Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

08/07/2019 – Hathersage Gala





  
Pos Name Category Club Time
1 Keith Lindley M60
2 Eugene Rybinski M60 Dark Peak FR
3 Steve Franklin MSEN Totley AC 00:29:51
4 Tom Saville MSEN Dark Peak FR 00:30:33
5 Rupert Allison MSEN Dark Peak FR 00:31:59
6 Samuel Soles MU23 Buxton AC 00:32:23
7 Lewis Banton M40 Clowne Road Runners Club 00:32:40
8 Neil Northrop MSEN Dark Peak FR 00:32:58
9 Jacob Winfield MU23 Buxton AC 00:33:16
10 Thomas Beaumont M40 Totley AC 00:33:17
11 Luke Beresford MSEN Ripley RC 00:33:36
12 Malcolm Fowler M50 Cheshire Hill Racers 00:33:41
13 Austin Frost M40 Dark Peak FR 00:34:05
14 Sam Tierney MU23 Hallamshire Harriers 00:34:16
15 Paul Middlemas MSEN Steel City Striders RC 00:34:21
16 Colin Osborne M40 Totley AC 00:34:24
17 Megan Wilson WSEN Dark Peak FR 00:34:32
18 Matthew Nichols MSEN Matlock AC 00:34:42
19 Andrew Lake M40 Esk Valley Fell Club 00:34:50
20 Paul Skuse M40 Glossopdale Harriers 00:34:52
21 Chris Carter MSEN 00:34:57
22 Josh Ring MSEN 00:35:07
23 Mark Roberts MSEN 00:35:09
24 Kieran Swanallan MSEN Fat Boys 00:35:17
25 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners 00:35:23
26 Jordan Street MSEN Clowne Road Runners Club 00:35:26
27 Jacob Miller MU23 Buxton AC 00:35:26
28 Richard Baldwin MSEN Dark Peak FR 00:35:52
29 Lee Storey MSEN Penistone Footpath Runners 00:36:02
30 Mark Burley MSEN Macclesfield Harriers & AC 00:36:08
31 Christopher Rushworth MSEN Buxton AC 00:36:17
32 James Whysall M40 00:36:28
33 Jose Dias M40 Danum Harriers 00:36:48
34 Ian Shaw M50 Fat Boys 00:36:59
35 Daniel Hartmann MSEN Dark Peak FR 00:37:12
36 Ryan Elliot MU23 Dark Peak FR 00:37:15
37 Sam Pearce MSEN Ealing Eagles 00:37:18
38 Ben Mappin MU23 00:37:19
39 David Fryer-Winder MU23 Buxton AC 00:37:29
40 Colin Earl M50 Kimberworth Striders 00:37:30
41 Matthew Burden MSEN Totley AC 00:37:34
42 Daniel Stanley MSEN 00:37:37
43 Thomas Pearson MSEN 00:37:46
44 Tom Cliffe MSEN Unattached 00:37:50
45 Andrew Watson M40 Erewash Valley 00:37:59
46 Colin Lynch M50 Totley AC 00:38:08
47 Mike Taylor M40 Fat Boys RC 00:38:18
48 Leon Boreham M40 3 Amigos 00:38:22
49 Duncan Robb MSEN North Derbyshire RC 00:38:24
50 Rupert Pearson M40 Fat Boys RC 00:38:31
51 Nick Kirk M50 Steel City Striders 00:38:35
52 Paul Lewis M40 Long Eaton Running Club 00:38:43
53 Dave Edmunds M40 Fat Boys RC 00:38:45
54 Oliver Pike MSEN Penistone Footpath Runners 00:38:45
55 Daniel Limb MSEN Penistone Footpath Runners 00:38:46
56 Tim Slack MSEN Dark Peak FR 00:38:48
57 Paul Stuart M50 Steel City Striders 00:38:50
58 David Openshaw M40 Fat Boys RC 00:38:51
59 Charlie Glover MU23 00:39:05
60 Bob Foreman M60 Matlock AC 00:39:06
61 Paul Hulbert M50 Fat Boys RC 00:39:08
62 Anthony Whitehouse M60 Totley AC 00:39:13
63 Craig Renton MSEN Sheffield RC 00:39:14
64 Peter Durkin M40 00:39:19
65 David James M40 00:39:19
66 Geoffrey Gough M60 Clayton-le-moors 00:39:24
67 Philip Morgan M50 Killamarsh Kestrels 00:39:28
68 Callum Critchlow MSEN 00:39:29
69 Ian Drysdale MSEN 00:39:29
70 Helen Quirk WSEN Unattached 00:39:30
71 Craig Baird M40 Steel City Striders 00:39:33
