Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

08/08/2019 – Rickys Race





  
Pos Name Category Club Time
1 Greg Hopkinson Male Senior Beeston AC 00:29:37
2 Ben Cartwright Male Senior Matlock Athletic Club 00:29:38
3 Simon Fisher Male Senior Belper Harriers 00:30:16
4 Michael Taylor Male Senior Riverside 00:31:01
5 Jake Fearn Male Senior Buxton AC 00:31:45
6 Kieran Davis Male V40 00:31:51
7 Richard Bradbury Male V40 Matlock Athletic Club 00:32:39
8 Matt Nichols Male Senior Matlock Athletic Club 00:32:41
9 Guillem Moreno Male Senior Derby AC 00:32:44
10 Edward James Male Senior Belper Harriers 00:32:59
11 Jordan Street Male Senior Clowne Road Runners 00:33:13
12 Matty Brennan Male Senior Erewash Valley Running Club 00:33:17
13 Tom Taylor Male Senior 00:33:25
14 Mick Nolan Male V50 Dark Peak Fell Runners 00:33:50
15 Matthew Jones Male V40 Ripley RC 00:33:54
16 Martin Hunt Male Senior Long Eaton Running Club 00:34:03
17 Ben OConnell Male V40 Heanor Running Club 00:34:43
18 Robert Plant Male Senior Heanor Running Club 00:35:33
19 Simon Conroy Male V40 Dark Peak Fell Runners 00:35:35
20 Disqualified Male V50 00:35:40
21 Luke Beresford Male Senior Ripley RC 00:35:58
22 Mark Goodison Male V60+ Totley AC 00:35:59
23 David Horton Male V50 Belper Harriers 00:36:01
24 Robin Clegg Male V40 Heanor Running Club 00:36:03
25 Robert Atkin Male V40 00:36:07
26 Steven Gascoyne Male V40 North Derbyshire RC 00:36:25
27 Marcel Darling Male V40 Shelton Striders 00:36:33
28 Andrew Watson Male V40 Erewash Valley Running Club 00:36:45
29 Clive Buck Male V40 Mansfield Harriers 00:36:49
30 Daniel Maskrey Male Senior Matlock Athletic Club 00:36:53
31 Andrew Sheldon Male Senior Matlock Athletic Club 00:37:04
32 Bob Foreman Male V60+ Matlock Athletic Club 00:37:05
33 Eleanor Lunt Female Senior Long Eaton Running Club 00:37:07
34 Daniel Stanley Male Senior 00:37:11
35 Jack Fearn Male Senior 00:37:14
36 Richard Wade Male Senior Bestwood Backwards 00:37:24
37 Alistair Haywood Male V40 Team Derby Runner 00:37:27
38 Tim Sterland Male Senior 00:37:28
39 Louise Rowley Female V40 Belper Harriers 00:37:35
40 John Reynolds Male V40 Ilkeston Rc 00:37:42
41 Julian Brown Female V50 Macclesfield Harriers 00:37:44
42 Richard Hyde Male V50 Erewash Valley Running Club 00:37:45
43 Dave Bish Male V40 Beeston AC 00:37:46
44 Ian Lambert Male V40 Long Eaton Running Club 00:37:58
45 Andrew Haynes Male V40 00:38:20
46 Ruth E Keeley Female Senior Belper Harriers 00:38:26
47 Matt Nicholls Male Senior Ripley RC 00:38:27
48 Andy Ebbens Male Senior 00:38:28
49 David Veryard Male V50 00:38:32
50 Keith Morgan Male V50 Ashbourne RC 00:38:34
51 Gary Newham Male V40 Erewash Valley Running Club 00:38:42
52 Claire Howard Female V40 Totley AC 00:38:43
53 David Armshaw Male Senior Matlock Athletic Club 00:38:56
54 Andy Lee Male Senior 00:38:58
55 Stacey Sangster Female V40 Long Eaton Running Club 00:39:01
56 Andy Lindley Male V50 Derwent Runners 00:39:37
57 Richard Corker Male V50 North Derbyshire RC 00:39:40
58 Chris Pembroke Male Senior 00:39:53
59 Aaran Kirk Male Senior Long Eaton Running Club 00:40:08
60 Neil Corker Male Senior Matlock Athletic Club 00:40:09
61 Trevor Hibbert Male V40 Sinfin RC 00:40:11
62 Darren Lacey Male Senior Matlock Athletic Club 00:40:12
63 Simon Bray Male V40 Sinfin RC 00:40:18
64 Rebecca Lineker Female Senior Ripley RC 00:40:23
65 Richard Hind Male V50 Clowne Road Runners 00:40:24
66 John Birch Male V60+ Matlock Athletic Club 00:40:47
