Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

17/07/2019 – Bamford Carnival





  
Pos Name Category Club Time
1 Will Boothman M40 Dark Peak FR 00:29:58
2 Josh Williams MSEN Dark Peak FR 00:30:10
3 Ben Kelsey MSEN Dark Peak FR 00:31:13
4 Malcolm Johnson M40 Stockport Harriers 00:31:21
5 Phil Holwell MSEN Peak RC 00:31:23
6 Phillipa Williams WSEN Sheffield RC 00:31:30
7 Will Gratton MSEN 00:31:45
8 Thomas Beaumont M40 Totley AC 00:31:52
9 Austin Frost M40 Dark Peak FR 00:32:12
10 Aidan Linskill MSEN Totley AC 00:32:38
11 Holly Page WSEN Calder Valley FR 00:32:58
12 Philip Morris MSEN Handsworth Roadhogs 00:33:12
13 Colin Osborne M40 Totley AC 00:33:14
14 Richard Bradbury M40 Matlock AC 00:33:24
15 Caroline Brock WSEN Steel City Striders 00:33:59
16 Jordan Street MSEN Clown Road Runners 00:34:13
17 James Halse M40 Dark Peak FR 00:34:21
18 Phil Moore MSEN Totley AC 00:34:23
19 Jason Bennett M40 Buxton AC 00:34:25
20 Paul Stephenson M40 Totley AC 00:34:26
21 Calum Wadsworth MSEN Dark Peak FR 00:34:31
22 Jose Diaz M40 00:34:52
23 Jack Foxall M40 Dark Peak FR 00:35:06
24 Daniel Stanley MSEN 00:35:11
25 Ian Shaw M50 Fat Boys RC 00:35:20
26 Kristian Groom M40 Dark Peak FR 00:35:22
27 Laurence Wicks MSEN Owls AC 00:35:24
28 Nye Farley MSEN 00:35:27
29 David Hanks M40 Barnsley Harriers 00:35:31
30 Damian Kilpin M40 Penistone FR 00:35:40
31 Mark Jacobi M50 Totley AC 00:35:51
32 John Lea-Wilson MSEN Steel City Striders 00:36:10
33 Bryan Lomas M40 Congleton Harriers 00:36:12
34 Andes Geiger M40 00:36:15
35 Colin Lynch M50 Totley AC 00:36:41
36 Simon Conroy M40 Dark Peak FR 00:36:45
37 Paul Stuart M50 Steel City Striders 00:36:53
38 Aaron Worwood MSEN 00:36:58
39 Chris Lawson M40 Dark Peak FR 00:37:01
40 Craig Renton MSEN Sheffield RC 00:37:03
41 Al Cook M40 Steel City Striders 00:37:05
42 Rob Williams M40 00:37:10
43 Mike Taylor M40 Fat Boys RC 00:37:16
44 Joe Buckman MSEN Steel City Striders 00:37:25
45 Simon Rippon M50 Dark Peak FR 00:38:01
46 Jon Hallam M40 00:38:01
47 Simon Rayner M50 Danum Harriers 00:38:12
48 Duncan Robb MSEN North Derbyshire RC 00:38:14
49 Shaun Swallow M40 Barnsley Harriers 00:38:20
50 Jim Paxman M60 Dark Peak FR 00:38:24
51 Paul Hulbert M50 Fat Boys RC 00:38:30
52 Andy Buck M60 Steel City Striders 00:38:35
53 Paul Lewis M40 Long Eaton RC 00:38:40
54 Paul Bayley M40 Tring RC 00:38:41
55 David Veryard M50 Bakewell 00:38:45
56 David James M40 00:38:46
57 Amy Earnshaw WSEN Steel City Striders 00:38:48
58 James Hynes M50 00:39:00
59 Shawn Walker M50 Penistone FR 00:39:02
60 Nigel Jeff M50 Buxton AC 00:39:05
61 Heather Hatton WSEN Steel City Striders 00:39:07
62 Rebecca Walker WU23 00:39:11
63 Caroline Fry WSEN 00:39:13
64 Sergiu Radu MSEN Good Gym 00:39:15
65 Robert Hall M40 Fat Boys RC 00:39:16
66 Ian Charlesworth M50 Penistone FR 00:39:18
