEN Lonsdale Fell Runners 02:57:44
125 Ed Richardson M40 Dark Peak Fell Runners 02:58:31
126 Mark Harris M40 02:58:56
127 Luke Beresford MSEN Ripley Running Club 02:58:58
128 Martin Lane MSEN Helm Hill Runners 02:59:10
129 Simon Pickard M40 Stockport Harriers & AC 02:59:35
130 Tom Leather MSEN Tattenhall Runners 02:59:38
131 Mike Johnson M50 Bowland Fell Runners 02:59:40
132 Tom Pape M40 Dark Peak Fell Runners 02:59:53
133 Hayley Evans W40 Buckley Runners 02:59:55
134 Dan Walmsley M40 Highland Hill Runners 03:00:06
135 Mark Burley MSEN Macclesfield Harriers & AC 03:00:08
136 Paul Freeman MSEN 03:00:10
137 Sean Giblin M40 03:00:33
138 Lucy Scott WSEN 03:00:37
139 Jim Masters M40 Cumberland Fell Runners 03:01:13
140 Dave Stephenson M50 Bingley Harriers & AC 03:01:17
141 Peter Murphy M50 Tynedale Harriers & AC 03:01:45
142 Bryony Halcrow WSEN Harrogate Harriers & AC 03:02:39
143 Mick Loftus M50 Valley Striders AC 03:04:09
144 Tim Campbell M40 Astley & Tyldesley Road Runners 03:04:55
145 Ian Ferguson M50 Bingley Harriers & AC 03:05:04
146 Wayne Collins M40 03:05:09
147 Mick Procter M50 Clayton-le-Moors Harriers 03:06:06
148 Ben Frankel M40 OneLife Triathlon 03:07:40
149 Alex Chesters MU23 03:07:51
150 Edward Poulter MSEN 03:08:01
151 Sue Richmond W40 Pennine Fell Runners 03:08:04
152 Andrew Bryan M40 Ambleside AC 03:08:38
153 Sam Allsopp MSEN Settle Harriers 03:09:08
154 Christopher Atherton MSEN Ambleside AC 03:09:17
155 Roy Gibson M50 Kendal Amateur Athletic Club 03:09:19
156 Richard Timms M50 Settle Harriers 03:09:36
157 Derek Chetwin MSEN Matlock Athletic Club 03:09:46
158 Ivan Holroyd M40 Keswick AC 03:09:59
159 Alan Clarke MSEN 03:10:10
160 Lucy Burnett W40 Keswick AC 03:10:22
161 Nigel Jeff M50 Buxton AC 03:11:09
162 Andrew Stimson MSEN 03:11:34
163 David White M50 Kilmarnock Harrier & Athletic Club 03:11:44
164 Matt Machouki M50 Scarborough Athletic Club 03:11:57
165 Bianca Dyer W40 Helm Hill Runners 03:12:02
166 Hinda Hardaker W40 Keighley & Craven AC 03:12:12
167 Ross Bell MSEN Swaledale Outdoor Club 03:12:13
168 Hugh Lindsay MSEN 03:12:22
169 John Messenger M40 Northern Fells Running Club 03:12:22
170 Andy Armstrong M50 Clayton-le-Moors Harriers 03:12:26
171 Barry Wilkinson M50 Borrowdale Fell Runners 03:12:59
172 Lance Taylor MSEN 03:13:01
173 Helen Wood WSEN Ilkley Harriers AC 03:13:03
174 Daniel Latham MSEN Buxton AC 03:13:08
175 Paul Hodgson M40 Durham Fell Runners 03:13:20
176 Littledave Cumins M40 Mow Cop Runners 03:13:38
177 James Morrison M40 Tiverton Harriers 03:13:50
178 David McChesney MSEN 03:14:01
179 Kristina Schou Madsen WSEN Kolding Motion 03:14:26
180 Robert Halstead M50 Todmorden Harriers 03:14:52
181 David Parkington M50 Preston Harriers 03:14:59
182 Kieron Larkin MSEN 03:15:06
183 Jenny Caddick W40 Dark Peak Fell Runners 03:15:09
184 Paul Wilson M40 Northern Fells Running Club 03:15:14
185 Tim Raffle M50 Altrincham & District Athletic Club Limited 03:15:15
186 Robin Hoffmann M40 Glossopdale Harriers 03:15:28
187 Sarah Andrew WSEN Glossopdale Harriers 03:15:36
188 Will Buckton MSEN Settle Harriers 03:15:53
189 Chris Bird M40 Durham Fell Runners 03:15:59
190 David Colgan MSEN 03:16:11
191 Mark Bentley M50 Hook Runners 03:16:13
192 Jim Roberts M50 Keighley & Craven AC 03:16:22
