Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/06/2019 – Grindleford





  
Pos Name Category Club Time
1 Steve Franklin MOpen Totley AC 00:32:12
2 Pete Hodges MOpen Dark Peak Fell Runners 00:34:17
3 Charlie Baker MOpen Totley AC 00:34:45
4 Paul Fauset MV40 Dark Peak Fell Runners 00:34:49
5 Mike Nolan MV50 Dark Peak Fell Runners 00:35:12
6 Edward James MOpen Belper Harriers 00:35:50
7 Austin Frost MV40 Dark Peak Fell Runners 00:36:09
8 Andrew Lake MV40 Esk Valley Fell Club 00:36:22
9 Paul Middlemas MOpen Steel City Striders RC 00:36:32
10 David Cass MV40 Sutton In Ashfield Harriers & AC 00:36:59
11 Neil Stabbs MV40 Totley AC 00:37:20
12 James Halse MV40 Dark Peak Fell Runners 00:37:30
13 Thomas Shaw MOpen Worksop Harriers 00:37:32
14 Louis Wood MV40 Steel City Striders RC 00:37:49
15 Chris Vanderhoven MOpen Esk Valley Fell Club 00:37:59
16 Ed Richardson MV40 Dark Peak Fell Runners 00:38:06
17 Caroline Brock FOpen Steel City Striders RC 00:38:22
18 Ben Jeays MV40 Beeston AC 00:38:36
19 Paul Stephenson MV40 Totley AC 00:38:40
20 Ashley Crow MOpen North Derbyshire RC 00:38:44
21 Jose Garcia MV40 Sheffield Triathlon Club 00:38:44
22 Tom Topham MOpen North Derbyshire RC 00:38:48
23 Ian Shaw MV50 Fat Boys RC 00:39:01
24 John Evans MV40 Beeston AC 00:39:12
25 Martin Fickling MOpen Mansfield Harriers 00:39:18
26 Jack Nuttgens MOpen Sheffield RC 00:39:21
27 James Wales MOpen Mansfield Harriers 00:39:30
28 Jason Brannan MV40 Steel City Striders RC 00:39:37
29 Fran Cummins FOpen Steel City Striders RC 00:39:46
30 Joseph Mallinshaw MOpen Steel City Striders RC 00:39:48
31 Cara Hanson FOpen Steel City Striders RC 00:39:57
32 Nigel Barnes MV40 Steel City Striders RC 00:39:58
33 James Thompson MV40 Sheffield RC 00:39:59
34 Scott Berry MOpen 00:40:01
35 Bryan Cherry MOpen Worksop Harriers 00:40:02
36 Billy Naylor MV40 00:40:07
37 Mike Taylor MV40 Fat Boys RC 00:40:14
38 Duncan Robb MOpen North Derbyshire RC 00:40:16
39 Sarah Lilleman FOpen Dark Peak Fell Runners 00:40:19
40 Anthony Whitehouse MV60 Totley AC 00:40:20
41 Marcus Brewer MOpen Vegan Runners UK 00:40:28
42 Dave Edmunds MV40 Fat Boys RC 00:40:29
43 Nick Kirk MV50 Steel City Striders RC 00:40:29
44 Paul Stuart MV50 Steel City Striders RC 00:40:29
45 Ian Winterburn MV50 Dark Peak Fell Runners 00:40:36
46 Andrew Reid MV40 Porter Valley Plodders 00:40:39
47 Andy Barnett MV50 Dark Peak Fell Runners 00:40:53
48 Simon Conroy MV40 Dark Peak Fell Runners 00:41:01
49 Robert Davies MV50 Steel City Striders RC 00:41:02
50 Michael Squires MV50 Steel City Striders RC 00:41:06
51 Rachel Rose FOpen Sheffield RC 00:41:17
52 Joseph Buckman MOpen Steel City Striders RC 00:41:19
53 Bob Foreman MV60 Matlock Athletic Club 00:41:25
54 Paul Barton MV40 00:41:26
55 Colin Smith MV50 SYO 00:41:48
56 Chris Lawson MV40 Dark Peak Fell Runners 00:41:52
57 James Boardwell MV40 Dark Peak Fell Runners 00:42:00
58 Caz Kay FV40 Totley AC 00:42:02
59 Dominic Watts MV50 Dark Peak Fell Runners 00:42:04
60 Ben Clithero MV40 Steel City Striders RC 00:42:06
61 Clive Buck MV40 Mansfield Harriers 00:42:08