67 Stacey Sangster W40 Long Eaton RC 00:39:18
68 Steve Larkin M40 00:39:32
69 Rory Wadsworth MSEN 00:39:33
70 John Thompson M40 Fat Boys RC 00:39:40
71 Andrew Haynes M40 00:39:51
72 Robert Turnbull MSEN Outside 00:40:08
73 Kieran Mcnally M50 00:40:09
74 Shaun Clarkson M50 Barnsley Harriers 00:40:15
75 Mike Annett M50 Dark Peak FR 00:40:18
76 Michael Porter MU23 Sheffield Uni Triathlon 00:40:20
77 Darren Bristow M50 Hallamshire Harriers 00:40:22
78 Richard Bembridge M40 Dark Peak FR 00:40:30
79 Robert Taylor M60 Pennine FR 00:40:32
80 David Ipenden M50 00:40:36
81 Nick Burns M40 Steel City Striders 00:40:39
82 Alison Wainwright W50 Dark Peak FR 00:40:51
83 Simon Allen M40 Dark Peak FR 00:41:02
84 Dominic Taylor M40 Fat Boys RC 00:41:03
85 Paul Blockley MSEN Steel City Striders 00:41:12
86 Scott Blanks M40 Totley AC 00:41:13
87 Colin Price M40 Totley AC 00:41:15
88 Steve Haake M50 Steel City Striders 00:41:29
89 David Maloney M50 Steel City Striders 00:41:32
90 Charlotte Ellis WSEN 00:41:36
91 John Stubbs M60 00:41:47
92 Jenny Armstrong WSEN Totley AC 00:41:50
93 Jerry Fisher M50 Barnsley Harriers 00:41:58
94 James Pace M40 Tideswell RC 00:42:05
95 Jeff Clark M50 Barnsley Harriers 00:42:06
96 Thomas Lawcock MSEN Barnsley Harriers 00:42:08
97 Ian Stinson M40 Steel City Striders 00:42:11
98 Simon Wiles M50 Steel City Striders 00:42:13
99 Jo Bednall W50 Buxton AC 00:42:20
100 Claire Haycock W40 Smiley Pacers 00:42:24
101 Chris Day M40 Totley AC 00:42:30
102 Andy Prichard M50 Porter Valley Plodders 00:42:35
103 Sarah Walch WSEN Penistone FR 00:42:36
104 David Perkins M40 Steel City Striders 00:42:39
105 Mervyn Mccart M50 00:42:40
106 Jane Mellor W50 Pennine FR 00:42:46
107 Nick Woffenden M40 00:42:54
108 Oscar Wainwright MU23 00:43:03
109 Graham Barnes M60 00:43:04
110 Peter Dawson MSEN 00:43:08
111 Pat Goodall W60 Totley AC 00:43:09
112 Ian Brookes M50 Clown Road Runners 00:43:14
113 Max Pentreath M40 00:43:25
114 John Coleman M40 00:43:28
115 Jonathan Edwards M50 White Peak 00:43:40
116 Elizabeth Kooper W40 00:43:42
117 Edward Higgins M40 00:43:54
118 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:44:01
119 Simon Hutchinson M50 00:44:04
120 Matt Ridge M40 Totley AC 00:44:10
121 Clare Thompson WSEN 00:44:21
122 Jude Stansfield W40 Glossopdale Harriers 00:44:27
123 David Walker M50 00:44:32
124 Steven Brandreth M50 Porter Valley Plodders 00:44:45
125 Rose Paxman WSEN Dark Peak FR 00:44:46
126 Chris Wojciechowski MSEN Good Gym 00:44:47
127 Cathy Brown WSEN Long Eaton RC 00:45:00
128 Alan Read M60 00:45:15
129 Katie Marie Roberts WSEN Barnsley Harriers 00:45:25
130 David Thompson M40 Barnsley Harriers 00:45:28
131 Brent Lindsay M50 Penistone FR 00:45:37
132 Tracy Hughes W40 Barnsley Harriers 00:45:39
133 Claire Wolstenholme WSEN Sheffield RC 00:45:55