193 Peter Agnew M50 Buckley Runners 03:16:34
194 John Boothman M50 Barlick Fell Runners 03:16:35
195 Michael Clayton MSEN Calder Valley Fell Runners 03:16:38
196 Matthew Hirst M40 Bowland Fell Runners 03:16:49
197 Suzy Devey W40 Lochaber Athletic Club 03:16:53
198 Paul Barnett M40 03:16:56
199 James Roddis M40 03:17:37
200 David Hakes MSEN Dark Peak Fell Runners 03:18:15
201 Dave McGuire M50 Wharfedale Harriers 03:18:15
202 Andrew Priory M50 Clayton-le-Moors Harriers 03:18:33
203 Adam Hayden MSEN Dark Peak Fell Runners 03:19:26
204 Kim Baxter W40 Dark Peak Fell Runners 03:19:36
205 Tom Whittington M40 Macclesfield Harriers & AC 03:19:42
206 Dave Roberts M50 FRA 03:19:44
207 David Riding M40 Achille Ratti 03:20:00
208 Jon Sharples M60 Clayton-le-Moors Harriers 03:20:12
209 Pete Lloyd MSEN Keighley & Craven AC 03:20:39
210 Matthew Bourne M50 Bowland Fell Runners 03:20:46
211 Mark Richmond MSEN Settle Harriers 03:21:01
212 Chris Usher M40 Newburgh Nomads RC 03:21:10
213 Robert Green MSEN Achille Ratti 03:21:22
214 Chris Taylor M50 Lostock AC 03:21:31
215 Tyrone Lewis M50 Dallam Running Club 03:21:49
216 Keith Murray M50 Teviotdale Harriers 03:21:51
217 Andrew Wright M40 Calder Valley Fell Runners 03:21:52
218 Richard Garside M40 Ochil Hill Runners 03:21:56
219 Darren Parker M50 Cumberland Fell Runners 03:21:56
220 Tim Dempsey MSEN Wharfedale Harriers 03:22:21
221 Paul Walwyn MSEN Dark Peak Fell Runners 03:22:37
222 Boyd Brad M40 03:22:49
223 Steve Swallow M50 Macclesfield Harriers & AC 03:23:03
224 Natasha Fellowes W50 Chorley Athletic And Triathlon Club 03:23:16
225 Paul Simpson M50 Ambleside AC 03:23:42
226 Clive Allen M50 Helm Hill Runners 03:24:15
227 Chris Clay M40 Dark Peak Fell Runners 03:24:15
228 David Almond M50 03:24:31
229 Oliver Cook M50 Long Eaton Running Club 03:24:32
230 Bill Beckett M50 Chorley Athletic And Triathlon Club 03:24:49
231 Andy Dickenson M50 Dark Peak Fell Runners 03:24:59
232 Neil Weightman M50 03:25:16
233 Neil McGoun MSEN Orion Harriers 03:25:19
234 David Naughton M50 Clayton-le-Moors Harriers 03:25:29
235 Carlos Bedson M50 Cheshire Hill Racers 03:25:36
236 Neil Swan M40 Prestwich AC 03:25:44
237 Stuart Thomas M40 Buckley Runners 03:25:51
238 Chloe Lumsdon WSEN Helm Hill Runners 03:26:11
239 Andrew Hearle M60 Mercia Fell Runners 03:26:30
240 Graham Brown M50 Macclesfield Harriers & AC 03:26:57
241 Rachel Findlay-Robinson WSEN Keswick AC 03:27:22
242 Rob Allen M40 Keswick AC 03:27:33
243 Antonia Fan WSEN Skyrac Athletic Club 03:27:41
244 Ian Porter M50 South Ribble Orienteering Club 03:27:44
245 Chris Curtis M50 Northern Fells Running Club 03:27:47
246 Aaron Walmsley MSEN Bowland Fell Runners 03:27:48
247 Andrew Hallam MSEN Holcombe Harriers 03:27:54
248 Clare Cummings WSEN 03:27:59
249 Alice Rigby WU23 New Marske Harriers Club 03:28:01
250 Ellen Downs WU23 Dark Peak Fell Runners 03:28:02
251 Sophie Fosker W40 Bowland Fell Runners 03:28:04
252 Ralph Baines M50 Clayton-le-Moors Harriers 03:28:16
253 Gavin Haworth M40 03:28:20
254 Sam Gibbs M40 Helm Hill Runners 03:28:30
255 Neil Pettie M40 Macclesfield Harriers & AC 03:28:32
256 Paul Law MSEN 03:28:34
257 Will Smith MSEN Bowland Fell Runners 03:29:00
258 Peter Kirby MSEN Bowland Fell Runners 03:29:02
259 Michael Duffield M50 Ilkley Harriers AC 03:29:03
