Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

30/06/2019 – Bakewell Pudding Race





  
Pos Name Category Club Time
1 Mark Lamb M Keswick AC 00:38:01
2 Dan Haworth M Matlock AC 00:38:33
3 Sam Stead M Keswick AC 00:39:51
4 Mark Anderson M MV40 Totley AC 00:40:40
5 Greg Hopkinson M Beeston AC 00:40:56
6 Ben Jones M Cambridge & Coleridge 00:41:28
7 Jason Brunnock M Buxton AC 00:41:42
8 Luke Beresford M Ripley RC 00:41:56
9 Christopher Leigh M MV40 Trafford AC 00:42:02
10 Malcolm Fowler M MV50 Cheshire Hill Racers 00:42:15
11 Mike Blair M MV40 Matlock AC 00:42:26
12 Jordan Street M Clowne Roadrunners 00:42:29
13 Edward James M Belper Harriers 00:42:41
14 Tim Lovatt M 00:43:15
15 Sean Phillips M Glossopdale Harriers 00:43:29
16 Austin Frost M MV40 Dark Peak FR 00:43:57
17 Reuben Ellis M 00:44:07
18 Gary Crone M MV40 Fire Sport UK 00:44:12
19 Jason Bennett M MV40 Buxton AC 00:44:22
20 Oliver Brocklehurst M Matlock AC 00:45:18
21 Adam Eales M Harborough AC 00:45:32
22 Patrick Samengo-Turner M 00:45:53
23 Damian Kilpin M MV40 Penistone FR 00:45:56
24 Jamie McAllister M MV50 Harborough AC 00:45:58
25 Steve Bell M MV50 Dark Peak FR 00:46:15
26 Steve Jones M MV40 Keswick AC 00:46:31
27 Morgan Bradley M Lichfield RC 00:46:31
28 Simon Garside M MV50 Rothwell Harriers 00:46:45
29 Dave Hawkins M Go Team Running Club 00:46:47
30 James Teuten M City Of Portsmouth AC 00:46:55
31 James Lurati M Wirksworth 00:47:05
32 Hannah Bridger F Macclesfield Harriers 00:47:09
33 Oliver Dixon M 00:47:19
34 Jack Morley M North Derbyshire 00:47:25
35 Glenn Baird M MV50 Wirksworth RC 00:47:27
36 Darren Fishwick M MV40 Chorley 00:47:32
37 Phil Hurst M MV40 Winchester&District AC 00:47:39
38 Tom Ward M Harborough AC 00:47:50
39 Adam Brooks M Harborough AC 00:47:57
40 Simon Conroy M MV40 Dark Peak FR 00:48:06
41 Scott Zikmanis M MV40 Newcastle AC 00:48:15
42 Robin Mitton M MV40 Pennine FR 00:48:29
43 Annabel Mason F Lancaster&Morecambe 00:48:36
44 Matthew Jones M MV40 Ripley RC 00:48:44
45 Joe Travis M Glossopdale Harriers 00:48:47
46 Peter George M MV40 Keswick AC 00:49:03
47 John Hampton M MV40 Pegtown Plodders 00:49:12
48 Andy Buck M MV60 Steel City Striders 00:49:32
49 William Durkin M Derwent Runners 00:49:46
50 Fran Cummins F Steel City Striders 00:49:53
51 William Mather M Glossopdale Harriers 00:49:59
52 Oliver Lloyd M Matlock AC 00:50:04
53 Shaun Walker M MV50 Penistone FR 00:50:17
54 David Shepherd M MV50 Northwich RC 00:50:27
55 Jonathan Gee M 00:50:38
56 Dave Allen M MV60 Dark Peak FR 00:50:55
57 Adam Close M Steel City Striders 00:51:03
58 Ian Crutchley M Glossopdale Harriers 00:51:17
59 Keith Morgan M MV50 Ashbourne RC 00:51:20
60 Robert James M Keswick AC 00:51:23
61 Adi Baker M MV50 Dark Peak FR 00:51:28
62 Richard Hind M MV50 Clowne Roadrunners 00:51:39
63 Karl Patterson M Steel City Striders 00:51:45
64 Dave Blundell M 00:51:50
65 Juliet May F Winchester&District AC 00:51:59
66 David Wass M MV50 Worksop Harriers 00:52:07
67 Luke Holme M Glossopdale Harriers 00:52:14
68 Richard Cauldwell M MV40 00:52:24
69 Jim Paxman M MV60 Dark Peak FR 00:52:46
70 Tony Rhodes M MV40 Derbyshire Dynamos 00:52:55
71 Rebecca Walker F 00:52:59
72 Jane Crowson F FV50 Dark Peak FR 00:53:10
73 Robert Saxton M Ashbourne RC 00:53:29
74 Tamsin Cargill F 00:53:31
75 Graeme Rolfe M MV50 Harborough AC 00:53:32
76 Natalie McFarlane F Bull City RC, NC 00:53:33
77 Phil Winskill M MV40 Keswick AC 00:53:39
78 JP Gorge M MV40 00:53:46
79 Howard Winbow M MV50 Ashbourne RC 00:53:47
80 Damon Freeston M MV40 Hatton Darts AC 00:53:48
81 Charles Bennett M MV40 Matlock AC 00:53:49
82 Carl Bell M Keswick AC 00:53:58
83 Simon Allen M MV40 Dark Peak FR 00:53:59
84 Tom Tobia M 00:54:00
85 Darren Spibey M MV40 00:54:03
86 Christopher Gillott M FV60 Mansfield Harriers 00:54:26
87 Reg Cooper M MV60 00:54:30
88 Simon Gregory M MV40 Handsworth Road Hogs 00:54:35
