Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/08/2019 – Salt Cellar





  
Pos Name Category Club Time
1 Ben Hague Senior Male Rotherham Harriers 00:49:43
2 Stuart Bond V40 Male Matlock Athletic Club 00:51:34
3 Harvey Martin Senior Male Ripley RC 00:53:01
4 Ben Cartwright Senior Male Matlock Athletic Club 00:53:32
5 Luke Beresford Senior Male Ripley RC 00:54:31
6 Ben Spratling Senior Male City Of Norwich AC 00:55:21
7 Mark Anderson V40 Male Totley AC 00:55:48
8 Jack Foxall V40 Male Dark Peak 00:55:53
9 Robert White V40 Male Buxton Ac 00:56:19
10 Malcolm Johnson V40 Male Stockport Harriers 00:56:21
11 Thomas Beaumont V40 Male Totley AC 00:56:38
12 Joseph Wade Senior Male Dark Peak 00:57:27
13 Mark Chaney Baxter Senior Male City Of Norwich AC 00:57:33
14 MEGAN WILSON Senior Female Dark Peak 00:58:11
15 Jordan Street Senior Male Clowne Road Runners 00:58:19
16 Mike Nolan V50 Male Dark Peak 00:58:38
17 Joel Siddall Senior Male North Derbyshire RC 00:58:44
18 Caroline Lambert Senior Female Ribble Valley Harriers 00:58:49
19 Louis Wood V40 Male Steel City Striders RC 00:59:13
20 Daniel Wheat Senior Male Southwell Running Club 00:59:25
21 Mark Burley Senior Male Macclesfield Harriers & AC 00:59:51
22 Philip Morris Senior Male Handsworth Roadhogs 01:00:20
23 Jose Dias V40 Male Danum Harriers 01:00:23
24 Ben Jones Senior Male Steel City Striders RC 01:00:52
25 Joseph Howard Senior Male 01:01:26
26 Caitlin Rice Senior Female Ribble Valley Harriers 01:01:48
27 Martin Hedge Senior Male SHHH 01:02:02
28 Ivo Gormley Senior Male Good Gym 01:02:04
29 Martin James V40 Male Doncaster AC 01:02:08
30 Simon Farrell Senior Male 01:02:10
31 Robert Bishop Senior Male Steel City Striders RC 01:02:25
32 David Hanks V40 Male Barnsley Harriers 01:02:55
33 Amber Philp Senior Female Cambridge And Colridge 01:03:04
34 Rob Pilling V40 Male Steel City Striders RC 01:03:15
35 Stephen Davison Senior Male Sheffield Running Club 01:03:17
36 Jonathan Sewell V40 Male Buxton Ac 01:03:22
37 Nicola Squires Senior Female Ribble Valley Harriers 01:03:24
38 Matthew Jones V40 Male Ripley RC 01:03:46
39 Shaun Chambers V50 Male Daddies Escape 01:03:59
40 Rob Betts V50 Male Steel City Striders RC 01:04:02
41 Ian Bradbury V40 Male 01:04:08
42 George Mitchell Senior Male 01:04:21
43 Joseph Mallinshaw Senior Male Steel City Striders RC 01:04:22
44 Nick Bimacomse Senior Male Totley AC 01:04:24
45 Tony Hall V50 Male Dark Peak 01:04:43
46 Ian Drysdale Senior Male 01:05:10
47 Tim Slack Senior Male Dark Peak 01:05:19
48 Sian Evans Senior Female Steel City Striders RC 01:05:22
49 Daniel Stanley Senior Male 01:05:28
50 Martin Dearden V40 Male Staffordshire Moorland AC 01:05:39
51 Clare Oliffe Senior Female Dark Peak 01:05:45
52 Tom Topham Senior Male North Derbyshire RC 01:06:09
53 Megan King Senior Female Goyt Valley Striders 01:06:16
54 Rachel Burton V40 Female North Derbyshire RC 01:06:22
55 Ian Drage V40 Male Stilton Striders 01:06:24
56 Tom Jolley Senior Male 01:06:43
57 David James V40 Male 01:07:06
