Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/07/2019 – Green Green Grass Of Home





  
Pos Name Category Club Time
1 Stephen Skates M40 Prestatyn RC 00:40:38
2 Christopher Larkin MU23 Helsby 00:40:39
3 Tom Booth M West Cheshire 00:40:42
4 Lawrence Eccles M Penny Lane Striders 00:40:52
5 Ollies Parres M Mercia 00:41:50
6 Rob Grantham M40 Pensby 00:42:26
7 Jez Brown M40 Buckley 00:43:27
8 Joel Gomez M Wrexham 00:43:43
9 Robert Deller M Wirral 00:44:28
10 John Heap M40 Wirral 00:44:57
11 Simon Edwards M40 Buckley 00:51:35
12 Richard Botton M40 Pennine 00:51:53
13 Robert Chambers M40 Tattenhall Runners 00:52:18
14 Simon Duckett M40 Tattenhall Runners 00:52:37
15 Jim O'hara M Helsby 00:52:56
16 Paul Sidwells M40 Run Free 00:53:20
17 Andy Davies M50 Mercia 00:53:36
18 Rob Alexander M Prestatyn RC 00:53:38
19 James Banford M 00:54:12
20 John Davies M 00:54:14
21 Antony Woodall M40 West Cheshire 00:54:17
22 Kevin Smith M40 Helsby 00:54:19
23 Daniel Jones M Denbigh Harriers 00:54:46
24 Chris Palmer M Run Free 00:55:00
25 Andy Pritchard M40 Buckley 00:55:08
26 Stuart Thomas M40 Buckley 00:55:20
27 Paul Shannon M60 Tattenhall Runners 00:55:47
28 Ursula Moore F Pensby 00:55:58
29 Joe Rumer M 00:56:01
30 Ian Wallace M Wirral 00:56:07
31 Andrew E Jones M40 Buckley 00:56:12
32 Hayley Evans F Buckley 00:56:18
33 Peter Rodriguez M Helsby 00:56:31
34 Steve Spence M40 Wirral 00:56:37
35 Susan Fourie F40 Chester Tri 00:56:38
36 Richard Hayes M40 West Cheshire 00:56:40
37 Lee Lumb M40 Tattenhall Runners 00:56:43
38 Jeff Adams M60 Pensby 00:56:43
39 Rachel Hollins F 40 Chester Tri 00:56:57
40 Michael Lemmy M40 Chester Tri 00:57:13
41 Daniel Thwaites M West Cheshire 00:57:21
42 Daniel Padelock M West Cheshire 00:57:43
43 Sean Truett M Buckley 00:57:52
44 Lee Bird M Wrexham 00:58:03
45 Bernie Morris M40 Buckley 00:58:06
46 John Simpson M50 Prestatyn RC 00:58:10
47 Katy Baugh F Denbigh Harriers 00:58:14
48 Jo Hoppes F Prestatyn RC 00:58:18
49 David Shearer M 00:58:35
50 Huw Lewis M60 Buckley 00:58:49
51 Tim Hargreaves M50 Buckley 00:59:14
52 Nick Jones M Run Free 00:59:19
53 Nick Wilson M40 Wirral 00:59:23
54 Aled Thomas M Buckley 00:59:26
55 Tony Sangha M50 West Cheshire 00:59:27
56 David Longford M40 Pensby 00:59:38
57 Steven Brown M40 Prestatyn RC 00:59:43
58 Nigel Parr M40 Deestriders 00:59:48
59 Ian Atkinson M50 Chester Tri 00:59:50
60 Tracey Rogers F Buckley 00:59:56
61 Nigel Crompton M50 Pensby 01:00:29
62 Neil Gooding M40 01:00:42
63 Rebecca Good F40 Run Free 01:01:01
64 Scott Kelly M 01:01:04
65 Anne Rasbottom F40 Wirral 01:01:10
66 Stephen Churchill M40 01:01:11
67 Mandy Peffers F40 Clwydian Range Runners 01:01:54
68 Iain Wood M60 Chester Tri 01:01:57
69 Danny Jenkins M60 01:02:09
70 Peter Lester-Owen M50 Denbigh Harriers 01:02:24
71 Fred Jones M60 Denbigh Harriers 01:02:39
72 Rosemary Symms F60 Chester Tri 01:02:56
73 Stephen Botham M60 Wrexham 01:04:08
74 Elaine Sargent F50 Run Free 01:04:14
75 Kevin Malone M 01:04:17
76 Menai Baugh F60 Denbigh Harriers 01:04:20
77 Christine Camallaire F Deestriders 01:04:22
78 Andrew Peffers M40 Clwydian Range Runners 01:04:50
79 Andrew Carter M40 West Cheshire 01:04:57
80 Mickey Jones M 01:05:04
81 Ruari Benton M Denbigh Harriers 01:05:11
82 Andrea Wadcock-Parr F40 Deestriders 01:05:28
83 Carole Morrison F50 Pensby 01:08:21
84 Neil Bull M50 Wrexham 01:08:39
85 Yricka Gardner M40 Run Free 01:10:35
86 Jo Horton-Davies F Deestriders 01:12:09
87 Jenny Lewtey F Deestriders 01:12:12
88 Lucinda Godard F Deestriders 01:12:25
89 Karen Smith F40 Chester Tri 01:13:05
90 Laura Ashford F Chester Tri 01:13:37
91 Anthony Brockway M50 Wirral 01:13:39
92 Maria Brockway F50 Wirral 01:13:41
93 Cara Jones F40 Prestatyn RC 01:15:51
94 Sarah Larkin F40 Hatton & Frodsham 01:18:45
95 Helen Alefounder F40 Prestatyn RC 01:22:00
96 Uyai Ikpatt F40 Wirral 01:28:16
97 Mark Duffey M50 West Cheshire 01:32:49
98 Deb Wines F Run Free 01:39:44
99 Heather Jones F40 Run Free 01:39:44