Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

18/06/2019 – Beacon Batch





  
Pos Name Category Club Time
1 Daniel Connolly MSEN Mercia 00:24:50
2 Jack Agnew MSEN Mercia 00:26:40
3 Steve Cale MSEN Mercia 00:27:12
4 Duncan Birtwistle MSEN Mercia 00:28:01
5 Andy Watkins MU23 Mercia 00:28:31
6 Kristan McKenna M40 Avalanche RC 00:28:36
7 Matthew Mapp MU23 Ludlow Runners 00:29:03
8 John Atyeo M50 Mercia 00:29:19
9 Clive Morgan M40 Maldwyn Harriers 00:29:34
10 Henry Webb U19B Mercia 00:29:46
11 Tim Kieniewicz MSEN Mercia 00:29:52
12 Richard Price MSEN Sedgley Striders 00:30:27
13 Philip Jones M40 Shropshire Shufflers 00:30:51
14 James Craig MSEN Mercia 00:30:55
15 Aiden Thomas MSEN Newport 00:30:57
16 Calvin Wright M50 Shropshire Shufflers 00:31:16
17 Mel Price W45 Mercia 00:31:24
18 Jacob Helm U17B 00:32:11
19 Tom Haywood MSEN 00:32:16
20 Mark Agnew M50 Mercia 00:32:21
21 Ed Davies M60 Mercia 00:32:23
22 Gary Pearson M45 Croft Ambrey 00:32:33
23 Stuart Proctor M50 SAC 00:32:46
24 Joseph Seager MSEN 00:33:32
25 Mark Griffiths M50 00:33:33
26 Phillip Turnbull MSEN Maldwyn Harriers 00:33:34
27 David Mullin M45 Mercia 00:33:35
28 Simon Daws M60 Mercia 00:33:42
29 Richard Wooland MSEN 00:33:50
30 Michael Smith M50 Dallam 00:34:16
31 Josie Lloyd WU23 Mercia 00:34:17
32 Matthew Bishop M50 00:34:32
33 Gwyneth Parry U19G Mercia 00:34:42
34 Simon Webb M40 Mercia 00:34:46
35 Kevin Jones M40 Maldwyn Harriers 00:35:00
36 Mike Streetly M55 Cuthbert 00:35:08
37 Amber Cadman-Gibb U19G Mercia 00:35:10
38 James Dowdall MSEN Mercia 00:35:28
39 Karl Lewis M50 Tipton Harriers 00:35:33
40 Graham Chidley M50 Mercia 00:35:43
41 Matthew Holmes U19B Telford AC 00:35:52
42 David Woodvine M45 00:36:07
43 Lee Murphy MSEN 00:36:18
44 Guy Holloway M45 Bayston Hill Salad Dodgers 00:36:19
45 Luke Moses U19B Telford AC 00:36:26
46 Andy Perry M40 00:36:32
47 Russ Pidgen MSEN 00:36:32
48 John Selby M50 00:36:33
49 Simon Phillips M50 Whitchurch Whippets 00:36:34
50 Clint Hall M40 Hartshill 00:36:37
51 James Treverton MSEN 00:36:47
52 James McCaughern MSEN Newport 00:36:50
53 Duncan Jones M50 FRA 00:36:51
54 Matthew Marston MSEN 00:37:02
55 Melissa Turnbull WSEN Maldwyn Harriers 00:37:33
56 Shaun Western M50 00:37:36
57 Daphne Jones U17G SAC 00:37:39
58 David Gould M65 Mercia 00:37:46
59 Glyn Fletcher M55 Maldwyn Harriers 00:37:51
60 Paul Lucas M50 Tipton 00:37:53
61 Edward Beards M55 Mercia 00:37:54
62 Duncan Davies M55 Wolves & Bilston 00:38:05
63 Andy Duggan M50 Wrekin RR 00:38:08
64 Kal Sandhu MSEN Wolves & Bilston 00:38:12
