Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

10/07/2019 – Black Rocks





  
Pos Name Category Club Time
1 Harry Holmes MS Matlock Athletic Club 00:37:08
2 Jonathan Pitts MV50 00:37:08
3 Kenny Malton MS Shelton Striders 00:39:35
4 Lucas Manning MS Ilkeston Rc 00:40:21
5 Kieran Davis MV40 00:40:28
6 Austin Frost MV40 Dark Peak Fell Runners 00:40:37
7 Chris Sleath MS Wirksworth RC 00:40:54
8 Luke Beresford MS Ripley RC 00:41:32
9 Ed James MS Belper Harriers 00:41:46
10 Daniel Sleath MS Wirksworth RC 00:41:51
11 John Hunt MV50 Dark Peak Fell Runners 00:41:55
12 Jordan Street MS Clowne Road Runners 00:41:59
13 Richard West MS Ripley RC 00:42:16
14 Richard Bradbury MV40 Matlock Athletic Club 00:42:40
15 Tom Taylor MS 00:42:42
16 Nathan Brickman MS Belper Harriers 00:42:58
17 Damian Kilpin MV40 Pennistone FR 00:43:37
18 Matthew Nichols MS Matlock Athletic Club 00:43:50
19 Robert Plant MS Heanor RC 00:44:04
20 Scott Morley MS Eden Runners 00:44:08
21 Matthew Jones MV40 Ripley RC 00:44:20
22 Colin Nadin MV40 Belper 1020 00:44:40
23 Andy Kenyon MV50 00:45:05
24 Michael Russell MV50 00:45:11
25 Sam Thompson MS Matlock Athletic Club 00:45:16
26 Andrew Marsden MS Belper Harriers 00:45:18
27 Jonathan Hicks MS 00:45:42
28 Marcel Darling MV40 Shelton Striders 00:45:47
29 Simon Conroy MV40 Dark Peak Fell Runners 00:46:04
30 Andrew Watson MV40 Erewash Valley Running Club 00:46:18
31 Eleanor Lunt FS Long Eaton 00:46:21
32 David Horton MV50 Belper Harriers 00:46:23
33 John Reynolds MV40 Ilkeston Rc 00:46:41
34 James Mcmurtry MV50 Ashbourne RC 00:46:42
35 Glenn Baird MV50 Wirksworth RC 00:46:51
36 John Hampton MV40 00:47:02
37 Brett Belshaw MV40 Erewash Valley Running Club 00:47:03
38 Andrew Case MS 00:47:06
39 Ed Murden MV50 Long Eaton 00:47:09
40 Bob King MV40 Wirksworth RC 00:47:10
41 Andy Dickenson MV50 Dark Peak Fell Runners 00:47:13
42 Sam Bacon MS Belper Harriers 00:47:25
43 John Hobson MV40 Wirksworth RC 00:47:40
44 Ian Lambert MV40 Long Eaton 00:47:44
45 Andrew Hunter MV40 Beeston AC 00:47:51
46 Simon English MS Ripley RC 00:47:56
47 Mike Lea MV40 00:48:03
48 Neil Worthy MV40 Ripley RC 00:48:19
49 Ashley Flint MS Belper Harriers 00:48:24
50 Stacy Newton MV40 Wirksworth RC 00:48:26
51 Daniel Speed MS Erewash Valley Running Club 00:48:41
52 David James MV40 00:48:48
53 Ruth E Keeley FS Belper Harriers 00:49:00
54 Oliver Cook MV50 Long Eaton 00:49:03
55 Steve Schofield MV50 00:49:07
56 Wayne Smithurst MV40 Ripley RC 00:49:26
57 George Wade MS 00:49:30
58 Tony Rhodes MV40 Derbyshire Dynamos 00:49:32
59 Darren Singleton MS Belper Harriers 00:49:35
60 Chris Gillott MV50 Wirksworth RC 00:49:58
61 Sarah Polglass FS 00:50:07
62 Lewis Glover MV50 Wirksworth RC 00:50:17
63 Kieran Mcnally MV50 00:50:21
64 Chris Morrison MV60+ Sinfin Running Club 00:50:30
65 Aaran Kirk MS Long Eaton 00:50:33
66 Darren Lacey MS Matlock Athletic Club 00:50:37
67 Keith Morgan MV50 00:50:39
68 George Kataria MV50 Sinfin Running Club 00:50:40
69 Mary Higgs FS 00:50:44
70 David Brassington MS Belper 1020 00:50:51
71 Jim Paxman MV60+ Dark Peak Fell Runners 00:50:56
72 Darren Spibey MV40 00:51:22
73 Lewis Whiting MS Heanor RC 00:51:26
74 Stuart Whysall MS Mansfield Harriers 00:51:30
75 Cam Pearson MV40 Tuppers Trotters 00:51:36