62 Richard Chisem MOpen Rowlands Road Hoggs 00:42:08
63 Gary Newham MV40 Erewash Valley RC 00:42:22
64 Mark Platton MV50 Steel City Striders RC 00:42:22
65 Garry Elkington MV50 North Derbyshire RC 00:42:34
66 Warren Brown MV40 Steel City Striders RC 00:42:35
67 Michael Slater MV50 Steel City Striders RC 00:42:37
68 Nick Burns MV40 Steel City Striders RC 00:42:45
69 Colin Price MV40 Totley AC 00:42:52
70 James Isherwood MV40 Beeston AC 00:43:12
71 Regan Hanson MOpen Steel City Striders RC 00:43:21
72 Paul Beckett MV40 Dark Peak Fell Runners 00:43:34
73 Dave Bish MV40 Beeston AC 00:43:43
74 Steve Hodges MV40 00:43:45
75 Craig Baird MV40 Steel City Striders RC 00:43:51
76 Paul Hulbert MV50 Fat Boys RC 00:43:56
77 Vicky Penn FOpen Smiley Paces 00:44:01
78 Iain Smith MV50 Buffalo Whippets AC 00:44:02
79 Simon Allen MV40 Dark Peak Fell Runners 00:44:06
80 George Carman MV50 Porter Valley Plodders 00:44:08
81 Helen Burgess FOpen Steel City Striders RC 00:44:11
82 Alex Green MOpen Steel City Striders RC 00:44:15
83 Seth Kirby MOpen Steel City Striders RC 00:44:20
84 Frances Cundill FOpen 00:44:22
85 Arron Jackson MV40 Worksop Harriers 00:44:28
86 Scott Blanks MV40 Totley AC 00:44:33
87 Dean Hague MV40 Crystal Peaks Runners 00:44:36
88 Andrew Battye MV60 Woodstock Harriers AC 00:44:38
89 Jon Ward MOpen Lydgate Lofers 00:44:42
90 Dominic Taylor MV40 Fat Boys RC 00:44:46
91 Vicky Bridges FOpen Strideout 00:44:47
92 Julia Nolan FV50 Dark Peak Fell Runners 00:44:52
93 Gillian Allen FOpen Steel City Striders RC 00:44:53
94 Lucy Broom FV40 Steel City Striders RC 00:44:56
95 Claire Haycock FV40 Smiley Paces 00:45:23
96 Neal Pates MV50 Steel City Striders RC 00:45:26
97 James Broomhead MOpen Steel City Striders RC 00:45:36
98 Jane Crowson FV50 Dark Peak Fell Runners 00:45:36
99 Robert Scriven MV40 North Derbyshire RC 00:45:41
100 Jeremy Windsor MV40 Fat Boys RC 00:45:44
101 Nick Woffenden MV40 00:45:45
102 Nicola Rafferty FV50 Steel City Striders RC 00:45:59
103 Andrew Lock MV40 Steel City Striders RC 00:46:00
104 Anna Paxton FOpen Mountain Fuel 00:46:01
105 Nick Clayton MOpen 00:46:03
106 Chris White MOpen Mansfield Triathlon Club 00:46:15
107 Julie Cuff FV40 Strideout 00:46:16
108 Marcus Kenyon MV40 Sheffield RC 00:46:17
109 Joseph Lee MOpen Steel City Striders RC 00:46:18
110 Ryan Holdsworth MOpen 00:46:21
111 Ben Brindley MOpen Tideswell Running Club 00:46:22
112 Steve Haake MV50 Steel City Striders RC 00:46:28
113 Eddie Carman MV50 North Norfolk Beach Runners 00:46:34
114 Steven Jeff MV40 Dark Peak Fell Runners 00:46:45
115 Dan Bell MV40 Steel City Striders RC 00:46:50
116 Andrew Watkins MV50 Tideswell Running Club 00:46:52
117 Pat Goodall FV60 Totley AC 00:46:55
118 Matt Fowler MOpen 00:47:03
119 Dan Wilkinson MV40 Sheffield Triathlon Club 00:47:06
120 Tom Nuttgens MV50 Steel City Striders RC 00:47:08
121 Simon Wiles MV50 Steel City Striders RC 00:47:11
122 Clare Thompson FV40 Smiley Paces 00:47:13
123 Tom McLaren MOpen Worksop Harriers 00:47:13
124 Carlene Rowson FOpen Totley AC 00:47:21
125 Jennie Stevens FV40 Steel City Striders RC 00:47:21