67 Alison Wainwright Female V50 Dark Peak Fell Runners 00:40:58
68 Anton Newell Male V50 Sutton In Ashfield Harriers & AC 00:41:04
69 Gary Goodall Male V40 00:41:07
70 Richard Green Male V50 Shelton Striders 00:41:09
71 Ian MacNamee Male V50 Erewash Valley Running Club 00:41:14
72 David Greatoreax Male Senior Matlock Athletic Club 00:41:23
73 Steve Wickham Male V60+ Erewash Valley Running Club 00:41:27
74 Julia Nolan Female V50 Dark Peak Fell Runners 00:41:32
75 Jonathan Tyson Male V50 Matlock Athletic Club 00:41:36
76 Pat Goodall Female V60+ Totley AC 00:41:38
77 Karl Beight Male V50 North Derbyshire RC 00:41:58
78 James Yorke Male V40 Sutton In Ashfield Harriers & AC 00:42:26
79 Emily Tomlinson Female Senior Ripley RC 00:42:27
80 Mark Gamsu Male V60+ Dark Peak Fell Runners 00:42:37
81 Ashley Broomhead Male V60+ Fell Runners Association 00:42:39
82 David Clough Male V50 Matlock Athletic Club 00:42:42
83 William Chang Male V40 Long Eaton Running Club 00:42:43
84 Steve Bennett Male V60+ North Derbyshire RC 00:42:46
85 Andy Stubbs Male Senior Belper Harriers 00:42:49
86 Salome Maybanks Female V40 Beeston AC 00:42:53
87 Simon Brister Male V60+ Matlock Athletic Club 00:42:58
88 David Patrick Male V50 Ashbourne RC 00:43:00
89 William Treves Male V40 00:43:07
90 Miles Elliott Male Senior Heanor Running Club 00:43:08
91 Caroline Scott Female V40 Sinfin RC 00:43:14
92 Gavin Elliott Male Senior Heanor Running Club 00:43:17
93 Dennis Holmes Male V50 Matlock Athletic Club 00:43:24
94 Chris Duro Male V50 Derwent Runners 00:43:25
95 Rachel Lee Female Senior Erewash Valley Running Club 00:43:39
96 Simon Hutchinson Male V50 00:43:45
97 John Gorman Male V60+ North Derbyshire RC 00:43:51
98 James Pace Male V40 Tideswell RC 00:43:53
99 Emma Eldridge Female V40 Vegan Runners UK 00:44:00
100 Barry Warwick Male V60+ Derwent Runners 00:44:09
101 Richard Tomlinson Male V40 Sinfin RC 00:44:14
102 Mark Halsey Male V40 Buxton AC 00:44:27
103 Julian Brealey Male V50 Erewash Valley Running Club 00:44:33
104 Nicky Dick Female V50 Matlock Athletic Club 00:44:40
105 Anthony Marchant Male V40 Belper Harriers 00:44:41
106 Sarah Witham Female V40 North Derbyshire RC 00:44:56
107 Martin Evans Male Senior Derwent Runners 00:45:13
108 Andrew Pembroke Male Senior Steel City Striders 00:45:46
109 Stuart Whittaker Male V60+ Erewash Valley Running Club 00:45:58
110 Paul Kerry Male V50 North Derbyshire RC 00:46:06
111 David Walker Male V50 00:46:09
112 Marc Kinch Male V40 Long Eaton Running Club 00:46:11
113 Jon Heathfield Male V50 Dark Peak Fell Runners 00:46:18
114 Jo Miles Female V50 Macclesfield Harriers 00:46:20
115 Wayne Church Male V40 North Derbyshire RC 00:46:23
116 Rachel Farrow Female Senior Shelton Striders 00:46:24
117 Carl Rawson Male V40 00:46:27
118 Jan Forrester Female V60+ Matlock Athletic Club 00:46:28
119 Graham Curtis Male V50 00:46:32
120 James Mottersham Male Senior 00:46:36
121 Richard Rule Male V50 Springfield Striders 00:46:41
122 Andrew Mottersham Male Senior 00:46:42
123 Susan Ward Female V50 Totley AC 00:46:51
124 Bob Gardner Male V60+ North Derbyshire RC 00:46:52
125 Michael Stubbs Male V40 00:46:57
126 Daniel Nightingale Male V40 Kimberley Striders 00:47:03
127 Kenny Turner Male V50 Dark Peak Fell Runners 00:47:14
128 Gareth Roebuck Male V40 Matlock Athletic Club 00:47:28
129 Mark Oakley Male V40 Smalley Road Runners 00:47:29
130 Richard Moore Male V40 00:47:33