76 Malcolm Bushfield MV40 Ashbourne RC 00:51:40
77 Mark Bacon MV50 00:51:44
78 Neil Weightman MV50 Ilkeston Rc 00:51:47
79 Simon Allen MV40 Dark Peak Fell Runners 00:51:48
80 Simon Bray MV40 Sinfin Running Club 00:51:50
81 John Birch MV60+ Matlock Athletic Club 00:51:59
82 Alison Wainwright FV50 Dark Peak Fell Runners 00:52:08
83 Charlie Bennett MV40 Matlock Athletic Club 00:52:13
84 Ian Macnamee MV50 Erewash Valley Running Club 00:52:30
85 Richard Corker MV50 North Derbyshire RC 00:52:37
86 Neil Corker MS 00:52:38
87 Emma Todd FS Derwent Runners 00:52:39
88 Gavin Simmons MV40 Matlock Athletic Club 00:52:42
89 Graham Robinson MV40 00:52:43
90 Cathy Ayton FS Ilkeston Rc 00:52:52
91 Andy Parry MV40 Team Derby Runner 00:53:00
92 Ian Crompton MV50 Shelton Striders 00:53:05
93 Sarah Sutton FS Sinfin Running Club 00:53:06
94 Jonathon Tanner MS 00:53:07
95 Gerrard Moss MV60+ Shelton Striders 00:53:19
96 Esther Broughton FV40 Ripley RC 00:53:25
97 Alan Life MV50 Clayton-Le-Moors 00:53:27
98 David Clough MV50 Matlock Athletic Club 00:53:28
99 Gary Fox MV50 Beeston AC 00:53:29
100 Clare Thompson FS 00:53:32
101 Gavin Elliott MV40 Heanor RC 00:53:39
102 Joseph Tabberner MS 00:53:53
103 Emma Eldridge FV40 Vegan Runners UK 00:53:54
104 Reg Cooper MV60+ 00:53:55
105 Andy Stubbs MS Belper Harriers 00:53:59
106 Jonathan Tyson MV50 Matlock Athletic Club 00:54:03
107 Stephen Moss MV40 North Derbyshire RC 00:54:09
108 Karl Hopkinson MV50 Ripley RC 00:54:14
109 Ian Brookes MV50 Clowne Road Runners 00:54:17
110 Nicky Owen FV40 Belper Harriers 00:54:29
111 Mohamed Zakaria MS Sinfin Running Club 00:54:30
112 David Askew MS Shelton Striders 00:54:44
113 Caroline Scott FV40 Sinfin Running Club 00:54:51
114 Sarah Witham FV40 North Derbyshire RC 00:54:54
115 Robert Scriven MV40 North Derbyshire RC 00:54:54
116 William Treves MV40 00:55:00
117 Robert Doherty MS 00:55:23
118 Julie Taylor FV40 Ivanhoe 00:55:25
119 Matt Harris MV40 Sinfin Running Club 00:55:36
120 Phil Howson MV50 Steel City Striders 00:55:43
121 David Walker MV50 00:55:45
122 Chris Duro MV50 Derwent Runners 00:55:52
123 Stephanie Solomon FS Wirksworth RC 00:56:24
124 Jon Moore MV40 00:56:34
125 Rachel Farrow FS Shelton Striders 00:56:35
126 Russell Buxton MV60+ White Peak 00:56:39
127 Tommy Lowden MS 00:56:47
128 Gareth Lloyd MV50 00:56:50
129 Johnson Peter MV40 Wirksworth RC 00:57:15
130 Chris Hunt MS North Derbyshire RC 00:57:17
131 Cathy Brown FS Long Eaton 00:57:22
132 Jonathon Rice MV40 Ilkeston Rc 00:57:27
133 John Knight MV50 00:57:31
134 John Hopkinson MV40 Matlock Athletic Club 00:57:33
135 Marc Kinch MV50 Long Eaton 00:57:41
136 Richard Martin MS Tuppers Trotters 00:57:45
137 Michael Collins MV40 Sinfin Running Club 00:57:47
138 Matt Turner MV40 00:57:55
139 James Mcgloin MS 00:58:04
140 Michael Stubbs MV40 00:58:18
141 Michelle Tindall FS 00:58:21
142 Jamie Meynell MS Sinfin Running Club 00:58:27
143 Alaina Bond FS Matlock Athletic Club 00:58:52
144 Barry Warwick MV60+ Derwent Runners 00:59:05
145 Andy Zwolinski MV40 Ashbourne RC 00:59:15
146 Sophie Brealey FS 00:59:16
147 Brian Clements MV60+ Wirksworth RC 00:59:20
148 Andrew Gallimore MV50 Shelton Striders 00:59:21
149 Ben Smith MS Sinfin Running Club 00:59:23
150 Brent Lindsay MV50 Pennistone FR 00:59:29
151 Oscar Wainwright MS 00:59:49
