Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

31/08/2019 – Blackshaw Head Fete





  
Pos Name Category Club Time
1 Martin Howard MSEN Calder Valley Fell Runners 00:37:04
2 Shaun Livesey M40 Ribble Valley Harriers 00:37:57
3 Alasdair Pedley MSEN Calder Valley Fell Runners 00:38:21
4 Ethan Hassell MSEN Wharfdale Harriers 00:39:00
5 Graeme Brown M40 Todmorden Harriers 00:39:02
6 Brendon Taylor M40 00:39:36
7 Mark Sennett MSEN Wharfdale Harriers 00:40:06
8 Chris Goddard M40 Todmorden Harriers 00:40:33
9 Darren Fishwick M40 Chorley 00:41:01
10 Ian Illstone MSEN Calder Valley Fell Runners 00:41:19
11 Dan Taylor M40 Todmorden Harriers 00:41:47
12 Paul Haigh M40 Calder Valley Fell Runners 00:42:05
13 Darren Tweed M40 Todmorden Harriers 00:42:13
14 Mark Wharton M50 Calder Valley Fell Runners 00:42:28
15 Andy Ford MSEN Todmorden Harriers 00:42:39
16 Natasha Butterfield WSEN Calder Valley Fell Runners 00:43:04
17 James Franklin M40 00:43:21
18 Annie Roberts WSEN Todmorden Harriers 00:43:26
19 Jonny Cartwright M40 Stadium Runners 00:43:45
20 Triston Langlois M40 Todmorden Harriers 00:44:21
21 Ricky Parish MSEN Todmorden Harriers 00:45:20
22 Chris Haddock MSEN Rossendale Harriers 00:45:37
23 Robert Bolton M50 Oldham & Royton RC 00:45:40
24 Simon Timothy Jones M50 Bingley Harriers 00:46:02
25 Matthew Flanagan M40 Todmorden Harriers 00:46:48
26 Joanna Goorney W50 Lytham St Annes 00:47:08
27 Rebecca Patrik W50 Todmorden Harriers 00:47:35
28 Simon Gelsthorpe M60 Halifax Harriers 00:47:38
29 Michael Toman M50 Accrington Road Runners 00:47:46
30 Duncan Ritchie M40 Todmorden Harriers 00:48:39
31 Dan Jones MSEN 00:49:16
32 Pauline May WSEN Todmorden Harriers 00:49:18
33 Steven Boocock M50 Bramley Breezers 00:49:23
34 Martin Farrar M50 Wharfdale Harriers 00:49:53
35 Melanie Blackhurst W50 Todmorden Harriers 00:49:54
36 Daryl Bentley M40 Lytham St Annes 00:49:56
37 Andy Forbes M40 Todmorden Harriers 00:49:58
38 Trudi Entwistle W50 Calder Valley Fell Runners 00:50:00
39 Dan Weeden MSEN Todmorden Harriers 00:50:21
40 Kate Mansell W40 Todmorden Harriers 00:50:28
41 Michael Bardgett MSEN 00:50:29
42 Tim Brooks M40 Calder Valley Fell Runners 00:50:41
43 Ross Wilson MSEN 00:50:53
44 Ambi Swindwell WSEN Todmorden Harriers 00:51:11
45 Mick Cooper M50 Baildon Runners 00:51:19
46 Ken Taylor M70 Rossendale Harriers 00:51:38
47 Simon Anderton M50 Todmorden Harriers 00:51:54
48 Paul Patrick M50 Stainland Lions 00:52:01
49 Martin Brady M50 Clayton-le Moors Harriers 00:52:17
50 Martin O'Brien M50 Stainland Lions 00:52:24
51 Carole Fryer W50 Calder Valley Fell Runners 00:52:34
52 Dave Culpan M50 Stainland Lions 00:53:09
53 Gillian Wisbey W50 Calder Valley Fell Runners 00:53:25
54 John Ingles M50 Stainland Lions 00:53:29
55 Martin Roberts M60 Todmorden Harriers 00:53:33
56 Jeremy Wilkinson M50 Keighly & Craven Athletic Club 00:53:43
57 Dick Spendlove M70 Calder Valley Fell Runners 00:54:16
58 Rosa Blackwell WSEN Todmorden Harriers 00:54:20
59 David Milton M50 Holmfirth Harriers 00:54:34
60 Tom Adams M40 00:54:40
61 Stebben Bracewell MSEN 00:54:54
62 Harry Atkinson M60 Bingley Harriers 00:55:03
63 Graham Lloyd M50 Calder Valley Fell Runners 00:55:17
64 Peter Leighton M50 00:55:29
65 Bob Howard M60 Calder Valley Fell Runners 00:55:37
66 Rosie Holdsworth WSEN Todmorden Harriers 00:55:42
67 Richard Mellor M50 00:56:55
68 Richard Woodman M50 00:57:39
69 Debbie Cooper W40 Lytham St Annes 00:57:49
70 Helen Wilson W50 Todmorden Harriers 00:57:56
71 Helen Hodgkinson W40 Todmorden Harriers 00:58:14
72 Jane Leonard W60 Todmorden Harriers 00:58:33
73 Julie Darigala W40 Penistone Footpath RC 00:58:37
74 Jocasta Fletcher W40 Calder Valley Fell Runners 00:58:41
75 Dave Tait M70 Dark Peak Fell Runners 00:58:49
76 Catherine Elvin WSEN Todmorden Harriers 00:58:56
77 John Kearney MSEN 00:59:04
78 Jacob Clayton MSEN 00:59:46
79 Nigel Clayton M50 00:59:47
80 Dean Dickenson M40 01:00:10
81 Lisa Miles W40 Littleborough Runners 01:00:14
82 Bront Lindsay M50 Penistone Footpath RC 01:00:26
83 Gemma Lord W50 01:00:49
84 Alan Archer M60 Clayton-le Moors Harriers 01:00:50
85 Samantha Layfield WSEN Halifax Harriers 01:00:54
86 Matthew Bott M40 Calder Valley Fell Runners 01:01:30
87 Aileen Baldwin W60 Stainland Lions 01:01:37
88 Sarah Dunnarky W50 Todmorden Harriers 01:01:51
89 Richard Blakeley M70 Todmorden Harriers 01:02:22
90 Gail Rosemary Lynagh W40 01:02:39
91 Steve Boyer M50 Stainland Lions 01:02:55
92 Kevin Coughlan M50 Todmorden Harriers 01:03:34
93 Stephen Fish M60 Clayton-le Moors Harriers 01:03:50
94 Anousila Brooks W40 01:04:33
95 Mark Wisbey M50 Todmorden Harriers 01:04:54
96 Ray Mooney M50 Stainland Lions 01:05:13
97 Claire Adams W40 01:05:35
98 Andrew Smith M50 Queensbury Running Club 01:06:44
99 Ian Hartman M60 Baildon Runners 01:09:22
100 Peter Ehrhardt M70 Todmorden Harriers 01:10:37
101 Greg Oulton M50 Lytham St Annes 01:11:21
102 Hilary Farren W50 Rossendale Harriers 01:13:31
103 Phil Martin M70 Bowland 01:18:38
104 Robert Hirst M60 Clayton-le Moors Harriers 01:23:30
105 Antonio Cardinale M70 Otley Athletic Club 01:23:47
106 Stephen Batley M70 Skyrac AC Retired