131 Mick Fowler Male V60+ 00:47:38
132 Brian Clements Male V60+ Wirksworth Running Club 00:47:48
133 Holly McCain Female Senior Beeston AC 00:48:12
134 Chris Hunt Male Senior North Derbyshire RC 00:48:13
135 Gary Bates Male V40 North Derbyshire RC 00:48:14
136 Jeremy Brayshaw Male V60+ Totley AC 00:48:26
137 David Belcher Male V40 00:48:29
138 Charlotte Derbyshire Female Senior 00:49:01
139 Phil Hughes-Narborough Male V50 North Derbyshire RC 00:49:04
140 Aly Iredale Female Senior Totley AC 00:49:07
141 Graham Jones Male V60+ Buxton AC 00:49:11
142 Maggie Gorman Female V60+ North Derbyshire RC 00:49:21
143 Ricky Martin Male Senior 00:49:24
144 Alan McDonald Male V60+ Telford 00:49:27
145 Helen Smith Female Senior Ripley RC 00:49:28
146 Nic White Female V40 00:49:39
147 Chris White Male V40 00:49:40
148 Sue Bech Male V40 Beeston AC 00:49:52
149 Geoff Andrew Male V60+ 00:50:00
150 Elizabeth Lakin Female V40 Long Eaton Running Club 00:50:08
151 Sarah Edwards Female V40 Erewash Valley Running Club 00:50:21
152 Colin Bostock Male V60+ Long Eaton Running Club 00:50:26
153 Julie Heithus Female V50 Sinfin RC 00:50:31
154 Alexandra Bates Female Senior Derwent Runners 00:50:32
155 Clive Russell Male V60+ Matlock Athletic Club 00:50:58
156 Clare Eardley Female V40 Wirksworth Running Club 00:51:06
157 Atessa Kolanowska Female V40 00:51:08
158 Richard Reed Male V50 00:51:40
159 Trevor Stevens Male V60+ Belper 10:20 00:51:59
160 Angela Bent Female V60+ Buxton AC 00:52:37
161 Sally Owen Female V50 Matlock Athletic Club 00:52:38
162 Zakaria Mohamed Male Senior Sinfin RC 00:53:05
163 Claire Noonan Female Senior Erewash Valley Running Club 00:53:21
164 Jayney Potter Female Senior 00:53:55
165 Harry Taylor Male Senior Beeston AC 00:53:56
166 Graham Young Male V60+ Sinfin RC 00:53:59
167 Jo Saxton Female V40 Watnall Warriors 00:54:06
168 Sarah Sinclair Female V40 Mansfield Harriers 00:54:09
169 Caryl Hartwright Female V60+ Totley AC 00:54:15
170 Angela Burley Female V60+ Notts Women Runners 00:54:34
171 Matthew Pennington Female Senior 00:54:52
172 Amanda Adams Female V40 Notts Women Runners 00:55:03
173 Hazel Happs Female V50 00:55:25
174 John Moore Male V40 00:55:34
175 Poppy Moore Female Senior 00:55:35
176 Tim Gordon Male V60+ 00:55:58
177 Carolinw Wickham Female V60+ Erewash Valley Running Club 00:56:01
178 Jay Bird Male Senior Ripley RC 00:56:09
179 Jim Titterton Male V60+ Wingerworth Wobblers 00:56:13
180 Fiona Corden Female V50 Shelton Striders 00:56:16
181 Susan Averill Female V50 Watnall Warriors 00:56:22
182 Joanne Reed Female V40 00:56:23
183 Julie Bettley Female V50 Buxton AC 00:56:28
184 Charlie Narejko Female Senior Buxton AC 00:56:31
185 Steve Hand Male V50 Derwent Runners 00:57:40
186 Lucy Bates Female V50 Derwent Runners 00:58:06
187 Adam Dominic Male V40 00:59:04
188 Jennie Light Female V40 Buxton AC 00:59:06
189 Diane Sloan Female V50 01:00:22
190 Emily Bish Female V40 Beeston AC 01:00:26
191 Jennifer Pudcock Female V40 01:06:00
192 Cressina Goodison Female V50 Totley AC 01:06:06
193 Crewenna Dymand Female V40 01:07:09
194 Lisa De Le Mare Female V40 Matlock Athletic Club 01:07:10
195 Donna Christie Female V50 01:07:11
196 Carol Smith Female V40 01:07:12
197 Sharon Talbot Female V50 01:07:14
198 Jakki Simmons Female V40 Matlock Athletic Club 01:07:15
199 Karen Hoddgson Female V50 Erewash Valley Running Club 01:09:58
200 Reg Cooper Male V60+ DNF
201 Helen Wright Female Senior Dark Peak Fell Runners DNF