260 Alison Wainwright W50 Dark Peak Fell Runners 03:29:17
261 Kenneth Taylor M70 Rossendale Harriers & AC 03:29:22
262 Will Carver M40 Halifax Harriers & AC 03:29:25
263 Matt Searson M40 03:29:28
264 Leanne Ayres WSEN Ambleside AC 03:29:32
265 Vicky Thornton W50 Forth Valley Orienteers 03:29:52
266 Robert Cutting M40 Fat Boys Running Club 03:30:14
267 Richard Smith MSEN Ambleside AC 03:30:19
268 Monica Padilla WSEN Wharfedale Harriers 03:30:35
269 Tricia Everett WSEN Elvet Striders 03:30:36
270 Stephen Radcliffe M40 Rossendale Harriers & AC 03:30:43
271 Helen Price W40 Harrogate Harriers & AC 03:31:00
272 Nicholas Cooper M40 Southern Navigators Orienteers 03:31:34
273 Mark Midgley M50 Bowland Fell Runners 03:31:53
274 Adam Kouidri MSEN 03:33:13
275 Tim Brooks M50 Calder Valley Fell Runners 03:33:16
276 Youcef Kouidri MSEN 03:33:16
277 Ashley Kay M60 Dark Peak Fell Runners 03:33:18
278 Tim Sterland MSEN 03:33:26
279 Joanne Worboys-Hodgson W40 Denby Dale Athletics Club 03:33:52
280 David Jackson M40 Achille Ratti 03:33:58
281 Tony Marlow M50 Lostock AC 03:34:05
282 Daryl Tacon M40 Cumberland Fell Runners 03:34:15
283 Graham Jordan M40 Middleton Harriers AC 03:34:22
284 John Hayes M50 Ilkley Harriers AC 03:34:25
285 Neil Wilkes M40 Mercia Fell Runners 03:34:28
286 Rowena Browne W50 Bowland Fell Runners 03:34:49
287 Jim Paxman M60 Dark Peak Fell Runners 03:35:29
288 Charlie Bradshaw WSEN Keswick AC 03:35:43
289 James McMurtry M50 Ashbourne Running Club 03:35:47
290 Lewis Ashton M50 Dark Peak Fell Runners 03:35:56
291 Kate Ayres W60 Ambleside AC 03:36:02
292 Rebecca Wadeson WSEN Skelmersdale Boundary Harriers 03:36:03
293 Maria Cook W40 Skelmersdale Boundary Harriers 03:36:04
294 Kirsty Patten WSEN Todmorden Harriers 03:36:26
295 Angela Wilson W40 Northern Fells Running Club 03:37:33
296 Christopher Everett MSEN Elvet Striders 03:37:58
297 Roderick Pugh M60 Kilmarnock Harrier & Athletic Club 03:38:19
298 Paul Cook M40 Durham Fell Runners 03:39:26
299 Phil Hodgson M60 Todmorden Harriers 03:39:38
300 Peter Riley MSEN 03:39:48
301 Andrew Haworth MSEN Trawden Athletic Club 03:39:50
302 Rachel Slattery W50 Helm Hill Runners 03:40:07
303 Marie Robson W50 Helm Hill Runners 03:40:08
304 Andrew Hubert M40 03:40:19
305 Andrew Firth M60 Clayton-le-Moors Harriers 03:40:32
306 Les Barker M50 Cumberland Fell Runners 03:40:35
307 Eric Hildrew M40 03:40:50
308 Alex Venn M50 03:41:13
309 Randolph Haggerty M50 Kirkstall Harriers 03:41:19
310 John Thompson M50 Newburgh Nomads RC 03:41:30
311 Honor Thompson W40 Skelmersdale Boundary Harriers 03:41:31
312 Christopher Kelsey M60 Wells City Harriers 03:42:33
313 Rob Crawford M40 Howgill Harriers 03:43:18
314 Tom Hayward MSEN 03:43:38
315 Adam Todd MSEN 03:43:42
316 Daniel Grose M50 Ambleside AC 03:45:06
317 Dave Baglee M50 Eden Runners 03:45:48
318 Simon Frost M40 03:46:09
319 Josie Greenhalgh W40 Lostock AC 03:46:52
320 Adam Malloy MSEN Northumberland Fell Runners 03:47:10
321 Lorna Ascroft W40 Carnethy Hill Racing Club 03:47:27
322 Eddie Lesniak M60 Achille Ratti 03:47:33
323 Steve Wathall M60 Black Combe Runners 03:48:46
324 Jim Londesborough M50 03:49:11
325 Andy Poole M50 Saddleworth Runners Club 03:50:26
326 Peter Cobley M40 Saddleworth Runners Club 03:50:29
327 Richard Campbell M40 Rossendale Harriers & AC 03:51:28