126 James Ellwood MV40 Porter Valley Plodders 00:47:31
127 Paul Raffo MV40 Killamarsh Kestrels 00:47:38
128 Jane Langham FV50 Smiley Paces 00:47:48
129 Stuart Rook MV40 Tideswell Running Club 00:47:49
130 Beth Cole FOpen Smiley Paces 00:48:00
131 Bret Duncan MV50 00:48:01
132 James Rees MV40 Steel City Striders RC 00:48:01
133 Dave Blakemore MOpen 00:48:09
134 Leanne Elwood FV40 Smiley Paces 00:48:11
135 Anton Newell MV50 Sutton In Ashfield Harriers & AC 00:48:13
136 Steven Brandreth MV50 Porter Valley Plodders 00:48:15
137 Charlotte Harden FV40 Totley AC 00:48:16
138 Kev Hewitt MV40 00:48:20
139 Alison Griffiths FV40 Smiley Paces 00:48:22
140 Graeme Baguley MV40 Mansfield Harriers 00:48:33
141 James Pace MV40 Tideswell Running Club 00:48:35
142 Chris Walker MV40 Steel City Striders RC 00:48:41
143 Kevin Megson MV50 Totley AC 00:48:51
144 Harriet Davies FOpen Steel City Striders RC 00:48:52
145 Matthew Jackson MOpen Heanor Running Club 00:48:54
146 Alenka Brooks FV40 00:49:09
147 Joel Rowlands MOpen Rowlands Road Hoggs 00:49:20
148 Karen Stevens FV40 Smiley Paces 00:49:24
149 Andi Herrick FV40 Smiley Paces 00:49:41
150 Bethany Marney FV40 Smiley Paces 00:49:41
151 Dot Kesterton FV60 Steel City Striders RC 00:49:43
152 Gillian Brown FV50 00:49:53
153 Sarah Witham FV40 North Derbyshire RC 00:49:57
154 Hannah Warrener FOpen 00:50:06
155 Alex Fielden MOpen 00:50:08
156 Daniel Salthouse MV40 Sheffield Hash House Harriers 00:50:34
157 Charlotte Jones FV40 Worksop Harriers 00:50:38
158 Andy Green MV50 Steel City Striders RC 00:50:47
159 Ruth Gowers FV40 Buxton AC 00:50:52
160 Estelle McGuire FV50 Stockport Harriers 00:51:00
161 Charlotte Woodger FOpen Smiley Paces 00:51:04
162 Laura Hogg FOpen Steel City Striders RC 00:51:08
163 Abigail Hickinbottom FV40 Steel City Striders RC 00:51:11
164 Kate Scott FV50 Steel City Striders RC 00:51:16
165 Claire Wolstenholme FOpen Sheffield RC 00:51:17
166 Maeve Largey FOpen Smiley Paces 00:51:23
167 Laura Garcia FV40 Smiley Paces 00:51:28
168 Bob Gardner MV60 North Derbyshire RC 00:51:29
169 Steven Ross MOpen Sheffield RC 00:51:29
170 Danielle Battersby FOpen 00:51:33
171 Angie Wright FV40 Smiley Paces 00:51:40
172 Katie Dale FOpen 00:51:47
173 Catherine Hayden FV40 Smiley Paces 00:51:49
174 Jackie Welburn FOpen Beeston AC 00:51:53
175 Holly McCain FOpen Beeston AC 00:51:58
176 Gary Bates MV40 North Derbyshire RC 00:52:02
177 Kevin McInally MV50 North Derbyshire RC 00:52:04
178 Caroline Burrell FV40 00:52:06
179 Simon Ward MV50 Tideswell Running Club 00:52:12
180 Emma Williams FOpen 00:52:16
181 Bob Grocutt MV50 Steel City Striders RC 00:52:26
182 Emma Beal FOpen Steel City Striders RC 00:52:42
183 Cathrine Mhembere FV50 Worksop Harriers 00:52:50
184 Helen Barnett FV50 00:52:56
185 John Harrison MV50 Worksop Harriers 00:53:00
186 Laura Egan FOpen Smiley Paces 00:53:02
187 Martin Evans MOpen North Derbyshire RC 00:53:16
188 Chris Hunt MOpen North Derbyshire RC 00:53:20
189 ??? ??? FV40 Totley AC 00:53:42
190 Linette Ruston FV40 Goyt Valley Striders 00:53:45
191 Jeremy Brayshaw MV70 Totley AC 00:53:46
