Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

15/09/2019 – Lake District Mountain Trial - Medium





  
Pos Name Category Club Time
1 Zoe Harding F Edinburgh University Hare And Hounds 03:15:34
2 Robert Finch M Southampton Orienteering Club 03:54:58
3 Matthew Smith MV50 Forth Valley Orienteers 04:06:38
4 Matthew Pickering M UBOC 04:07:49
5 Steph Jones F Ambleside AC 04:10:56
6 Charlie Mcintosh MV50 Pudsey & Bramley AC 04:11:07
7 Colin Valentine MV50 Keswick AC 04:13:33
8 Michelle Foxwell FV40 Ambleside AC 04:26:49
9 Matthew Seddon M Pudsey & Bramley AC 04:27:21
10 Simon Oxley MV50 Settle Harriers 04:30:42
11 Geoff Briggs MV60 Pennine Fell Runners 04:32:17
12 Malcolm McMillan M Helm Hill Runners 04:33:47
13 Lucie Todhunter F SROC Red Rose Orienteering Club 04:38:36
14 Matt Foxwell MV40 Kendal Amateur Athletic Club 04:41:05
15 Rebekah Beadle FV50 Lakeland Orienteering Club 04:42:17
16 Joe Murphy MV50 SROC Red Rose Orienteering Club 04:42:52
17 Martha Hart F Dark Peak Fell Runners 04:45:59
18 Paul Taylor MV50 Saddleworth Runners Club 04:49:43
19 Rowena Browne FV50 Bowland Fell Runners 04:51:36
20 Alice Fellbaum F Ambleside AC 04:56:19
21 Michael Buckenham MV40 05:03:07
22 Edmund Rooney MV50 Lauderdale Limpers Running Club 05:07:28
23 Catherine Wilson FV40 Rossendale Harriers & AC 05:11:01
24 Oli Read M Eborienteers 05:13:18
25 Iain Bell MV50 Deeside Orienteering Club 05:15:16
26 David Fountain M Wharfedale Harriers 05:15:40
27 Paul Simpson MV50 Ambleside AC 05:18:21
28 Mick Garratt MV60 Esk Valley Fell Club 05:25:00
29 Sally Hempsell FV50 Ambleside AC 05:25:22
30 Chris Clay MV40 Dark Peak Fell Runners 05:29:29
31 Katie Godfrey F Royston Runners 05:29:50
32 Debbie Thompson FV60 Borderliners OC 05:38:16
33 Jenny Russell FV40 Northern Fells Running Club 05:40:02
34 Derek Fryer MV60 Lakeland Orienteering Club 05:42:23
35 Andrew Blanshard M 05:45:17
36 Paul Hunt MV50 Goyt Valley Striders 05:50:04
37 Wendy Dodds FV60 Clayton-le-Moors Harriers 05:50:33
38 Richard Townsend MV50 Saltwell Harriers 05:52:24
39 Lewis Johnston M Warrington Road Runners 05:53:26
40 Sue Carter FV50 South London Orienteers 05:54:28
41 Alison Bramall FV60 Ambleside AC 05:58:19
42 Graham Arthur MV70 Highland Hill Runners 06:01:04
43 Julian Warren MV50 Northern Navigators 06:03:28
44 Timothy May MV50 ESOC 06:50:42
45 Trevor Matty MV50 Dark Peak Fell Runners 07:06:44
46 Charles Vereker M 07:08:42
47 Georgina Wilkins F M6-7
48 Christine Goulding FV50 Borderliners OC Rtd