134 James Richardson M40 00:45:57
135 Alice Asbury WSEN Cambrils Tri Club 00:46:02
136 Chris Harle M60 00:46:09
137 Judith Havenhand W40 00:46:12
138 Sarah Ward W40 Steel City Striders 00:46:18
139 Andy Davies M50 Steel City Striders 00:46:28
140 Tom Appleby MSEN 00:47:07
141 James Grayson M40 00:47:10
142 Helen Cameron WSEN Sheffield RC 00:47:17
143 Jon Heathfield M50 Dark Peak FR 00:47:19
144 Anne Hegarty W50 Totley AC 00:47:22
145 Marc Kinch M40 Long Eaton RC 00:47:24
146 David Arundale M60 Dark Peak FR 00:47:25
147 Susan Charlesworth W50 Penistone FR 00:47:34
148 Mark Read MSEN 00:47:44
149 Nick Hails M40 Steel City Striders 00:47:48
150 Rachel Jardine W40 Barnsley Harriers 00:47:50
151 Sue Barker W50 00:47:57
152 Mick Fowler M60 00:48:04
153 Linda Rimmer W40 00:48:09
154 John Hewitt M70+ Barnsley Harriers 00:48:10
155 Tony Dent M60 Tideswell RC 00:48:14
156 Matt Gibson M40 Steel City Striders 00:48:28
157 Stephen Reid M40 00:48:30
158 Michael Stubbs M40 00:48:40
159 Glynn Leaning M50 Killamarsh Kestrels 00:48:42
160 Steven Holmes M60 00:48:47
161 Lauri Benning WSEN 00:49:00
162 Peter Briggs MSEN 00:49:26
163 Rachel Barnes W40 Smiley Pacers 00:49:43
164 Rose Ward W40 Smiley Pacers 00:49:44
165 John Ostrovskis M50 Fat Boys RC 00:50:57
166 Alan Ashforth M70+ Handsworth Roadhogs 00:51:05
167 Paul Wheatley M60 Barnsley Harriers 00:51:15
168 Keith Lindley M60 00:51:18
169 Elizabeth Lakin W40 Long Eaton RC 00:51:26
170 Lindsay Evans W40 Totley AC 00:51:45
171 Debbie Mccart W50 00:52:19
172 Caryl Hartwright W70+ Totley AC 00:52:25
173 Frazer Sidebottom MSEN Wakey Tri 00:52:33
174 Emma Moorhouse WSEN Barnsley Harriers 00:52:34
175 Jason Shepherd M40 Barnsley Harriers 00:52:35
176 Dawn Godley W50 Penistone FR 00:52:40
177 Diane Clewes W50 Totley AC 00:52:50
178 Kelly Knight WSEN 00:53:01
179 Richard Janssen M50 00:53:17
180 Paula Mills W50 Barnsley Harriers 00:53:34
181 Myfanwy Cross WSEN Penistone FR 00:53:36
182 Sally Owen W50 Matlock AC 00:53:37
183 Mary Mooney W50 Tideswell RC 00:53:39
184 Stewart Benfield M50 Rear Gunners 00:53:54
185 Carole Vannucci W40 00:54:09
186 James Kay MSEN 00:54:22
187 Bev Clark W50 Barnsley Harriers 00:54:51
188 Fiona Macsweeney WSEN 00:54:55
189 Richard Purdy M40 Danum Harriers 00:55:31
190 Charlotte Wright WSEN 00:55:32
191 Marie Hemingway W40 Barnsley Harriers 00:55:53
192 Carol Beattie W60 Steel City Striders 00:56:24
193 Kyra Campbell WSEN 00:57:05
194 Colette Holden W40 Tideswell RC 00:58:00
195 Wayne Walker M50 Owls AC 00:58:41
196 Felicity Freeman WSEN 00:58:47
197 Iain Mac. Hatrick M60 00:59:31
198 Garry Carr M50 Barnsley Harriers 00:59:51
199 Demelza Whitbread W40 01:01:03
200 Caroline Batty W40 Barnsley Harriers 01:06:59
201 Andrew Couldwell M70+ 01:10:06
202 Joanne Hadfield W50 Barnsley Harriers 01:15:47