72 Pippa Wilkie W50 Dark Peak FR 00:39:36
73 Andy Buck M60 Steel City Striders RC 00:39:41
74 Robert Hall M40 Fat Boys 00:39:48
75 Graham Brown M50 00:39:50
76 Paul Dominic Smith M50 00:39:50
77 Tom Jolley MSEN 00:39:56
78 Chris Martin M40 Fat Boys 00:40:05
79 James Boardwell M40 Dark Peak FR 00:40:11
80 James Hynes M50 00:40:13
81 Alan Life M50 Clayton-le-moors 00:40:18
82 Bruce Dalton MSEN 00:40:19
83 Steve Larkin M40 00:40:32
84 Nick Jones M40 Buxton AC 00:40:37
85 Peter Wallis M60 Tideswell 00:40:46
86 Allen Williams M50 Unattached 00:40:53
87 Steve Storey M60 Penistone Footpath Runners 00:40:56
88 Mike Pullman M50 Fat Boys RC 00:41:02
89 John Thompson M40 Fatboys Rc 00:41:09
90 David Veryard M50 Bakewell 00:41:10
91 Rob Sheldon M40 Glossopdale Harriers 00:41:11
92 John Green M40 00:41:13
93 Heather Hatton WSEN Steel City Striders 00:41:14
94 Andy Hartley M60 Fat Boys RC 00:41:18
95 Guy N D Smith M50 00:41:31
96 Rick Long M50 Fat Boys 00:41:39
97 Carla Gibbons WSEN Totley AC 00:41:41
98 Joe Dunne MSEN Steel City Striders 00:41:45
99 Dominic Taylor M40 Fat Boys Running Club 00:41:51
100 Tom Fryers MU23 Penistone Footpath Runners 00:41:53
101 Aaran Kirk MSEN Long Eaton RC 00:41:54
102 Callum Tulley MSEN 00:41:55
103 Ian Haigh M40 Southwell Running Club 00:41:57
104 John Howsham M50 Penistone Footpath Runners 00:42:02
105 Jon Gilchrist M50 Tideswell 00:42:10
106 Sarah Christian WSEN Totley AC 00:42:11
107 Ant Harris M40 Fat Boys RC 00:42:13
108 Jeremy Braithwait MSEN Vegan Runners UK 00:42:15
109 Shane James M40 North Derbyshire RC 00:42:16
110 Alan Jack M40 Unattached 00:42:21
111 Rachel Findlay-Robinson WSEN Keswick 00:42:23
112 Jenny Armstrong WSEN Totley AC 00:42:27
113 Shaun Walker M50 Penistone Footpath Runners 00:42:29
114 Richard Goff MSEN Buxton AC 00:42:34
115 Samantha Willis W40 Buxton AC 00:42:38
116 Iain Smith M50 Buffalo Whippets AC 00:42:43
117 Will Day M50 Steel City Striders RC 00:42:48
118 Robert Taylor M60 Pennine FR 00:42:53
119 Rebecca Timms W40 Penistone Footpath Runners 00:43:01
120 Neal Pates M50 Steel City Striders 00:43:13
121 Ivan Causer M50 00:43:15
122 Dominic Rogers M40 Fat Boys RC 00:43:23
123 Matt Killingley M50 Fat Boys RC 00:43:28
124 Matthew Coldwell M40 Penistone Footpath Runners 00:43:41
125 David Barnes M60 Horwich 00:43:44
126 Stuart Lock M40 Tideswell 00:43:51
127 James Pace M40 Tideswell 00:43:58
128 Paul Fryers M50 Penistone Footpath Runners 00:44:00
129 Jeremy Windsor M40 Fatboys Running Club 00:44:02
130 Rob Moore M50 Dark Peak FR 00:44:05
131 James Ellmore M40 Porter Valley 00:44:07
132 David Askew MSEN Shelton Striders 00:44:09
133 Karl Beckett M50 North Derbyshire RC 00:44:13
134 Simon Wilson M40 Monday Night Boys 00:44:16
135 Mark Gamsu M60 Dark Peak FR 00:44:25
136 Alicia Lauckner WSEN 00:44:35
137 Julie Darigala W40 Penistone Footpath Runners 00:44:38
138 Nick Woffenden M40 Unattached 00:44:40
139 Steve Dempsey M50 Fat Boys 00:44:45
140 Sally Hook W40 00:44:46
141 Peter Bailey M50 Buxton AC 00:44:53
142 Phil Hewson M50 Steel City Striders 00:44:57
143 Hannah Sharpe WSEN Clowne Road Runners Club 00:44:59