89 Caspar Reynolds M SYO 00:55:03
90 Jonathan Gregson M Hatton Darts AC 00:55:08
91 Pasco Reynolds M SYO 00:55:14
92 Hugo Reynolds M MV40 00:55:15
93 Jane Mellor F FV50 Pennine FR 00:55:17
94 Pat Goodall F FV60 Totley AC 00:55:18
95 Seamus Whitehead M 00:55:18
96 Daniel Frost M 00:55:26
97 Carl Hopkinson M MV50 Ripley RC 00:55:28
98 Sally Rigby F FV40 Boalloy 00:55:28
99 Julian Goodwin M MV40 Boalloy 00:55:33
100 Brian Sherras M MV60 Ripley RC 00:55:33
101 Robert Woolley M MV50 00:55:45
102 Tim Smith M Belper 10:20 00:55:48
103 Peter Attenborough M MV40 Harborough AC 00:55:50
104 Emily Sanders F MV60 Ashbourne RC 00:55:53
105 Joseph Allan Wall M MV50 Handsworth Road Hogs 00:55:54
106 Zoe Barton F FV40 Glossopdale Harriers 00:56:15
107 Nick Woffenden M MV40 00:56:21
108 Scott McFarlane M Bull City RC, NC 00:56:22
109 Scott Hussey M MV40 00:56:26
110 Julie Darrigalia F FV40 Penistone FR 00:56:52
111 Chris Henderson M MV50 00:56:55
112 Christopher Brown M Steel City Striders 00:57:06
113 David Perkins M MV40 Steel City Striders 00:57:15
114 Megan Elliott F Beeston AC 00:57:38
115 Shaun Arrowsmith M MV40 Mansfield Harriers 00:58:04
116 Wendy Trelease F FV40 Glossopdale Harriers 00:58:10
117 Ming Wang-Koh F St Albans Striders 00:58:21
118 Leo Murray M Shrewsbury AC 00:58:24
119 Loiuse Mainwaring F 00:58:25
120 Daniel Maclean M MV40 00:58:38
121 Andrew Clark M MV50 00:58:45
122 David Arundale M MV60 Dark Peak FR 00:59:28
123 Bob Frake M MV40 00:59:33
124 Paul Brown M MV50 00:59:39
125 Rachel Walton F FV40 Glossopdale Harriers 00:59:47
126 Lee Betts M MV40 00:59:49
127 Graham Curtis M MV50 Solemates 01:00:11
128 Paula Evans F FV40 01:00:13
129 Michael Stubbs M MV40 01:00:21
130 John Stephenson M MV60 Glossopdale Harriers 01:00:32
131 Emma Pettig F Glossopdale Harriers 01:00:34
132 Simon Poynton M MV40 Harborough AC 01:00:38
133 Brent Lindsay M MV50 Penistone FR 01:00:43
134 Rebecca Barker F 01:01:01
135 Jackie Welburn F Beeston AC 01:01:07
136 Nick Marriott M MV40 01:01:16
137 Nick Ham M MV50 Glossopdale Harriers 01:01:24
138 David Mellor M MV60 Stockport Harriers 01:01:34
139 Bob Growts M MV50 Steel City Striders 01:01:38
140 Adele Metcalfe F FV50 Glossopdale Harriers 01:02:19
141 Roy Austin M 01:02:20
142 Marcus Bradshaw M MV40 01:02:24
143 Mark Jackson M MV60 Matlock AC 01:02:51
144 Sean Ollier M Belper Harriers 01:03:08
145 Jeremy Brayshaw M MV70 Totley AC 01:03:28
146 Peter Brookes M MV50 01:03:37
147 Cherry Moger F 01:03:44
148 Paddy Petch M MV70 01:03:59
149 Amanda Millward F Go Team Running Club 01:04:04
150 Steven Andrews M MV40 Barnsley Harriers 01:04:06
151 Orla Mannion F FV40 01:04:14
152 Andrew Elliott M MV50 North Derbyshire 01:04:21
153 Kerry Aspinall F 01:04:59
154 Paul Houghton M 01:05:01
155 Helen James F Belper Harriers 01:05:02
156 Ayako Yokoyama-Nichols F FV40 01:05:11
157 Alan Ashforth M MV70 Handsworth Road Hogs 01:05:20
158 Gayle Hutchinson F FV40 Wirksworth RC 01:05:52
159 Kat Teutin F Liss Runners 01:06:24
160 Mike Arundale M MV60 Dark Peak FR 01:06:38
161 John Gee M MV60 01:06:44
162 Myfanwy Cross F Penistone Footpath 01:07:25
163 Louise McAllister F FV40 Harborough AC 01:07:39
164 Andy Evans M MV40 01:07:53
165 Steve Denwick M MV50 Dark Peak FR 01:08:02
166 Sarah Bailey F FV40 Ashbourne RC 01:08:25
167 Robert McCurrie M MV40 01:08:28
168 Haden Smith M Nuneaton Harriers 01:08:29
169 Ndiarkia Mbodji F FV40 Beeston AC 01:08:41
170 Andy Farmer M MV50 01:08:44
171 Charlotte Hussey F 01:08:47
172 Harvey Murray-Smith M MV60 Ashbourne RC 01:08:52
173 Adam Neidle M 01:09:00
174 Fiona Rowe F FV40 TDR 01:09:33
175 Rachel Ollier F 01:10:14
176 Michael Coleman M MV50 Staffs Moorlands AC 01:10:15
177 Matthew Bond M 01:14:46
178 Jane Bradshaw F FV40 01:15:15
179 Julie Ryan F FV50 01:15:15
180 Teresa Macmillan F FV50 Buxton AC 01:18:34
181 Lynn Hazelton F FV40 Clowne Roadrunners 01:20:50
182 Jane Aram F FV40 01:21:54