Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

14/09/2019 – Lost Shepherd





  
Pos Name Category Club Time
1 Chris Phillips M Saddleworth Runners 01:58:51
2 Ethan Hassell M Wharfedale 02:02:56
3 Tim Campbell M40 Astley And Tyldesley R 02:03:10
4 Matthew Warters M Wharfedale 02:03:44
5 Duncan Cannon M Todmorden Harriers 02:06:41
6 Paul Hobbs M40 Todmorden Harriers 02:07:45
7 Annie Roberts W Todmorden Harriers 02:07:58
8 Iain Illstone M Calder Valley Fell Runners 02:08:55
9 Ed Gamble M50 Cheshire Hill Racers 02:11:42
10 Paul Targett M50 Holcombe Harriers 02:16:24
11 Sean Willis M50 Saddleworth Runners 02:19:17
12 Dominic Howgill M40 02:20:10
13 Mark Wharton M50 Calder Valley Fell Runners 02:21:01
14 Craig Neville M40 02:22:07
15 Rob Rawlinson M40 Calder Valley Fell Runners 02:22:45
16 Ricky Parrish M Todmorden Harriers 02:23:00
17 Tristan Langlois M40 Todmorden Harriers 02:23:28
18 Pete Rolls M 02:24:02
19 Shaun Jackson M40 Altrincham 02:24:09
20 Brian Horrocks M60 Clayton Le Moors Harriers 02:25:19
21 Ben Holmes M Todmorden Harriers 02:28:10
22 Annabel Mason WU23 Wakefield Harriers 02:28:23
23 Carl Murray M Astley And Tyldesley R 02:29:09
24 Anthony McCarthy M50 Meltham AC 02:29:20
25 Roy Gardner M50 02:30:22
26 Graham Jordan M40 Middleton Harriers AC 02:30:42
27 Christopher Roberts M Saddleworth Runners 02:31:01
28 Jorden Burke M Middleton Harriers AC 02:33:25
29 Stewart McConnell M40 Halifax Harriers AC 02:37:32
30 Toby Sydes M50 Calder Valley Fell Runners 02:37:41
31 Robert Halstead M50 Todmorden Harriers 02:38:34
32 Kevin Jones M50 Saddleworth Runners 02:39:10
33 Catherine Holden W40 Calder Valley Fell Runners 02:39:30
34 Jim Harris M40 Stainland Lions 02:39:48
35 Richard Butterwick M40 Todmorden Harriers 02:40:25
36 James Cooke M Calder Valley Fell Runners 02:41:12
37 Martin Shuttleworth M50 Lostock AC 02:41:43
38 Brian Hutson M50 Meltham AC 02:42:48
39 Andrew Earnshaw M40 Stainland Lions 02:43:23
40 Richard Campbell M40 Rossendale Harriers 02:44:37
41 Craig Partridge M50 Altrincham 02:47:52
42 Stephanie Harrison W Rochdale Harriers 02:48:02
43 Rachel Lumb W50 Stainland Lions 02:48:24
44 Colin McFadden M50 Horsforth Harriers 02:49:01
45 John Ingles M50 Stainland Lions 02:52:41
46 Paul Patrick M50 Stainland Lions 02:53:16
47 Danny Hirst M40 Andems Runners 02:54:41
48 Martin Hardey M40 East Hull Harriers 02:55:16
49 Dave Culpan M50 Stainland Lions 02:55:27
50 David Howe M40 Ilkley Harriers 02:56:55
51 Jeff Miller M40 Meltham AC 02:57:26
52 Richard Bell M50 Wetherby Runners 03:00:31
53 Abi Thompson W Rossendale Harriers 03:00:53
54 Jon Comyn-Platt M70 Saddleworth Runners 03:02:57
55 Stella Crisanthou W40 Calder Valley Fell Runners 03:05:56
56 Elizabeth Brocke W Todmorden Harriers 03:07:31
57 Michael Crook M70 Horwich 03:07:40
58 Ian Sparks M50 Calder Valley Fell Runners 03:11:17
59 Charlotte Wetton W Calder Valley Fell Runners 03:13:56
60 Angela Lee W50 Stainland Lions 03:13:56
61 Rikki Hammond W50 Stainland Lions 03:13:57
62 Lawrence James Pinn M50 Horwich Harriers AC 03:14:01
63 Andrew Essex M60 Saddleworth Runners 03:14:04
64 Suzanne Darke W40 Saddleworth Runners 03:18:08
65 Philip Chappell M50 Ilkley Harriers 03:18:13
66 Rod Sutcliffe M60 Calder Valley Fell Runners 03:22:44
67 Will Meredith M40 Pennine Fell Runners 03:23:50
68 Linda Bullock W50 Pudsey Pacers RC 03:33:10
69 Martin Bullock M50 Pudsey Pacers RC 03:33:12
70 Aileen Baldwin W60 Stainland Lions 03:41:29
71 Diane Wright W50 Calder Valley Fell Runners 03:52:32
72 Carolyn Shimwell W Calder Valley Fell Runners 04:04:34