144 Tim Coey MSEN Fat Boys RC 00:45:00
145 Andrew Watkins M50 Tideswell Running Club 00:45:13
146 Helen Wright WSEN Penistone Footpath Runners 00:45:15
147 Joseph Wall M50 Handsworth Roadhogs 00:45:21
148 Lola Ritchie WSEN 00:45:28
149 David Patrick M50 Ashbourne RC 00:45:31
150 Dav Thompson MSEN Monday Night Boys 00:45:34
151 Ben Robson M50 Dark Peak FR 00:45:37
152 Kelvin Bowskill M60 Penistone Footpath Runners 00:45:39
153 Steve Brandreth M50 Porter Valley Plodders 00:45:40
154 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:46:17
155 Mark Graham M50 Penistone Footpath Runners 00:46:25
156 John Armitage M40 Steel City Striders 00:46:32
157 Andrew Kirby MSEN 00:46:40
158 Jack Hartley MSEN Fat Boys 00:46:41
159 Matthew Jackson MSEN Heanor Running Club 00:46:43
160 Paul Lorrigan M50 00:46:43
161 Ian Weeks M40 Monday Night Boys 00:46:44
162 Jack Hammerton MSEN Monday Night Boys 00:46:47
163 Izzy Avill WU23 00:46:51
164 John Murray M60 North Derbyshire RC 00:46:52
165 Alex Forrest M50 Vegan Runners 00:46:54
166 Simon Hutchinson M50 00:47:02
167 Sarah Witham W40 North Derbyshire RC 00:47:04
168 Robert Scriven M40 North Derbyshire RC 00:47:05
169 Francesca Rooker WSEN 00:47:07
170 Wayne Parkinson M50 Penistone Footpath Runners 00:47:15
171 Carmel Stanford W40 Unattached 00:47:17
172 David Walker M50 00:47:25
173 Paul Hughes M60 Fat Boys RC 00:47:29
174 Paul Hills M60 Pennine FR 00:47:43
175 Michael Richardson M50 Handsworth Roadhogs 00:47:46
176 Louise Rook W40 Smiley Paces 00:47:52
177 Katherine Alexandra Setterington WSEN 00:48:10
178 Ruth Gowers W40 Buxton AC 00:48:19
179 Cathy Brown WSEN Long Eaton RC 00:48:23
180 Dave Fooks M50 00:48:25
181 Ann Fooks W40 00:48:25
182 Clare Gardiner WSEN 00:48:27
183 Tracey Mardell W50 00:48:30
184 John Herbert M60 Dark Peak FR 00:48:33
185 Nick Wardle M40 00:48:41
186 Matt Dixon M50 00:48:49
187 Nick Whittingham M60 Penistone Footpath Runners 00:48:51
188 Kenny Turner M50 Dark Peak FR 00:48:51
189 Brent Lindsay M50 Penistone Footpath Runners 00:48:54
190 Bob Gardner M60 North Derbyshire RC 00:48:55
191 Nigel Callaghan M40 North Derbyshire RC 00:49:03
192 Kevin Randall MSEN Valley Hill Runners 00:49:20
193 Jonathan Ayres MSEN North Derbyshire RC 00:49:23
194 Alan Read M60 00:49:31
195 Carl Rawson M40 Unattached 00:49:35
196 Kate Scott W50 Steel City Striders RC 00:49:36
197 Andrew Elliott M50 North Derbyshire RC 00:49:42
198 Chris Hunt MSEN North Derbyshire RC 00:49:43
199 Tony Dent M60 Tideswell 00:49:47
200 Lizzie Rawson WU23 Fat Boys RC 00:49:49
201 Manny Singh MSEN 00:49:51
202 Keith Gordon M70 Penistone Footpath Runners 00:50:03
203 Dave Arundale M60 Dark Peak FR 00:50:05
204 Michael Stubbs M40 00:50:21
205 Gary Bates M40 North Derbyshire RC 00:50:27
206 Isobel Gowers W40 Springfield Striders 00:50:28
207 Vinny Thomson M50 Fat Boys RC 00:50:38
208 Katie Dale WSEN Unattached 00:50:41
209 Chris Shaw M50 Dark Peak FR 00:50:42
210 Claire Wolstenholme WSEN Sheffield RC 00:50:45
211 Heather Anne Lindley W50 Penistone Footpath Runners 00:50:46
212 Mark Wood M50 00:50:52
213 Steve Monaghan M50 North Derbyshire RC 00:50:54