58 Paul Stuart V50 Male Steel City Striders RC 01:07:14
59 Adrian Fisher V40 Male Steel City Striders RC 01:07:17
60 Darren Barnett V40 Male Steel City Striders RC 01:07:19
61 Rob Dawson V40 Male Steel City Striders RC 01:07:21
62 Ben Allen V40 Male Handsworth Roadhogs 01:07:34
63 Peter Durkin V40 Male 01:07:38
64 Simon Conroy V40 Male Dark Peak 01:07:53
65 Aron Spall V40 Male North Derbyshire RC 01:08:00
66 Marcus DEARNS Senior Male Steel City Striders RC 01:08:03
67 Andy Sheppard V40 Male Steel City Striders RC 01:08:06
68 Gillian Allen Senior Female Steel City Striders RC 01:08:08
69 Stephen Kenworthy V50 Male Dark Peak 01:08:19
70 Joseph Delahunty Senior Male Dark Peak 01:08:28
71 Andrew Reid Senior Male Porter Valley Plodders 01:08:30
72 Andrew Shelbourne V50 Male Holmfirth Harriers 01:08:32
73 Adrian Gough V40 Male Barnsley Athletic Club 01:08:35
74 Callum Critchlow Senior Male 01:08:36
75 Richard Bouglas Senior Male Buxton Ac 01:08:39
76 Bob Foreman V60 Male Matlock Athletic Club 01:08:42
77 James Boardwell V40 Male Dark Peak 01:08:46
78 Jonathan Shaw Senior Male Steel City Striders RC 01:08:51
79 Frances Roberts Senior Female Steel City Striders RC 01:08:51
80 Hannah Walker Senior Female 01:08:52
81 Jonathan Hallam V40 Male 01:08:58
82 Ashley Flint Senior Male Belper Harriers 01:09:03
83 Keith Sambrooks Senior Male Totley AC 01:09:14
84 John Thompson V40 Male Fat Boys RC 01:09:21
85 Tim Sterland Senior Male 01:09:23
86 Garry Elkington V50 Male North Derbyshire RC 01:09:31
87 Haydn Williams Senior Male Bowline Climbing Club 01:09:36
88 Tania Pendreich Senior Female 01:09:38
89 John Hampton V40 Male 01:09:47
90 Andy Paisley V40 Male Belper Harriers 01:10:06
91 Andy Hartley V60 Male Fat Boys RC 01:10:15
92 Gemma Cox Senior Female 01:10:23
93 Matthew Womersley Senior Male Penistone Footpath Runners AC 01:10:25
94 David Veryard V50 Male Bakewell 01:10:29
95 Ruth E Keeley Senior Female Belper Harriers 01:10:38
96 Simon Rayner V50 Male Danum Harriers 01:10:40
97 Steve Larkin V40 Male 01:10:43
98 Gordon Hale Senior Male 01:10:49
99 Samantha Willis V40 Female Buxton Ac 01:11:03
100 Rebecca Lineker Senior Female Ripley RC 01:12:33
101 Shane James V40 Male North Derbyshire RC 01:12:35
102 James Hogg Senior Male Steel City Striders RC 01:12:38
103 Vicky Bridges Senior Female Strideout 01:12:51
104 Mike Annett V50 Male Dark Peak 01:13:07
105 Julia Nolan V50 Female Dark Peak 01:13:12
106 Tammy Hague Senior Female Rotherham Harriers 01:13:37
107 Richard Hind V50 Male Clowne Road Runners 01:14:21
108 John Houghton V50 Male Steel City Striders RC 01:14:32
109 Cathy Ayton Senior Female Ilkestone 01:14:36
110 Andrew Lock V40 Male Steel City Striders RC 01:14:40
111 Katie Hateley V40 Female Steel City Striders RC 01:14:42
112 Derek Cave Senior Male 01:15:06
113 Paul Fryers V50 Male Penistone Footpath Runners AC 01:15:16
114 Jonathan Williams V40 Male 01:15:21
115 James Ward V50 Male Rolls Royce Harriers 01:15:28
116 Debbie Hope V40 Female Buxton Ac 01:15:29
117 Steve Wickham V60 Male Erewash Valley RC 01:15:34
