Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

14/07/2019 – Broomhead Chase





  
Pos Name Category Club Time
1 Andrew Lake MV40 Esk Valley Fell Club 00:28:25
2 Austin Frost MV40 Dark Peak 00:29:03
3 Hugh Mackie M Penistone FR & AC 00:29:13
4 Nick Goddard M 00:29:55
5 Damian Kilpin MV40 Penistone FR & AC 00:30:55
6 Colin Earl MV50 Kimberworth 00:32:03
7 Tony Hall MV50 Dark Peak 00:32:30
8 Damien Briscoe M Penistone FR & AC 00:32:37
9 Dan Limb M Penistone FR & AC 00:32:58
10 John Halstead M Penistone FR & AC 00:33:10
11 Richard Mackie MV40 Penistone FR & AC 00:33:22
12 Dale Foster MV40 00:33:31
13 Daniel Hector M 00:33:47
14 Gordon Hale M 00:33:56
15 Ian Charlesworth MV50 Penistone FR & AC 00:34:00
16 Jon Hallam MV40 00:34:03
17 Ian Winterburn MV50 Dark Peak 00:34:08
18 Steve Storey MV60 Penistone FR & AC 00:34:15
19 Steve Saunders MV40 Penistone FR & AC 00:34:24
20 Toby Sydes MV50 Calder Valley 00:34:33
21 Jack Williams M 00:34:35
22 Steve Fowler MV50 Barnsley Harriers 00:34:37
23 Shaun Swallow MV40 Barnsley Harriers 00:34:40
24 Adi Baker MV50 Dark Peak 00:34:45
25 Rebecca Timms LV40 Penistone FR & AC 00:34:48
26 Johnathan Wood M 00:34:53
27 Russell Beresford MV50 Dark Peak 00:34:56
28 John Howsham MV50 Penistone FR & AC 00:35:03
29 Shaun Walker MV50 Penistone FR & AC 00:35:23
30 Sarah Walch L Penistone FR & AC 00:36:47
31 Andrew Chalkley MV50 Kingstone 00:37:09
32 Nick Wright MV40 Penistone FR & AC 00:37:18
33 Derek Baldwin MV40 Barnsley Harriers 00:37:38
34 Simon Allen MV40 Dark Peak 00:38:26
35 Keith Holmes MV60 Dark Peak 00:38:37
36 Johnathan Page M 00:39:21
37 Helen Wright L Penistone FR & AC 00:39:23
38 Andrew Jones M 00:39:26
39 Nial Akers M 00:39:37
40 Duncan Rance MV40 Dark Peak 00:40:13
41 Ben McDonald M Telford 00:40:30
42 Jemma Williams L Penistone FR & AC 00:40:45
43 Nick Whittingham MV60 Penistone FR & AC 00:40:53
44 Julia Cobham L Penistone FR & AC 00:41:34
45 Eoin Connaughton MV50 Dark Peak 00:41:56
46 Sue Charlesworth LV50 Penistone FR & AC 00:42:04
47 Steven Andrews MV40 Barnsley Harriers 00:42:13
48 Heather Lindley LV50 Penistone FR & AC 00:42:15
49 Peter Williams MV60 Kingstone 00:42:24
50 Jenny Murray LV40 00:42:45
51 Peter Stanley MV60 Penistone FR & AC 00:43:15
52 Brent Lindsay MV60 Penistone FR & AC 00:43:42
53 Stu Smith MV60 Penistone FR & AC 00:43:50
54 Aaron Pritzlaff M 00:43:53
55 Tim Wade MV60 Kingstone 00:44:18
56 Charlotte Wetton L Calder Valley 00:44:27
57 Katherine Melrose L 00:44:34
58 Alan McDonald MV60 Telford 00:44:45
59 Myfanwy Cross L Penistone FR & AC 00:44:49
60 Dave Foster MV60 Penistone FR & AC 00:44:55
61 Paul Greenwood MV50 Kimberworth 00:44:58
62 Claire Chapman LV40 Kimberworth 00:44:59
63 Barry Needle MV70 Dark Peak 00:45:04
64 Stuart Woodhead MV60 Penistone FR & AC 00:45:16
65 Amanda Fowler LV40 Barnsley Harriers 00:45:57
66 Sarah Halstead LV50 Penistone FR & AC 00:46:12
67 Barbara Haigh LV70 Penistone FR & AC 00:47:21
68 Bernice Nixon LV60 Penistone FR & AC 00:48:55
69 Sarah Plummer LV50 Penistone FR & AC 00:49:07
70 Dawn Godley LV50 Penistone FR & AC 00:49:14
71 Elizabeth Willoughby LV60 Denby Dale 00:53:23
72 Jackie Howsham LV50 Penistone FR & AC 00:53:40
73 Mandy Helliwell LV50 Penistone FR & AC 00:54:48
74 Jane Cockerton LV50 Penistone FR & AC 00:56:40
75 Jill Davis LV60 Penistone FR & AC 00:57:33
76 Sasha Brimacombe LV40 00:59:12
77 Emma Goodwin LV40 Team Manvers 01:00:16
78 Andy Plummer MV60 Penistone FR & AC 01:04:25
79 Annie Lightowler LV40 Penistone FR & AC 01:09:22
80 Julie Darigala LV40 Penistone FR & AC 35-46