214 Susan Charlesworth W50 Penistone Footpath Runners 00:50:57
215 Stu Smith M60 Penistone Footpath Runners 00:51:03
216 Linda Rimmer W40 00:51:16
217 Paul Firth M60 00:51:28
218 Heather Fryer-Winder W50 Buxton AC 00:51:37
219 Dean Harding MSEN Steel City Striders RC 00:51:49
220 Jane Candlish WSEN 00:52:14
221 Steve Andrews M40 Barnsley Harriers 00:52:18
222 Graham Berry M70 Dark Peak FR 00:52:21
223 Mary Jeal W50 Glossopdale Harriers 00:52:27
224 Amanda Watson W40 00:52:28
225 Andrew Skelton M60 00:52:41
226 Luke Mcguinness MSEN Penistone Footpath Runners 00:52:42
227 Helen Smith WSEN Ripley Running Club 00:52:46
228 Morven Lowe W40 Steel City Striders 00:52:47
229 Jon Heathfield M50 Dark Peak FR 00:52:48
230 Jill Davies W50 Steel City Striders RC 00:52:53
231 Fraser Sidebottom MSEN Wakey Tri 00:52:56
232 John Ostrovskis M50 Fat Boys RC 00:53:00
233 Myfanwy Cross WSEN Penistone Footpath Runners 00:53:01
234 Trevor Durham M50 North Derbyshire RC 00:53:05
235 Bob Edmonds M40 00:53:07
236 Colin Bostock M60 Long Eaton Running Club 00:53:13
237 Steve Dommett M50 Penistone Footpath Runners 00:53:21
238 Beverley Golden W40 Buxton AC 00:53:22
239 Philippa Smith WU23 00:53:31
240 Susan Beckett W50 North Derbyshire RC 00:53:36
241 Naomi Morrison W40 Smiley Paces 00:53:40
242 Claire Conway WSEN Totley AC 00:53:57
243 Bryony Pullman WSEN 00:54:08
244 Richard Knowles M40 Totley AC 00:54:11
245 Helen Wright WSEN Dark Peak FR 00:54:13
246 Elizabeth Lakin W40 Long Eaton RC 00:54:26
247 Caryl Hartwright W70 Totley AC 00:54:38
248 Tracy Gregory W50 Buxton AC 00:54:41
249 Andy Horsfall MSEN Handsworth Roadhogs 00:54:44
250 Chris Weston M60 Monday Night Boys 00:54:45
251 Beth Elliott WSEN North Derbyshire RC 00:55:09
252 Adam Russell MSEN Monday Night Boys 00:55:12
253 Geoff Andrew M60 00:55:16
254 James Mappin M40 Monday Night Boys 00:55:17
255 David Mosley M40 00:55:18
256 Kirsten Grafton W50 North Derbyshire RC 00:55:19
257 Myles Jones M40 Porter Valley 00:55:25
258 Michael Arundale M60 Dark Peak FR 00:55:39
259 Susannah Wall WSEN Totley AC 00:55:52
260 David Cole M50 00:55:54
261 Dawn Godley W50 Penistone Footpath Runners 00:56:00
262 Clare Eardley W40 Wirksworth Running Club 00:56:07
263 Joann Lewis W50 Long Eaton RC 00:56:57
264 Raymond Brown M70 Penistone Footpath Runners 00:58:03
265 Gillian Hart W50 00:58:36
266 Martin Rosser M50 Fat Boys 00:58:39
267 Jemma Bates WSEN Trail Runners Association 00:59:04
268 Corinna Jane Setterington WU23 00:59:13
269 David Setterington MSEN 00:59:13
270 Jaqueline Howsham W50 Penistone Footpath Runners 00:59:14
271 Maurice West M70 Dark Peak FR 00:59:30
272 Stewart Benfield M50 Rear Gunners 00:59:37
273 Chris Cormack M40 00:59:38
274 Rachel Liptrot WSEN Vegan Runners 01:00:13
275 Neal Matthews M50 Sheffield RC 01:00:46
276 Mandy Halsey W50 Tideswell 01:01:07
277 Mary Mooney W50 Tideswell 01:01:07
278 Susan Hall W60 Penistone Footpath Runners 01:01:50
279 Sue Jeff W50 Buxton AC 01:02:14
280 Rachel Dowle W40 Buxton AC 01:02:15
281 Karen Calladine W40 01:03:32
282 Robert White M50 01:04:59
283 Demelza Whitbread W40 01:07:27