192 Beverley Warwick FV60 North Derbyshire RC 00:53:51
193 Louise Graham FV40 Smiley Paces 00:53:53
194 Rosie Lockwood FV40 00:53:58
195 Stuart McCluskie MV40 Worksop Harriers 00:53:59
196 Rachel Anderson FV40 Steel City Striders RC 00:54:00
197 Lucy Downes FV40 Smiley Paces 00:54:05
198 Tracey Davies FV40 Steel City Striders RC 00:54:05
199 Jonathan Ayres MOpen North Derbyshire RC 00:54:06
200 Jonathan Proctor MOpen 00:54:08
201 Tony Dent MV60 Tideswell Running Club 00:54:10
202 Shane Fenn MOpen Beeston AC 00:54:12
203 Morven Lowe FV40 Steel City Striders RC 00:54:14
204 Paul Page MV50 Beeston AC 00:54:20
205 Phil Hughes-Narborough MV50 North Derbyshire RC 00:54:22
206 Adam Newell MOpen Steel City Striders RC 00:54:23
207 Lauren Armes FOpen 00:54:24
208 Lee Mills MV40 Steel City Striders RC 00:54:25
209 David Belcher MV40 00:54:27
210 Rachel Barnes FV40 Smiley Paces 00:54:27
211 Rose Ward FV40 Smiley Paces 00:54:29
212 Steve Monaghan MV50 North Derbyshire RC 00:54:35
213 Darren Wake MV50 GoodGym Race Team 00:54:38
214 Beatrice Taylor FOpen 00:54:47
215 Jill Davies FV50 Steel City Striders RC 00:54:51
216 Steven Lewis MV40 Steel City Striders RC 00:54:53
217 Catherine Bowman FV40 Smiley Paces 00:54:56
218 Kelly Knight FOpen 00:54:58
219 Rachel Savage FV40 Smiley Paces 00:54:58
220 Dan Nightingale MV40 Kimberley & District Striders 00:55:10
221 Nicola Sewell FV50 Smiley Paces 00:55:10
222 Rebecca Joyce FV40 Smiley Paces 00:55:15
223 Sarah Wales FOpen Smiley Paces 00:55:16
224 Amy Griffiths FOpen Smiley Paces 00:55:19
225 Keith Lindley MV60 00:55:38
226 Sarah Ward FV40 Steel City Striders RC 00:55:46
227 Mike Arundale MV60 Dark Peak Fell Runners 00:56:11
228 David Pendlebury MV50 North Derbyshire RC 00:56:23
229 Anna Whitfield FV50 Strideout 00:56:28
230 Josie Gill FOpen Strideout 00:56:28
231 Fee Hulley FV40 Smiley Paces 00:56:31
232 Rachel Woollen FV40 Steel City Striders RC 00:56:33
233 Naomi Morrison FV40 Smiley Paces 00:56:36
234 Yvonne Twelvetree FV60 Totley AC 00:56:38
235 Rachel Cadey FV40 Killamarsh Kestrels 00:56:43
236 Penny Page FV40 Beeston AC 00:56:45
237 Helen Cameron FOpen Sheffield RC 00:57:15
238 Leon Zablocki MV50 Tideswell Running Club 00:57:23
239 Julie Meredith FV40 Vegan Runners UK 00:57:33
240 Steve Garner MV50 Vegan Runners UK 00:57:34
241 Diane Clewes FV50 Totley AC 00:57:43
242 Lotty Bradford FV40 Smiley Paces 00:57:44
243 Linda Birch FV40 00:57:56
244 Lucy Begley FOpen 00:57:56
245 Celia Butler FOpen 00:58:04
246 Clare Eardley FV40 Wirksworth Running Club 00:58:16
247 Caryl Hartwright FV70 Totley AC 00:58:19
248 Yvette McCracken FV50 Smiley Paces 00:58:30
249 Joan Waller FV50 00:58:34
250 James Norton MV40 Steel City Striders RC 00:58:36
251 Natalie Khoaz FV40 Vegan Runners UK 00:58:38
252 Sallyann Winslow FV40 Steel City Striders RC 00:58:47
253 Matthew Winslow MV40 Steel City Striders RC 00:58:48
254 Alyson Rayner FV40 Smiley Paces 00:59:14
255 Sean Ollier MOpen Belper Harriers 00:59:25
256 Debbie Whyte FV40 01:00:00
257 Kelly Rhodes FV40 Strideout 01:00:22