65 Suzanne Kapitanec W40 Mercia 00:38:13
66 Isobel Pitts WSEN 00:38:18
67 Adrian Clark M50 Mercia 00:38:29
68 Heather Streetly W45 00:38:33
69 Chris Westwood M50 Lonely Goat 00:38:36
70 Alex Herron MSEN Wolves & Bilston 00:38:50
71 Susannah Davies WSEN Tipton Harriers 00:38:56
72 Rob Davies MSEN 00:38:59
73 Michael Hadland M50 Mercia 00:39:09
74 Colin Wells M60 00:39:17
75 Robert Ingham M45 Whitchurch Whippets 00:39:20
76 Paul Dainty M50 Mercia 00:39:28
77 Tim Jones M50 Croft Ambrey 00:39:43
78 Sarah Cordingley WSEN Maldwyn Harriers 00:39:46
79 Karl Davies M55 Amazing Feet 00:40:32
80 Megan Davies U17G Wolves & Bilston 00:40:33
81 Leslie Ritchie M60 00:40:52
82 Sarah Thurley WSEN Wrekin RR 00:41:01
83 Nickie Jones W45 Bridgnorth RC 00:41:03
84 Andy Laing M50 00:41:04
85 Philip Hadland M55 Mercia 00:41:17
86 Gill Evans W55 SAC 00:41:20
87 Darren George Hilton M45 00:41:28
88 Grahame Hughes M60 Mercia 00:41:32
89 Gary Gunner M70 Croft Ambrey 00:41:32
90 David Tozer M50 Bayston Hill Dodgers 00:41:49
91 Josh Selby U17B 00:42:01
92 Lizzie Cockle WSEN Maldwyn Harriers 00:42:18
93 Szilvia Bertok WSEN 00:42:21
94 Mark Hall M55 Wrekin RR 00:42:25
95 Dominic Williams M45 00:42:27
96 Richard Robinson M40 Bayston Hill Salad Dodgers 00:42:32
97 Caroline Morgan WSEN Maldwyn Harriers 00:42:33
98 Philip Howarth M65 Wrekin RR 00:42:34
99 Robert Williams MSEN 00:42:43
100 Jo Grandfield W55 Whitchurch Whippets 00:42:46
101 James Dimmock M45 00:43:20
102 Robin Glover M45 Bridgnorth RC 00:43:27
103 Paul Fotheringham M60 00:43:53
104 Stephen Bajic M60 Mercia 00:43:55
105 Lindsay Webster W45 00:44:04
106 Amy Aldridge WSEN Lawley RR 00:44:07
107 Haydn Jones - SS M45 Shropshire Shufflers 00:44:08
108 Richard Paddock M60 Mercia 00:44:08
109 Cath Jones W45 Shropshire Shufflers 00:44:09
110 Neil Bull M55 Wrexham AAC 00:45:31
111 Bernie Holbrook M60 Newport 00:45:53
112 Tracey Hughes W50 Maldwyn 00:47:00
113 Paul Sanderson M65 Telford AC 00:47:10
114 Dani Sedgley WU23 Tipton Harriers 00:47:51
115 Selwyn Plant M60 Newport 00:47:55
116 Karen Owens W50 Wrexham AAC 00:48:30
117 Maria Spurling W45 Shropshire Shufflers 00:48:34
118 Sandra Dainty W50 Mercia 00:49:53
119 Ann Baskeyfield W55 Ludlow Runners 00:51:51
120 Alison Benwell W55 Ludlow Runners 00:51:54
121 Ralph Humphries M55 Newport 00:52:22
122 Sarah Clarke W50 Bridgnorth RC 00:52:49
123 Adele Styles W50 00:54:42
124 Joanna Sharp W55 Ludlow Runners 01:06:08
125 Jo Ballard W40 Ludlow Runners 01:06:10
126 Hannah Crossley WSEN Ludlow Runners 01:06:15