152 Matthew Henning MV40 Shelton Striders 00:59:57
153 Liz Phillips FV50 Shelton Striders 00:59:58
154 Jon Heathfield MV50 Dark Peak Fell Runners 00:59:59
155 Nigel Pick MV40 01:00:03
156 Alison Butlin FV40 Ripley RC 01:00:21
157 Chris Henning MV40 01:00:22
158 Seanus Carroll MV60+ North Derbyshire RC 01:00:25
159 Martin Pearce MV50 North Derbyshire RC 01:00:35
160 Sean Ollier MS Belper Harriers 01:00:40
161 Holly Mccain FS Beeston AC 01:01:02
162 Paul Horsfall MV60+ Handswoth Roadhogs 01:01:47
163 Helen James FS Belper Harriers 01:02:14
164 Rachel Toplis FS Long Eaton 01:02:15
165 Jenny Reeves FV50 01:03:10
166 Colin Bostock MV60+ Long Eaton 01:03:14
167 Elizabeth Lakin FV40 Long Eaton 01:03:20
168 Helen Smith FS Ripley RC 01:03:27
169 Jenny Godfrey FS Wirksworth RC 01:03:34
170 Chris Hopkinson MV60+ Shelton Striders 01:03:54
171 Eleonora Salomoni FV50 Matlock Athletic Club 01:03:57
172 Charlotte Derbyshire FS 01:03:58
173 Nicola Saunders FV40 Lonely Goat RC 01:04:00
174 Andrea Atkinson FV40 01:04:01
175 Fiona Finnegan FV50 Sinfin Running Club 01:04:03
176 Clare Eardley FV40 Wirksworth RC 01:04:07
177 Julie Heithus FV50 Sinfin Running Club 01:04:10
178 Ian Carson MV40 Sinfin Running Club 01:04:11
179 Carolyn Hopkinson FV50 Shelton Striders 01:04:31
180 Val Playdun FV50 Ashbourne RC 01:04:38
181 David James MV60+ Lonely Goat RC 01:05:03
182 Rachel Clark FV40 Belper Harriers 01:05:04
183 Deborah Cotton FV50 01:05:13
184 Alison Clarke FV40 Sinfin Running Club 01:05:38
185 Andrea Talbot FV50 Sinfin Running Club 01:05:51
186 Sarah Sinclair FV40 Mansfield Harriers 01:05:59
187 Andrew Longmead MV40 Mansfield Harriers 01:06:00
188 Sally Owen FV50 Matlock Athletic Club 01:06:04
189 Jo Saxton FV40 Watnall Warriors 01:06:08
190 Alex Bates FS Derwent Runners 01:06:10
191 Sarah Bailey FV40 Ashbourne RC 01:06:16
192 Caryl Hartwright FV60+ Totley AC 01:06:44
193 Andy Horsfall MS Handswoth Roadhogs 01:07:17
194 Barry Boole MV60+ Sinfin Running Club 01:07:28
195 Tom Gillot MS Wirksworth RC 01:07:59
196 Diane Stewart FV40 Mansfield Harriers 01:08:06
197 Leonard Foulh MV50 01:08:09
198 Patricia Swift FV60+ 01:08:31
199 Alexandra Palfreyman FS 01:10:00
200 Ian Hodson MV40 01:10:08
201 Jane Hudson FV50 Long Eaton 01:10:14
202 Emma Roberts FV40 Wirksworth RC 01:10:24
203 Tim Gordon MV60+ 01:10:28
204 Esther Sinclair FV40 Mansfield Harriers 01:10:57
205 Rachel Hathaway FV40 Wirksworth RC 01:11:41
206 Odessa Cornell FS 01:11:59
207 Julie Muggleton FV50 Sinfin Running Club 01:12:55
208 Alyson Woodcock FV50 Sinfin Running Club 01:13:04
209 Marcella Kilbane FS Belper Harriers 01:16:20
210 Mike Bottom MS Derwent Runners DNF
211 Rebecca Timperley FS DNF
212 Paul Thompson MV40 DNF
213 Rebecca Clift FS Newak Striders Running Club DNF
214 June Plackett MV40 Ilkeston Rc DNF
215 Andrew Haynes MV40 DNF
216 Carrie Wing FS Lonely Goat RC DNF
217 Andy Smith MV50 Mercia Fell Runners DNF
218 Clare Harrison FV40 Sinfin Running Club DNF
219 Ian Hewitt MV40 DNF
220 Rich Bayliss MV40 Hatton Darts DNF
221 Richard Hickling MV50 Belper Harriers DNF
222 Rob Marron MS Ilkeston Rc DNF
223 Jonathan Watkinson MV40 DNF
224 Fiona Corden FV50 Shelton Striders DNF
225 Gethin Jones MV40 DNF
226 Stacey Sangster FV40 Long Eaton DNF
227 Carrie Chan FS Long Eaton DNF