328 Alice Willson WSEN Glossopdale Harriers 03:52:14
329 Simon Stansfield M40 Clayton-le-Moors Harriers 03:52:42
330 David Patrick M50 Ashbourne Running Club 03:52:51
331 Simon Fox M50 Macclesfield Harriers & AC 03:53:14
332 Kyla Bennett W40 Lancaster Runners 03:53:23
333 Stephen Atherton M60 Ambleside AC 03:53:48
334 Simon Theobald M50 Helm Hill Runners 03:54:16
335 Lesley Malarkey W70 Keswick AC 03:55:26
336 Martyn Price M50 Harrogate Harriers & AC 03:55:48
337 Denise Tunstall W50 Durham Fell Runners 03:56:41
338 John Leech M50 Dallam Running Club 03:56:45
339 Scott Watson M40 Hyde Park Harriers 03:57:29
340 Jonathan Tombs M40 Eden Runners 03:57:36
341 Andrew Case MSEN 04:00:24
342 Nigel Briggs M50 North York Moors AC 04:02:00
343 David Tait M70 Dark Peak Fell Runners 04:02:23
344 Richard Fletcher M50 04:03:12
345 Mark Sammon M40 SELOC 04:03:45
346 Sam Healy M40 North York Moors AC 04:08:06
347 John Graham M50 Bowland Fell Runners 04:08:17
348 Pete Jobes MSEN Heaton Harriers & AC 04:08:29
349 Daniel Baron MSEN Calder Valley Fell Runners 04:09:06
350 Richard Slack M50 Claremont Road Runners 04:09:52
351 Thomas Keegan M50 Howgill Harriers 04:10:15
352 Friedrich-Wilhelm Duenbier M60 Newburgh Nomads RC 04:10:34
353 Wally Coppelov M60 Newburgh Nomads RC 04:10:34
354 Nick Harris M70 Rossendale Harriers & AC 04:11:41
355 Kirsty Struthers WSEN North York Moors AC 04:12:49
356 Kimberley Skiba WSEN North York Moors AC 04:12:52
357 Jim Maxfield M60 Newburgh Nomads RC 04:16:45
358 Mike Roberts MSEN Horsforth Fellandale Club 04:17:04
359 Nicholas Smith M40 04:17:21
360 Tanya Shepherd WSEN Horsforth Fellandale Club 04:17:45
361 Clare Smurthwaite W40 Keighley & Craven AC 04:18:04
362 Lucie Kelly W40 Achille Ratti 04:18:19
363 Steve Milner M50 Wharfedale Harriers 04:22:12
364 Anne Milner W50 Wharfedale Harriers 04:22:13
365 Charlotte Wetton WSEN Cumberland Fell Runners 04:22:46
366 Alison Bramall W60 Ambleside AC 04:23:54
367 Mary Edgerton W50 Pennine Fell Runners 04:23:54
368 David Gill M50 Denby Dale Athletics Club 04:27:04
369 Susan Scott W40 Elvet Striders 04:29:33
370 Stuart Scott MSEN Elvet Striders 04:29:34
371 Debbie Cooper W40 Bowland Fell Runners 04:30:22
372 Dennis Kentrop M50 Macclesfield Harriers & AC 04:30:24
373 Giles Robertson M40 Dulwich Runners AC 04:30:27
374 Helen Harrison WSEN Barlick Fell Runners 04:32:55
375 James Thompson MU23 Liverpool Pembroke & Sefton H AC 04:34:39
376 David Wotton M40 Claremont Road Runners 04:37:07
377 Michael Boyle MSEN 04:38:04
378 Graham Lloyd M50 Calder Valley Fell Runners M4-7
379 David Wilson M50 Bowland Fell Runners M6-7
380 Philip Withnall MSEN Lonsdale Fell Runners Rtd
381 Alex Braysford M40 Clayton-le-Moors Harriers Rtd
382 Jenny Rice WSEN Helm Hill Runners Rtd
383 Martin Walsh M70 Bowland Fell Runners Rtd
384 Richard Baxter M50 Dark Peak Fell Runners Rtd
385 Karen Goodyear W60 Ambleside AC Rtd
386 Stevie Clare W40 Rtd
387 Mark Irving MSEN Bowland Fell Runners Rtd
388 Jackie Keasley W60 Helsby Running Club Rtd
389 Tom Middleton MSEN Eden Runners Rtd
390 Christian Hodgson M40 Vegan Runners UK Rtd
391 Matt Tupling M40 Rtd
392 Zoe Avner WSEN Rtd
393 Steve Green MSEN Rtd
394 Richard Tait M60 Ambleside AC Rtd
395 Kate O'Donoghue W50 Rtd
396 Carl Topham MSEN Rtd