118 Pat Goodall V60 Female Totley AC 01:15:46
119 Mel McCart V50 Male 01:15:53
120 Alex Fielden Senior Male 01:15:54
121 Gemma Wallace Senior Female Steel City Striders RC 01:15:55
122 Hannah Warrener Senior Female 01:15:57
123 Sarah Walch Senior Female Penistone Footpath Runners AC 01:15:58
124 Sally Hook V40 Female 01:16:04
125 Joseph Lee Senior Male Steel City Striders RC 01:16:09
126 Kent Martin V40 Male 01:16:10
127 Rose James V40 Female Doncaster AC 01:16:13
128 Stuart Reeves Senior Male 01:16:15
129 Dean Bradley V40 Male Kingstone Runners Barnsley 01:16:16
130 Claire Haycock V40 Female Smiley Paces 01:16:22
131 Peter Bailey V50 Male Buxton Ac 01:16:29
132 Mark Halsey V40 Male Buxton Ac 01:16:41
133 Robert Scriven V40 Male North Derbyshire RC 01:17:10
134 Chris Walker V40 Male Steel City Striders RC 01:17:12
135 JOHN PIERREPONT Senior Male 01:17:26
136 Richard Rule V50 Male Springfield Striders 01:17:49
137 Sam Ainscough Senior Male Steel City Striders RC 01:18:11
138 Kieron Brice V40 Male Barnsley Harriers 01:18:14
139 Beth Cole Senior Female Smiley Paces 01:18:20
140 Simon Hitchinson V50 Male 01:18:35
141 Steven Battle V50 Male Clowne Road Runners 01:18:41
142 Andy Stubbs Senior Male Belper Harriers 01:18:50
143 MICHAEL RICHARDSON V50 Male Handsworth Roadhogs 01:19:00
144 Rob Moore V50 Male Dark Peak 01:19:07
145 Tony Rhodes V40 Male Derbyshire Dynamos 01:19:14
146 James Ellwood V40 Male Porter Valley Plodders 01:19:26
147 Tracy Hughes V40 Female Barnsley Harriers 01:19:29
148 Dot Kesterton V60 Female Steel City Striders RC 01:19:42
149 Andy Pembroke Senior Male Steel City Striders RC 01:19:49
150 Chris Harle V60 Male 01:20:02
151 Wei Chen V40 Male Steel City Striders RC 01:20:12
152 Sarah Witham V40 Female North Derbyshire RC 01:20:38
153 Paul Beckett V40 Male Dark Peak 01:20:40
154 James Rees V40 Male Steel City Striders RC 01:20:45
155 Claire Wolstenholme Senior Female Sheffield Running Club 01:21:12
156 Amy Baron-Hall V40 Female 01:21:20
157 Margaret Duncan V50 Female Sheffield Triathlon Club 01:21:42
158 Mandy Taylor V50 Female Steel City Striders RC 01:21:49
159 John Parry V50 Male 01:21:52
160 Helen K Wright Senior Female Penistone Footpath Runners AC 01:21:55
161 Anne Hegarty V50 Female Totley AC 01:22:21
162 Ellen Wilson Senior Female 01:22:27
163 Claire Conway Senior Female Totley AC 01:22:40
164 Mark Ansell Senior Male Steel City Striders RC 01:22:43
165 Frances Norman Senior Female Steel City Striders RC 01:23:00
166 Paul Neal V50 Male Fylde Coast Runners 01:23:02
167 Andrew Glaves V50 Male Steel City Striders RC 01:23:14
168 Nick Whittingham V60 Male Penistone Footpath Runners AC 01:23:18
169 Jacqui Herring V40 Female Steel City Striders RC 01:23:29
170 Darren Pallett V40 Male 01:23:41
171 David Arundale V60 Male Dark Peak 01:23:52
172 Michael Stubbs V40 Male 01:23:58
173 Gavin Elliott V40 Male Heanor RC 01:24:02
174 Richard Hickling V50 Male Belper Harriers 01:24:08
175 Tom Ren Senior Male 01:24:17
