Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/08/2019 – Ochil 2000s





  
Pos Name Category Club Time
1 James Espie MS Deeside Runners 03:11:52
2 Stewart Whitlie M50 Carnethy Hill RC 03:26:44
3 Michael Reid M40 Carnethy Hill RC 03:29:49
4 Robert Hamlin MS Westerlands Cross Country Club 03:35:29
5 Stephen Winter M40 Shettleston Harriers 03:38:23
6 Francisco Javier Cabrera Valdes MS Highland Hill Runners 03:40:56
7 Joshua Cook MS Scooniehill Running Club 03:48:12
8 John Connaghan M40 Shettleston Harriers 03:48:56
9 James Beattie M40 Lothian 03:53:21
10 Andrea Priestley F50 Ochil HR 03:53:29
11 James Ashworth M40 Ochil HR 03:54:28
12 Alexandre David MS 03:58:43
13 Jake Willis M40 Lochaber 03:59:35
14 Daniel Lavin MS Carnethy Hill RC 03:59:40
15 Ewan Jack M40 Ochil HR 04:05:23
16 Vivian Scott MS 04:05:28
17 Scuz Wingrove F40 04:06:32
18 Jenny Gillies FS Spey Runners 04:06:41
19 Stuart Pringle M40 Deeside Runners 04:07:28
20 Dan Walmsley M40 Highland Hill Runners 04:11:11
21 Rob Wilson M40 Penicuik Harriers 04:12:02
22 Anne-Sophie Ruget FS Carnethy Hill RC 04:17:20
23 Lloyd Clayburn MS 04:17:38
24 Gary Longhurst M50 Ochil HR 04:18:02
25 Michelle Hetherington F50 Carnethy Hill RC 04:18:47
26 Kathryn Campbell FS Pitreavie Endurance 04:18:53
27 Kevin Davie MS Carnegie 04:19:21
28 Tom Vasepuru MS Ochil HR 04:19:33
29 Geoff Clarke MS __other 04:22:26
30 Dan Taylor M40 Todmorden Harriers 04:22:53
31 Duncan Gibb MS 04:25:33
32 Ally McColl MS 04:26:54
33 Jonathan Millar M50 04:27:59
34 Stephen Scheuerl M40 Wee County Harriers 04:35:12
35 Iain Walker M40 Westerlands Cross Country Club 04:35:24
36 Scott Robson MS Carnethy Hill RC 04:36:14
37 Owen O'neill MS Westerlands Cross Country Club 04:36:34
38 David Kerr M40 Highland Hill Runners 04:37:37
39 Rory Mitchell M40 Harmeny AC 04:38:27
40 Rachel Dance FS 04:39:09
41 Paul Manson MS 04:39:32
42 Ross Brannigan MS Ochil HR 04:41:58
43 Lucas Lefevre MS Carnethy Hill RC 04:43:01
44 Egle Laurinaityte FS Carnegie 04:43:25
45 Campbell (George) Ryan M40 Ochil HR 04:44:37
46 Sam Gillies MS 04:45:36
47 Struan Robertson MS 04:47:36
48 Declan McGrellis M40 BARF 04:49:25
49 Alex Kinninmonth MS Carnethy Hill RC 04:52:01
50 Ian Johnson M60 Dark Peak Fell Runners 04:52:17
51 VÝctor Insausti ArÓnega MS 04:52:38
52 Katie Henderson F40 Deeside Runners 04:55:19
53 John MacEwan M50 Ochil HR 04:57:27
54 Richard Ingram M40 Cosmic Hillbashers 05:02:13
55 Anna Szafranska F40 05:02:41
56 Gordon Reeks MS 05:02:59
57 Mary Lye F40 Carnethy Hill RC 05:03:09
58 Matthew Jones M40 Carnethy Hill RC 05:03:09
59 Juliane Friedrich FS Penicuik Harriers 05:04:44
60 Stuart McMillan MS Carnethy Hill RC 05:05:58
61 Duncan Davis M50 Carnethy Hill RC 05:13:53
62 Chris Furse M50 Westerlands Cross Country Club 05:14:34
63 Katy Baxter F40 Ochil HR 05:14:42
64 Felix Erben MS 05:18:01
65 Sarah Brady FS 05:18:19
66 Carole Fortune F50 Gala Harriers 05:20:22
67 Russ Valentine M50 Falkland Trail Runners 05:24:35
68 Emmanuel Sturne MS 05:25:26
69 Andrew Fullwood M50 Westerlands Cross Country Club 05:26:32
70 Bertrand Leroy M40 05:27:31
71 Chris Wilkinson MS Highland Hill Runners 05:32:53
72 Manouk Bakermans FS Highland Hill Runners 05:32:53
73 Kenneth Fordyce M40 Carnethy Hill RC 05:35:50
74 Sandy Dunn M60 Wee County Harriers 05:35:57
75 Elspeth Kirkpatrick F40 Wee County Harriers 05:35:57
76 Andrew Harris M40 05:37:19
77 Stewart Reid M50 Tayside Orienteers 05:39:04
78 Gerard Campbell M50 __other 05:41:43
79 Simon Puttock M60 Stirling Triathlon Club 05:43:56
80 David Atkin M60 Westerlands Cross Country Club 05:47:05
81 John Leech M50 Dallam Running Club 05:50:35
82 Stephen Beveridge M50 Wee County Harriers 05:53:51
83 Iain Thomson M70 Strathearn Harriers 05:55:41
84 James Michie M40 Wee County Harriers 06:01:26
85 Jane Anderson F50 06:01:26
86 Ian McFarlane M50 Wee County Harriers 06:18:21
87 Jason Davies M40 06:18:21
88 Paul Fowler M40 Ochil HR 06:18:21