Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

10/07/2019 – Stiperstones





  
Pos Name Category Club Time
1 Duncan Birtwistle MSEN Mercia 00:27:05
2 Henry Webb U19B Mercia 00:29:02
3 Jordan Stamp MU23 Wrekin Tri 00:29:11
4 Joe Murray MSEN Maldwyn Harriers 00:30:00
5 Andy Watkins MU23 Mercia 00:30:29
6 Kristan McKenna M40 Avalanche RC 00:30:30
7 Aidan Yapp U17B 00:30:35
8 Andrew Normand MSEN 00:30:36
9 John Atyeo M50 Mercia 00:31:18
10 Kristaps Cehovics MSEN 00:31:32
11 Simon Adney MSEN Mercia 00:31:46
12 Philip Jones M40 Shropshire Shufflers 00:32:17
13 Brian Rothera M50 Oswestry Olympians 00:32:32
14 Sara Willhoit WSEN Mercia 00:32:45
15 Andy Davies M50 Mercia 00:32:53
16 William Preston MSEN SAC 00:33:02
17 Zac Nicholls MSEN 00:33:39
18 Mark Griffiths M50 Telford Harriers 00:33:47
19 Jacob Helm U17B Mercia 00:34:07
20 Raphael Gross MSEN Shropshire Shufflers 00:34:12
21 Mark Agnew M50 Mercia 00:34:29
22 Stuart Proctor M50 SAC 00:34:48
23 Paul Beeson M50 Maldwyn Harriers 00:34:54
24 Luke Moses U19B Telford AC 00:34:55
25 Lily Higgins WU23 Halesowen A&CC 00:35:04
26 Josie Lloyd WU23 Mercia 00:35:20
27 Matthew Marston MSEN 00:35:23
28 Gary Pearson M45 Croft Ambrey 00:35:51
29 Karl Fletcher M45 Tipton Harriers 00:36:03
30 Matthew Bishop M50 00:36:08
31 Guy Holloway M45 Bayston Hill Salad Dodgers 00:36:14
32 Clint Hall M40 Hartshill 00:36:25
33 Robin Bacon M50 Mercia 00:36:33
34 James Watkins MU23 00:36:39
35 Michael Murray MSEN Maldwyn Harriers 00:36:42
36 Mike Streetly M55 Cuthbert 00:37:07
37 Wayne Davies MSEN Maldwyn Harriers 00:37:14
38 John Selby M50 00:37:45
39 Martyn Helliker MSEN Shropshire Shufflers 00:38:19
40 Mark Pearson M55 Mercia 00:38:28
41 Kevin Jones M40 Maldwyn Harriers 00:38:32
42 Kris Williams M40 Wrekin RR 00:38:39
43 Neil Postans M45 Shropshire Shufflers 00:39:21
44 Paul Lucas M50 Tipton 00:39:35
45 Adrian Clark M50 Mercia 00:39:38
46 Edward Beards M55 Mercia 00:39:56
47 David Gould M65 Mercia 00:40:03
48 Glyn Fletcher M55 Maldwyn Harriers 00:40:08
49 Daphne Jones U17G SAC 00:40:12
50 Sarah Cordingley WSEN Maldwyn Harriers 00:40:26
51 Isobel Pitts WSEN 00:40:35
52 Andrew Sherlock M50 Maldwyn Harriers 00:41:12
53 Grant McKelvie M40 Salad Dodgers 00:41:34
54 David Manuel M45 Maldwyn Harriers 00:41:37
55 Tim Jones SS M55 Shropshire Shufflers 00:41:52
56 Tim Hockley M55 00:42:01
57 Peter Holmes M45 Whitchurch Whippets 00:42:17
58 Ifan Jones M50 Maldwyn Harriers 00:42:23
59 Nickie Jones W45 Bridgnorth RC 00:42:38
60 Alex Herron MSEN Wolves & Bilston 00:42:46
61 Kelly Griffiths W40 Maldwyn Harriers 00:42:53
62 Lizzie Cockle WSEN Maldwyn Harriers 00:43:02
63 Robert Ingham M45 Whitchurch Whippets 00:43:12
64 David Tozer M50 Bayston Hill Dodgers 00:43:14
65 Tim Jones CA M50 Croft Ambrey 00:43:25
66 Bess Robson WSEN 00:44:06
67 Richard Robinson M40 Bayston Hill Salad Dodgers 00:44:14
68 Philip Hadland M55 Mercia 00:44:18
69 Susannah Davies WSEN Tipton Harriers 00:44:20
70 Dominic Williams M45 00:44:22
71 Robin Glover M45 Bridgnorth RC 00:44:26
72 Amy Aldridge W40 Lawley RR 00:44:37
73 Darren Owen-Jones M45 Telford Harriers 00:44:56
74 James Dimmock M50 00:45:23
75 Mark Hall M55 Wrekin RR 00:45:38
76 Paul Fotheringham M60 00:46:13
77 James Rainbow M40 Whitchurch Whippets 00:47:02
78 Josh Selby U17B 00:47:25
79 John Williams M65 Pennine Fell Runners 00:47:36
80 Mark Ashley M40 00:49:17
81 Janet Hill W60 Springfield Striders 00:49:26
82 Terri Jones W55 Mercia 00:49:30
83 Stephen Bajic M60 Mercia 00:50:10
84 Sally Tonge W50 00:51:56
85 Josephine Fotheringham W60 00:53:16
86 Stuart Cooke M45 00:54:04
87 Tracey Hughes W50 Maldwyn 00:58:13
88 Jan Manuel W50 Maldwyn Harriers 01:03:47
89 John Sproson M75 Mercia 01:15:58