Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/07/2019 – Bowels Of Fleetwith





  
Pos Name Category Club Time
1 Jimbo Davies Male V50 Borrowdale FR 01:05:31
2 Matt Reedy Male V40 AMBLESIDE 01:06:54
3 Tom Gibbs Male V40 AMBLESIDE AC 01:09:43
4 Mike Robinson Male V40 DARK PEAK 01:17:06
5 Daz Slater Male Sen AMBLESIDE AC 01:20:17
6 Kirsty Mounsey Female V40 Ribble Valley AC 01:21:43
7 Jeff Henderson Male V40 KESWICK AC 01:23:20
8 Gideon Coetsee Male Sen 01:25:59
9 James Mattinson Male U23 KESWICK AC 01:26:29
10 Jack Waterhouse Male Sen 01:26:52
11 Lewis Thompson Male Sen KRFC 01:27:05
12 Richard Rose-Coulthard Male Sen WIGAN HARRIERS 01:29:25
13 Simon Fairbrother Male V40 WASHINGTON RUNNING CLUB 01:30:23
14 Matthew Clawson Male Sen ROSSENDALE HARRIERS 01:30:43
15 Simon Taylor Male Sen LONELY GOAT RC 01:31:28
16 Andy Brentley Male Sen 01:31:31
17 Adam Mcginley Male Sen DH RUNNERS 01:31:55
18 Ben Bentham Male Sen 01:34:07
19 Robert Cruickshank Male U23 01:34:51
20 David Allison Male V50 NORTH YORK MOORS AC 01:36:23
21 Mark Tunstall Male Sen 01:36:26
22 Peter Riley Male Sen 01:38:04
23 Adrian Mason Male V40 01:38:58
24 Edward Box Male V40 01:39:05
25 Beverley Smith Female Sen CUMBERLAND AC 01:40:40
26 Pierre Llewellyn Male V50 BOWLAND FELL RUNNERS 01:41:14
27 Dave Kirby Male Sen DH RUNNERS 01:42:39
28 Lesley Malarkey Female V60 KESWICK AC 01:43:42
29 Jonathan Bainbridge Male V40 01:44:32
30 Nicky Butler Female V50 KESWICK AC 01:44:40
31 Steve Dodds Male V40 01:47:00
32 Sara Staniek Female V50 01:48:32
33 Matt Lynch Male V40 DERWENT AC COCKERMOUTH 01:49:44
34 Nick Lewthwaite Male V40 01:51:05
35 Susie Anton Pt Female Sen SUSIE ANTON PT 01:51:07
36 Robbie Woods Male Sen 01:51:31
37 Justin Weir Male U23 01:52:15
38 Greg Yates Male Sen 01:54:29
39 Matt Mahon Male Sen 01:54:31
40 James Gaffney Male Sen RIBBLE VALLEY TRI CLUB 01:55:29
41 Andrew Travis Male V40 01:55:41
42 Clare Eardley Female V40 WIRKSWORTH RUNNING CLUB 01:55:58
43 Paul Richardson Male V40 01:56:37
44 Jessica Hartley Female Sen 01:58:20
45 Jordan Travis Male Sen 01:58:37
46 Hannah Taylor Female Sen 02:02:48
47 Catharina Coetsee Female Sen 02:04:32
48 Tracey Binks Female V40 02:05:51
49 Bill Sheppard Male V60 LONG EATON RUNNING CLUB 02:06:28
50 Anna Finn Female V40 100 MARATHON CLUB 02:07:56
51 Chris Bunker Male Sen EDEN RUNNERS 02:09:03
52 Leena Madden Female V40 02:09:13
53 David Smith Male V40 02:10:32
54 Nancy Kennedy Female V60 LOCHABER AC 02:11:59
55 Jannet Ricketts Female V40 02:15:36
56 Jake Procter Male Sen RIBBLE VALLEY TRIATHLON CLUB 02:16:44
57 Gill Hutchinson Female Sen RUNNING4CF 02:16:47
58 Amy Eva Nuttall Female U23 02:17:59
59 Ross Fawkes Male Sen 02:18:51
60 Hass Noshib Male V40 GOODGYM RACE TEAM 02:21:26
61 Maria Lopez Female Sen 02:22:20
62 Kimberly Summers Female Sen DERWENT AC 02:30:37
63 Monica Staniek Female Sen 02:34:22
64 Liz Taylor Female V50 STILTON STRIDERS 02:35:58
65 Vicky Johnston Female V40 ST BEES TRIERS 02:37:51
66 Linda Gant Female V60 BODYFIT CUMBRIA RUNNING CLUB 02:37:53
67 Terry Holden Male V60 LONELY GOAT RC 02:41:11
68 Andrew Dobinson Male V50 SUNDERLAND STROLLERS 02:46:55
69 Ann Revell Female V50 02:46:57
70 Becky Taylor Female U23 02:47:07
71 Clare Wray Female V40 02:50:06
72 Brady Scott Female V40 02:59:00
73 Chris Clarke Male V40 WASHINGTON RUNNING CLUB 02:59:01
74 Ian Whitttaker Male V50 03:01:58
75 Alabama B Breeze Female V40 GLOSSOPDALE HARRIERS 03:01:59
76 Paula Brown Female V40 03:09:58
77 Nicola Hadden Female Sen 03:10:00
78 Doug Rutherford Male V40 SUNDERLAND STROLLERS 03:18:12
79 Christine Hann Female Sen 03:18:14
80 Sarah Davison Female V40 SILKY STRIDERS 03:18:16
81 Fraser Dooley Male V40 03:20:26
82 Louise Dixon Female V50 03:20:27
83 Gilli Goodfellow Female V60 AMYS CARE CIC 03:20:33
84 Steph Douglas Female V40 AMY'S CARE CIC 03:20:40