Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/07/2019 – Up The Nab Under 15





  
Pos Name Category Club Time
1 Charlie Almond M Ambleside AC 00:15:08
2 James Bowen M Ambleside AC 00:15:38
3 Theo Clay M Bingley Harriers 00:16:28
4 Thomas Brailsford M Ambleside AC 00:16:35
5 Harry Bowen M Ambleside AC 00:16:37
6 William Hall M Keighley & Craven AC 00:16:43
7 Joe Ormrod M Rossendale Harriers & AC 00:17:04
8 Elijah Peers-Webb M Calder Valley Fell Runners 00:17:09
9 Tom Owen M Calder Valley Fell Runners 00:17:12
10 William Walker M Trawden AC 00:17:15
11 Isaac Battye M Horwich RMI Harriers 00:17:16
12 Helana White F Clayton Le Moors Harriers 00:17:29
13 Charlie Preece M Telford AC 00:17:39
14 Harry Ewebank M Eden Runners 00:17:41
15 Ethan Isaacs M Horwich RMI Harriers 00:17:50
16 Robbie Smedley M Clayton Le Moors Harriers 00:18:20
17 Evie Taylor F Rossendale Harriers & AC 00:18:25
18 Oliver Willoughby M Helm Hill 00:18:34
19 Elan Logue M Halifax Harriers AC 00:18:40
20 Thomas Adams M Cumberland Fell Runners 00:18:47
21 Maggie Preece F Telford AC 00:18:49
22 Charlotte Wilkinson F Horwich RMI Harriers 00:19:08
23 Sophie Rylance F Ambleside AC 00:19:16
24 Benjamin Hall M Horwich RMI Harriers 00:19:19
25 Eddie Fitspatrick M Dark Peak Fell Runners 00:19:22
26 Danial Kean M 00:19:27
27 Ceo Illstone M Calder Valley Fell Runners 00:19:29
28 Billy Smith M Rossendale Harriers & AC 00:19:30
29 Rhys Dunn M Rossendale Harriers & AC 00:19:33
30 Jack Sunderland M Holmfirth Harriers 00:19:39
31 Archie Budding M Ilkley Harriers AC 00:19:40
32 Lauran Wilshaw F Buxton AC 00:19:51
33 Sophie Flidger F Wespa 00:20:02
34 Callum Osborne M Trawden AC 00:20:25
35 Grace Longden F Buxton AC 00:20:27
36 Lola Roberstson F Chorley 00:20:35
37 Dylan Shinn M Ilkley Harriers AC 00:20:48
38 Lewis Warner Jones M Chorley 00:21:29
39 Luke Guise M Buxton AC 00:21:39
40 Emma Bradley F Horwich RMI Harriers 00:21:54
41 May Mannion F East Cheshire Harriers 00:22:05
42 Sienna Phillips F Buxton AC 00:22:16
43 Lily Philbin F Bolton United AC 00:22:20
44 Hannah Eccles F Clayton Le Moors Harriers 00:22:23
45 Guy Whalley M Clayton Le Moors Harriers 00:23:09
46 Erin Doyle F Ilkley Harriers AC 00:23:25
47 Kalyan Dhillan-Downey M Keighley & Craven AC 00:23:29
48 Ben Hodgson M Denby Dale AC 00:23:43
49 Amelia Theobald F Dark Peak Fell Runners 00:24:13
50 Ciara Duffy F Barlick Fell Runners 00:24:24
51 Benjamin Grundy M Wharfedale Harriers 00:27:44
52 Evelyn Illstone F Calder Valley Fell Runners 00:28:05
53 Aalyssa Lowrie F Dark Peak Fell Runners 00:28:37
54 Amelia Kirkley F Wharfedale Harriers 00:33:37
55 Summer Lowrie F Dark Peak Fell Runners DNF