176 Philip Swirles V40 Male Steel City Striders RC 01:24:33
177 Paul Gray V50 Male Dark Peak 01:24:53
178 Chris Duro V50 Male Derwent Runners (Derby) 01:24:54
179 Nick Ham V50 Male Glossopdale Harriers 01:25:00
180 Andrew Walch V40 Male Penistone Footpath Runners AC 01:25:01
181 Andrew Elliott V50 Male North Derbyshire RC 01:25:23
182 Helen Cameron Senior Female Sheffield Running Club 01:25:26
183 Bob Grocutt V50 Male Steel City Striders RC 01:26:05
184 Andrew Deery Senior Male 01:26:13
185 Sue Barker V50 Female 01:26:20
186 John Sylvester V40 Male Steel City Striders RC 01:26:36
187 Matt Gibson V40 Male Steel City Striders RC 01:26:54
188 Jayne Sales Senior Female Melbourne Forest Racers 01:27:10
189 Dean Harding Senior Male Steel City Striders RC 01:27:10
190 Bob Gardner V60 Male North Derbyshire RC 01:27:24
191 Richard Smith Senior Male 01:27:47
192 Alison Butlin V40 Female Ripley RC 01:27:54
193 David Parry V60 Male Steel City Striders RC 01:28:00
194 Katherine Sambrooks Senior Female Steel City Striders RC 01:28:43
195 Lee Mills V40 Male Steel City Striders RC 01:28:59
196 Heather Fryer Winder V50 Female Buxton Ac 01:30:09
197 Jonathan Ayres Senior Male North Derbyshire RC 01:30:47
198 KEITH LINDLEY V60 Male 01:31:40
199 Laura Holdsworth Senior Female 01:31:46
200 Harriet Drouin Senior Female Penistone Footpath Runners AC 01:32:02
201 Mike Arundale V60 Male Dark Peak 01:32:28
202 DebbieMcCart V50 Female 01:33:12
203 Nicola Saunders V40 Female North Derbyshire RC 01:33:22
204 Beth Elliott Senior Female North Derbyshire RC 01:33:23
205 Tracy Gregory V50 Female Buxton Ac 01:33:24
206 Chris Hunt Senior Male North Derbyshire RC 01:33:26
207 Gary Bates V40 Male North Derbyshire RC 01:33:29
208 Geoff Andrew V60 Male 01:33:36
209 Sally Owen V50 Female Matlock Athletic Club 01:33:37
210 Jill Davies V50 Female Steel City Striders RC 01:33:53
211 Steve Monaghan V50 Male North Derbyshire RC 01:34:16
212 Sallyann Winslow V40 Male Steel City Striders RC 01:34:27
213 Les Thurston V60 Male Matlock Athletic Club 01:35:14
214 Nick Hails V40 Male Steel City Striders RC 01:35:51
215 Helen Smith Senior Female Ripley RC 01:35:55
216 Andy Horsfall Senior Male Handsworth Roadhogs 01:36:47
217 Helen Wright Senior Female Dark Peak 01:37:13
218 Rich Purdy V40 Male Danum Harriers 01:38:45
219 Lindsay Evans V50 Female Totley AC 01:39:01
220 Diane Clewes V50 Female Totley AC 01:39:51
221 Louise Richards Senior Female 01:42:07
222 Steve Dewick V50 Male Dark Peak 01:47:22
223 Caroline Wickham V60 Female Erewash Valley RC 01:47:23
224 Shane Porteous V40 Male Steel City Striders RC 01:52:10
225 Cara Hanson Senior Female Steel City Striders RC 01:52:11
226 Carl Mead V50 Male Stilton Striders 01:52:13
227 Rosie Smith Senior Female Steel City Striders RC 01:52:15
228 Alan Browne V70 Male North Derbyshire RC 02:16:00
229 Abbie Pearse Senior Female Steel City Striders RC DNF
230 JONATHAN OGDEN V40 Male Mid Life Crisis Gladiators DNF
231 Mark Law V50 Male Holmfirth Harriers DNF
232 Dan Riley V40 Male Pennine Fell Runners DNF