258 Samantha Mills FV40 Strideout 01:00:26
259 Claire Norman FOpen 01:00:32
260 Kirsten Grafton FV50 North Derbyshire RC 01:00:57
261 James Staveley MV50 Worksop Harriers 01:01:01
262 Sally Staveley FV50 Worksop Harriers 01:01:02
263 Neal Matthews MV50 Sheffield RC 01:01:08
264 Rachel Suddrick FV40 Smiley Paces 01:01:20
265 Delia Watts FV50 Smiley Paces 01:01:25
266 Emily Johnson FOpen Smiley Paces 01:01:26
267 Kerry Dickinson FV40 Worksop Harriers 01:01:34
268 Michael Ellison MV50 Worksop Harriers 01:01:43
269 Matthew Hennell MOpen Team Jaeger-dog! 01:02:22
270 Helen Cain FV40 Steel City Striders RC 01:02:44
271 Adele Fearn FV40 Strideout 01:02:53
272 Sarah Bradbury FOpen Mansfield Harriers 01:02:53
273 Shelley Jackson FV40 Strideout 01:03:00
274 Helen Fulson FV40 01:03:02
275 Clare Moody FV40 Smiley Paces 01:03:06
276 Charlotte Chisell FV40 Strideout 01:03:07
277 Alison Phillips FOpen Smiley Paces 01:03:11
278 Fiona Stubbs FV40 Strideout 01:03:12
279 Amanda Crossland FV40 Strideout 01:03:20
280 Carly Womack FOpen Strideout 01:03:20
281 Sarah Sinclair FV40 Mansfield Harriers 01:03:22
282 Jane Huws FV50 Steel City Striders RC 01:03:25
283 Nicola Photiou FV40 Erewash Valley RC 01:03:26
284 Victoria Faulkner FOpen Mansfield Harriers 01:03:27
285 Diane Stewart FV40 Mansfield Harriers 01:03:43
286 Alice Wilkins FOpen 7 Hills Harriers 01:03:48
287 Colette Holden FV40 Tideswell Running Club 01:03:51
288 Ian Hodson MV40 01:04:20
289 Emma Shaw FOpen Worksop Harriers 01:04:27
290 Mandy Halsey FV50 Tideswell Running Club 01:04:47
291 Kathryn Bush FV40 North Derbyshire RC 01:04:50
292 Bev Ensor FV40 Smiley Paces 01:04:57
293 Paul Williams MV40 01:05:04
294 Tracey Helliwell FV40 Strideout 01:05:22
295 Jess Hague FOpen Strideout 01:05:24
296 Jess Breider FOpen Mansfield Harriers 01:06:02
297 Esther Sinclair FV40 Mansfield Harriers 01:06:03
298 Geoffrey Tryon MV60 01:06:25
299 Heather Barber FV40 Mansfield Harriers 01:06:37
300 Catherine Brogdale FOpen Mansfield Harriers 01:06:42
301 Katherine Rogers FV40 01:06:48
302 Sarah Peters FV50 01:07:09
303 Jane Boden FV40 Smiley Paces 01:08:07
304 Julie Jordan FV50 Smiley Paces 01:08:07
305 Philippa Moorhead FV50 Steel City Striders RC 01:08:52
306 Thalia Scott FV50 Pure Mudders 01:09:10
307 Gisela Cooper FV50 Smiley Paces 01:09:43
308 Melanie English FV40 01:10:20
309 Carol Speight FV40 Smiley Paces 01:10:23
310 Ruth Merry FV40 Smiley Paces 01:10:28
311 Dawn Pendlebury FV50 North Derbyshire RC 01:10:45
312 Sallyann Smith FV60 Sheffield Triathlon Club 01:10:45
313 Eleanor Bull FOpen Steel City Striders RC 01:11:01
314 Carina Middleton FOpen 01:11:31
315 Richard Copeland MV40 Steel City Striders RC 01:12:32
316 Julie Dalgarno FV40 Smiley Paces 01:12:33
317 Sally Bramall FV40 Strideout 01:13:58
318 Sue Hawkins FV50 Tideswell Running Club 01:14:08
319 Gail Moon FV40 01:14:09
320 Lisa Williams FV40 UKnetrunner.co.UK 01:14:14
321 Charley Burney FOpen Steel City Striders RC 01:17:58
322 Anna Batty FV40 01:17:59
323 Dawn Jessop FV50 Vegan Runners UK 01:25:19
324 Ken Jones MV70 Dark Peak Fell Runners Rtd At Finish