Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

29/06/2019 – Eldwick Gala





  
Pos Name Category Club Time
1 Mark Sennett MSEN Wharfedale 00:19:08
2 Tim Midgley MSEN Bingley H 00:19:19
3 Alex Flaherty U17B Bingley H 00:19:24
4 Matt Richardson MSEN Saltaire Striders 00:19:40
5 Neil Armitage M40 Pudsey & Bramley 00:19:55
6 Steven Gott M40 Ilkley Harriers 00:20:06
7 Theo Clay U15B Bingley H 00:20:14
8 Tom Gomersal MSEN Bingley H 00:20:24
9 Helen Smith WSEN Ribble Valley 00:20:29
10 Gary Johnson MSEN Otley AC 00:21:02
11 Andrew Britten M40 Wharfedale 00:21:14
12 Oliver Cheyne MSEN Bingley H 00:21:32
13 Paul Mitchell M50 Bingley H 00:21:35
14 Rachel Pilling WSEN Pudsey & Bramley 00:21:38
15 Steve Webb M50 Valley Striders 00:21:43
16 Jensen Brogden U17B Otley AC 00:21:58
17 Simon Jones M50 Bingley H 00:21:59
18 Gareth Hird M40 Wharfedale 00:22:27
19 Ruth Thackray W40 Bingley H 00:22:30
20 Richard Thackray M40 Bingley H 00:22:35
21 Graham Pilling M40 Pudsey & Bramley 00:22:37
22 Will Buckton MSEN Ilkley Harriers 00:22:39
23 Jonathan Sutcliffe U17B Bingley H 00:22:43
24 Steve Watkins M50 Local 00:22:54
25 Alex Small MSEN Local 00:23:01
26 Ian Rowbotham M60 Harrogate 00:23:12
27 Ben Watson M40 Baildon Runners 00:23:17
28 Stephen Wolstenholme M60 Baildon Runners 00:23:17
29 Sam Mantle U15B Bingley H 00:23:20
30 Shona Stone W40 Bingley H 00:23:20
31 Chris Ellis M40 00:23:47
32 David Pullen M40 Bradford G Sch 00:24:10
33 John McNiffe M40 Baildon Runners 00:24:30
34 Michael Toman M50 Accrington RR 00:24:33
35 Simon Blake M40 00:24:44
36 Jacob Leeming MU23 Local 00:24:44
37 David Jefferson M40 Bingley H 00:24:46
38 David Askew M50 Harrogate 00:25:07
39 Josh Spencer U19B Bingley H 00:25:13
40 John Lynch M50 Bingley H 00:25:44
41 Jenine McCutcheon WSEN Bingley H 00:25:47
42 John Merritt MSEN Bingley H 00:25:53
43 Jason Beckett M40 Bingley H 00:26:08
44 David Leaf M60 St Theresa's 00:26:20
45 Martin Brady M50 Clayton Le Moors 00:26:46
46 Paul Spencer M50 Bingley H 00:26:47
47 Jim Wheldon M60 Baildon Runners 00:26:54
48 Mary Green W60 Bingley H 00:27:03
49 Martin Beetham M40 Local 00:27:29
50 Joseph Brereton MSEN Dark Peak 00:28:44
51 Phill Downing MSEN Local 00:29:02
52 Rob Myers M60 Baildon Runners 00:29:19
53 Phil Robinson M70 Otley AC 00:29:52
54 Joanne Henry W40 Bingley H 00:30:02
55 Sue Fulton W60 Bingley H 00:30:57
56 Peter Ellerton M70 Bingley H 00:31:41
57 Andrew Haxby M40 Local 00:32:03
58 Leanne Cheyne WSEN Local 00:34:22
59 Richard Treitl M60 Barlick 00:35:26
60 Susanna Walters WSEN Baildon Runners 00:37:20
61 Heather McAvan W40 Local 00:42:39
62 Antonio Cardinale M70 Otley AC 00:42:56